Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Lekári a zdravie - Problémy s trávením.

Problémy s trávením.

od disha11 » Štv Aug 28, 2014 10:11 am

Ahojte,

vie mi niekto poradiť nejaký zaručený recept proti zápche, prípadne ako jej predchádzať?? Mám pocit, že som vyskúšala už takmer všetko a žiaľ nejako to nepomáha. :( Potrebovala by som niečo, čo máte odskúšané a funguje to, iste sa nájde niečo, čo som ešte neskúšala a čo by pomohlo.

Ďakujem vám :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 184
Registrovaný: Uto Aug 19, 2014 12:18 pm

Re: Problémy s trávením.

od veverka1 » Štv Aug 28, 2014 12:04 pm

Ahoj, probiotika si neskúšala?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 80
Registrovaný: Pon Jan 19, 2009 9:14 pm

Re: Problémy s trávením.

od Jajus345 » Štv Aug 28, 2014 12:16 pm

ahoj, po pôrode som mala so zápchou aj veľmi veľký problém....v lekárni mi odporúčili piť čaj FIGURAN...to to garantujem, že problém už nebudeš mať...miestami boli situácie, keď som už nestihla na wc dôjsť :lol: :lol: :lol: brala som ho asi pol roka, ale nevarila som po jedno vrecúško, ale hneď 2 a studený som ho pila...vyskúšaj a ozvi sa mi ako si dopadla.. :D :D :D :D :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm

Re: Problémy s trávením.

od disha11 » Štv Aug 28, 2014 12:34 pm

Ďakujem pekne :) O tomto čaji som ešte nepočula a to som si prečítala mnoho článkov, som vedela, že sem mám napísať, že mi niekto poradí niečo fajn :) Koľkokrát na deň ho mám piť? a stačí ak si dám aj jedno vrecúško? :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 184
Registrovaný: Uto Aug 19, 2014 12:18 pm

Re: Problémy s trávením.

od Jajus345 » Štv Aug 28, 2014 12:38 pm

ak si dáš jedno vrecúško, tak len na 2 dcl....ja som ho pila 2-krát na deň po 2 vrecúška....ručím ti, problém mať nebudeš...zmeň stravu veľa zeleniny, ovocia, cerálie, menej bieleho pečiva a hlavne každé ráno na lačno vypi 2 dcl vlážnej vody alebo pomarančový džus 100 %
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm

Re: Problémy s trávením.

od disha11 » Štv Aug 28, 2014 1:19 pm

Pijem každé ránu vlažnú vodu, každý večer cvičím a pijem len vodu z vodovodu, žiadne sladké vody a ani džúsy a nepomohlo mi to. Začala som jesť ovsené vločky na raňajky s kyslím mliekom, dám si aj jeden celozrný chlebík a po hodinke či dvoch jablko. Čítala som, že jablko obsahuje veľa vlákniny, ktorá je pri trávení potrebná, tak mi to hádam pomôže, ale kúpim si aj ten čaj. Kedy ho mám užívať?? či je to jedno? Keď si ho kúpim, tak si uvarím? Ako dlho sa užíva??
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 184
Registrovaný: Uto Aug 19, 2014 12:18 pm

Re: Problémy s trávením.

od Jajus345 » Štv Aug 28, 2014 1:23 pm

nie je nikde napísané, ako dlho sa má užívať....ja som ho pila cca 6 mesiacov a bola som s ním spokojná....nikde nebolo uvedené, kedy sa ma používať...len pozor, ak sa napapáš lebo cca do 30 minút zažiješ vzrušo na wc-ku :D :D :D skús sa opýtať v lekárni, poprípade pozri na nete na jeho účinky...je tomu už asi 3 roky, čo ho neužívam....viem, že je dobrý keď danný človek drží diétu...vyskúšaj
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm

Re: Problémy s trávením.

od disha11 » Štv Aug 28, 2014 1:25 pm

Iste sa opýtam, ďakujem pekne :) Počas tých 3 rokov si nemala žiaden problém so zápchou a ani nemáš? Počula som, že aj v tehotenstve sa zápcha dosť často objavuje.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 184
Registrovaný: Uto Aug 19, 2014 12:18 pm

Re: Problémy s trávením.

od Jajus345 » Štv Aug 28, 2014 1:34 pm

vieš čo chválabohu už nie....mám veľmi dobre trávenie...len trošku mám problém, ak som mimo domu viac ako 3 dni...teraz sme boli na dovolenke v Tunisku, veľa som tam nepapala, pila veľa vody a prišla aj zápcha....sem tam sa stane, že ju mám, ale našťastie nie často....
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm

Re: Problémy s trávením.

od disha11 » Štv Aug 28, 2014 4:14 pm

rozumiem, tak to je iba dobre, že ti ten čajík pomohol, hádam pomôže aj mne :) Iste dám vedieť ako som na tom. Vďaka ešte raz :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 184
Registrovaný: Uto Aug 19, 2014 12:18 pm

Re: Problémy s trávením.

od keilayh » Štv Aug 28, 2014 4:30 pm

Nedávno som počula alebo čitala, už si nepamätám :oops: že aj vela vlákniny škodí, lebo že sa to vďaka nej v črevách nafúkne a už je problem :?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: Problémy s trávením.

od disha11 » Štv Aug 28, 2014 4:36 pm

Ja zase veľa vlákniny nejem,dávam si tak za hrsť ovsených vločiek a to jedno jablko, inak jem normále a pijem veľa vody a akurát ten celozrný chlebík, ale aj toho zjem len jeden krajec na deň plus mínus.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 184
Registrovaný: Uto Aug 19, 2014 12:18 pm

Re: Problémy s trávením.

od Jajus345 » Štv Aug 28, 2014 4:47 pm

nemusis ďakovať nech ti to pomoze ...sestra napríklad používa glycerinove capiky,ak uz ma veľký problém ale to tiež nie je dobre lebo telo si pocase zvykne na vsetko....neskúsila si sa poradiť s lekárkou?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm

Re: Problémy s trávením.

od disha11 » Štv Aug 28, 2014 5:29 pm

S lekárkou som sa neradila. Ja ak môžem, tak radšej si pomôžem sama a ak to nepomáha, tak až potom idem k lekárovi. Ja som so zápchou nemala problémy, stalo sa, že raz za uhorský rok som ju mala, ale nie tak často ako teraz. Preto sa snažím jesť viac vlákniny a mať pohyb, no je pravda, že v posledných dňoch som nebola vo svojej koži, mala som dosť depresívne nálady, tak si myslím, že aj to mohlo k tomu prispieť. Budem rada, ak mi ten čaj pomôže a aj tá vláknina.
Som človek, ktorý veľmi lieky neberie, keď nemusí, takže aj pri menštruácii si bolesť radšej pretrpím a už iba ak sa nedá zniesť, alebo ak niekam idem, tak si vezmem tabletku. To len na margo toho, prečo som ešte nebola za lekárkou. Stále verím, že mi niečo zaberie :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 184
Registrovaný: Uto Aug 19, 2014 12:18 pm

Re: Problémy s trávením.

od Jajus345 » Štv Aug 28, 2014 6:58 pm

Určite ti zaberie....ak môžem poradiť prijímaj aj veľa tekutín....možno aj to je dôvod, prečo máš tento problém....napadlo ma ešte, že sú prášky Psyllium..stoja cca 5 €, pridávaš ich do jedla....účinky sú tam tiež pozitívne....alebo keď máš taký problém, mohla si vyskúšať nejaké probiotiká..sú založené na prírodnej baze.....upravujú črevnú mikroflóru...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm

Ďalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť