Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Prvý rok života - satka na nosenie deti

satka na nosenie deti

od terez254 » Str Sep 10, 2014 10:08 pm

Ahojte, mate niektora skusenosti so satkou na nosenie deti? Je to pre babatko bezpecne?
Za rady dakujem :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: satka na nosenie deti

od gombicka1 » Štv Sep 11, 2014 8:11 am

ja som nepouzivala, ale tak moj syn je uz velky, no vidavam to. je to chutne ked je v tom malinkate miminko. ak sa nosia velke deti uz nechapem o com to je, aj ked tie matky maju svoje dovody. pride mi to skor ze chcu byt silu mocu najlepsie matky pre okolie. a bezpecnost? pokial si ju zaviazes dobre, nemalo by sa nic stat
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 112
Registrovaný: Ned Nov 07, 2010 3:48 pm

Re: satka na nosenie deti

od Vepaga » Štv Sep 11, 2014 8:42 am

Ja som používala, pri malej do roka. Bola to pre mňa výhoda, lebo malá plakávala a chcela byť stále pri mne. Keď ju správne použiješ, dieťatku sa nič nestane. Bola som s ňou aj u lekára takto, a lekárka nenamietala.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Pon Dec 29, 2008 5:45 pm

Re: satka na nosenie deti

od keilayh » Štv Sep 11, 2014 9:38 am

Vepaga píše:Ja som používala, pri malej do roka. Bola to pre mňa výhoda, lebo malá plakávala a chcela byť stále pri mne. Keď ju správne použiješ, dieťatku sa nič nestane. Bola som s ňou aj u lekára takto, a lekárka nenamietala.


všimla som si, že sa akosi rozmohli rôzne šatky, nosiče, manduky. Mňa by zaujimalo keďže píšeš, že do roka si malú nosila, či si ty pri tom nosení "netrpela", myslim chrbat či ťa nebolel a tak. Lebo predsa to ročné dieťa už je dosť veľké.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: satka na nosenie deti

od terez254 » Štv Sep 11, 2014 9:59 am

to by aj mna zaujimalo,ze cit a chrbat nebolel, kedze rocne dieta uz nie je prave najlahsie :)
a babatko bolo v tej satke spokojne?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: satka na nosenie deti

od Vepaga » Pia Sep 12, 2014 8:57 am

Nebolel ženy, musíte mať správne zaviazanú šatku.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Pon Dec 29, 2008 5:45 pm

Re: satka na nosenie deti

od terez254 » Pia Sep 12, 2014 10:39 am

kde si tu satku kupila a aky druh? citala som o tzv. klokankach,ze nie su najvhodnejsie, pretoze sa detom poskoszuju klby. Odvykava si od satky dieta lahko alebo si s tym mala problemy?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: satka na nosenie deti

od Vepaga » Pon Sep 15, 2014 7:36 pm

AHOJ, prepáč, že až teraz, ale mali sme frmol. Na šatke žiadna značka nie je. Je tam len napísané, že je to dovoz z UK. Kupovala som ju tu na babybazare ako nový tovar. Malá, keď začala pomaly behať štvorku a potom poriadne už veľmi v šatke nechcela byť, lebo sa v nej cítila obmedzovaná. Potom sme ju využívali, keď sme išli na krátku prechádzku do lesa a tak. Nemyslím, že je to návykové, ved dieťa v nej nenosíš 24 hodín. :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Pon Dec 29, 2008 5:45 pm

Re: satka na nosenie deti

od terez254 » Uto Sep 16, 2014 8:36 am

Dakujem Ti za informacie :D :)
na tu navykovost som sa pytaal,lebo som citala,ze moze vzniknut. ale asi skor len u mamiciek, ktore do nej dieta davaju len velmi casto :)
kolko tyzdnov mala tvoja dcera, ked si ju zacala davat do satky? A pocas toho ako si ju mala v satke a nosila si ju, bola si schopna vykonavat nejaku cinnost, ako upratovanie a podobne?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: satka na nosenie deti

od Vepaga » Str Sep 17, 2014 10:18 am

Maličká mala šesť týždňov, lebo mávala koliky, a len pri mne sa upokojila a dokázala si pospinkať.
Záleží, čo upratuješ, určite nie s chemickými prostriedkami vaňu a pod. , alebo nedajbože umývať okná. Bežne som mohla dať prať, vybrať veci, vyvesiť, atď. zametať, vysávať, dokonca som varila s malou, keď som stála tak bokom, aby sa nepopálila. Ako sa hovorí, my ženy zvládneme robiť viac veci naraz. :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Pon Dec 29, 2008 5:45 pm

Re: satka na nosenie deti

od gombicka1 » Str Sep 17, 2014 12:32 pm

Pytala som sa na to kamaratky, lebo sa mi cosi marilo ze nieco take mala. vyuzivala manduku? tak sa to tusim vola, ked potrebovala dat starsie do skolky a musela sa vychystat aj s miminom, tak jednoduchsie bolo nalozit male do nosica a nemusela vymyslat s kocikom :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 112
Registrovaný: Ned Nov 07, 2010 3:48 pm

Re: satka na nosenie deti

od Vepaga » Str Sep 17, 2014 12:57 pm

Ja som využívala aj v obchodoch, do ktorých sme sa nedostali s kočíkom kvôli úzkym uličkám .
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Pon Dec 29, 2008 5:45 pm

Re: satka na nosenie deti

od terez254 » Str Sep 17, 2014 2:51 pm

Manudka ma prevazne nosnost do 20 kil, ale to by uz bolo asi prilis tazke nosit tak tazke dieta.
Znie to ako skvela nahrada kocika pri tych uzkych ulickach, ale taktiez s kocikom to je narocnejsie napriklad v autobuse alebo vo vlaku. Ked ste isli s dietatom na nakup alebo k lekarovi davali ste ho do satky? Vydrzali ste ho tak dlho nosit? :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: satka na nosenie deti

od keilayh » Štv Sep 18, 2014 10:27 am

Neviem tomuto prisť na chuť, ani šatka ani manduka, nič som nepouživala a ani by som to nepouživala ak by som teraz mala možnosť. Neviem. Nevidím v tom nejaku výhodu, nosiť dieťa stále na sebe. Ja chápem, že to sem-tam pomôže, ale aj tak. Pre mňa bolo vozenie a prechádzka s kočíkom relax. :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: satka na nosenie deti

od terez254 » Štv Sep 18, 2014 12:18 pm

nazory na satku na nosenie deti sa lisia. Citala som viacero nazor od mamiciek a niektore si to velmi pochvaluju. Myslim si,ze zena musi mat asi dost sily, aby dieta dokazala takto nosit a popritom s venovat este domacim pracam.
Ale kazdemu vyhovuje nieco ine :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Ďalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť