Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Zuby - sladkosti

Re: sladkosti

od Jajus345 » Štv Sep 04, 2014 11:18 am

Janka81 myslíš, že vždy ti kazy sú spôsobené len tým, že sa zúbky nečistia??? :shock: :shock: :shock: je veľa deti, čo majú čierne zúbky aj od antibiotík....možno majú dedičné ja neviem... :( :( :( ja s tým problém zatiaľ nemám...mám 31 rokov a žiaden kaz...nič....a máš pravdu, každý lekár preferuje svoje.... :wink: :wink: :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm

Re: sladkosti

od Janka81 » Štv Sep 04, 2014 2:28 pm

Jajus345 píše:Janka81 myslíš, že vždy ti kazy sú spôsobené len tým, že sa zúbky nečistia??? :shock: :shock: :shock: je veľa deti, čo majú čierne zúbky aj od antibiotík....možno majú dedičné ja neviem... :( :( :( ja s tým problém zatiaľ nemám...mám 31 rokov a žiaden kaz...nič....a máš pravdu, každý lekár preferuje svoje.... :wink: :wink: :wink:


Jasne,že je to aj dedičné a od rôznych chorob atd..ale ked pozeráš nejaké filmy a dajú napr. žobrákov z ulice,či lúpežníkov,tak žiadny z nich nemá skoro žiadne zuby,alebo plesnivé a čierne a pevne verím,že je to hlavne zlou hygienou :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

Re: sladkosti

od Jajus345 » Štv Sep 04, 2014 2:37 pm

Tak to áno....ale u malých deti je to skoro...mám kamarátku,čo má 5 ročného syna...strašne mal pohnité zúbky.....musela mu ich zubárka vytrhať všetky nasilu.... :oops: :oops: :oops: :oops:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm

Re: sladkosti

od Janka81 » Štv Sep 04, 2014 8:11 pm

[quote="Jajus345"]Tak to áno....ale u malých deti je to skoro...mám kamarátku,čo má 5 ročného syna...strašne mal pohnité zúbky.....musela mu ich zubárka vytrhať všetky nasilu.... :oops: :oops: :oops: :oops:[/quote

A to sa presne stalo aj deťom mojej známej..moc im asi zuby nečistila a hlavne jedli vkuse samé sladkosti...a skončili u zubára na trhaní mliečnych :?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

Re: sladkosti

od Jajus345 » Štv Sep 04, 2014 8:38 pm

mojej kamarátke malému museli vytrhať všetky zúbky z toho dôvodu, že bral veľmi veľa antibiotik :( :( :( strašne niečo...vytrhali mu všetky zúbky lebo už mal slabý zápal kosti a báli sa, aby sa mu hnis či čo to je nedostalo do krvi :( :( :( teraz čakajú kedy mu narastú nové???myslíš si, že ak narastú nové nebude s tým opäť problém???a tvoja kamarátka ako sú na tom???
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm

Re: sladkosti

od Janka81 » Štv Sep 04, 2014 8:43 pm

No čudujem sa,ale jej deťom narástli po tých hnilákoch miečnych celkom pekné zúbky a zatiaľ tak stále vyzerajú..asi si čistia poriadne,lebo sladkosti majú vkuse :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

Re: sladkosti

od Jajus345 » Štv Sep 04, 2014 9:01 pm

vieš, ale keď si predstavím, nasilu vytrhať zúby....potom sa liečili ďasná cca 6 mesiacov antibiotikami a ešte koľko potrvá, dokedy im narastú :( :( :( nemyslíš si, že je to chyba aj rodičov, keď tak dopadli??? :shock: :shock: :shock:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm

Re: sladkosti

od melindi » Pia Sep 05, 2014 6:37 am

Kedy ste boli prvý krát s malou u zubára? Kedy treba začať tie preventívne kontroly?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: sladkosti

od Jajus345 » Pia Sep 05, 2014 7:13 am

my máme v rodine 2 zubárov :D :D :D takže prvýkrát som bola s chlapcami, keď mali vyše 1 roka....teraz som staršiemu dala zaliať stoličky :wink: :wink: :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm

Re: sladkosti

od melindi » Pia Sep 05, 2014 8:02 am

Más štastie. Ja musím najprv hladať dobrého zubára. Podla teba ktorá z je najlepšia zubná pasta?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: sladkosti

od Jajus345 » Pia Sep 05, 2014 8:10 am

vieš čo, ja používam colgate...ale manžel zase paradontax...má problém s ďasnami.... :( :( :( ty si čo myslíš, aká pasta je dobrá???
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm

Re: sladkosti

od veverka1 » Pia Sep 05, 2014 9:59 am

ake pasty kupujete školopovinnym deťom? lebo čo pozeram tak su do 6rokov a väčšinou len jahodove a to nechcem kupovať. teraz kupujem z DM-ky je sice taka mentolova či aka, ale je strašne riedka a rychlo sa minie
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 80
Registrovaný: Pon Jan 19, 2009 9:14 pm

Re: sladkosti

od Jajus345 » Pia Sep 05, 2014 10:15 am

moje deti, používajú pasty pre dospelých.....síce neviem, či je to dobré...ale ako píšeš tie jahodové....podľa mňa nemajú žiaden účinok :wink: :wink: doteraz si s čím umývali zúbky??? s akou pastou???
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm

Re: sladkosti

od Janka81 » Sob Sep 06, 2014 12:06 pm

Jajus345 píše:vieš, ale keď si predstavím, nasilu vytrhať zúby....potom sa liečili ďasná cca 6 mesiacov antibiotikami a ešte koľko potrvá, dokedy im narastú :( :( :( nemyslíš si, že je to chyba aj rodičov, keď tak dopadli??? :shock: :shock: :shock:



Ale samozrejme,že je to iba chyba rodiča!!..Teda až na tie prípady,kedy kvôli nejakej vážnej chorobe za to rodiť fakt nemôže... :?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

Re: sladkosti

od Janka81 » Sob Sep 06, 2014 12:16 pm

veverka1 píše:ake pasty kupujete školopovinnym deťom? lebo čo pozeram tak su do 6rokov a väčšinou len jahodove a to nechcem kupovať. teraz kupujem z DM-ky je sice taka mentolova či aka, ale je strašne riedka a rychlo sa minie




Žiadne jahodové a iné lacné typu Perlička atd za 0,70€ :? :?

Už pre malinké deti je od Elmexu taká bielo-oranžová s myškou a a potom o niečo silnejšia pre staršie deti=junior elmex..pasty sú s aminofluoridmi a vysoko kvalitné a hlavne robené pre deti a ich chrup...Od 6 rokov,alebo proste od veku,kedy už deti vedia vyplúvať a nepojedia pastu,je výborný 1x do týždňa Elmex gél na vytvrdenie zubnej skloviny..je síce cca za 5€,ale vydrží skutočne dlho,takže cena nech neodradí :wink: Pasty stoja cca 2-3€,ale skutočne sa oplatia..ja verím,že práve čistenie zubou kvalitnou pastou dopomohlo k zdravému chrupu môjho syna :wink: :D Tá známa,čo jej deti mali čierne už mliečne zuby používala obyčajné pasty a sem -tam čistenie...

Určite aj iné značky majú kvalitnejšie pasty už aj pre deti..ja som to v minulosti striedala tuším s Colgate detskou..teraz striedame elmex oranžový so zeleným a s Lacalut,občas kvalitnú Sensodine..teraz mám tú Rapair komplet,či aká to je :wink: Synátor má už cez 12,tak už máme spoločné pasty,ale ked bol tak cca do 10 rokov,mával len Elmex a Colgate :D :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

PredchádzajúciĎalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť