Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Detské mená - Marína

Marína

od Tasija » Ned Nov 23, 2014 3:13 pm

Baby a čo toto meno? Poďme to trošku rozanalyzovať ... páči, nepáči, poznáte, dali by ste?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 140
Registrovaný: Štv Aug 28, 2014 12:44 pm

Re: Marína

od jozula37 » Ned Nov 23, 2014 3:30 pm

Pekné meno.Len pozor,aby si z neho spolužiaci nerobili posmech pesničkou:"IŠLA MARÍNA,DO CINTORÍNA"...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 17
Registrovaný: Uto Nov 04, 2014 3:45 pm

Re: Marína

od vladkaPD » Ned Nov 23, 2014 3:40 pm

jozula37 píše:Pekné meno.Len pozor,aby si z neho spolužiaci nerobili posmech pesničkou:"IŠLA MARÍNA,DO CINTORÍNA"...


samozrejme, ked im to premudrele mamicky budu hovorit tak to tie decka aj zopakuju ze ano :roll: ziadne male decko nic taketo nenapane!!! vzdy si to donesu od rodiocv, ktory ohovaraju doma ine rodiny "pocula si? jake otrasne meno mu dali! sak to je v takej pesnice" ... urcite to poznas ze ano :roll:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 272
Registrovaný: Ned Okt 04, 2009 9:31 pm

Re: Marína

od Tasija » Ned Nov 23, 2014 3:42 pm

jozula37 píše:Pekné meno.Len pozor,aby si z neho spolužiaci nerobili posmech pesničkou:"IŠLA MARÍNA,DO CINTORÍNA"...


to som v živote nepočula ...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 140
Registrovaný: Štv Aug 28, 2014 12:44 pm

Re: Marína

od Tasija » Ned Nov 23, 2014 3:43 pm

vladkaPD píše:
jozula37 píše:Pekné meno.Len pozor,aby si z neho spolužiaci nerobili posmech pesničkou:"IŠLA MARÍNA,DO CINTORÍNA"...


samozrejme, ked im to premudrele mamicky budu hovorit tak to tie decka aj zopakuju ze ano :roll: ziadne male decko nic taketo nenapane!!! vzdy si to donesu od rodiocv, ktory ohovaraju doma ine rodiny "pocula si? jake otrasne meno mu dali! sak to je v takej pesnice" ... urcite to poznas ze ano :roll:


ja som si nikdy nedovolila pred malým povedať o nejakom spolužiakovi niečo v tom zmysle ... hodnotiť meno, oblečenie alebo čokoľvek ... zasa je fakt, že deti na veľa vecí prídu sami, ako Denis penis a pod.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 140
Registrovaný: Štv Aug 28, 2014 12:44 pm

Re: Marína

od vladkaPD » Ned Nov 23, 2014 3:50 pm

Tasija píše:ja som si nikdy nedovolila pred malým povedať o nejakom spolužiakovi niečo v tom zmysle ... hodnotiť meno, oblečenie alebo čokoľvek ... zasa je fakt, že deti na veľa vecí prídu sami, ako Denis penis a pod.


ved to je to. vela ludi uz neni zaspatych na slovensku, chodia do zahranicia ci uz za pracou alebo na dovolenky a tie na vseliake mena su preto zvyknuty. ale najde sa aj vela ludi ktori v zivote ani mesto -dedinu neupustili, a ti maju take predpotopne nazory. ja som sa nikdy nepozastavila nad ziadnym menom, samozrejme ze su take co sa mi lubia a co sa mi nelubia, ale nikdy som ziadne meno neprirovnala aby som si z neho robila srandu. ked si zoberes v skolke je tak vela roznych mien, tie deti sa zoznamia a bez problemov sa spolu hraju, mena neriesia lebo ony nemaju vediet odkial ze to meno neni slovenske alebo ze ma nejaky podobny vyznam. toto si dovezu z domu od priblblych rodicov, ktory to takto komnetuju. mozno aj len medzi dospelymi, ale deti pocuju vsetko a potom to samozrejme opakuju. a ako sa ma potom citit to dieta? alebo ten rodic? len skrz nejakeho blba mu budu decko pomaly sikanovat :evil:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 272
Registrovaný: Ned Okt 04, 2009 9:31 pm

Re: Marína

od jozula37 » Ned Nov 23, 2014 3:52 pm

PRESNE TAK!Ja plne verím tomu,že deti to z domu neprinesú.Väčšina detí má starších kamarátov,tí zase ešte starších a učia sa jeden od druhého...Môj manžel je Milan,takže v škole bol"Milanisko-psisko",môj strýko je Michal,takže:"Miško t..kaj friško".Tomu sa nevyhne(skoro)nikto.A verte,lebo neverte z domu to tie deti nepriniesli...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 17
Registrovaný: Uto Nov 04, 2014 3:45 pm

Re: Marína

od jozula37 » Ned Nov 23, 2014 4:07 pm

Moja dcérka(11)je Monika.Hovoríme jej Monča...Ale v škole je Monča-Bonča...A tiež nevieme(ani nikto)čo znamená ten prídavok"Bonča"?!
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 17
Registrovaný: Uto Nov 04, 2014 3:45 pm

Re: Marína

od sandras » Ned Nov 23, 2014 4:43 pm

Vždy som myslela, že Marína je vlastne Mária, ale nie je, aj meniny má inokedy. A je to krásne slovanské meno, vcelku originálne, osobne nepoznám ani jednu. Kludne by som ho dala dievčaťu aj dnes.
Mňa skôr napadne Sládkovičova krásna báseň, ako tá ľudová pesnička.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: Marína

od Tasija » Ned Nov 23, 2014 7:40 pm

sandras píše:Vždy som myslela, že Marína je vlastne Mária, ale nie je, aj meniny má inokedy. A je to krásne slovanské meno, vcelku originálne, osobne nepoznám ani jednu. Kludne by som ho dala dievčaťu aj dnes.
Mňa skôr napadne Sládkovičova krásna báseň, ako tá ľudová pesnička.


jasné, to sú rozdielne mená ... a áno, presne tá báseň ... krás mojich moja Marína :wink: veru pekné slovanské meno ...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 140
Registrovaný: Štv Aug 28, 2014 12:44 pm

Re: Marína

od edulisk » Ned Nov 23, 2014 9:16 pm

Mne sa toto meno veru začalo páčiť pri príprave na maturitu. A našej dcérke sme toto meno dali.V škole ju volajú Marínka, kámošky aj skratkou MARI... A ak aj bol v škole nejaký problém, tak majú super pani učiteľku, ktorá si to všimla a spolužiakov upozornila... (Mária)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Str Okt 22, 2014 2:49 pm

Re: Marína

od Tasija » Pon Nov 24, 2014 8:44 pm

edulisk píše:Mne sa toto meno veru začalo páčiť pri príprave na maturitu. A našej dcérke sme toto meno dali.V škole ju volajú Marínka, kámošky aj skratkou MARI... A ak aj bol v škole nejaký problém, tak majú super pani učiteľku, ktorá si to všimla a spolužiakov upozornila... (Mária)


Jééj, to som rada, že napísal aj niekto, kto má Marínku :) super, ďakujem... a krásne meno ste dali :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 140
Registrovaný: Štv Aug 28, 2014 12:44 pm

Re: Marína

od Tasija » Pon Nov 24, 2014 8:46 pm

jozula37 píše:PRESNE TAK!Ja plne verím tomu,že deti to z domu neprinesú.Väčšina detí má starších kamarátov,tí zase ešte starších a učia sa jeden od druhého...Môj manžel je Milan,takže v škole bol"Milanisko-psisko",môj strýko je Michal,takže:"Miško t..kaj friško".Tomu sa nevyhne(skoro)nikto.A verte,lebo neverte z domu to tie deti nepriniesli...


ja robím v škole, ale s takýmito vecami nemám vôbec skúsenosti ... a napr. k tej monike si myslím, že za tým nie je nič zlé, či zákerné ... moja sestra má syna Šimona a odnarodenia ho volám Pimino, že Šimčo-Pimčo ... a nič to neznamená, to je taká naša prezývka iba
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 140
Registrovaný: Štv Aug 28, 2014 12:44 pm


cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť