Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Batoľa 1 až 3 roky - Cumlík

Cumlík

od melindi » Ned Sep 14, 2014 2:43 pm

Kedy a ako odnaučiť dieťa od cumlíka?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: Cumlík

od keilayh » Pon Sep 15, 2014 9:44 am

melindi píše:Kedy a ako odnaučiť dieťa od cumlíka?


Môj našťastie nebol nejak zavisly, mal ho iba keď zaspával, cez deň ani nie. Odučali sme asi keď mal 2-2,5roka aj to tak, že on mal stále dudel na vek do pol roka :D väčší ho napínal. No a raz ho rozkusol, tak sme mu ho iba odstrihli aby sa náhodou nepridusil :oops: a to už ho nemal ako cucať.
Inak zaujimave, že nikdy nepovedal pôjdeme kúpiť nový ako to vídavam u inych deti.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: Cumlík

od melindi » Pon Sep 15, 2014 12:10 pm

Aj moja 15 mesačná dcéra má cumlik. Bez toho nevie spat. Ona je závisla.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: Cumlík

od keilayh » Pon Sep 15, 2014 1:21 pm

Má ho aj cez deň či nie? Lebo ešte by som kludne počkala.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: Cumlík

od melindi » Uto Sep 16, 2014 7:33 am

Má aj cez deň. Má štyri cumlíky. Ona má rada len jeden žltý. To bol jej prvý cumlík. Aj dneska v noci spadla jej na zem. Začala ihneď plakať.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: Cumlík

od melindi » Sob Nov 22, 2014 5:08 pm

Aj v noci potrebuje. Bez toho neideme spať.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: Cumlík

od sandras » Sob Nov 22, 2014 5:59 pm

náš malý mal iba na spanie, mimo postielky som mu ho nedovolila nosiť. A odučil sa sám, ked mal necelé 2 roky, spadol mu pod postielku a bol taký zaprášený, tak ho vyhodil, že je špinavý. A další som nekúpila, trošku som ho oklamala, že pre 2-ročných už nepredávajú, že to majú len pre bábatká.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: Cumlík

od melindi » Ned Nov 23, 2014 9:14 am

U nás v noci niekedy 2-3 spadne pod posteľ. Zobudí a plače. až pokiaľ ho nenajdeme a vtedy je znova všetko ok. Stále počúvam názory z môjho okolia, že cumlík mu už teraz škodí. treba sa ho rýchlo zbaviť. Neviem čo robiť, nechať ho ešte a vysvetliť mu to, až keď bude rozumnejši?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: Cumlík

od keilayh » Uto Nov 25, 2014 10:02 am

melindi píše:U nás v noci niekedy 2-3 spadne pod posteľ. Zobudí a plače. až pokiaľ ho nenajdeme a vtedy je znova všetko ok. Stále počúvam názory z môjho okolia, že cumlík mu už teraz škodí. treba sa ho rýchlo zbaviť. Neviem čo robiť, nechať ho ešte a vysvetliť mu to, až keď bude rozumnejši?


Každé dieťa je iné. Deti netreba porovnávať a to, že niekto ho nemal vôbec alebo sa odučil skôr ako tvoja malá, tak tým sa nemusíš stresovať. Ty musíš vidieť ako dieťa reaguje ak ho nemá. Možno ho bude mať do 3rokov, možno sa odučí skôr. Pokiaľ ho má len na noc, tak to také zlé zas nieje. Horšie je, keď ho deti maju cez deň, keď sa hraju a ešte cezeň aj rozpávajú. To som neznášala, keď som také deti videla :| Nebolo im rozumieť, šušlali a nevidim teda zmysel toho, aby malo stále v puse dudel :roll:
Ale tak zažila som aj take, kde ten dudel matka dieťaťu nútila, len aby bolo ticho a nevydalo ani hlások :shock: :x
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: Cumlík

od melindi » Uto Nov 25, 2014 8:52 pm

Inak aj ja som mala veľmi rada cumlík. Bez toho som nevedela spať. Keď som išla do školy, vtedy mi zobrala matka.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: Cumlík

od melindi » Ned Nov 30, 2014 4:25 pm

Teraz sme videli cumlíkový teplomer. Máte s tým skúsenosti? Oplatí sa to kúpiť?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm


cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť