Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Tehotenstvo - Mladučke matky

od inguli » Ned Aug 30, 2009 8:45 am

a kamaratka ma tak isto stare dietatko ako hja a ona davala a ja saBALA hadam ma zato neodsudzuju ludia :lol: :wink: je to moja vec a nehovorim o mesiacoch ked mal pol roka aj ja som mu uz dala....zubky mame od 4 mes. :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od alex » Ned Aug 30, 2009 11:29 am

veronci89 píše:
ja som s mojim malým odváznejsia pretoze vidím ze je šikovný z pohára mi pil uz ked mal čerstve 4 mesiace. cukrík som mu dala ked mal nieco okolo 6 teho ale len malinký keby nieco vie ho prehltnut


nechcem sa ťa dotknúť, ale pochybujem že tu ide o šikovnosť :roll: 4-mesačné dieťa určite nevie samo piť z pohára, a to že mu ho ty pridržíš a sa napije... to zrejme dokáže každé dieťa :wink:
a o tom cukríku radšej pomlčím ... skôr by som iba napísala , že to bolo maximálne nezodpovedné
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1691
Registrovaný: Uto Feb 27, 2007 1:00 am

od inguli » Ned Aug 30, 2009 11:43 am

alex píše:
veronci89 píše:
ja som s mojim malým odváznejsia pretoze vidím ze je šikovný z pohára mi pil uz ked mal čerstve 4 mesiace. cukrík som mu dala ked mal nieco okolo 6 teho ale len malinký keby nieco vie ho prehltnut


nechcem sa ťa dotknúť, ale pochybujem že tu ide o šikovnosť :roll: 4-mesačné dieťa určite nevie samo piť z pohára, a to že mu ho ty pridržíš a sa napije... to zrejme dokáže každé dieťa :wink:
a o tom cukríku radšej pomlčím ... skôr by som iba napísala , že to bolo maximálne nezodpovedné


No ja mam dvoch synov uz ale tiez si neviem predstavit ze pije stvormesacne z pohara a vobec ze drzi rohlik a este aj do pusinky si dava ...len som nechcela okomentovat lebo dneska su vselijake deti...moj vacsi uz chodil napr ako 11 mesacny a tento drobec druhy nechce ani teraz ked uz ssme zacali 16 mesiac...on je zas nesikovny????hm neva vsak pride aj nas cas :D :D :D :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od gonica » Ned Aug 30, 2009 11:47 am

alex píše:
veronci89 píše:
ja som s mojim malým odváznejsia pretoze vidím ze je šikovný z pohára mi pil uz ked mal čerstve 4 mesiace. cukrík som mu dala ked mal nieco okolo 6 teho ale len malinký keby nieco vie ho prehltnut


nechcem sa ťa dotknúť, ale pochybujem že tu ide o šikovnosť :roll: 4-mesačné dieťa určite nevie samo piť z pohára, a to že mu ho ty pridržíš a sa napije... to zrejme dokáže každé dieťa :wink:
a o tom cukríku radšej pomlčím ... skôr by som iba napísala , že to bolo maximálne nezodpovedné


ulpne suhlasim :idea:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 703
Registrovaný: Str Máj 21, 2008 12:00 am

od nanaaa » Ned Aug 30, 2009 11:56 am

gonica píše:
alex píše:
veronci89 píše:
ja som s mojim malým odváznejsia pretoze vidím ze je šikovný z pohára mi pil uz ked mal čerstve 4 mesiace. cukrík som mu dala ked mal nieco okolo 6 teho ale len malinký keby nieco vie ho prehltnut


nechcem sa ťa dotknúť, ale pochybujem že tu ide o šikovnosť :roll: 4-mesačné dieťa určite nevie samo piť z pohára, a to že mu ho ty pridržíš a sa napije... to zrejme dokáže každé dieťa :wink:
a o tom cukríku radšej pomlčím ... skôr by som iba napísala , že to bolo maximálne nezodpovedné


ulpne suhlasim :idea:


aj ja
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 489
Registrovaný: Štv Sep 04, 2008 10:45 am

od veronci89 » Ned Aug 30, 2009 4:21 pm

inguli píše:
veronci89 píše:
inguli píše:
ubinka1062 píše:Ahojte dievčatá. Tak sme si sadli a akurát v takej hlúpej téme, že? Kašlite už na to dievča, je ešte naozaj mladučká, ona dospeje a naozaj uvidí o čom je život. Myslím si, že už si toho zlízla dosť v tejto neštastnej téme.... Doplatila na svoj vek :? , lebo žiadna dospelá osoba by tu toto nerozoberala takýmto spôsobom- vypisovanie mien, tel. čísiel, presvedčovanie,.... To je znak nedospelosti a doznievajúcej puberty. Čo sa týka pravopisu, vidieť, že nedokončila školu a musela sa starat o iné veci.... :? Teda starala sa asi skôr ako bolo treba :lol: Nič to! Nerozčulujte sa a presunme sa inde. Najväčším trestom, bude zabudnutie :D

presne tak,moje slova ona len dokazala ze neni zrela a pritom chcela aby sme uverili prave to ze je na svoj vek v prvom prispevku...No ako dalej tym viac to pokaslala.A moze sa postarat o to dieta ja som sa postarala tiez v 21 rokoch a dnes mam 33 prec a druhe dieta teraz az ale teraz vidim a som presvedcena ze som bola ovela viac lahostajnejsia a este tak nezrela...Teraz ma vsetko zaujima choroby co papat co je zdrave atd...vela vela inych veci co ma s prvym este tak nenapadlo sla som podla mamy a ona by aj dnes sla podla toho a teraz nechape preco menim ze od vsetkeho sa bojim napr.rohlik mu dat do ruky som sa dlho bala kedze mal skoro zubky a nieze odkusne vela :P :P :P no ale ja si myslim ze radsej sa bat ako prekvapit sa potom.Vtedy pred rokmi som mu bez problemov dala sice nic nebolo od rohlika ale aj tak...dnes to vsetko vidim inak dnes uz to beriem dospelo a ona to este nemooooze tak brat aj ked podla veku tam uz patri k tym dospelym...No clovek potrebuje vela skusenosti v zivote aspon ja si to myslim aby opravdu dospel...ja opisujem podla seba :) :)


absolutne nesuhlasim

nesuhlasim skoro so vsetkým čo si tu popísala

ze radsej sa bát to je blbost. bát sa dat dietu rozok do ruky aj moj mal pol roka ked mal prvý zubok a rozok drzal v ruke aj skor.

deti si ho predádzu v ustach nechaju rozmočit ked nevedia prehltnut jednoducho vypluju.

a to ze si bola nevsimava pri prvom nebolo vekom ale povahou.

ja mám 20 mám ročné dieta a tiez ma vs. okolo neho zaujíma a nemám 33 ako píses ty

neviem jednoduchu si myslím ze kazda sme iná a nieje to vekom.

ja som s mojim malým odváznejsia pretoze vidím ze je šikovný z pohára mi pil uz ked mal čerstve 4 mesiace. cukrík som mu dala ked mal nieco okolo 6 teho ale len malinký keby nieco vie ho prehltnut

ovocie ani piskotky som mu nikdy nemiksovala pretoze ked su deti väčie su lenive riadne prezuvat poznám take prípady

moj mal 5 mesiacov ked som mu prvý krát dala odhrýznut z banána krásne si ho roztlačil sám dasnami

takze je to vsetko na mamičke.


Tak tty si sikovnaa nie ako ja v tvojom veku...asi len tolko by som dodala k tomu...no ja zasa cukriky by som dietatu rozhodne nedavala naco???sladkosti??? syncek nepapa len zriedka ma na to cas ked uz bude chciet sam teraz je to co mu dam a to skor zdrave veci...a aj tak tvrdim dalej ze je to vekom,povaha sa az tak velmi hlavne ohladom deti nemeni...


zase nemyslili si ze ho krmim len cukrikami :D

ale ked sme v meste a začne vystrájat musim ho nejako oblbnut

ja mu tiez dávam najme ovocie a zeleninu . na desiatu aj na olovrant.

ale tak sem tam si to dieta sladke zasluzi nemyslis??
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 317
Registrovaný: Ned Apr 13, 2008 12:00 am

od veronci89 » Ned Aug 30, 2009 4:23 pm

alex píše:
veronci89 píše:
ja som s mojim malým odváznejsia pretoze vidím ze je šikovný z pohára mi pil uz ked mal čerstve 4 mesiace. cukrík som mu dala ked mal nieco okolo 6 teho ale len malinký keby nieco vie ho prehltnut


nechcem sa ťa dotknúť, ale pochybujem že tu ide o šikovnosť :roll: 4-mesačné dieťa určite nevie samo piť z pohára, a to že mu ho ty pridržíš a sa napije... to zrejme dokáže každé dieťa :wink:
a o tom cukríku radšej pomlčím ... skôr by som iba napísala , že to bolo maximálne nezodpovedné


je to tvoj názor

určite to nebolo nezodpovedné

poznám si dieta a viem čo si mozem dovolit. takze tolko o tom
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 317
Registrovaný: Ned Apr 13, 2008 12:00 am

od veronci89 » Ned Aug 30, 2009 4:25 pm

inguli píše:
alex píše:
veronci89 píše:
ja som s mojim malým odváznejsia pretoze vidím ze je šikovný z pohára mi pil uz ked mal čerstve 4 mesiace. cukrík som mu dala ked mal nieco okolo 6 teho ale len malinký keby nieco vie ho prehltnut


nechcem sa ťa dotknúť, ale pochybujem že tu ide o šikovnosť :roll: 4-mesačné dieťa určite nevie samo piť z pohára, a to že mu ho ty pridržíš a sa napije... to zrejme dokáže každé dieťa :wink:
a o tom cukríku radšej pomlčím ... skôr by som iba napísala , že to bolo maximálne nezodpovedné


No ja mam dvoch synov uz ale tiez si neviem predstavit ze pije stvormesacne z pohara a vobec ze drzi rohlik a este aj do pusinky si dava ...len som nechcela okomentovat lebo dneska su vselijake deti...moj vacsi uz chodil napr ako 11 mesacny a tento drobec druhy nechce ani teraz ked uz ssme zacali 16 mesiac...on je zas nesikovny????hm neva vsak pride aj nas cas :D :D :D :D


nevidela si este deti drzat si rozky v ruke??

čo je na tom také zvlástne nechápem

vsak ja neviem teraz neviem zase nemyslili si ze som hu strcila za kazdým

robila som to len v obchode aby mi nekričal a neplakal proste som ho oblbla ako sa vraví.

ten rozok aj tak len prevazne cmulal
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 317
Registrovaný: Ned Apr 13, 2008 12:00 am

od veronci89 » Ned Aug 30, 2009 4:30 pm

nanaaa píše:
gonica píše:
alex píše:
veronci89 píše:
ja som s mojim malým odváznejsia pretoze vidím ze je šikovný z pohára mi pil uz ked mal čerstve 4 mesiace. cukrík som mu dala ked mal nieco okolo 6 teho ale len malinký keby nieco vie ho prehltnut


nechcem sa ťa dotknúť, ale pochybujem že tu ide o šikovnosť :roll: 4-mesačné dieťa určite nevie samo piť z pohára, a to že mu ho ty pridržíš a sa napije... to zrejme dokáže každé dieťa :wink:
a o tom cukríku radšej pomlčím ... skôr by som iba napísala , že to bolo maximálne nezodpovedné


ulpne suhlasim :idea:


aj ja


a s čím presne suhlasite???

ze kazdá matka vie dat napit dietatu z pohára ??

ano vie ale väčšina matiek mu radsej strčí flasu do ust a ta flasa ich potom drzí dalsie dva roky

a potom ked mu ich cccu vziat z ruk tak tie deti vrieskaju o dusu.

a nikam sa bez svojej cucacej flase ani nepohnu.

ja si myslím ze si svoje dieta učím dobre a ze ho vyvochovávam najlepsie ako viem

a ze je šikovný za tým si stojím a nie preto ze pije z pohára jednoducho vidím na malom ze je dopredu oproti niektorým detičkám ale len niektorým .

Ale to uz zálezi na matke ako sa venuje svojmu bábu a akosi ho uci uz odmala.

a stým cukrikom to nebolo nezodpovedné alex ten cukrík bol malilinky a vravím ak by niečo prehltol by ho no on ho scmulal.

takze prosím ta nepis ked nevies a nevidis o ziadnu nezodpovednost neslo.

a nie nedotkla si sa ma len som ti veci chcela objasnit.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 317
Registrovaný: Ned Apr 13, 2008 12:00 am

od veronci89 » Ned Aug 30, 2009 4:34 pm

veronci89 píše:
inguli píše:
alex píše:
veronci89 píše:
ja som s mojim malým odváznejsia pretoze vidím ze je šikovný z pohára mi pil uz ked mal čerstve 4 mesiace. cukrík som mu dala ked mal nieco okolo 6 teho ale len malinký keby nieco vie ho prehltnut


nechcem sa ťa dotknúť, ale pochybujem že tu ide o šikovnosť :roll: 4-mesačné dieťa určite nevie samo piť z pohára, a to že mu ho ty pridržíš a sa napije... to zrejme dokáže každé dieťa :wink:
a o tom cukríku radšej pomlčím ... skôr by som iba napísala , že to bolo maximálne nezodpovedné


No ja mam dvoch synov uz ale tiez si neviem predstavit ze pije stvormesacne z pohara a vobec ze drzi rohlik a este aj do pusinky si dava ...len som nechcela okomentovat lebo dneska su vselijake deti...moj vacsi uz chodil napr ako 11 mesacny a tento drobec druhy nechce ani teraz ked uz ssme zacali 16 mesiac...on je zas nesikovny????hm neva vsak pride aj nas cas :D :D :D :D


nevidela si este deti drzat si rozky v ruke??

čo je na tom také zvlástne nechápem

vsak ja neviem teraz neviem zase nemyslili si ze som hu strcila za kazdým

robila som to len v obchode aby mi nekričal a neplakal proste som ho oblbla ako sa vraví.

ten rozok aj tak len prevazne cmulal


vsak sieta akonáhle zacne drzat hračky v ruke podrzí hoci čo teda aj rohlik.

samozrejme nie celu dobu po krátkej dobe ho pusti. tu ale teraz nejde o rozky a poháre a o neviem čo .

jednoducho som napísala ako ja chovám svoje dieta ked uz sa tu tak o tom rozprávame.

kazdý je iný kazdý ma iné metody. neodsudzujem ani jednu ani druhu.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 317
Registrovaný: Ned Apr 13, 2008 12:00 am

od inguli » Ned Aug 30, 2009 5:41 pm

Ja mu davam tycinky kukuricne chrumky a tiez resanku cokoladovu raz raz ale cukriky este nie...a trochu skus inak pisat ak ta mozem poprosit ....citujem to si este nevidela deti drzat si rozky v ruke?????ale hej moja ked uz tak krasne pises zo vsetkym uctom......videla ale nehovor mi ze tvoje 4 mesacne dieta uz papal rohlik sam...lebo si tak pisala ja som mu tiez davala vtedy hracky do ruky no maly si este velmi neuvedomil co s tym ma ci tam ma ...ale mozno tvoje dieta je veeelmi dopredu..Samozrejme nikto nevravi teraz o tom ako to dieta vychovavas...ale zasa prehnat to netreba
Tak ty si beres pohar do mesta a nalievas si tam a das pit malemu???Doma sa aj moj napije ale zasa ta flasa je dobra a sikovna a ja popritom este aj kojim a to je tiez nieco co treba potom zobrat malemu raz ako fklasu ako dudel...ked mas dieta tak treba si riesit aj taketo malilinkeee problemi ale ked ty povazujes za spravnu vec dat mu napit vzdy a vsade z poharika tak ok...je to tvoja vec len priklad si v meste veeelmi prsi a dieta je nekludny smadny chce pit aj vtedy vyberies flasu nalejes do poharika a das mu napit???Neber si to k srdcu vobec to nepisem zo zlosti/neviem ci som to slovo dobre pisala/len si pisala"ano vie/pit/,ale vacsina matiek strci flasu.....atd
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od inguli » Ned Aug 30, 2009 5:51 pm

...a nikam bez tej cucacej flase sa nepohnu....moj sa nepohne od mojho prsnika teraz co???nemam ho kojit len preto aby mi nevrieskal po ciciku??Na tom nezalezi ze to mliecko sice uz az take silne neni ale este stale lepsie ako mlieko z obchodu....a tak?A my sme nikdy cumlikovu flasu ani nemali ani dudel od 8ho mesiaca pije z kuzelneho hrnceka avent.Z ktoreho sa musel tiez naucit pit treba dost silno tahat ...vyskusala som :wink: :P :P...nech tahaju tu flasku zo sebou aspon sa aj napije minule leto moj vobec nechcel pit len z prsnika to tiez neni bohvie co ako bolo teplo aj vtedy...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od veronci89 » Ned Aug 30, 2009 6:05 pm

inguli píše:Ja mu davam tycinky kukuricne chrumky a tiez resanku cokoladovu raz raz ale cukriky este nie...a trochu skus inak pisat ak ta mozem poprosit ....citujem to si este nevidela deti drzat si rozky v ruke?????ale hej moja ked uz tak krasne pises zo vsetkym uctom......videla ale nehovor mi ze tvoje 4 mesacne dieta uz papal rohlik sam...lebo si tak pisala ja som mu tiez davala vtedy hracky do ruky no maly si este velmi neuvedomil co s tym ma ci tam ma ...ale mozno tvoje dieta je veeelmi dopredu..Samozrejme nikto nevravi teraz o tom ako to dieta vychovavas...ale zasa prehnat to netreba
Tak ty si beres pohar do mesta a nalievas si tam a das pit malemu???Doma sa aj moj napije ale zasa ta flasa je dobra a sikovna a ja popritom este aj kojim a to je tiez nieco co treba potom zobrat malemu raz ako fklasu ako dudel...ked mas dieta tak treba si riesit aj taketo malilinkeee problemi ale ked ty povazujes za spravnu vec dat mu napit vzdy a vsade z poharika tak ok...je to tvoja vec len priklad si v meste veeelmi prsi a dieta je nekludny smadny chce pit aj vtedy vyberies flasu nalejes do poharika a das mu napit???Neber si to k srdcu vobec to nepisem zo zlosti/neviem ci som to slovo dobre pisala/len si pisala"ano vie/pit/,ale vacsina matiek strci flasu.....atd


pozorne čítaj

ja som písala ze mal roozok v ruke v 5 mesiacoch
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 317
Registrovaný: Ned Apr 13, 2008 12:00 am

od veronci89 » Ned Aug 30, 2009 6:06 pm

inguli píše:Ja mu davam tycinky kukuricne chrumky a tiez resanku cokoladovu raz raz ale cukriky este nie...a trochu skus inak pisat ak ta mozem poprosit ....citujem to si este nevidela deti drzat si rozky v ruke?????ale hej moja ked uz tak krasne pises zo vsetkym uctom......videla ale nehovor mi ze tvoje 4 mesacne dieta uz papal rohlik sam...lebo si tak pisala ja som mu tiez davala vtedy hracky do ruky no maly si este velmi neuvedomil co s tym ma ci tam ma ...ale mozno tvoje dieta je veeelmi dopredu..Samozrejme nikto nevravi teraz o tom ako to dieta vychovavas...ale zasa prehnat to netreba
Tak ty si beres pohar do mesta a nalievas si tam a das pit malemu???Doma sa aj moj napije ale zasa ta flasa je dobra a sikovna a ja popritom este aj kojim a to je tiez nieco co treba potom zobrat malemu raz ako fklasu ako dudel...ked mas dieta tak treba si riesit aj taketo malilinkeee problemi ale ked ty povazujes za spravnu vec dat mu napit vzdy a vsade z poharika tak ok...je to tvoja vec len priklad si v meste veeelmi prsi a dieta je nekludny smadny chce pit aj vtedy vyberies flasu nalejes do poharika a das mu napit???Neber si to k srdcu vobec to nepisem zo zlosti/neviem ci som to slovo dobre pisala/len si pisala"ano vie/pit/,ale vacsina matiek strci flasu.....atd


neviem čo sa čertíš

nijako som ta neurazila, píšem normálne a slusne

nevie čo sa tak rozčulujes
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 317
Registrovaný: Ned Apr 13, 2008 12:00 am

od veronci89 » Ned Aug 30, 2009 6:09 pm

inguli píše:Ja mu davam tycinky kukuricne chrumky a tiez resanku cokoladovu raz raz ale cukriky este nie...a trochu skus inak pisat ak ta mozem poprosit ....citujem to si este nevidela deti drzat si rozky v ruke?????ale hej moja ked uz tak krasne pises zo vsetkym uctom......videla ale nehovor mi ze tvoje 4 mesacne dieta uz papal rohlik sam...lebo si tak pisala ja som mu tiez davala vtedy hracky do ruky no maly si este velmi neuvedomil co s tym ma ci tam ma ...ale mozno tvoje dieta je veeelmi dopredu..Samozrejme nikto nevravi teraz o tom ako to dieta vychovavas...ale zasa prehnat to netreba
Tak ty si beres pohar do mesta a nalievas si tam a das pit malemu???Doma sa aj moj napije ale zasa ta flasa je dobra a sikovna a ja popritom este aj kojim a to je tiez nieco co treba potom zobrat malemu raz ako fklasu ako dudel...ked mas dieta tak treba si riesit aj taketo malilinkeee problemi ale ked ty povazujes za spravnu vec dat mu napit vzdy a vsade z poharika tak ok...je to tvoja vec len priklad si v meste veeelmi prsi a dieta je nekludny smadny chce pit aj vtedy vyberies flasu nalejes do poharika a das mu napit???Neber si to k srdcu vobec to nepisem zo zlosti/neviem ci som to slovo dobre pisala/len si pisala"ano vie/pit/,ale vacsina matiek strci flasu.....atd


ja nehovorím ze aj do mesta nosím pohár

ja hovorím uz o xtremoch čudovala by si sa ze niektore deti maju rok a pohar este ani nevideli

hovorím strašne si vzťahovačná. nemozes si vsetko brat osobne písem vo všeobecnosti
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 317
Registrovaný: Ned Apr 13, 2008 12:00 am

PredchádzajúciĎalší

Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť