Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Predškolák 3 až 6 rokov - Vychova deti a priority rodicov.....

Vychova deti a priority rodicov.....

od Mhrnko » Str Máj 26, 2010 9:58 pm

Ahojte maminky!Viem,ze kazda sa snazite starat co nejepsie o svoje deticky a tak som zvedava, ci ste v dnesnej dobe postrehli to co ja.Dnesna doba je naozaj zvlastna ,lebo je uponahlana a prestresovana. Deti su naozaj akesi zivsie a nevychovanejsie vsak?Cim to je?Najskor som si myslela,ze to je ovzdusim,komplikovanym porodom,ked tu zrazu som si vsimla,ze vela mamiciek su oproti tym predchadzajucim akesi prehnane perfekcionlistky.Citaju akesi tabulky ,kde je napisane co vsetko ma dieta vediet a v akom veku.Co sa tyka slusneho spravania,tak to v tabulkach veru nehladajte,lebo to asi pride samo.Nedajboze by to dieta nestihalo to, co kaze tabulka!To by veru niektore maminy asi neprezili a tu sa zacina ten kolotoc.Ono sa to nezda ,ale vela mamiciek sa zacne porovnavat s ostatnymi.Pytaju sa jedna druhej,co jej dieta uz dokaze a najhorsie su tie,ktore zacnu zavidiet a doma dieta nahanat.Vsetko ich chcu zrazu naucit a stava sa z toho posadnutost.V nesnej dobe vie priemerne dieta do piatich rokov vsetky pismenka z abecedy,vie spocitat dva plus dva,niektore dokonca citaju,pisu,skladaju zlozite puzzle ,lego atd.....Preco su ale nervozne a nevychovane?Zeby vysoke naroky?Nie ,vsetky su hyperaktivne!To by bolo ale super,lebo tolko inteligentnych deti som este v historii nezazila!Dnes je to strasne moderne slovo a mne lezie uz akosi strasne na nervy.Aj Vam ze?A co tak radsej ist na prechadzku a odreagovat sa,upokojit sa?To uz nehrozi.Potom pride samozrejme sok,lebo dieta necakane v siestich rokoch povie ,ze darceky nenosi Jezisko, ale mama a ocinko.Hmmmm,to sme chceli?Kde je detstvo a milunka decka naivita,ci fantazia?Preco je vela deti ,ktore vedia kolko je dva plus dva,ale nevedia povedat dobry den,dakujem a prosim si.No ja neviem,ale podla mna iteligencia nespociva v cislach a pismenkach,ktore sa bude dieta len tak mimochodom ucit o dva roky neskor,ale najma v tom ,ako sa spravam.Ked sa bude moje dieta v skolke spravat agresivne,schmatne hocikomu sebecky hracku a bude ho polovica spoluziakov neznasat,tak dva plus dva mu nepomoze.Nuz ,maminky ja neviem,ale v dnesnej dobe to vidim nesmierne casto a rodicia,ktori sa chvalia, ake maju mudre dieta, su mi strasne smiesni,hlavne ked ich dieta nevie ani odzdravit.Za mojich cias to nehrozilo a veru dva plus dva som nevedela,ale tetusky ma mali velmi rady a dostala som za pekny usmev,ci pozdrav cukriky.Samozrejme hned som im aj podakovala......
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Str Sep 12, 2007 12:00 am

od lidka06 » Str Máj 26, 2010 10:13 pm

No myslim ze moje dieta je teda v poriadku. Ma tri roky vie krasne podakovat kazdemu vie sa pozdravit aj cudziemu cloveku hockde na ulici, ma dostatok vzduchu a prechadzok, podnetov k rozvijaniu, nikto ho neuci aby vedelo nieco viac a viac, odpoveda sa na jeho otazky prirodzene, vie toho dost ale vie toho dost koli vlastnej zvedavosti, a myslim ze detske piesne riekanky a kratke basnicky su v norme. Ma vedomosti primerane jeho veku. A ak niekto chce hviezdit tak my nie, vsetko ide prirodzenou cestou. Otazka rovna sa odpoved, detske knizky obrazocky farbicky, prechadzky v hore a lietacky okolo domu su na dennom poriadku pokial nie je priserny cas. Myslim ze moje dieta ma krasne detstvo take ako som mala aj ja. Medzi kopou zvieratiek, normalnymi ludmi bez nejakych extra poziadaviek. A slusne spravanie myslim uz ma osvojene. Tak asi tak.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 360
Registrovaný: Str Jún 17, 2009 9:01 pm

od Mhrnko » Str Máj 26, 2010 10:30 pm

To som rada za odpoved menovkina lidka.Neber prosim moj postreh tak ze sa tyka vsetkych mamiciek.Nemyslela som to v zlom.To co si pisala Ty je uplne super a tak sa ma maminka starat o deticky :D :D :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Str Sep 12, 2007 12:00 am

od lidka06 » Str Máj 26, 2010 10:39 pm

Ja som to ani v zlom nebrala napisala iba svoj postoj k svojmu dietatu mam jedno a keby som mala aj dalsie tak to robim s vychovou rovnako :) dokonca si myslim ze sem tam som na nu aj dost prisna.Ale bez toho sa to neda lebo sem tam treba aj prihrozit. Inak by nam tiez skakala po hlave.Konieckoncov ako skoro kazde.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 360
Registrovaný: Str Jún 17, 2009 9:01 pm

od sandras » Štv Máj 27, 2010 7:17 am

ja pracujem v školstve a nemám dojem, že by deti boli horšie ... starší kolegovia to síce hovoria, ale možno len zabúdajú. Aj dnes su až moc dobré, skromné aj náročné deti, niektoré sa radi predvádzajú, niektoré su viac introverti, su aj takí čo klamú a podvádzajú (a to mi je potom velmi lúto, ked príde taká mamina - slušná pani a ja jej začnem niečo hovoriť a ona na mna pozerá, že ved ona nevie o tom, že ma doma také choré dieťa, ktoré už vymeškalo 100 hodín za štvrť roka :shock: ) ... ale verím tomu, že vo svojom vnútri su dobrí, len to treba v nich hladať a usmerniť ich. Niektorých treba držať nakrátko, komunikovať s maminou, potom si tolko nedovolia, ked vidia, že spolupracujeme.
Je smutné, že niektorí rodičia nechcú a "nemajú čas", dieťa idealizujú a pritom o nom vlastne nič nevedia, lebo sa s ním ani neporozprávaju.

rozdiel vidím v tom, že dnes to už nie je také upnuté, nie je taký velký rozdiel medzi učiteľom a dieťaťom, rodičom a dieťaťom ... deti nevychovávame tak, aby z nás mali autoriutu, strach. Potom si aj viac dovolia povedať. Skor sa snažíme kamarátsky, dieťa sa stáva partner, spolupracovník. Tým síce klesá autorita, ale nemali by klesať nároky! Dnešné deti musia mať viac zodpovednosti za seba, svoj život.
Napríkald v tej škole ... my sme dostali úlohu, vypracovali sme a hotovo. teraz žiadame od detí, aby boli sami aktívne, aby robili navyše, aby sa zapájali do projektov, SOČ, sami vyhladávali informácie (ved my sme všetko dostali hotové - nadiktované).

Prídu mi však smiešne krúžky typu angličtina od 3 mesiacov :shock: (sama som jazykárka, takže mam na to svoj názor). A aj neskôr v školke - angličtina, počítače, písanie, čítanie ... ale zaviazať šnúrku na topánkach si nevedia :roll:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od Mhrnko » Štv Máj 27, 2010 10:03 am

Sandras krasne si to napisala lebo ja som tiez ucitelka ale v hudobnej skole.Ja by som tu chcela troska ak Vam to nevadi poriesit maminky ktore obcas stretavam.Ja som skor skromny clovek a vadi mi ked niektora maminka vyslovene povie ze moje dietatko je strasne inteligentne a krasne.Prepacte ale mne tak nepripada a podla mna su to prehnane chvalenkarenia.Je to proste moja osobna skusenost s jednou mamickou.Samozrejme aj pre mna je to moje najkrajsie a najmudrejsie ale nemusi to kazdy pocuvat.Niektore sa tym detom venuju hektolitre hodin a vsetko im prepacte za vyraz nadrulaju do hlavy ako papagajom.Mna mamka ucila spontanne a co som nevedela neriesila pokial by to nebolo prilis neskoro.Moj brat mal uz ako osemrocny IQvysse 135 a nebolo to preto klebo mamka a s nim kazdy den sustavne ucila.Niektore veci vedel neskor ako ine deti a niektore ovela skor.mamka ho ale nikdy pred druhymi nechvalenkarila.Brala ho normalne.Niektore maminky si sustavne zistuju co vedia tie druhe deti a sup rychlo ho to nasilu doucia.S niektorych mamiciek mam pocit ze stale riesia kedy ich dieta bude cikat same papat kreslit spravne drzat ceruzku pocitat a ja neviem co vsetko.Svojim sposobom to kazda riesime ale niektore doslova zahajuju sutaz.Proste mna nebavi dve hodiny a pri kazdom srtetnuti pocuvat ze ake je ich dieta uzasne ked este aj vidim ze je to prehnane tvrdenie.Ja neviem zazili ste to uz? Mne to pride akoby niektore proste tak trosicka zavideli maminkam ktore maju sikovnejsie deticky a chcu ich dobehnut.Ja napriklad nie lebo ja nepotrebujem mat doma genia ale stastne a spokojne dietatko ktore bude hlavne zdrave.....
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Str Sep 12, 2007 12:00 am

od sandras » Štv Máj 27, 2010 2:14 pm

v niečom maš pravdu, ja chodím aj na ine fora o rodine a niektoré temy su fakt ako súťaž v štýle "preboha, iné to už vedia a moje nie??? Teraz je čo, pozadu? Čo mam robiť, ked nevie v 3 rokoch R ... netreba k logopedovi? A ked ako 3-ročné ešte nie je úplne bez plienok, to už je prípad pre detského psychologa??? A ak v 5-ich nespíkuje po anglicky a nevie plynule čítať, to teraz vyzerám akoby som sa o neho nestarala? Bude mu to v škole chýbať, nebude, čo mam robiť...??? Najlepšie by bolo dať mu odklad do školy aspon do 8 rokov, aby sme ho to doma všetko doučili!"
... potom sa pýtam, načo je škola, ked deti doma nadrvia čítať a písať, možno s chybami a zlozvykmi a tam potom len vyrušujú, lebo si myslia, že všetko vedia ... a začne kolobeh behania po psychologoch, lebo dieťa je v školke nekoncentrované, vyrušuje ... a ono sa pritom iba nusí :idea:

Pre každu mamu je to jej dieťatko doma najlepšie a najkrajšie ... sama mam dve a pre mna su to tie najúžasnejšie stvorenia. Aj sa niekedy rada pochválim, asi ako každá mamina ich úspechmi, pokrokmi, ked mi spravia radosť a podobne. Chodím na dcerkine vystúpenia a teší ma, ked sa jej podarí pekne zaspievať, lebo viem, aká je za tým drina a že to stojí vela odriekania, kym ine deti sedia pri PC, ona chodí do ZUŠ a doma tiež musí cvičiť. Ale myslím (teda dúfam) že to nepreháname a pochválim sa tak tajne, nie pred nimi, aby im nestúpla sláva do hlavy :lol:
Ale vždy dodám, že každé dieťatko je šikovné na niečo iné a hlavne v prvých rokoch to nie je o pretekaní sa, čo vie iné a čo vie moje, lebo tie základné veci nakoniec zvládnu všetky zdravé detičky, jedno skor, iné neskor.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od Mhrnko » Štv Máj 27, 2010 6:59 pm

Ved to.Z Teba citim ako z vacsiny mamiciek sandras taku zdravu pokoru a to sa mi paci.Kazde dietatko je urcite sikovne v niecom a aj pochvalit treba.Ked sa veticky spravne sformuluju tak to hned vyzera inak.Netreba podcenovat ale ani precenovat.Mimochodom ucenie v skolke Ti ale len v dobrom jemnucko zavidim.Je to tazke povolanie ale zaroven krasne :lol: :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Str Sep 12, 2007 12:00 am

od sandras » Štv Máj 27, 2010 8:14 pm

ja učím na strednej nemčinu a angličtinu... pubertiakov ... tí mi sedia akosi najviac. Učila som aj na ZŠ, ale too mi vyhovuje viac. A tiež by som si vedela predstaviť pracovať v škôlke, tam su deti ešte také zlaté, úprimné.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od lidka06 » Štv Máj 27, 2010 9:06 pm

Baby ja som tiez ucitelka a viete co dala som prednost zvieratkam a pracujem pri konoch. Tvrda praca ale krasna ale naj na tom je ze aj tak som sa nevyhla praci s detmi a mam ich tam cez hlavu. Ucim ich ine veci, vztah k zvieratam pracovne navyky, zodpovednost, lasku k prirode, jazdu na konoch a vsetko ostatne co musi byt v kolektive a bez toho to nejde. Netaha ma to do skolstva, ani si to tam uz neviem predstavit hoci inak som dlho pracovala s postihnutymi detmi ale viete co NEMENILA BY SOM. Robota mi sedi zvierata a deti to je moje. :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 360
Registrovaný: Str Jún 17, 2009 9:01 pm

od Mhrnko » Štv Máj 27, 2010 9:10 pm

Baby viete ako sa teraz smejem?Ja som si nedala okulky a Sandras Ty si pisala ze pracujes v skolstve a ja som precitala ze v skolke.Jaaaj trapas.Tak Ty mas pubosov na starosti :lol: a ja ze robis v skolke....
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Str Sep 12, 2007 12:00 am

od Mhrnko » Štv Máj 27, 2010 9:13 pm

Lidka tak to dole klobuk.Zaujimava praca.Ako si sa k tomu dostala???
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Str Sep 12, 2007 12:00 am

od sandras » Štv Máj 27, 2010 9:55 pm

lidka, to je super ... naša malá bola v tábore na ranči a ak ostane čas, občas aj ideme na koníky jazdiť. Dali sme ju minulý rok do tábora, lebo ako mestské dieťa, bála sa aj muchy, ked videla psa, bola schopná vyliezť na najbližší strom :lol: Tak trošku liečba šokom to bola. Ale po týždni prišla ako vymenená ... a tento rok už inde ísť nechce :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od Janka81 » Štv Máj 27, 2010 10:13 pm

Mhrnko-----mysleli ste tým niekoho konkrétneho??lebo to vyznelo dosť osobne :roll: :wink: a samozrejme nemôžem súhlasiť,že by všetky deti boli hyperaktívne a môj malý vôbec nevedel celú abecedu v 5-tich :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

od Janka81 » Štv Máj 27, 2010 10:26 pm

sandras píše:ja pracujem v školstve a nemám dojem, že by deti boli horšie ... starší kolegovia to síce hovoria, ale možno len zabúdajú. Aj dnes su až moc dobré, skromné aj náročné deti, niektoré sa radi predvádzajú, niektoré su viac introverti, su aj takí čo klamú a podvádzajú (a to mi je potom velmi lúto, ked príde taká mamina - slušná pani a ja jej začnem niečo hovoriť a ona na mna pozerá, že ved ona nevie o tom, že ma doma také choré dieťa, ktoré už vymeškalo 100 hodín za štvrť roka :shock: ) ... ale verím tomu, že vo svojom vnútri su dobrí, len to treba v nich hladať a usmerniť ich. Niektorých treba držať nakrátko, komunikovať s maminou, potom si tolko nedovolia, ked vidia, že spolupracujeme.
Je smutné, že niektorí rodičia nechcú a "nemajú čas", dieťa idealizujú a pritom o nom vlastne nič nevedia, lebo sa s ním ani neporozprávaju.

rozdiel vidím v tom, že dnes to už nie je také upnuté, nie je taký velký rozdiel medzi učiteľom a dieťaťom, rodičom a dieťaťom ... deti nevychovávame tak, aby z nás mali autoriutu, strach. Potom si aj viac dovolia povedať. Skor sa snažíme kamarátsky, dieťa sa stáva partner, spolupracovník. Tým síce klesá autorita, ale nemali by klesať nároky! Dnešné deti musia mať viac zodpovednosti za seba, svoj život.
Napríkald v tej škole ... my sme dostali úlohu, vypracovali sme a hotovo. teraz žiadame od detí, aby boli sami aktívne, aby robili navyše, aby sa zapájali do projektov, SOČ, sami vyhladávali informácie (ved my sme všetko dostali hotové - nadiktované).

Prídu mi však smiešne krúžky typu angličtina od 3 mesiacov :shock: (sama som jazykárka, takže mam na to svoj názor). A aj neskôr v školke - angličtina, počítače, písanie, čítanie ... ale zaviazať šnúrku na topánkach si nevedia :roll:


Toto je super napísané..klobúk dole :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

Ďalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť