Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Dovolenky, detské tábory, výlety - prosim o radu

prosim o radu

od brigita1988 » Pia Mar 27, 2015 9:48 am

Dobry den. Poprosila by som vas o radu. Mam doma skoro 4 rocneho syna a 7 mesacnu dcerku. Teraz babka prisla s napadom ci by sme nesli na dovolenku k nim, ked aj nie cela rodiba, aspon ci by sme nepustili syna sameho s krstnou. Jedna vec je taka, ze byvaju v nemecku autom by to trvalo cca 11 hodin a nas chlapcek vydrzi asi hodinu cesty autom nie to este 11. Nikdy nebol odnas prec na noc ani u druhej babky a oni byvaju pol hodinu od nas... On je ten tip, ze par hodin vie ostat s inymi ale potom nas hlada, potrebuje. Aj ked pride babka a su spolu vonku tak par hodin pridu domov, ze uz som s nim nemohla nic robit, ze vymyslal nechcel posluchat Atd... Ako jej mam vysvetlit normalne ze je este podla mna skoro a to este na taku velku vzdialenost... Nehovorim ze keby bola blizsie, a nastali by problemy tak manzel za nim skoci, ale takto tak neviem... Skusenost nejaka by nebola? Dakujem
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 40
Registrovaný: Štv Okt 23, 2014 8:36 pm

Re: prosim o radu

od sandras » Pia Mar 27, 2015 4:34 pm

brigita1988 píše: Ako jej mam vysvetlit normalne ze je este podla mna skoro a to este na taku velku vzdialenost... Nehovorim ze keby bola blizsie, a nastali by problemy tak manzel za nim skoci, ale takto tak neviem... Skusenost nejaka by nebola? Dakujem


no tak normálne, ako si napísala, ty si matka, tak ked sa rozhodneš, že to nie je vhodné, tak nie je a basta, koniec diskusie. Dohodni sa s manželom, musíte byť jednotní.
Súhlasila by som v tom prípade, ak by teda mohol ísť aj jeden z vás.
Podla toho, čo si písala, nepustila by som ani ja dieťa ... čo sa týka cesty, my chodíme s deťmi autom do Chorvátska a v pohode zvládajú, dcera bola prvýkrát 2-ročná, syn 16-mesačný, ale je to o tom, že celé sa to podriaďuje dieťaťu a jeho potrebám, aj preto sme jazdili na noc, kým boli menší, aby cestu prespali, deti boli na cestovanie zvyknuté, keďže kratšie cesty absolvovali už od bábätka, mali sme v aute DVD-prehrávač, kupoali sme drahšiu polohovatelnú autosedačku ... proste aby im bolo pohodlne. Dcéra ti zvládala ako dieťa horšie, syn lepšie.
No nie každé dieťa je takto zvyknuté, poznám aj prípady, ked si niekolkohodinovú cestu odvrieskajú celú ... a s takým dieťaťom by som ja napr. necestovala radšej nikam.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: prosim o radu

od sandras » Pia Mar 27, 2015 4:42 pm

Ešte som chcela, určite pred odchodom by som skúsila "prespávačku" u starkej, či to zvládne.

Naše deti chodia na dovolenku so starými rodičmi, ktorí sú však na nich zvyknutí, bývame v 1 dome, takže tam občas aj "tréningovo" išli spať, či to bude OK, a stanovila som hranicu, že môžu ísť od nástupu do školy, teda od 6 rokov. A aj sme to takto dodržali.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: prosim o radu

od keilayh » Pia Mar 27, 2015 9:12 pm

Pokiaľ nieje zvyknutý byť od vás preč, tak by som vôbec dovolenku neriešila.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: prosim o radu

od brigita1988 » Pia Mar 27, 2015 10:15 pm

Nie som taky tip, kto nevie svokre alevo inym povedat svoje, bolo to uz zopar krat, ale ona si melie svoje ze ich chce vidiet atd. Nie je moja chybs,ze odisla do zahranicia... ako som pisala, starsi zvlada cestu pol hodiny a uz ma skoro 4 roky potom uz zacina ze uz nevydrzi sediet, kedy tam budeme, chce z auta von... Ked mal 2 roky, sme cestovali lietadlom.. no pohromaa. Z kosic do Viedne skoro hodina... Krikk v lietadle... 4 hodiny cakania na letisku a potom tiez do nrmecka a k tomu este hodina autom.... Katastrofalne dovolenky... A naspät ani nepisem.. a mala tiez cestovala od malicka niekedy zaspala inokedy vrieskala aj pol hodinu. V noci by sa to dalo u starsieho aj vyriesit, keby spal ( nevyskusali sme to ) ale mals spi pri mne a kojim ju a neviem si predsavit ako dlho by nam to trvalo mozno by spala hodinku bez prsnika. uz som manzelovi vravela nech svojej mame dohovori on, bude to brat lahsie nez ja ako nevesta, uz vidim ten vyraz cez skype, ze babke nechces dat vnucikov.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 40
Registrovaný: Štv Okt 23, 2014 8:36 pm

Re: prosim o radu

od sandras » Sob Mar 28, 2015 9:30 am

a keby ste jej navrhli, nech príde ona? Veď v podstate nemáš nič proti nej, ale deti toto nezvládnu, budú sa v aute trápiť a ked podrastú, bude to lepšie ... a v prvom rade si to ujasni aj s manželom. On ma aký názor?

Naši, ako som písala, sú na cesty zvyknutí od malinka, ale samých na dovolenku som ich pustila fakt až keď zmúdreli a poslúchali. A aj to som mala celý čas nervy čo a ako, najradšej som bola, ked už boli doma. A to šli s blízkou osobou, s ktorou sú v dennom kontakte a nie s niekým, koho vidia raz do roka!

Podla toho, čo píšeš, to by nebola "dovolenka", ale utrpenie.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: prosim o radu

od brigita1988 » Sob Mar 28, 2015 9:44 am

manzel je tiez toho nazoru, ze by to bolo skoro, ale je takej povahy, co nechapem, ze ako by sa bal povedat ludom NIE!!! Hlavne rodicom... svokra chodi tak asi 3,4 x rocne, na narodeniny, a ked ma poriesenu dovolenku na viac dni, kedze este pracuje. A to aj ked pride, akoby sa na silu vnucovala detom, aj ked jej hovorim ze pomali treba s nimi nech si zvyknu. Mam co robit aby dodrzala moje pravidla ohladom toho, ze kedy maju prist domov, co a kolko ma papat, ze vtedy a vtedy ideme spinkat... A aj tak robi po svojom, kupuje dzusiky, aj ked to nemam rada, vsetko im dovoli, a potom sa cuduje ze nevie s nimi rady... Ved dieta uz vie ze ku komu sa ako spravat, ked si nechala po hlave skakat... A ona nikdy nebola ten tip ze prisla a spytala by sa ze ci netreba s niecim pomoct? Len pride, a povie ze nech im vychystam veci ideme von a ty si rob svoju pracu. Je aj nahnevana vtedy ked chcem ist s nimi tiez von... Takze tak. Ja s nou problem nemam, len vela veci robi podla seba, a nie podla toho,aku maju deti potrebu. A aj preto sa bojim nechat deti same na dlho....
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 40
Registrovaný: Štv Okt 23, 2014 8:36 pm

Re: prosim o radu

od sandras » Sob Mar 28, 2015 11:29 am

veľa starých rodičov deti rozmaznáva, ak príde len párkrát do roka, tak by som z toho nejakú drámu nerobila ... asi si treba na ten čas len obaliť nervy a ako píšeš, deti prídu na to, ako sa ku komu správať. Naši tiež stopercentne nerešpektujú, čo ja poviem, tiež počúvam oznamovacie vety, nespýtajú sa vopred, ale naslubujú deťom niečo, a potom už často nemôžem povedať nie, ked vidím, že sa na tešia. Na druhej strane som rada, že sa im venujú, lebo svokrovci v živote neprišli k nám, nezavolali, nechodili deťom ani len zagratulovať a videli ich, len ak sme im ich prišli ukázať. Vtedy sa akože okolo nich točili, ale... No a už ich niet, aspoň to už nemusím riešiť a nemusím vymýšlať odpovede na detské otázky. To bol tiež extrém, s ktorým sa asi nikdy nezmierim...

V tvojom prípade, nasilu deti odviesť nemôžu, svokra je ďaleko, takže nerieš... Hlavne, že si s manželom myslíte to isté, horšie by bolo, keby on bol za a ty proti.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: prosim o radu

od vladkaPD » Pia Apr 10, 2015 7:25 pm

nedala by som voooobec, hlavne ked dieta neni vobec zvyknute. babka si to lahko predstavuje :roll: :|
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 272
Registrovaný: Ned Okt 04, 2009 9:31 pm


cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť