Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Detské choroby - vysoke horucky a ziadna choroba viditelne

vysoke horucky a ziadna choroba viditelne

od inguli » Sob Mar 26, 2011 5:40 pm

neviem si to vysvetlit !moj syncek/3r/znicoho nic vcera v noci mal vysoku horucku 39,2 rano o pol8ej zase a o 11ej znovu a teraz znovu :( boli sme na pohotovosti a nic nenasli nekasle,mandle ma v poriadku aj ho popocuvali vsetko ok..ale potom z coho je ta horucka ktoru velmi tazko znizujeme kupanim moc nebola zmena len cipky mu viem dat lebo sirupcek ako vzdy aj teraz vyzvracal ..polku som do neho uz dostala a zrazu zacal zvracat i ked sam od seba pil ten sirup po dlhsom presviedcani...
najhorsie je to ze pred asi tak 3 tyzdnami bol maly na tom rovnako ako teraz tiez na vikend prisla horucka a v pondelok ked som ho brala k lekarke uz ani horucka a samozrejme ani choroba ziadna asi 2 dni nato malinko kaslal tak sucho ale to trvalo len asi tak 2-3 dni ..
terazideme znova v pondelok k lekarke a dam ho vysetrit lebo som z toho uz velmi nepokojna ze co je za tymi horuckami :roll: :(
neboli ste niektora s dietatom natom podobne ?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od sandras » Sob Mar 26, 2011 10:22 pm

inguli, skoré uzdravenie
može to byť viroza, na rozdiel od bakteriálnej infekcie sa može opakovať aj po krátkom čase
moja dcerka mavala takéto 1-dnove choroby, proste zrazu vysoká horúčka a potom nič ...

naš maly mal zasa tento týžden taku blbú chorobu - celu noc vracal, potom už cely den nič, tak sme ho nechali 1 den doma a potom šiel do školky. Další den ho zasa začalo preháňať. Potom už zdanlivo nič, len bol spavý a nervozny. Teplotu nemal. Išli sme aj k Dr., žiadne lieky mu nedala a povedala, že je to nejaká viroza, čo ide z Čiech...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od inguli » Sob Mar 26, 2011 10:44 pm

sandras píše:inguli, skoré uzdravenie
može to byť viroza, na rozdiel od bakteriálnej infekcie sa može opakovať aj po krátkom čase
moja dcerka mavala takéto 1-dnove choroby, proste zrazu vysoká horúčka a potom nič ...

naš maly mal zasa tento týžden taku blbú chorobu - celu noc vracal, potom už cely den nič, tak sme ho nechali 1 den doma a potom šiel do školky. Další den ho zasa začalo preháňať. Potom už zdanlivo nič, len bol spavý a nervozny. Teplotu nemal. Išli sme aj k Dr., žiadne lieky mu nedala a povedala, že je to nejaká viroza, čo ide z Čiech...


fu sandras aj vtedy ked sme mali prvy krat nam dr.ka povedala ze viroza vtedy trvala horucka od sobotu vecera do pondelka a teraz od piatku a siel teraz spat s 38,6 :(
ja som to doteraz nepoznala preto ma to tak vystrasilo..:(
ani tu "siestu chorobu"som nepoznala predtym a maly aj to prekonal uz :(
dufam v noci bude uz ok zajtra oslavujeme manzelove meniny pridu moji rodicia maly sa tesil veelmi ked som mu to povedala :-)a v pondelok ho vezmem vraj mu vezmu krv plati sa zato 6 eur to este dr.ka vtedy povedala ked prvy krat mal takto horucku..to vysetrenie mu neuskodi..aj tak mam pocit ze chudokrvnost je zasa tu teda ma znizeny hbl brali sme maltofer 2 mesiace upravilo sa to ale teraz mal zase na kozicke flaky a nechcel velmi papat len to co ozaj aj lubi :-)davala som mu maltofer tyzden a kozicka je ok zas..cize aj to musime zas riesit...
prajem aj vam vsetko dobre hlavne vela zdravia :) :P
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od sandras » Sob Mar 26, 2011 10:50 pm

na železo by si mohla skúsiť čučoriedkový Narosan od JUSTu

naš maly ho tiež berie aspon 1x do roka, ja mu striedam Narosan Red Berry a Čučoriedkový, v lete prestávka a neviem, či je to tým, ale je podstatne menej chorý ako byvala dcera v školke.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od inguli » Ned Mar 27, 2011 11:00 am

..len my mame problem s tymi sirupcekmi..nechce vobec sirupi a ked nahodou sa nam podari donho dostat tak hned zvraca..ako aj vcera takto sme s nim na tom od malicka..sirupi sme zatial velmi nemali predpisane ale ked ma horucku tak je problem lebo len kupat ho a cipok mu viem zaviest ..aj vcera na pohotovosti vraveli ze keby bolo striedane ze sirup -cipok tak by sa mu az tak nezvysila vraj teplota :roll: teda nie tak rychlo ze nepresli ani 4 hodiny a uz mal zase vysoku teplotu a aj ten cipok vraj len kazdych 6 hodin mozem dat no dala som mu kazde 4 hodiny a aj na poho vrvalea dr.ka ze mozem :roll:
uvidime ako dopadneme zajtra
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od sandras » Ned Mar 27, 2011 12:31 pm

akurat som na vas pomyslela, či už je lepšie

ked davaš každe 4 hodiny, vraj je dobre striedať Paralen a Nurofen

mne dcera nechcela sirupy, tak som jej to miešala do džusu - vtedy som jej davala Pikovit v sirupe, lebo ona nam strašne zle jedla a potom mala problemy aj s imunitou, bola slabá
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od inguli » Ned Mar 27, 2011 8:02 pm

v noci uz nemal horucku cely den ok a teraz ma 38,6 dostal cipok a ide spinkat:-)
no to som skusala aj ja lenze nas syncek nechce ani dzusi :lol: pije len cistu vodu nic ine ..skusali sme uz dzusik ale nema zaujem pyta si vodicku :-)comu sa aj tesiom ale takto kedze voda chut nema hned si vsimne ked je tam nieco a tympadom aj sirup :roll:
snad ho to prejde raz :)
ale tabletky ci kvapky s horkou chutou..nema problem zje len s lyzickou a hned na to si da vodicku a povie na a neni :-)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od inguli » Pon Mar 28, 2011 10:52 am

tak sme spat od dr.ky spravila mu rychlotest hned tam u nej na CRP a vysledok je 8 cize dobry :-)
dostal paralen tbl mam mu davat este rano a vecer a ak to trva este dva dni tak mame vziat moc ..
dnes rano mal 38,4 u dr.ky 37,8 snad to uz bude ok :-) :roll:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od sandras » Pon Mar 28, 2011 4:40 pm

Len ma tak napadlo, nejdu mu nahodou posledne stoličky?

super, že to nie je na ATB :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od inguli » Pon Mar 28, 2011 11:15 pm

teraz pozeram ze som nenapisala pozerala mu mandle ze ma trosilinku cevrvene ..
ale dnes rano som dosla k zaveru a hned som zavolala dr.ke..maly zas prekonal "siestu chorobu" :roll:
dosla som na to tak ze rano ked som ho prebalovala cele brusko ma vyhadzane brusko a boky :(
a drka mi to potvrdila
nesvrbi ho to chvala bohu ale spal aj v noci nekludne ahorucku uz nema..dostal aj paralen co sme dostali a ja ze z toho sa vyhadzal...ale nie lebo paracetamol je aj v paralen cipku takisto a tri dni bral tie cipky vlastne..
to som nevedela ale ze moze to mat teda tu 6tu chorobu viackrat :roll:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od inguli » Uto Apr 05, 2011 10:47 am

tak teraz mame zapalene mandle /aj hnis/a dr.ka nam vypisala atb a kedze sirup do neho nemozem dostat tak som si dala predpisat tabletky..vcera som mu rozdrvila dala na lyzicku s vodou/ine nepije/ a velkymi ocami a s napinanim to zjedol..ale presli dva minuty a vyzvracal to :roll: :(
dneska rano znova som skusala zase to iste i ked mensiu davku som zatial len a je to znova vonku..
toto moje dieta je extra teda starsi syn chcel sirupy v kuse a tento krpec nic :(
tak som zavolal dr.ke znova sme sli k nej znova crp a ma stale 8 takze zapal v krvi nieje tak nam povedala nechat to tak cize nema brat nic...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od sandras » Uto Apr 05, 2011 5:25 pm

inguli, ako mu davaš sirup? lyžičkou?
ja malemu davam davkovačom od Nurofenu a naučil sa to takto zjesť, ako je starší, tak zje aj z lyžičky

a keby si skusila napr. zamiešať do kaše, presnidávky?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od inguli » Uto Apr 05, 2011 6:26 pm

moja davam tiez z davkovaca ale aj tak ..vidis :roll: :( pomaly mu to davam ..asi bude problem v tom ze su tie sirupi fakt sladke ako med a on to neznasa...
a tabletku dneska mal aj medzi bananom aj v kasicke ale i to vsimol ze tam ma tu horku chut..prave sme zo sestrickou vraveli ze preco musia byttaketo nechutne tie tabletky a sirupy take sladke ...ved to sa nedivim ani ja by som to nechcela...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od sandras » Uto Apr 05, 2011 8:28 pm

no ti poviem, že tie ATB sirupy su fest hnusne ... oni len pekne vonaju a na prvy pocit su sladké, ale potom prerazí ta hnusna liekova chuť

a možno ATB ani nepotrebujete, ked CRP nie je take vysoké ... možno aj dobre, že zvládnete aj bez nich
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od inguli » Uto Apr 05, 2011 8:45 pm

no som na tom tak ze ked netreba tak radsej nie asme teda vkuse "chory"stale nieco ma maly ale bez atb stale..uz si ani nepametam kedy bral naposledy..myslim v oktobri..
a odvtedy mal asi trikrat natchu tie horucky asi trikrat tiez a teraz zapal mandli..ale vsetko dobre prekona chvala bohu...
teraz mu davam bio gaia znova a berie na kasel kvapky to je vsetko
uvidime o tyzden pojdem na kontrolu s nim
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

Ďalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť