Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Domáce zvieratá - Máte doma psíka? potrebujem radu /y/

Máte doma psíka? potrebujem radu /y/

od majka30 » Štv Aug 12, 2010 9:58 pm

Ahojte babenky, ktorá máte doma havina, ozvite sa, potrebujem poradiť,...chceme si kúpiť šteniatko, yorkshirského teriéra, no neviem, či fenku alebo psíka, ako je to s povahou, návykmi, ako naučiť psíka, že to má robiť iba vonku, a doma len na noviny, prípadne, máte nejakú nádobu, misku, alebo??? Očkovania, aké granulky sú najlepšie? atď....proste všetko, čo by som mala dopredu vedieť, aby sa mal psík u nás dobre...díky za každú radu :D :idea:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 75
Registrovaný: Ned Apr 26, 2009 8:24 pm

od hanah25 » Sob Aug 14, 2010 2:21 pm

ahoj my mame doma shi-tzu. yoksirik je velmi pekny ale strasne ustekany-ma ho suseda a my okolo uz mame dost.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 73
Registrovaný: Štv Aug 21, 2008 4:42 pm

od sandras » Sob Aug 14, 2010 2:57 pm

o terieroch sa veru hovorí, že su uštekaní, ale nemusí byť každý ... závisí od povahy konkretneho psíka a aj od výchovy

my sme vždy mali psíka, ale vonku, skor na stráženie, ako na hranie. Ale celovo platí, že sučky su prítulnejšie aj poslušnejšie. Ale zasa ich treba 2x ročne chrániť pred nechceným tehotenstvom :mrgreen:
Psíka si treba kupovať od dobrého chovatela ( v žiadnom prípade by som nekupila psa v chovprodukte, tieto pochádzaju z výkupov a ich povod je rozny...) a ten ti aj rovno poradí všetko okolo konkretnej rasy, kedže s nami má väčšinou dlhoročné skúsenosti. Dobrý chovatel zostáva aj potom v kontakte s kupcami a zvyčajne sa zaujíma, ako sa psíkovi darí. Ak chceš psíka lacnejšieho, tak chovatelia mavaju aj psíky nevhodné k vystavovaniu (napr. maju zle vyfarbenie, alebo iný deficit), ale rodine robia rovnakú radosť ako tie výstavné :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

:(

od majka30 » Ned Aug 15, 2010 5:09 pm

ahojky, díky za rady, no však to, už som sa dozvedela, že teriéry moc štekajú...ja viem, že to je tiež teriér, ale čo tak jack russel teriér? Kamarát ho má, a ževraj doma ani vonku nešteká, je hravý, poslušný, verný, a je to psík, nie fenka...my sme teraz vo fázy rozhodovania, takže za každú ďalšiu radu budem rada... :D :wink: sorry za pravopis...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 75
Registrovaný: Ned Apr 26, 2009 8:24 pm

Re: :(

od Zefyro » Ned Dec 19, 2010 2:37 pm

majka30 píše:ahojky, díky za rady, no však to, už som sa dozvedela, že teriéry moc štekajú...ja viem, že to je tiež teriér, ale čo tak jack russel teriér? Kamarát ho má, a ževraj doma ani vonku nešteká, je hravý, poslušný, verný, a je to psík, nie fenka...my sme teraz vo fázy rozhodovania, takže za každú ďalšiu radu budem rada... :D :wink: sorry za pravopis...


Ahoj, tak akého psíka ste si vybrali? My máme doma v byte fenku z útulku,máme ju už rok.Ak by ste čokoľvek potrebovali, poradím vám.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Ned Dec 19, 2010 1:11 pm

od zuzkak1983 » Pon Dec 20, 2010 12:08 pm

ja som mala kokra z útulku,žiaľ už nežije a teraz mám bišona.vždy mám psíka kvôli háraniu,rodičia mali fenku.všetko má svoje výhody,aj nevýhody.fenka sa ti vonku hneď vyciká,nenuchtí,nestopuje.psíka kým vyvenčíš tak to trvá dlhšie,lebo značkuje a je neposlušnejší.fenka je oddanejšia a "rozumnejšia".york je pekný,ale nieje moc vhodný k deťom.a s tým cikaním ako sa naučí?!ja som noviny,ani podložky nikdy nepoužívala.bišona sme priniesli keď mal 8 týždňov a každú 1,5 hod.sme chodili von-hneď ako urobil potrebu,tak sme šli dnu,aby pochopil načo tam šiel.potom sme tie intervaly predlžovali.po poslednom venčení večer sme schovali misky a vydržal aj noc postupne ono to nejde hneď .inak ak potreboval cikať/kakať,tak v kúpelke pri vani sme mali rohožku a tá ho lákala,takže potom ostala jeho.teraz má 8 mesiacov chodíme von 3-4 krát denne.večer sa venčí pred 20tou a ráno o 7mej už čaká pri dverách.doma sa už nevyšpinil od nejakých 5-6 mesiacov.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 150
Registrovaný: Ned Aug 16, 2009 11:08 pm

od zuzkak1983 » Pon Dec 20, 2010 12:10 pm

až teraz som si všimla že to je už stará tema...tak aký psík vám robí radosť?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 150
Registrovaný: Ned Aug 16, 2009 11:08 pm

od Jana33 » Pia Dec 24, 2010 11:46 am

Ahoj ja mam mini yorka ale asi som natrafila spravne ma 8 mesiacov ale je super cika vonku najprv som ho ucila na plienku potom som mu ju zobrala a zvykol si robit potrebu von mam psika nemam s nim ziadny problem aj ked idem preco je ticho akurat ked nieco zasusti co este nepozna tak zabrese ale inac je super.nedala by som ho za nic na svete je to nas maznosko. :D :D :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 117
Registrovaný: Uto Feb 03, 2009 11:01 pm

Re: Máte doma psíka? potrebujem radu /y/

od padre85 » Uto Okt 07, 2014 1:12 pm

psik je fajn urcite lepsie ako macka podla mnaa... tie su naladovejsie
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Uto Okt 07, 2014 1:05 pm


cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť