Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Detské choroby - vysoke horucky a ziadna choroba viditelne

od lubenka77 » Uto Apr 19, 2011 6:01 pm

Mne malý bol stále chorý, keď začal chodiť do škôlky, teda prvý rok a pol každý druhý mesiac minimálne, no a nakoniec mu zistili pneumokoka, mesiac ATB, potom to bolo relatívne OK, teda už predtým mal moraxelu 2x a klebsielu, no a potom mu robila aj odbery na imunitu, to mu vyšlo relatívne dobre, len mierne zvýšené tie "alergické" hodnoty...ale teploty máma aj doteraz tak 2-3 dni vysoké a potom nič...A len tak mi napadlo, minule som čítala nejaký príbeh mamičky, ktorej syn mal stále vysoké teploty, až sa dostali do nemocnice...a nakoniec zistili, že mali pokazený digitálny teplomer :D :D :D Ale to asi váš prípad nebude, keď máte aj kašeľ a soplíky. Dúfam, že už je lepšie.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 122
Registrovaný: Uto Mar 10, 2009 6:38 pm

od inguli » Uto Apr 19, 2011 6:22 pm

no chvala bohu u nas niesu tie choroby take dlhe ani aj teraz sme to prekonali za tri dni zapal mandli s hnisom a tie atb ani nebral nakoniec..
do skolky ideme mi od 1 juna ..si myslim znova nas cakaju prekvapka :(
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od vlasticka185 » Str Máj 11, 2011 4:05 pm

Ahojky,lekari hovoria,ze horucka je prejavom toho,ze organizmus-telo sa zacne takymto sposobom branit voci nejakym virozam ,virusom,no a ked Vas maly potom nema nic,prejde ho to, to znamena ze ma asi velmi dobru imunitu
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 75
Registrovaný: Štv Nov 06, 2008 10:23 am

od inguli » Str Máj 11, 2011 6:53 pm

vlasticka185 píše:Ahojky,lekari hovoria,ze horucka je prejavom toho,ze organizmus-telo sa zacne takymto sposobom branit voci nejakym virozam ,virusom,no a ked Vas maly potom nema nic,prejde ho to, to znamena ze ma asi velmi dobru imunitu

ano vlasticka tak viem aj ja, :P a pripisujem to vzdy tomu kojeniu/22 mes./len to som nechapala ze vobec nic mu nieje okrem horucky...lebo zvykol mat horucku a potom ale trochu malinku natchu cca 2 dni a preslo to..ale uz ma to vystrasilo ze horucky velke a nic.. po sebe dokonca dvakrat
len to je to ze kazdy mesiac mame nieco teraz sme mali zas natchu silnu cca 2 tyzdne ale bez horucky a atb starsi dostal aj atb
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od inguli » Ned Jún 19, 2011 8:14 am

no skolku sme zacali chodil skoro tyzden v piatok uz kaslal a mal sopliky ostal doma preslo ho to cez vikend tak od pondelka siel do skolky znova minuly tyzden,a vcera zas horucka prisla 39,7 bol to nas najhorsi den co sa tyka tych horucok lebo mu to nie a nie ist dole kupala ho robila som zabali a nic 2-3 stupne dole :(tak sme sa vybrali na pohotovost no poradili zabaly a kupanie :roll: napriek tomu ze som to uz vyse hodinu doma robila a nic..tak som im spomenula ze minule sme dostali cipok tu ktory sa len tak kupit neda je to na to aby horucka uz nevysla tak vysoko..no ziadna reakcia cize tato dr.ka mi nedala..tak som nahnevana odisla domov a robila som dalsie skoro dve hodiny zabali a kupala maleho a konecne vecer o 5ej teplota 38,5 nizsie neslo...ale naladu uz mal lepsiu :) ..vypisali nam atb a som stastna ze 1 atb od ktoreho nezvraca plakal lebo horkosladky sirup to je ale aspon zjedol uz :P
doteraz cipok pomohol ale tentokrat od 10ej rano sme sa trpili s tou horuckou.. :(
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od vlasticka185 » Pon Jún 20, 2011 8:41 am

nguli,a boli ste na vysetreni u ORL,kedze maly ma castokrat sopliky?netreba dat von nasne mandle,alebo uz ich nema?Ja mavam s malym opacny problem,on teploty nema,ale castokrat sopli alebo ma kasel,no a co mu doktorka nasadila zodac sirup,preslo ho to,a to sme predtym znova dvojo antibiotik vybrali a stav mal rovnaky,CRP iba 8,bola som prekvapena,ze alegologicke testy mu vysli v poriadku a napriek tomu je citlivy ,ale vraj to aj koli tomu,ze vsetko kvitne,fuka vietor,viri prach,a kedze moj maly ma aj poskodene plucka,takto reaguje.
Malickemu zelam skore uzdravenie a spravne urcenie diagnozy,nakolko citim s vami
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 75
Registrovaný: Štv Nov 06, 2008 10:23 am

od inguli » Pon Jún 20, 2011 4:32 pm

v sobotu len lazkal v posteli ale vcera a dnes nooo konec je ako cert!ale radsej to ako by mal byt chory a mat horucky
teraz sopliky nema len cervene hrdlo a preto mal teplotu..crp mame tiez vzdy ok...
teraz berie atb a do piatka ma ostat doma zo skolky..
dakujem vlasticka ste zlata :-)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od sandras » Pon Jún 20, 2011 5:40 pm

inguli píše:..crp mame tiez vzdy ok... teraz berie atb

inguli, nechapem lekára, ktorý pri dobrom CRP predpíše antibiotiká :( :?

ja by som to asi dieťaťu nedala, s každými dalšími antibiotikami dieťaťu ničíš imunitu

podla mna tvoj syn na každu menšiu virozu reaguje horúčkami ... su take deti, ale vtedy určite nie je potrebne hned davať ATB
horúčka je signál, že telo bojuje, ak je moc vysoká, treba samozrejme zrážať zábalmi a podávaním paranenu a ibalginu na striedačku najskor po 4 hodinách
na trošku začervenané hrdielko by som odporučila čajík, vitamínky a oddych doma, maximálne lokálne ATB - Bioparox, príp. do nošteka Pamykon

Moja lekárka presadzuje názor, že ATB su taky zásah do organizmu, že po ich dobratí by malo dieťa ešte další týžden doma, aby sa mu dala dokopy črevná mikroflora a imunita - tá je totiž taká zničená, že dieťa može velmi lahko ochorieť znova.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od inguli » Pon Jún 20, 2011 10:13 pm

sandras píše:
inguli píše:..crp mame tiez vzdy ok... teraz berie atb

inguli, nechapem lekára, ktorý pri dobrom CRP predpíše antibiotiká :( :?

ja by som to asi dieťaťu nedala, s každými dalšími antibiotikami dieťaťu ničíš imunitu

podla mna tvoj syn na každu menšiu virozu reaguje horúčkami ... su take deti, ale vtedy určite nie je potrebne hned davať ATB
horúčka je signál, že telo bojuje, ak je moc vysoká, treba samozrejme zrážať zábalmi a podávaním paranenu a ibalginu na striedačku najskor po 4 hodinách
na trošku začervenané hrdielko by som odporučila čajík, vitamínky a oddych doma, maximálne lokálne ATB - Bioparox, príp. do nošteka Pamykon

Moja lekárka presadzuje názor, že ATB su taky zásah do organizmu, že po ich dobratí by malo dieťa ešte další týžden doma, aby sa mu dala dokopy črevná mikroflora a imunita - tá je totiž taká zničená, že dieťa može velmi lahko ochorieť znova.


zle si ma pochopila sandras my sme atb nebrali uz velmi dlho az teraz nam na pohotovosti hned vypisali..teraz nasa dr.ka len povedala tolko ze ma brat do piatku a byt doma..teraz nerobila crp robila minule ale vtedy sme uz mali vypisane aj atb lenze maly mi to vyzvracal a prave ona vtedy navrhla crp aby sme spravili/kedze sa zato plati/tak som suhlasila a mal 8 a tak sme atb mali nechat tak a nebrali sme vobec ..
a ja osobne som tiez tak ze kym dieta vidim ze natom tak zle nieje aj ked ma slabe natchy a tak ja ho neberiem ani k lekarke len mu doma davam kvapky do nosa a za tri dni mame po natche..aj teraz to tak bolo pred 10mi dnami ze ma slabu natchu vo stvrtok ako som ho brala domov zo skolky a tak som ho nechala doma piatok a cez vikend ho to preslo aj kaslal ,davala som mu doma kvapky do nosa a na kasel,no chodil tyzden a teraz ma zas hrdlo ..
ale poviem ti v skolke stretavam chore deti :roll: takze ,tazko takto :(
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

Predchádzajúci

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť