Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Úrady - zmena priezviska

od inguli » Str Dec 29, 2010 7:22 pm

victoriab píše:ja som z hornej kráľovej...no veď preto ma to ťahalo najprv do nr,lebo v šali na úradoch je to bieda...dúfam však,že nebudú robiť problémy...nevieš,ako by mal ten súhlas otca vyzerať?


viktoriab staci na obecnom ci mestkom urade overeny podpis od otca a nad tym par slovami napisat o co ide...notarka to overi a to dolozis k ziadosti na sud
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od victoriab » Štv Dec 30, 2010 11:22 am

hej vďaka,ale mne povedali,že to musí byť nejaká žiadosť,že otec súhlasí,chcem to doma napísať,ale neviem,ako to má vyzerať.preto som sa chcela infomrovať,či to tu niekto neriešil.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 45
Registrovaný: Str Sep 08, 2010 10:31 pm

od inguli » Štv Dec 30, 2010 4:30 pm

victoriab píše:hej vďaka,ale mne povedali,že to musí byť nejaká žiadosť,že otec súhlasí,chcem to doma napísať,ale neviem,ako to má vyzerať.preto som sa chcela infomrovať,či to tu niekto neriešil.

na cestne vyhlasenie to treba pisat a to si viete vypytat na urade mestskom ci obecnom
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od victoriab » Pia Dec 31, 2010 9:39 am

a mne povedali že to mám napísať sama...:/
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 45
Registrovaný: Str Sep 08, 2010 10:31 pm

od inguli » Pia Dec 31, 2010 10:40 am

victoriab píše:a mne povedali že to mám napísať sama...:/


no sama si vypisete ten papier ale podpisat to musi na matrike otec pred matrikarkou a ta to overuje...ale tam u nej to vypisete..a ona vam aj poradi "ak je ochotna"co tam napisat presne akymi slovami a tak
vsak spytajte sa este na urade ako to je .. :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od zuzkak1983 » Pia Dec 31, 2010 5:29 pm

ahoj.veď toto je vzor tej žiadosti a k nej si len doložíš potrebné dokumenty a podpíše sa otec ná úrade.http://www.vzory-zmluv-zadarmo.sk/rodin ... ete-dieta/
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 150
Registrovaný: Ned Aug 16, 2009 11:08 pm

od zuzkak1983 » Pia Dec 31, 2010 5:30 pm

vzor
Miestny úrad Bratislava - Ružinov
odbor matrika
Mýtna 21
827 05 Bratislava 257

Žiadosť o povolenie zmeny priezviska pre neplnoleté dieťa

Podľa ust. § 9, § 10 a § 11 zákona č. 300/1993 Z.z., v znení neskorších predpisov,

ž i a d a m

o povolenie zmeny priezviska neplnoletej dcéry menom Daniely Nemcovej, r. č. 123456/7890 v Bratislave, štátnej občianky SR, trvale bytom Nábrežná 14, 841 01 Bratislava, z priezviska Nemcová na priezvisko Vážna.

O d ô v o d n e n i e

Po rozvode s otcom dcéry a to Jurajom Nemcom, nar. 18.10.1956, bytom neznámym, som sa opäť vydala za Jána Vážneho, nar. 30.08.1968, trvale bytom Nábrežná 14, 841 01 Bratislava, kde bývame aj s mojou dcérou.
Pán Vážny má s dcérou výborný vzťah, lepší ako s rozvedeným. Manžel dcérku vozí do školy, na krúžky, pomáha jej s úlohami a dcéra mu sama začala hovoriť „otec“. Pán Vážny sám navrhol, aby som dcéra dala zmeniť priezvisko.
Zmenu by som chcela urobiť aj z dôvodu, že sa dcéra pýta, prečo má odlišné priezvisko ako ja a jej otec.
Biologický otec so zmenou súhlasí (písomný súhlas prikladám v prílohe)

V Bratislave, dňa 10.04.2010

Mária Vážna, roz. Nemcová
nar. 20.11. 1966 v Bratislave
r.č. 987654/3210
trvale bytom
Nábrežná 14
841 01 Bratislava
štátna občianka SR

Dôkaz:
Písomný súhlas biologického otca Daniely Nemcovej
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 150
Registrovaný: Ned Aug 16, 2009 11:08 pm

od victoriab » Sob Jan 01, 2011 4:19 pm

ďakujem.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 45
Registrovaný: Str Sep 08, 2010 10:31 pm

od natusa » Pon Jan 10, 2011 4:28 pm

tiez sme chceli poziadat o zmenu priezviska dokonca(nakolko sa ex apsolutne nezaujima uz viac rokov)o adopciu oboch dcer s prveho manzelstva .no bola som velmi prekvapena a manzel este viac pristupom zamestnankyn na socialke ked sme sa prisli pytat o radu ako mame postupovat vysmiali nas nakolko moj terazsi manzel je o 6 rokov mladsi bavili sa so mnou doslovne ako s nejakym pedofilom a s nim ako szo sopliakom :(((otazky typu a budete schopny postarat sa o dve deti ktore nie su vase .alebo budete ich vediet vychovat ked bud budu v puberte?.akoze zijeme spolu 8rokov a nik iny ako moj terajsi manzel ich so mnou nevychovaval hovoria mu ocko a tak sa aj k nemu spravaju samozrejme aj on k nim a na tateto reci sme len vyvalili oci a odisli s tym ze asi budeme zit ako doteraz .mozno bez papiera a bez toho ze nebudu mat jeho meno ale v klude a v pohode vlastne to meno okrem skoly nikde az tak netreba :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1327
Registrovaný: Uto Sep 02, 2008 2:29 pm

od victoriab » Pon Jan 10, 2011 7:02 pm

ja ho chcem prepísať na seba-po tejto skúsenosti by musel prísť superman,aby som malého na neho prepísala...:)veď toho sa obáva,že ako budú reagovať,lebo na úradoch je to ako za trest:(ale ja dúfam,že to pôjde a najmä rýchlo...jedna pani mi teraz písala,že jej to trvalo rok a právnik ju vyšiel 6000sk!takže to bude asi dlhý boj...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 45
Registrovaný: Str Sep 08, 2010 10:31 pm

od inguli » Pon Jan 10, 2011 8:29 pm

victoriab píše:ja ho chcem prepísať na seba-po tejto skúsenosti by musel prísť superman,aby som malého na neho prepísala...:)veď toho sa obáva,že ako budú reagovať,lebo na úradoch je to ako za trest:(ale ja dúfam,že to pôjde a najmä rýchlo...jedna pani mi teraz písala,že jej to trvalo rok a právnik ju vyšiel 6000sk!takže to bude asi dlhý boj...

to sme natom rovnako vsetci zle skusenosti mame dost ...ale niesme nezodpovedne maminy
natuskyn a moj superman prisiel uz ..a pride aj ten vas len treba byt optimistkou a verit ze moze byt i lepsie..
ja som mala exa ktory pomaly porozbyjal nas nabytok opil sa atd nebudem to tu rozoberat a nakoniec ma tahal uz po zemi..ale verila som ze existuju aj normalny chlapici..a nasla som dokonca ovela lepsieho ako som cakala :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od victoriab » Pon Jan 10, 2011 11:41 pm

môj ex tiež mal radšej fľašu ako mňa...
v tichosti vám závidím,že ste na niekoho normálneho dokázali natrafiť,lebo nájsť dobrého chlapa bude pomaly umenie...:)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 45
Registrovaný: Str Sep 08, 2010 10:31 pm

od inguli » Uto Jan 11, 2011 12:16 am

victoriab píše:môj ex tiež mal radšej fľašu ako mňa...
v tichosti vám závidím,že ste na niekoho normálneho dokázali natrafiť,lebo nájsť dobrého chlapa bude pomaly umenie...:)


ano neni to v dnesnej dobe jednoduche neviem co je s tymi ludmi..ale kedze to ma byt umenie tak sa musite stat umelkynou a najst :-)
verte aj moj prisiel vtedy ked som uz po 3 rokoch pomaly zacala nad tym rozmyslat ze kaslem nato ostaneme sami s malym
nie nadarmo sa vravi
stastie pride vtedy ked to najmenej cakas :wink:
drzim vam palce :P
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od natusa » Uto Jan 11, 2011 9:57 pm

victoriab píše:môj ex tiež mal radšej fľašu ako mňa...
v tichosti vám závidím,že ste na niekoho normálneho dokázali natrafiť,lebo nájsť dobrého chlapa bude pomaly umenie...:)



nikdy som nikoho nehladala ,skor som chcela byt sama a bola som na seba velmi hrada ked som sa o seba a svoje dcerky postarat sama myslim financne.a aj cez to ze aj teraz mam doma uplne obycajneho zdraveho chlapa s ktorym obcas nemame rovnake nazory musim priznat ze ako otec je vynikajuci :wink: drobca sme mali az tri roky po svadbe a kazdy ma strasil ci nebude medzi detmi robit rozdiely ale vobec ziadne som nezaregistrovala aj to posledne by dal nasim detom uz velakrat to dokazal a to je jedna s veci co si na nom vazim :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1327
Registrovaný: Uto Sep 02, 2008 2:29 pm

od natusa » Uto Jan 11, 2011 10:00 pm

victoriab píše:ja ho chcem prepísať na seba-po tejto skúsenosti by musel prísť superman,aby som malého na neho prepísala...:)veď toho sa obáva,že ako budú reagovať,lebo na úradoch je to ako za trest:(ale ja dúfam,že to pôjde a najmä rýchlo...jedna pani mi teraz písala,že jej to trvalo rok a právnik ju vyšiel 6000sk!takže to bude asi dlhý boj...





veru dlhy boj a hlavne boj o nervy naozaj vam uprimne drzim palce:)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1327
Registrovaný: Uto Sep 02, 2008 2:29 pm

PredchádzajúciĎalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť