Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Predškolák 3 až 6 rokov - Vychova deti a priority rodicov.....

od alex » Štv Máj 27, 2010 10:45 pm

ja som si veru všimla v diskusiach (ale skôr na inych strankach ako tu) že asi rad radom všetky deti su hyperaktivne ... stači že je trochu živšie, rodičia sa dostatočne nevenuju a už hovoria ake je hyperkativne ... no neviem čo by robili, kebyže take dieťa maju fakt doma
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1691
Registrovaný: Uto Feb 27, 2007 1:00 am

od Jupiter41 » Štv Máj 27, 2010 10:46 pm

no dievčatá, tiež si myslím, že deti sú stále tie isté. Len doba je teraz kdesi inde a staršia generácia má dojem, že deti sa pokazili. Myslím, že skôr ide o to, že po revolúcii neboli naši rodičia pripravení na situáciu, že dieťa je rovnocenný partner- aj keď určité kritériá musí spĺňať. Pamätám si, že ešte na ZŠ sme od učiteľov kľudne dostávali výprask. Dnes je to neprijateľné, zodpovednosť preberá iba rodič. A keďže naši rodičia to nevedeli, vychovávali nás školy a škôlky- štát, nemohli sme od nich prebrať vzor výchovy. Teraz sa mnohí rodičia zrejme hľadajú a skúšajú. A fakt je ten, že mnohé maminky sa predbiehajú, len aby to ich dieťa bolo to naj... Nie je to ok, deti sú potom nervózne, nie je im to prirodzené... Ale poznám veľa maminiek, ktoré "preteky" už odmietajú a to je úplne super. Každý sme iný, každé dieťa je iné. Treba detičky nechať sa vyvíjať prirodzene a ono sa nám to vráti vtedy, keď to budeme najmenej čakať a to bude tá najväčšia a najkrajšia odmena :lol:

A potom je tu ešte fenomén kryštálových a indigových detí, ale to je už na inú diskusiu :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Pon Feb 23, 2009 9:16 pm

od Mhrnko » Pia Máj 28, 2010 12:40 am

Baby moje,hlavne Alex a Jupiter.Vy ste to napisali a podali velmi inteligentnym sposobom.Sama by som to lepsie nenapisala.Dole klobuk.Presne tak som to aj myslela.Ja som nikde netvrdila,ze su same hyperaktivne deti.Skor su castejsie zivsie ,temperamentnejsie,nervoznejsie a nema to nic spolocne s detmi,ale s rodicmi,vychocou,dobou a prostredim.To, co som pisala nebolo nic prehnane osobne.Bola som len zvedava na postrehy zien, nic viac :D :D :D .
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Str Sep 12, 2007 12:00 am

od janka97 » Pia Máj 28, 2010 8:56 am

alex píše:ja som si veru všimla v diskusiach (ale skôr na inych strankach ako tu) že asi rad radom všetky deti su hyperaktivne ... stači že je trochu živšie, rodičia sa dostatočne nevenuju a už hovoria ake je hyperkativne ... no neviem čo by robili, kebyže take dieťa maju fakt doma



Alex možno máš pravdu, že niektorí rodičia si určia diagnózu sami, že ich dieťa je hyperaktívne. Ja také dieťa mám doma máme to aj na papieri od lekárky.Ale aj také dieťa sa dá zvládnuť v pohode, stačí si naň nájsť nejaký spôsob ako ho motivovať usmerňovať. Keď môjmu dieťaťu niečo prikážem urob toto tak to neurobí, ale keď poviem čo keby si mi pomohol s týmto alebo týmto, tak to už je ináč a urobí to. A hlavne ako si napísala, rodičia sa nevenujú a deťom hyperaktívnym treba venovať raz toľko času vymýšlať aktivity aby mal stále nejaký program a obmieňať ho pomali po 15-tich minútach.

Nie je to ľahké s týmito deťmi ale dá sa to a nie je žiadna hanba a myslím že v prípade hyperaktivity je aj potrebné navštevovať psychologičku. To je môj názor, nám strašne pomohla hlave čo sa týka nejakých rád a typov ako s ním jednať. :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Ned Apr 26, 2009 2:23 pm
Bydlisko: Topoľčany

od Janka81 » Pia Máj 28, 2010 9:40 am

Jupiter41 píše:no dievčatá, tiež si myslím, že deti sú stále tie isté. Len doba je teraz kdesi inde a staršia generácia má dojem, že deti sa pokazili. Myslím, že skôr ide o to, že po revolúcii neboli naši rodičia pripravení na situáciu, že dieťa je rovnocenný partner- aj keď určité kritériá musí spĺňať. Pamätám si, že ešte na ZŠ sme od učiteľov kľudne dostávali výprask. Dnes je to neprijateľné, zodpovednosť preberá iba rodič. A keďže naši rodičia to nevedeli, vychovávali nás školy a škôlky- štát, nemohli sme od nich prebrať vzor výchovy. Teraz sa mnohí rodičia zrejme hľadajú a skúšajú. A fakt je ten, že mnohé maminky sa predbiehajú, len aby to ich dieťa bolo to naj... Nie je to ok, deti sú potom nervózne, nie je im to prirodzené... Ale poznám veľa maminiek, ktoré "preteky" už odmietajú a to je úplne super. Každý sme iný, každé dieťa je iné. Treba detičky nechať sa vyvíjať prirodzene a ono sa nám to vráti vtedy, keď to budeme najmenej čakať a to bude tá najväčšia a najkrajšia odmena :lol:

A potom je tu ešte fenomén kryštálových a indigových detí, ale to je už na inú diskusiu :D



:lol: :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

od Janka81 » Pia Máj 28, 2010 9:42 am

janka97 píše:
alex píše:ja som si veru všimla v diskusiach (ale skôr na inych strankach ako tu) že asi rad radom všetky deti su hyperaktivne ... stači že je trochu živšie, rodičia sa dostatočne nevenuju a už hovoria ake je hyperkativne ... no neviem čo by robili, kebyže take dieťa maju fakt doma



Alex možno máš pravdu, že niektorí rodičia si určia diagnózu sami, že ich dieťa je hyperaktívne. Ja také dieťa mám doma máme to aj na papieri od lekárky.Ale aj také dieťa sa dá zvládnuť v pohode, stačí si naň nájsť nejaký spôsob ako ho motivovať usmerňovať. Keď môjmu dieťaťu niečo prikážem urob toto tak to neurobí, ale keď poviem čo keby si mi pomohol s týmto alebo týmto, tak to už je ináč a urobí to. A hlavne ako si napísala, rodičia sa nevenujú a deťom hyperaktívnym treba venovať raz toľko času vymýšlať aktivity aby mal stále nejaký program a obmieňať ho pomali po 15-tich minútach.

Nie je to ľahké s týmito deťmi ale dá sa to a nie je žiadna hanba a myslím že v prípade hyperaktivity je aj potrebné navštevovať psychologičku. To je môj názor, nám strašne pomohla hlave čo sa týka nejakých rád a typov ako s ním jednať. :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:


A ja držím palce Janulka a verím,že je u vás s malým viac-menej všetko v pohode a zvládaš aj ťažšie problémiky ako je tento riešiteľný :wink: :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

od Mhrnko » Pia Máj 28, 2010 10:40 am

Janka-svagrinka, kedze poznam Samka, tak mozem potvrdit ,ze je hyperaktivny ,ale napriek tomu sa da krasne zvladat.Hlavne je,ze je v psychickej pohode.To je dolezite.On nie je roztrzity z nervov,alebo utiahnuty z neustalej nespokojnosti rodicov,ktpori stale chcu,aby bol este sikovnejsi a to len vdaka vysokym narokom rodicov.Ma to naozaj v sebe.Ty si velmi dobra maminka a strasne sa snazis vo vychove a vidiet to na Samkovi.Nikdy sa na nic nevyhovaras a vzdy hladas pricinu.Plne s Tebou suhlasim,ze obcas zajst k psychologicke je vyborna pomocka,horsie je,ked si mamicky myslia,ze su bezchybne a pritom clovek vidi,ze ta rodinka to nezvlada a dietatko je hypersktivne z nervov.Kazda maminka sa musi ucit vychovavat deti cely zivot,ale ide o to, aby to zvladla s nadhlasom a v psychickej pohode ,lebo to sa prenasa potom na dietatko.Aj z narokov treba radsej troska ubrat a veci otocit na srandu,nie robit vedu z malichernosti.Pamatam si Ta,ked si hovorila ako uz nevladzes a s pokorou si sa vybrala k psychologicke,aby si pomohla Samkovi. Ked predsa vidim,ze dietatko nereaguje na moje vychovne proscesy,tak by som to mala riesit.Janka je naozaj zivym prikladom,ako sa da velmi slusne zvladat hyperaktivne dietatko,ale podla mna aj hociktore ine.Viem,ze aj geny robia svoje,ale naozaj sa da celkom slusne veci usmernit....Nuz Janka, povychvalovala som Ta tu,ale Ty si to zasluzis.Ktovie mozno jedneho dna pomozes maminke,ktora bude mat podobny problem.Co Ta poznam tak urcite a rada.Petuska Ti Tvoju snahu tiez milion krat vratila a so Saminkom Ti ostanu najvtipnejsie historky z jeho dectva.Nuz ,mala by si to zacat casteksie fotit ,ako Lidka06,ktora v inej teme pisala ,ako sa tesila,ze jej mala kaka.Janka to by boli fotky vsak???Mohla by si zacat napriklad kresbami na vasej stene v detskej izbe....Juuuuj,ale som sa rozpisala.Tak ja uz radsej prcham prec,lebo so mnou je moc dlha rec.....Vidite,este som to aj zversovala.





















:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Str Sep 12, 2007 12:00 am

od Janka81 » Pia Máj 28, 2010 1:46 pm

Mhrnko píše:Janka-svagrinka, kedze poznam Samka, tak mozem potvrdit ,ze je hyperaktivny ,ale napriek tomu sa da krasne zvladat.Hlavne je,ze je v psychickej pohode.To je dolezite.On nie je roztrzity z nervov,alebo utiahnuty z neustalej nespokojnosti rodicov,ktpori stale chcu,aby bol este sikovnejsi a to len vdaka vysokym narokom rodicov.Ma to naozaj v sebe.Ty si velmi dobra maminka a strasne sa snazis vo vychove a vidiet to na Samkovi.Nikdy sa na nic nevyhovaras a vzdy hladas pricinu.Plne s Tebou suhlasim,ze obcas zajst k psychologicke je vyborna pomocka,horsie je,ked si mamicky myslia,ze su bezchybne a pritom clovek vidi,ze ta rodinka to nezvlada a dietatko je hypersktivne z nervov.Kazda maminka sa musi ucit vychovavat deti cely zivot,ale ide o to, aby to zvladla s nadhlasom a v psychickej pohode ,lebo to sa prenasa potom na dietatko.Aj z narokov treba radsej troska ubrat a veci otocit na srandu,nie robit vedu z malichernosti.Pamatam si Ta,ked si hovorila ako uz nevladzes a s pokorou si sa vybrala k psychologicke,aby si pomohla Samkovi. Ked predsa vidim,ze dietatko nereaguje na moje vychovne proscesy,tak by som to mala riesit.Janka je naozaj zivym prikladom,ako sa da velmi slusne zvladat hyperaktivne dietatko,ale podla mna aj hociktore ine.Viem,ze aj geny robia svoje,ale naozaj sa da celkom slusne veci usmernit....Nuz Janka, povychvalovala som Ta tu,ale Ty si to zasluzis.Ktovie mozno jedneho dna pomozes maminke,ktora bude mat podobny problem.Co Ta poznam tak urcite a rada.Petuska Ti Tvoju snahu tiez milion krat vratila a so Saminkom Ti ostanu najvtipnejsie historky z jeho dectva.Nuz ,mala by si to zacat casteksie fotit ,ako Lidka06,ktora v inej teme pisala ,ako sa tesila,ze jej mala kaka.Janka to by boli fotky vsak???Mohla by si zacat napriklad kresbami na vasej stene v detskej izbe....Juuuuj,ale som sa rozpisala.Tak ja uz radsej prcham prec,lebo so mnou je moc dlha rec.....Vidite,este som to aj zversovala.





















:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:



Tak toto bolo veľmi pekné a Janka si to určite zaslúži :wink: :lol: :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

od alex » Pia Máj 28, 2010 2:07 pm

janka97 píše:Alex možno máš pravdu, že niektorí rodičia si určia diagnózu sami, že ich dieťa je hyperaktívne. Ja také dieťa mám doma máme to aj na papieri od lekárky.Ale aj také dieťa sa dá zvládnuť v pohode, stačí si naň nájsť nejaký spôsob ako ho motivovať usmerňovať. Keď môjmu dieťaťu niečo prikážem urob toto tak to neurobí, ale keď poviem čo keby si mi pomohol s týmto alebo týmto, tak to už je ináč a urobí to. A hlavne ako si napísala, rodičia sa nevenujú a deťom hyperaktívnym treba venovať raz toľko času vymýšlať aktivity aby mal stále nejaký program a obmieňať ho pomali po 15-tich minútach.


Veď hej, ja to beriem. :) myslela som to v tom zmysle že čitam, nesposlucha ma, skače, kriči a už je z neho hyperaktivne dieťa...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1691
Registrovaný: Uto Feb 27, 2007 1:00 am

od janka97 » Pia Máj 28, 2010 2:09 pm

alex píše:
janka97 píše:Alex možno máš pravdu, že niektorí rodičia si určia diagnózu sami, že ich dieťa je hyperaktívne. Ja také dieťa mám doma máme to aj na papieri od lekárky.Ale aj také dieťa sa dá zvládnuť v pohode, stačí si naň nájsť nejaký spôsob ako ho motivovať usmerňovať. Keď môjmu dieťaťu niečo prikážem urob toto tak to neurobí, ale keď poviem čo keby si mi pomohol s týmto alebo týmto, tak to už je ináč a urobí to. A hlavne ako si napísala, rodičia sa nevenujú a deťom hyperaktívnym treba venovať raz toľko času vymýšlať aktivity aby mal stále nejaký program a obmieňať ho pomali po 15-tich minútach.


Veď hej, ja to beriem. :) myslela som to v tom zmysle že čitam, nesposlucha ma, skače, kriči a už je z neho hyperaktivne dieťa...


Ja som to nebrala v zlom len som chcela niektoré veci priviesť na pravú mieru.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Ned Apr 26, 2009 2:23 pm
Bydlisko: Topoľčany

od janka97 » Pia Máj 28, 2010 2:12 pm

Mhrnko píše:Janka-svagrinka, kedze poznam Samka, tak mozem potvrdit ,ze je hyperaktivny ,ale napriek tomu sa da krasne zvladat.Hlavne je,ze je v psychickej pohode.To je dolezite.On nie je roztrzity z nervov,alebo utiahnuty z neustalej nespokojnosti rodicov,ktpori stale chcu,aby bol este sikovnejsi a to len vdaka vysokym narokom rodicov.Ma to naozaj v sebe.Ty si velmi dobra maminka a strasne sa snazis vo vychove a vidiet to na Samkovi.Nikdy sa na nic nevyhovaras a vzdy hladas pricinu.Plne s Tebou suhlasim,ze obcas zajst k psychologicke je vyborna pomocka,horsie je,ked si mamicky myslia,ze su bezchybne a pritom clovek vidi,ze ta rodinka to nezvlada a dietatko je hypersktivne z nervov.Kazda maminka sa musi ucit vychovavat deti cely zivot,ale ide o to, aby to zvladla s nadhlasom a v psychickej pohode ,lebo to sa prenasa potom na dietatko.Aj z narokov treba radsej troska ubrat a veci otocit na srandu,nie robit vedu z malichernosti.Pamatam si Ta,ked si hovorila ako uz nevladzes a s pokorou si sa vybrala k psychologicke,aby si pomohla Samkovi. Ked predsa vidim,ze dietatko nereaguje na moje vychovne proscesy,tak by som to mala riesit.Janka je naozaj zivym prikladom,ako sa da velmi slusne zvladat hyperaktivne dietatko,ale podla mna aj hociktore ine.Viem,ze aj geny robia svoje,ale naozaj sa da celkom slusne veci usmernit....Nuz Janka, povychvalovala som Ta tu,ale Ty si to zasluzis.Ktovie mozno jedneho dna pomozes maminke,ktora bude mat podobny problem.Co Ta poznam tak urcite a rada.Petuska Ti Tvoju snahu tiez milion krat vratila a so Saminkom Ti ostanu najvtipnejsie historky z jeho dectva.Nuz ,mala by si to zacat casteksie fotit ,ako Lidka06,ktora v inej teme pisala ,ako sa tesila,ze jej mala kaka.Janka to by boli fotky vsak???Mohla by si zacat napriklad kresbami na vasej stene v detskej izbe....Juuuuj,ale som sa rozpisala.Tak ja uz radsej prcham prec,lebo so mnou je moc dlha rec.....Vidite,este som to aj zversovala.





















:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:





:oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
VEĽMI VEĽKÉ ĎĎĎAAAKKKKUUUJJJEEEMMM
:oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Ned Apr 26, 2009 2:23 pm
Bydlisko: Topoľčany

od janka97 » Pia Máj 28, 2010 2:14 pm

Janka81 píše:
Mhrnko píše:Janka-svagrinka, kedze poznam Samka, tak mozem potvrdit ,ze je hyperaktivny ,ale napriek tomu sa da krasne zvladat.Hlavne je,ze je v psychickej pohode.To je dolezite.On nie je roztrzity z nervov,alebo utiahnuty z neustalej nespokojnosti rodicov,ktpori stale chcu,aby bol este sikovnejsi a to len vdaka vysokym narokom rodicov.Ma to naozaj v sebe.Ty si velmi dobra maminka a strasne sa snazis vo vychove a vidiet to na Samkovi.Nikdy sa na nic nevyhovaras a vzdy hladas pricinu.Plne s Tebou suhlasim,ze obcas zajst k psychologicke je vyborna pomocka,horsie je,ked si mamicky myslia,ze su bezchybne a pritom clovek vidi,ze ta rodinka to nezvlada a dietatko je hypersktivne z nervov.Kazda maminka sa musi ucit vychovavat deti cely zivot,ale ide o to, aby to zvladla s nadhlasom a v psychickej pohode ,lebo to sa prenasa potom na dietatko.Aj z narokov treba radsej troska ubrat a veci otocit na srandu,nie robit vedu z malichernosti.Pamatam si Ta,ked si hovorila ako uz nevladzes a s pokorou si sa vybrala k psychologicke,aby si pomohla Samkovi. Ked predsa vidim,ze dietatko nereaguje na moje vychovne proscesy,tak by som to mala riesit.Janka je naozaj zivym prikladom,ako sa da velmi slusne zvladat hyperaktivne dietatko,ale podla mna aj hociktore ine.Viem,ze aj geny robia svoje,ale naozaj sa da celkom slusne veci usmernit....Nuz Janka, povychvalovala som Ta tu,ale Ty si to zasluzis.Ktovie mozno jedneho dna pomozes maminke,ktora bude mat podobny problem.Co Ta poznam tak urcite a rada.Petuska Ti Tvoju snahu tiez milion krat vratila a so Saminkom Ti ostanu najvtipnejsie historky z jeho dectva.Nuz ,mala by si to zacat casteksie fotit ,ako Lidka06,ktora v inej teme pisala ,ako sa tesila,ze jej mala kaka.Janka to by boli fotky vsak???Mohla by si zacat napriklad kresbami na vasej stene v detskej izbe....Juuuuj,ale som sa rozpisala.Tak ja uz radsej prcham prec,lebo so mnou je moc dlha rec.....Vidite,este som to aj zversovala.





















:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:



Tak toto bolo veľmi pekné a Janka si to určite zaslúži :wink: :lol: :lol:
:lol:





Ďakujem Janulienka :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Ned Apr 26, 2009 2:23 pm
Bydlisko: Topoľčany

od Janka81 » Pia Máj 28, 2010 6:59 pm

Janka,kiež by boli všetci ľudia i matky ako Ty :!: :!: :!: :!: :!: :lol: :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

od janka97 » Pia Máj 28, 2010 8:15 pm

Janka81 píše:Janka,kiež by boli všetci ľudia i matky ako Ty :!: :!: :!: :!: :!: :lol: :lol: :lol:


Janka ani ja nie som najlepšia mamička na svete, ale snažím sa o to aby si to aspoň moje deti mysleli. a môj názor je ten že vždy sa niečo nájde čo treba vylepšiť :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Ned Apr 26, 2009 2:23 pm
Bydlisko: Topoľčany

od lidka06 » Pia Máj 28, 2010 9:47 pm

Chcela som baby len dodat k otazke na mna ze ja som "KONOFIL " od narodenia !! O com svedcia asi aj moje obrazy kto chcete kuk ich par do mojej galerie. Proste okolo koni sa toci moj zivot od dietata a moja dcera no neviem asi bude po mne! Fu ale konika som jej uz kupila teda toho ziveho myslim !!! Mame mame kobylku !!!!!!!!
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 360
Registrovaný: Str Jún 17, 2009 9:01 pm

PredchádzajúciĎalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť