Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Úrady - Zmena priezviska

Zmena priezviska

od lenka878 » Uto Dec 01, 2009 10:10 am

Cavte maminy,viem že tu už taká téma bola ale tiež sa chcem spytať či mi nevie niekto poradiť.Mám tri decká 2xchlapcov 4ročnych a slečnu 6ročnú.Chcela by som dcere zmeniť meno ale byvali mi to nechce dovoli ť aj keď sme mali súd o osvojenie tak tam bol hrdina že to nebude problém,lenže to bolo len pred súdom teraz to nie je pravda a nechce mi podpisať papier,mala je z toho celá nešťastná že nemá meno ako my ostatný.Môjho terajšieho manžela berie ako vlastneho aj ho oslovuje ako tato.Bývaleho sice vidáva ale nemá k nemu žiadny vzťah.Chcela som to riešiť aspoň tak že som jej chcela pridať to moje meno a bude mať dve mená.Neviete ako nato?veeeelka vďaka lenka :roll:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Ned Jún 17, 2007 12:00 am

Re: Zmena priezviska

od sisu22 » Uto Dec 01, 2009 2:10 pm

lenka878 píše:Cavte maminy,viem že tu už taká téma bola ale tiež sa chcem spytať či mi nevie niekto poradiť.Mám tri decká 2xchlapcov 4ročnych a slečnu 6ročnú.Chcela by som dcere zmeniť meno ale byvali mi to nechce dovoli ť aj keď sme mali súd o osvojenie tak tam bol hrdina že to nebude problém,lenže to bolo len pred súdom teraz to nie je pravda a nechce mi podpisať papier,mala je z toho celá nešťastná že nemá meno ako my ostatný.Môjho terajšieho manžela berie ako vlastneho aj ho oslovuje ako tato.Bývaleho sice vidáva ale nemá k nemu žiadny vzťah.Chcela som to riešiť aspoň tak že som jej chcela pridať to moje meno a bude mať dve mená.Neviete ako nato?veeeelka vďaka lenka :roll:


hadam ti niekto odpovie,lebo presne toto chcem v buducnosti riesit aj ja. Ale dat aj povodne,aj nove priezvisko-to ma nenapadlo :-) len neviem ako to bude,ked dorbec sa teraz vola po mne.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 4085
Registrovaný: Uto Máj 13, 2008 12:00 am

od lucifukball » Uto Dec 01, 2009 5:21 pm

a na tom súde ste jako dopadli? lebo môj bývalý nesúhlasil ani na súde a aj tak sme súd vyhrali :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 53
Registrovaný: Str Mar 19, 2008 1:00 am

od lenka878 » Uto Dec 01, 2009 9:04 pm

No to bol naš prvy a posledny sud,tam slo len o zverenie dietata do mojej opateri a konecne mu stanovili vyzivne lebo dovtedy mi neplatil.Lenze ako mu sud nariadil vyživne tak sa začal akože starať o malu a snaži sa ju navštevovať každu druhu nedeľu na nejaku hodinku dve.Ja som mu tam ešte vtedy pred tou sudkyňoustihla povedať že by som chcela dať malu premenovať tak tam hadzal ramena že to by nemal byť problem no ale teraz už to je.Lebo vtedy sudkyňa povedala aby sme sa na tom dohodli mimosudne lenže teraz vidim že to nejde a robi napriek.Ta mala ho ma na háááku a doma mi vyplakava kedy sa už bude volať ako my všetci tak fakt neviem.Preto jej chcem dať aj to druhe meno a vlastne ona by ho aj využivala lebo by sa chvalila,len mne sa zda že to mi musi súhlasiť tiež čo neviem či bude :cry:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Ned Jún 17, 2007 12:00 am

od sisu22 » Uto Dec 01, 2009 11:27 pm

lucifukball píše:a na tom súde ste jako dopadli? lebo môj bývalý nesúhlasil ani na súde a aj tak sme súd vyhrali :lol:


ze skacem do jej temy lucifukball,ja som mala sud v oktobri,a vsetko je tak,ako som chcela ja. :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 4085
Registrovaný: Uto Máj 13, 2008 12:00 am

od sisu22 » Uto Dec 01, 2009 11:30 pm

lenka878 píše:No to bol naš prvy a posledny sud,tam slo len o zverenie dietata do mojej opateri a konecne mu stanovili vyzivne lebo dovtedy mi neplatil.Lenze ako mu sud nariadil vyživne tak sa začal akože starať o malu a snaži sa ju navštevovať každu druhu nedeľu na nejaku hodinku dve.Ja som mu tam ešte vtedy pred tou sudkyňoustihla povedať že by som chcela dať malu premenovať tak tam hadzal ramena že to by nemal byť problem no ale teraz už to je.Lebo vtedy sudkyňa povedala aby sme sa na tom dohodli mimosudne lenže teraz vidim že to nejde a robi napriek.Ta mala ho ma na háááku a doma mi vyplakava kedy sa už bude volať ako my všetci tak fakt neviem.Preto jej chcem dať aj to druhe meno a vlastne ona by ho aj využivala lebo by sa chvalila,len mne sa zda že to mi musi súhlasiť tiež čo neviem či bude :cry:


ked mala tak strasne chce,ja na tvojom mieste,uz idem pravnikovi,a riesim priezvisko cez sud. Ja to tak nemozem :( maly ma len 2 roky. Ale neskor to tak asi urobim,lebo maly ho aj tak nepozna,raz som mu ukazala foto a povedal,ze to je ujo
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 4085
Registrovaný: Uto Máj 13, 2008 12:00 am

od lucifukball » Str Dec 02, 2009 2:21 pm

sisu no tak super :lol: a s tým foto to bolo dobré :lol: :lol: :lol:

aj ked nesúhlasí treba si dať žiadosť na súd, ale nedať sa odbiť na socialke, lebo keby som dala na nich tak som tam kde aj pred tým

Dnes sme mali doručený rozsudok, tak ešte čakať 15 dní na právoplatnosť a môžme začať vybavovať rodný list :P
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 53
Registrovaný: Str Mar 19, 2008 1:00 am

od sisu22 » Str Dec 02, 2009 4:01 pm

lucifukball píše:sisu no tak super :lol: a s tým foto to bolo dobré :lol: :lol: :lol:

aj ked nesúhlasí treba si dať žiadosť na súd, ale nedať sa odbiť na socialke, lebo keby som dala na nich tak som tam kde aj pred tým

Dnes sme mali doručený rozsudok, tak ešte čakať 15 dní na právoplatnosť a môžme začať vybavovať rodný list :P


a on tvrdi,aky ma z malym citovy vztah :lol: a maly ani nevie,ze je jeho otec,ja som nevedela co na to malemu povedat,tak som radsej otocila stranku a ukazala inu foto :D
ja na socialku nepojdem,povedala som,dohadovat sa z uradnickami,na to fakt nemam nervy,poviem pravikovi,nech to vyriesi.
Kolko si cakala na to dorucenie? Lebo mne povedali,ze 15 dni na odovolanie,ak sa ani jeden z nas neodvola,je pravoplatny a dorucia ho.Este mi nic neprislo.(odvolat nemal dovod sa,pretoze tam islo o mne zverenie,a navstevovanie maleho a vyzivne)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 4085
Registrovaný: Uto Máj 13, 2008 12:00 am

od lucifukball » Str Dec 02, 2009 6:02 pm

no my sme mali súd 16.11 a dnes mi to došlo ale je tam tiež písané že na odvolanie máme 15 dní a potom si to môžem ísť oraziť na súd a tým to bude právoplatné, ale nemusím sa aspoň báť, že by sa odvolal lebo za neho to preberá kurátor, kedže sa jednalo o jeho syna a on nemal ani tolko odvahy sa dojsť ukázať na súd, ale kurátor poslal písomne, že súhlasí zo všetkým čo povie súd, aj sudkyňa mi povedala, že sa už neni čoho obávať, už len počkať 15 dní :P
čo je horšie este stále mi je dlžný 100€ a neviem ako ich od neho dostanem, lebo to je za dva mesiace a na políciu môžem ísť až po troch mesiacoch podať trestné oznámenie a ked pojdem za exekutorom tak aj tak mu nemajú čo zobrať a nakoniec budem musieť zaplatiť ešte exekútora sama :evil:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 53
Registrovaný: Str Mar 19, 2008 1:00 am

od sisu22 » Str Dec 02, 2009 9:02 pm

lucifukball píše:no my sme mali súd 16.11 a dnes mi to došlo ale je tam tiež písané že na odvolanie máme 15 dní a potom si to môžem ísť oraziť na súd a tým to bude právoplatné, ale nemusím sa aspoň báť, že by sa odvolal lebo za neho to preberá kurátor, kedže sa jednalo o jeho syna a on nemal ani tolko odvahy sa dojsť ukázať na súd, ale kurátor poslal písomne, že súhlasí zo všetkým čo povie súd, aj sudkyňa mi povedala, že sa už neni čoho obávať, už len počkať 15 dní :P
čo je horšie este stále mi je dlžný 100€ a neviem ako ich od neho dostanem, lebo to je za dva mesiace a na políciu môžem ísť až po troch mesiacoch podať trestné oznámenie a ked pojdem za exekutorom tak aj tak mu nemajú čo zobrať a nakoniec budem musieť zaplatiť ešte exekútora sama :evil:


ja to nechapem,my sme mali 8.oktobra. Mi sme sa mohli odvolat hned od skoncenie sudu-15dni. Tak nechapem,ci kazdy sud je iny alebo ako.
Mne vyzivne zatial plati. (klop klop ).

mam papiere :lol: :lol: :lol: :lol: teda este nie v rukach,ale vcera mi volal pravik,bol na dovolenke,zo sudu ich dorucili jemu 16.11. Tak si pre ne zajtra idem. A ten chumaj ich ma doma,a maleho nenavstivi.To je citovy vztah :idea:
Naposledy upravil sisu22 dňa Uto Dec 08, 2009 2:30 pm, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 4085
Registrovaný: Uto Máj 13, 2008 12:00 am

od nelka09 » Uto Dec 08, 2009 1:46 pm

ahojte, tak podobný problém mám aj ja. bývalý manžel mi dlhuje na výživnom 330 eur. stále len sluboval, že mi peniaze vráti, že je bez roboty. ale už pracuje 4 mesiace a peniaze nikde. povedala som mu že ho dám na súd a on že nech dám. ale na drzovku, za malým by chcel chodiť. tak som mu povedala že ked nedáva peniaze, tak ho nemože ani vidieť. neviem, či som urobila správne, ale už som tak vytočená. idú Vianoce, zišli by sa mi tie peniažky. nemám mu ani kde zavolať, stále volá z iného čísla alebo z telef. búdky. ešte aj to ma naštvalo, že zobral malého vkladnú knižku, kde sme mu šetrili a prispeli tam aj moji rodičia. malý ho má rád, ale stále som tajila aký je jeho otec vypočítavý. až teraz som mu to všetko povedala, malý ma 7 rokov, ale pochopil to. v poslednom čase sa už na neho ani nepýta. Tiež by som chcela aby sa ho zriekol, ked nechce dávať peniaze a priatel si ho osvojil. ale neviem či sa to dá. nechcem sa vydávať kvoli nemu aby sám nemal iné priezvisko. niektorý chlapi sú bez chrbtovej kosti.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 114
Registrovaný: Štv Apr 02, 2009 10:05 am

od sisu22 » Uto Dec 08, 2009 2:33 pm

nelka09 píše:ahojte, tak podobný problém mám aj ja. bývalý manžel mi dlhuje na výživnom 330 eur. stále len sluboval, že mi peniaze vráti, že je bez roboty. ale už pracuje 4 mesiace a peniaze nikde. povedala som mu že ho dám na súd a on že nech dám. ale na drzovku, za malým by chcel chodiť. tak som mu povedala že ked nedáva peniaze, tak ho nemože ani vidieť. neviem, či som urobila správne, ale už som tak vytočená. idú Vianoce, zišli by sa mi tie peniažky. nemám mu ani kde zavolať, stále volá z iného čísla alebo z telef. búdky. ešte aj to ma naštvalo, že zobral malého vkladnú knižku, kde sme mu šetrili a prispeli tam aj moji rodičia. malý ho má rád, ale stále som tajila aký je jeho otec vypočítavý. až teraz som mu to všetko povedala, malý ma 7 rokov, ale pochopil to. v poslednom čase sa už na neho ani nepýta. Tiež by som chcela aby sa ho zriekol, ked nechce dávať peniaze a priatel si ho osvojil. ale neviem či sa to dá. nechcem sa vydávať kvoli nemu aby sám nemal iné priezvisko. niektorý chlapi sú bez chrbtovej kosti.


byvaly ti musi podpisat papier ze sa ho vzdava(tym padom aj vyzivovacej povinnosti),a potom by ste mali ist na sud.ak nebude suhlasit,nespravis s tym nic. :(
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 4085
Registrovaný: Uto Máj 13, 2008 12:00 am

od nelka09 » Uto Dec 08, 2009 2:43 pm

vieš, on sa hraje na velkého oca. ale ked sa tak zamyslím, nič malého nenaučil. všetko ho učil moj priatel. korčulovat, bicyklovať, všetky podstatné veci ho učí on. Bývalý manžel zoberie malého do mesta na pizzu, do obchodu a to je všetko. ale ked mi nedonesie peniaze do konca roka, tak ho určite dám na súd. zatial dakujem za radu. Marika
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 114
Registrovaný: Štv Apr 02, 2009 10:05 am

od sisu22 » Uto Dec 08, 2009 2:47 pm

nelka09 píše:vieš, on sa hraje na velkého oca. ale ked sa tak zamyslím, nič malého nenaučil. všetko ho učil moj priatel. korčulovat, bicyklovať, všetky podstatné veci ho učí on. Bývalý manžel zoberie malého do mesta na pizzu, do obchodu a to je všetko. ale ked mi nedonesie peniaze do konca roka, tak ho určite dám na súd. zatial dakujem za radu. Marika


tusim ta ista sorta :D aj mojho syna "biologicky" nic nenaucil. Teraz co mam priatela,to je uplne ina komunikacia z malym. Zoberie ho do mesta? ved musia ludia vidiet ako sa stara,nie?ty kokos,ako keby som citala moj pribeh. Len z rozdielom ze na sude som zakazala,aby mal maleho bez mojej pritomnosti.Tak pre istotou nechodi vobec. Daj to na sud,nech ti to doplati.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 4085
Registrovaný: Uto Máj 13, 2008 12:00 am

od nelka09 » Uto Dec 08, 2009 3:46 pm

len tam je ten fór, že robí asi na čierno, takže ani mu to nemajú z čoho sťahovať. socialku ma 60 eur. niekto mi vravel, že može isť do basy. najprv som ho ľutovala, ale teraz mi to je srdečne jedno, ešte ked vidím ako sa k tomu stavia. ešte ma na to 20 dni, ked neuvidim z jeho strany nejaké to euro, bez milosti ho dávam na súd. ved tie peniaze nie sú moje, ale jeho syna. len to pri jeho IQ ešte nepochopil. možno raz....
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 114
Registrovaný: Štv Apr 02, 2009 10:05 am

Ďalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť