Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Recepty – Varenie – Pečenie - Stévia

Stévia

od disha11 » Štv Aug 21, 2014 10:58 am

Má niekto z vás skúsenosti zo stéviou??? Skúšali ste ju používať napríklad do zaváraním namiesto cukru?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 184
Registrovaný: Uto Aug 19, 2014 12:18 pm

Re: Stévia

od veverka1 » Štv Aug 21, 2014 12:55 pm

Moja mama si ju pestuje a použiva ju miesto cukru. Dáva si ju do čajov, alebo do takych miešanych nápojov z byliniek. Do zavaranin veru neviem, cukor sa dáva ako konzervant nie? :oops: a ta stevia by asi nebola rovnaka? opytam sa jej, ak nezabudnem :oops:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 80
Registrovaný: Pon Jan 19, 2009 9:14 pm

Re: Stévia

od disha11 » Štv Aug 21, 2014 1:07 pm

O tom, že sa dá stévia pestovať viem, je zdravšia ako cukor a aj omnoho sladšia, preto jej netreba dať až toľko. Na to zaváranie sa pýtam len preto, že mi to napadlo a bola by to zdravšia forma zavárania. Ja s tým skúsenosti nemá, preto sa pýtam, možno ešte hnedý cukor by sa dal použiť namiesto tej stévie.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 184
Registrovaný: Uto Aug 19, 2014 12:18 pm

Re: Stévia

od keilayh » Štv Aug 21, 2014 2:48 pm

disha11 píše:O tom, že sa dá stévia pestovať viem, je zdravšia ako cukor a aj omnoho sladšia, preto jej netreba dať až toľko. Na to zaváranie sa pýtam len preto, že mi to napadlo a bola by to zdravšia forma zavárania. Ja s tým skúsenosti nemá, preto sa pýtam, možno ešte hnedý cukor by sa dal použiť namiesto tej stévie.


Ja som teraz naposledy dala hnedy cukor :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: Stévia

od disha11 » Štv Aug 21, 2014 2:53 pm

a ako?? chutilo to lepšie ako s bielym?? Hnedý je menej sladký :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 184
Registrovaný: Uto Aug 19, 2014 12:18 pm

Re: Stévia

od elis950 » Štv Aug 28, 2014 9:51 am

Ja som mala rastlinku steviu, bolo to super jeden listok do caju a nebolo treba sladit. Len mi to rychlo uhynulo :(
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 235
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:00 am

Re: Stévia

od disha11 » Štv Aug 28, 2014 10:07 am

kde sa dá taká rastlinka zohnať???? :) Uhynulo a to už prečo? Myslela som, že to vydrží
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 184
Registrovaný: Uto Aug 19, 2014 12:18 pm

Re: Stévia

od elis950 » Štv Aug 28, 2014 10:16 am

Mam doma dost tien mozno to chcelo svetlo a slnko. A bolo to v zime, nemohla som to dat von. Kupila som to od jednej pani co to predavala na bazari
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 235
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:00 am

Re: Stévia

od disha11 » Štv Aug 28, 2014 10:35 am

Nevieš, dalo by sa to kúpiť niekde v Baumaxe alebo v podobnom obchode??
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 184
Registrovaný: Uto Aug 19, 2014 12:18 pm

Re: Stévia

od elis950 » Štv Aug 28, 2014 10:43 am

Myslím že určite áno
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 235
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:00 am

Re: Stévia

od disha11 » Štv Aug 28, 2014 10:58 am

skúsim sa pozrieť a uvidím, čo to spraví :) Vďaka
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 184
Registrovaný: Uto Aug 19, 2014 12:18 pm

Re: Stévia

od Janka81 » Pon Sep 01, 2014 10:05 am

Noo..ja už sladím so Stéviou od 2012 :D :D :D ale kupujem si tabletky :wink: vyskúšala som aj kvapky,ale s tým sa mi nechcelo babrať..najviac mi ale chutil cukor" zo stévie na pečenie..len stál cca 12€ :lol: :roll:
Malému sladím tak,že kombinujem stéviu a trstinový cukor=hnedý..Ale nie každý hnedý je trstinový-tak bacha na to..lebo niektoré hnedé sú len zafarbené biele :wink:
Trstinový je zdravší,super chutí a aj vonia :) :) :)
Kvetinku stévie mávajú možno aj na tržnici,teraz som ju videla ponúkať na výstavisku v Nitre :D :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

Re: Stévia

od disha11 » Pon Sep 01, 2014 10:39 am

O tom cukre som čítala, že nie každý hnedý je hnedý :) Ale tá stévia sa mi celkom páči, neviem či u nás v KE ju bude možné zohnať, ale iste sa opýtam a popozerám. Čítala som akurát včera o bielom cukre, tak som bola zhrozená, ale už dávnejšie som si chcela zaobstarať stéviu, tá je asi najzdravšia zo všetkých. Tým, že mám problém aj s tráveným, tak biely cukor obmedzujem ako sa len dá a čaje a ani kávu, ktorú pijem zriedkakedy, nesladím vôbec. Tak mi to nejako chutí :)

Ďakujem za príspevok :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 184
Registrovaný: Uto Aug 19, 2014 12:18 pm

Re: Stévia

od Janka81 » Pon Sep 01, 2014 10:56 am

disha11 píše:O tom cukre som čítala, že nie každý hnedý je hnedý :) Ale tá stévia sa mi celkom páči, neviem či u nás v KE ju bude možné zohnať, ale iste sa opýtam a popozerám. Čítala som akurát včera o bielom cukre, tak som bola zhrozená, ale už dávnejšie som si chcela zaobstarať stéviu, tá je asi najzdravšia zo všetkých. Tým, že mám problém aj s tráveným, tak biely cukor obmedzujem ako sa len dá a čaje a ani kávu, ktorú pijem zriedkakedy, nesladím vôbec. Tak mi to nejako chutí :)

Ďakujem za príspevok :)


Stéviu majú v tabletách aj v DM,potom niekde v zdravíčkach a bio obchodoch a ja ju kupujem aj v Bille v takom bielozelenom dávkovači za 3,99--ked je v akcii,tak aj lacnejšie :wink:
Biely cukor je tichý zabijak a aj rakovinové bunky žijú väčšinou z cukru..ja už biely nepoužívam vôbec a mám ho doma len "keby niečo"-teda ak sa mi náhodou minie stévia,med,alebo trstinový..ten trstinový je samozrejme drahší..ja za cca 400g dám 1,3€,ale tak oplatí sa :D :wink:
S tou stéviou či už v tablete,kvapkách,alebo v prášku môžeš dochutiť aj jedlo,ked varíš atd..Niekto odporúča napr. sirup z Agáve,,ale ten má veľa fruktózy a z tej tukovatie zas pečeň...a je aj dosť drahý..
Tu som našla rôzne bio sladidlá a na konci linku je aj stévia,čo som kupovala ako prvú pred 2 rokmi z netu..ale už je aj v obchodoch,no niekde fest predražená :roll:

http://www.bio-obchod.sk/oddelenie/cuko ... adidla.htm
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

Re: Stévia

od disha11 » Pon Sep 01, 2014 11:44 am

Ďakujem za link :) Viem, že stévia je super, ešte by ma zaujímalo s čím zaváraš? s akým cukrom?? s tým trstinovým??? Ja by som si chcela skúsiť tú stéviu vypestovať doma, aby som ju mala vždy po ruke, ale pozriem sa aj po tých tabletkách v DM. Sestra používa hnedý cukor, aj ten som ochutnala, nebol až taký sladký ako ten biely. Ale stévia je stévia :) Ďakujem za užitočné rady :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 184
Registrovaný: Uto Aug 19, 2014 12:18 pm

Ďalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť