Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Nespoľahliví inzerenti - babybazar verzus internetove obchody..

babybazar verzus internetove obchody..

od danulka0011 » Pon Sep 15, 2008 11:11 am

Rada by som si vypocula nazor ostatnych mamiciek na problem ktory sa uz niekolko krat rozoberal na inych konkurencnych portaloch.. a to ci babybazar je mozne pokladat za internetovy obchod.. cize ci sa vztahuje zakon o internetovych obchodoch aj na babybazar.
Jedna zakaznicka mi tu rozprava o tom ze na babybazar plati takisto podmienka vratenia tovaru do 7 dni zo zakona a podobne..
Ja tvrdim ze babybazar je babybazar, nie internetovy obchod,, ze tento portal sluzi len na sprostredkovanie obchodu medzi dvoma ludmi, strana predavajucej a strana kupujucej..Nakolko ide o bazar tak sa ziadny zakon na to nevztahuje. Je pravda ze sa tu predavaju aj nove veci... Chcem vediet co si o tom myslite vy..
To je moj nazor..ak ma niekto iny postreh, napiste to sem..
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 35
Registrovaný: Pia Júl 06, 2007 12:00 am

od leinka » Pon Sep 15, 2008 11:18 am

Ahojky,na takýto obchod sa určite nevzťahuje /podľa mňa/ žiadny zákon.Hoci sú tu aj nové vecičky,ale viac je tu už nosených a to sa snaží každá mamina posunúť dalej nie z toho dôvodu,aby na tom zarobila,ale aby mohla kupovať dalšie a väčšie veci. Ked kupujúca nie je spokojná s tovarom,alebo nezodpovedá popisu,to je už medzi kupujúcou a predávajúcou,ako sa dohodnú.A nie ťahať sem nejaké zákony.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 264
Registrovaný: Ned Feb 10, 2008 1:00 am

od danulka0011 » Pon Sep 15, 2008 11:19 am

ja si to tiez myslim ze neni na mieste sem tahat zakon, pretoze toto neni ziadny internetovy dom ani obchod.. ale len sprostredkovanie.......
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 35
Registrovaný: Pia Júl 06, 2007 12:00 am

od leinka » Pon Sep 15, 2008 11:21 am

asi tak Danulka :lol: :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 264
Registrovaný: Ned Feb 10, 2008 1:00 am

od danulka0011 » Pon Sep 15, 2008 12:20 pm

jedna zakaznicka mi tu stale pise ze ma moznost vratit tovar do 7 dni a ja do 15 dni mam poslat peniaze nazad......ci co..ja vravim ze ano, toto sa vztahuje podla zakona len na internetovy obchod a tym detsky bazar neni..
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 35
Registrovaný: Pia Júl 06, 2007 12:00 am

od alex » Pon Sep 15, 2008 12:42 pm

Ja si myslm, že ak sa jedná o nový tovar, tak je samozrejmé, že by sa mal dať tovar vrátiť :)
a ohladne tejto vety:"Nakolko ide o bazar tak sa ziadny zakon na to nevztahuje" ak berete babybazar IBA ako bazar, tak by ste nemali nový tovar vôbec predávať :roll:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1691
Registrovaný: Uto Feb 27, 2007 1:00 am

od samantha788 » Pon Sep 15, 2008 1:30 pm

Ja si myslím že ak je to bazar, tak by to nemalo platiť. Veď si to zoberte, určite sa viacerým stalo že Vám kamarátka ponúkla vecičky pre mimčo po svojom dieťatku, buď za symbolickú cenu alebo darovala. Keď sa vám niečo nepáčilo tak ste si to nezobrali. Nespravili ste to že ste si to vzali a za dva tri dni ste jej to vrátili lebo Vám to nepasovalo.A tu je tiež taká istá možnosť. Ak Vám to nevyhovuje tak to neberte. Na to sú predsa tie správy v ktorých sa pýtame na miery a meteriál a pod. A nové veci...tiež sa môžeme spýtať na miery a čo potrebujeme a až potom kúpiť. Vždy je tu tá možnosť povedať nie nevyhovuje mi to, neberiem to. A keď to už kúpim cez bazar a nepáči sa mi to, hold mala som si to dobre premyslieť než som niečo kúpila. Vždy sa to dá posunúť ďalej, nemyslíte?! :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Uto Máj 06, 2008 12:00 am

od danulka0011 » Pon Sep 15, 2008 1:58 pm

ja si myslim ze vsetko sa da dohodnut,, a ze ovplyvat tym ze tu bude niekto citovat zakony...ja si tiez myslim ze sa daju veci posunut, ja som osobne nic nikomu nevratila, vzdy som to bud posunula do rodiny alebo predala na bazare dalej.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 35
Registrovaný: Pia Júl 06, 2007 12:00 am

vyjadrenie druhej strany

od pasavec » Pon Sep 15, 2008 2:16 pm

Mile mamicky a navstevnici babybazaru, chcela by som sa teda k tej teme,ci plati zakon alebo nie vyjadrit aj ja. Danulka001 je pani,ktora napisala len danu vec zo svojej strany. Musim sa aj ja trochu obhajit,nakolko tovar ktory som si od nej kupila bol NOVY a preto myslim,ze zakon plati. Dalej dohoda medzi nami bola - AK NEBUDE DOBRY MOZETE MI HO ZASLAT SPAT z tym, ze mi vrati peniaze. Ked som jej odpisala,ze tovar nie je dobry (velky) nechce ho prevziat a vratil sa mi spat. Aj ked nebudem brat do uvahy platnost zakona, myslim ze v tomto pripade plati vratenie tovaru uz aj len z toho dovodu, ze sme sa na tom dohodli pred objednanim konkretnej veci. Aky mate na to nazor VY?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 37
Registrovaný: Sob Apr 12, 2008 12:00 am

od danulka0011 » Pon Sep 15, 2008 2:33 pm

ja som vam ako kazdej jednej napisala ze je moznost vymeny, nie ste schopna to akceptovat, a zakon sa tu nevztahuje, je to baby bazar, ako som pisala, niekolko krat sa to riesilo aj cez mimibazar....
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 35
Registrovaný: Pia Júl 06, 2007 12:00 am

od matinka3 » Pon Sep 15, 2008 2:37 pm

Pasavec ak ste sa na niecom dohodli tak by to malo platit. Ak vam predala novu vec myslim ze by nemala problem predat to znovu.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 20
Registrovaný: Uto Apr 15, 2008 12:00 am

od pasavec » Pon Sep 15, 2008 3:22 pm

urcite by ste vsetky ktore toto citate boli zvedave na nasu spolocnu konverzaciu s pani DANULKA 001, je to velmi zaujimave citanie. Tato pani stale neche pochopit, ze pri objednani tovaru sme sa dohodli na ich vrateni v pripade toho,ze nebude dobry a ked som uz chcela tovar vratit, tak mi ho zrazu nechcela prevziat len vymenit, naco som ja uz nepristupila,nakolko som nemala zaujem o iny druh tovaru a mensie cislo siat, by mi nebol dobry.TAKZE AK CHCETE OBCHODOVAT S PANI danulka001, ROZMYSLITE SI TO VELMI DOBRE!!!A stale si stojim za svojim,ze aj v tomto pripade pri novom tovare plati zakon vratenia tovaru do 7 dni a vratenia penazi do 15 dni, ked nechce zobrat do uvahy vzajomnu dohodu ESTE PRED OBJEDNAVKOU.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 37
Registrovaný: Sob Apr 12, 2008 12:00 am

od danulka0011 » Pon Sep 15, 2008 3:30 pm

Pre vsetky mamicky ===pohlad z nasej strany...

PASAVEC toto zabudla Lenka napisat... X krat som jej pisala ,saty som do cias kym ma "skvele " zakaznicky nenahnevali a nielen mna ! ,, pisem to sem stala sa mi vec, ze mi prisli satky ktore sa mi mali vratit nazad, vybrala som samozrejme dobierku, a damy mi ich poslali v takom stave ze by ste zaplakali, samozrejme ze ked je to na dobierku, tak clovek nevidi co je vo vnutri. Ked je to doporucene, tak si to dokaze clovek skontrolovat .....a zhodnotit ale....
pokracujem...
Balik otvorim a tam saty nosene..predtym samozrejme boli posielane cistonovucke. bohuzial ale saty ktore predavam maju visacky vovnutri zavesene na splintoch, visacku nevidno ked su saty oblecene, a jedny saty boli total zapotene druhe ktore dosli prisli umazane na dekolte cele od make upu, tretie dosli bez stuhy..stvrte saty co dosli nazad su pozatrhavane, nepredam ich anikeby som chcela, pretoze take saty nikto nekupi..
Tymito vadami sa samozrejme znizuje hodnota siat...kedze pri uspineni ich musim vycistit, pozatrhavane akurat tak zahodit...
Nebudem menovat damy ktore to urobili, ale su medzi nami bohuzial aj take.
Toto som jej vsetko napisala.
Ona neni schopna to napriek tomu akceptovat,
DOTAZ aby som to uviedla na pravu mieru >... ja saty predavam pre istu firmu ktoru tu nebudem menovat, dostala som prikaz jednoznacne dobierky nepreberat pretoze 4 znehodnotene saty je akoze myslim dost...
Ked si to poratate tak som prisla o 1290 x 4 = co robi 5 tisic korun a to nie je malo.... !
Na ukor toho ze sa tu najdu bezchrbtacky trpia normalny ludia a boli sme nuteny podmienky zmenit. Spokojna nie som ani ja ani ten kto mi saty dodava, no riesit sa to inak nedalo.... Keby sa hocikto v takej situacii ocitol, chcem vidiet ako by to riesil...
Prikaz samozrejme musim dodrziavat, ked s nimi chcem spolupracovat, , neviem ci kazda jedna ktora chodi do prace a pre niekoho pracuje si len tak robi co sa jej zapaci ;..ja som rada ze si mozem pri detoch nejaku tu korunu privyrobit, a to by bola kazda jedna...
Opisala som veci ako su... Takisto si moze dotycna saty nahodit do albumu a predat ich. Kazdu jednu ktora ma o saty zaujem informujem ze saty UZ LEN vymienam kus za kus alebo za iny tovar...., mam zverejnene aj telefonne cislo, dokonca sem chodia baby aj skusat saty osobne. Myslim ze z mojej strany som dost pristupna na akykolvek iny navrh ako sa da vec riesit,,,,no ziadny som zatial nedostala.
S kazdou jednou mamcou som sa doteraz dohodla, takze neviem.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 35
Registrovaný: Pia Júl 06, 2007 12:00 am

od danulka0011 » Pon Sep 15, 2008 3:31 pm

Lenka mozem vam garantovat ze by ste reagovali presne tak isto aj vy po tych skusenostiach. :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: idem mimo.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 35
Registrovaný: Pia Júl 06, 2007 12:00 am

od ivetka1980 » Pon Sep 15, 2008 4:18 pm

PASAVEC,ale ked vam navrhla vymenu za mensie c.,preco vam to nevyhovuje?????????
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 438
Registrovaný: Sob Jún 14, 2008 12:00 am

Ďalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť