Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Tehotenstvo - Mladučke matky

od veronci89 » Ned Aug 30, 2009 6:17 pm

inguli píše:...a nikam bez tej cucacej flase sa nepohnu....moj sa nepohne od mojho prsnika teraz co???nemam ho kojit len preto aby mi nevrieskal po ciciku??Na tom nezalezi ze to mliecko sice uz az take silne neni ale este stale lepsie ako mlieko z obchodu....a tak?A my sme nikdy cumlikovu flasu ani nemali ani dudel od 8ho mesiaca pije z kuzelneho hrnceka avent.Z ktoreho sa musel tiez naucit pit treba dost silno tahat ...vyskusala som :wink: :P :P...nech tahaju tu flasku zo sebou aspon sa aj napije minule leto moj vobec nechcel pit len z prsnika to tiez neni bohvie co ako bolo teplo aj vtedy...


ja kojím tiez a malý má cez rok

a kojenie sem netahaj to je puto medzi matkou a dietom a v ziadnom prípade sa nedá porovnávat s flasou.

ja mu dám aj na námestí nemám sa začo hanbit aj u lekára uz odomna dostal

ak je dieta uz velké prsník potrebuje uz len na ukludnenie a pre dobrý pocit cítit matku

je jasné ze ročné dieta sa uz z mlieka nenapije ale to sem vlôbec nepatrí , nehnevaj sa ale toto bolo dost od veci.

prsník je prsník , kojit neprestanem az kým malý sam neodmietne .

je to zdravé , dieta, ktoré je kojené ma neskutočnu imunitu

moj nebol ani raz chorý, takze ja si myslím ze pokial cecká je super a teda kojenie za závislot nepovazujem.

hovorím uz ked je vúčšie dieta uz je to len o pute medzimatkou a bábom

asopon u nás je to tak

Mozno mi neverís ale malý končil 4. mesiac ked mu moja babka dala do ruky kusok kôrky z chleba a ver mi hned vedel na čo toje dal si ju do ust a uz ju nepustil len ju cmulal osto 6 .

preto som sa ani nebála v 5 . mesiaci rožka.

a ak si myslíš ze je na cukríky skoro je to tvoj názor

a resanku mu dávam aj ja ale len 7 days tá je super :D

a čo sa týka dudla moj sa ho nedotkol odkedy je medzi nami :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 317
Registrovaný: Ned Apr 13, 2008 12:00 am

od veronci89 » Ned Aug 30, 2009 6:24 pm

veronci89 píše:
inguli píše:Ja mu davam tycinky kukuricne chrumky a tiez resanku cokoladovu raz raz ale cukriky este nie...a trochu skus inak pisat ak ta mozem poprosit ....citujem to si este nevidela deti drzat si rozky v ruke?????ale hej moja ked uz tak krasne pises zo vsetkym uctom......videla ale nehovor mi ze tvoje 4 mesacne dieta uz papal rohlik sam...lebo si tak pisala ja som mu tiez davala vtedy hracky do ruky no maly si este velmi neuvedomil co s tym ma ci tam ma ...ale mozno tvoje dieta je veeelmi dopredu..Samozrejme nikto nevravi teraz o tom ako to dieta vychovavas...ale zasa prehnat to netreba
Tak ty si beres pohar do mesta a nalievas si tam a das pit malemu???Doma sa aj moj napije ale zasa ta flasa je dobra a sikovna a ja popritom este aj kojim a to je tiez nieco co treba potom zobrat malemu raz ako fklasu ako dudel...ked mas dieta tak treba si riesit aj taketo malilinkeee problemi ale ked ty povazujes za spravnu vec dat mu napit vzdy a vsade z poharika tak ok...je to tvoja vec len priklad si v meste veeelmi prsi a dieta je nekludny smadny chce pit aj vtedy vyberies flasu nalejes do poharika a das mu napit???Neber si to k srdcu vobec to nepisem zo zlosti/neviem ci som to slovo dobre pisala/len si pisala"ano vie/pit/,ale vacsina matiek strci flasu.....atd


ja nehovorím ze aj do mesta nosím pohár

ja hovorím uz o xtremoch čudovala by si sa ze niektore deti maju rok a pohar este ani nevideli

hovorím strašne si vzťahovačná. nemozes si vsetko brat osobne písem vo všeobecnosti


s tým pohárom so to myslela asi tak ze uz od malička je dobré pomalinky dieta navykávat na pohár

a v ziadnom prípade som to nemyslela tak ze pit má vylučne z pohára.

takze nemusíš veci hnat do extrému.

reaguješ velmi podráždene a nemáš dôvod.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 317
Registrovaný: Ned Apr 13, 2008 12:00 am

od alex » Ned Aug 30, 2009 8:20 pm

veronci89 píše:a stým cukrikom to nebolo nezodpovedné alex ten cukrík bol malilinky a vravím ak by niečo prehltol by ho no on ho scmulal.


hmm, a také ťa nenapadlo, že by sa s ním mohol "zadrhnúť"? je úplne jedno ako veľký ten cukrík bol...

a keď to z tvojej strany nebolo nezodpovedné :roll: tak to teda bolo nebezpečné pre tvoje dieťa :!:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1691
Registrovaný: Uto Feb 27, 2007 1:00 am

od inguli » Ned Aug 30, 2009 8:21 pm

veronci89 píše:
nanaaa píše:
gonica píše:
alex píše:
veronci89 píše:
ja som s mojim malým odváznejsia pretoze vidím ze je šikovný z pohára mi pil uz ked mal čerstve 4 mesiace. cukrík som mu dala ked mal nieco okolo 6 teho ale len malinký keby nieco vie ho prehltnut


nechcem sa ťa dotknúť, ale pochybujem že tu ide o šikovnosť :roll: 4-mesačné dieťa určite nevie samo piť z pohára, a to že mu ho ty pridržíš a sa napije... to zrejme dokáže každé dieťa :wink:
a o tom cukríku radšej pomlčím ... skôr by som iba napísala , že to bolo maximálne nezodpovedné


ulpne suhlasim :idea:


aj ja


a s čím presne suhlasite???

ze kazdá matka vie dat napit dietatu z pohára ??

ano vie ale väčšina matiek mu radsej strčí flasu do ust a ta flasa ich potom drzí dalsie dva roky

a potom ked mu ich cccu vziat z ruk tak tie deti vrieskaju o dusu.

a nikam sa bez svojej cucacej flase ani nepohnu.

ja si myslím ze si svoje dieta učím dobre a ze ho vyvochovávam najlepsie ako viem

a ze je šikovný za tým si stojím a nie preto ze pije z pohára jednoducho vidím na malom ze je dopredu oproti niektorým detičkám ale len niektorým .

Ale to uz zálezi na matke ako sa venuje svojmu bábu a akosi ho uci uz odmala.

a stým cukrikom to nebolo nezodpovedné alex ten cukrík bol malilinky a vravím ak by niečo prehltol by ho no on ho scmulal.

takze prosím ta nepis ked nevies a nevidis o ziadnu nezodpovednost neslo.

a nie nedotkla si sa ma len som ti veci chcela objasnit.



Ja sa nevrham do extremov aj ty by si mala precitat pozorne co si pisala Veru podla toho to vyzera ze leeen pohar je dobry.


No rozculovat sa nad takymyto diskusiami sa asi nebudem skor sa pousmejem ale aj tak by si mala trochu pribrzdit lebo to ako si pises niektore pripomienky sa mi zdaju drze ako aj to ci som nevidela drzat rohlik v ruke nooo tak ja by som nemala odvahu takto pisat niekomu je to trochu flegma nie???


Nech je ako je uzatvaram z mojej strany tuto k nicomu nevedie debatu a mysli si co chces o desat rokov budes asi inak rozmyslat..nie asi urcite :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od veronci89 » Ned Aug 30, 2009 8:29 pm

alex píše:
veronci89 píše:a stým cukrikom to nebolo nezodpovedné alex ten cukrík bol malilinky a vravím ak by niečo prehltol by ho no on ho scmulal.


hmm, a také ťa nenapadlo, že by sa s ním mohol "zadrhnúť"? je úplne jedno ako veľký ten cukrík bol...

a keď to z tvojej strany nebolo nezodpovedné :roll: tak to teda bolo nebezpečné pre tvoje dieťa :!:


boha alex nerieš to

zadrhnut sa mozes aj ty. aj tebe mozee zabehnut

viem čo mozem a čo nie a s prepáčením teba do toho nič

ja si myslím ze kazda matka vie odhadnut čo moze

potom aj moja matka bola nezodpovedná mne dala dokonca bonpari cukrík a ten je podstatne väčší

nesud ok?? inak nepýtala som sa ta
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 317
Registrovaný: Ned Apr 13, 2008 12:00 am

od jania21 » Ned Aug 30, 2009 8:50 pm

tak ja mam 22 a moj maly ma 15 mesiacov.hrozne sme ho s manzelom cheli.momentalne mi papa uplne vsetko.a vzdy pil s flase aj dudlik mal hned pretoze bol vemlmi kratko kojeny.teraz sam cumlik vyhodi a nechce ho iba ked place alebo ide spinkat.inak sumlik nema.od 9 mesiacov pije s poharika avent a ide mu to krasne a od 10 mesiacov pije plnotucne mliecko pretoze ziadne ine nechcel umele mlieka mi odmietal aj ked som mu tam dala cukor.tak som rada ze vypije aspon nieco.ale napriklad posledne tri mesiace nechce nic papat vecer.o 5 spapa nejake jedlo a potom nehce nic.vypije flasu mlieka a spinka do rana.cukrik mal raz a to len ten gumovy a to mal pred 3 dnami.dala mu ho babka a ked mi to povedala tak som ju skoro roztrhla a to uz ma 13 zubkov.vela papa resanku a sem tam mu dam aj mliecku cokoladku kusok.ale keksik do kocika ked je neposedny a chce behat a nemoze.ale zboznuje vsetko ovocie uplne vsetko.mzslim ze som dost zodpovedna matka aj ked som mlada.sem tam si s manzelom vyrazime ale kto nie?ale tiez som nazoru ze mat dieta v 16 alebo 18 nieje dobre.mam par znamych a vidim ze ako sa o deti starali a co s nich rastie.najprv bioli nadsene prvych par mesiacov a potom im zacalo chybat lietanie po diskotekach a uplne sa vybodli na deti.teraz maju 5 a 6 a vidim ich lietat len same po meste spinave a strasne nevychovane ale v ziadnom pripade nechcem nikoho obvinovat ani tvrdit ze vsetjy mlade matky su taketo....to bol len priklad co ja poznam
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 101
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:13 pm

od alex » Ned Aug 30, 2009 9:00 pm

veronci89 píše:
boha alex nerieš to

zadrhnut sa mozes aj ty. aj tebe mozee zabehnut

viem čo mozem a čo nie a s prepáčením teba do toho nič

ja si myslím ze kazda matka vie odhadnut čo moze

potom aj moja matka bola nezodpovedná mne dala dokonca bonpari cukrík a ten je podstatne väčší

nesud ok?? inak nepýtala som sa ta


sama si to sem napísala, tak nechápem čo sa teraz rozčuluješ... bolo to a JE to nezodpovedné!!!
a zrejme nevieš čo môžeš a čo nie, keď dáš 6-mesačnému dieťatu cukrík :idea:

a v neposlednom rade, toto je DISKUSIA :!: to tvoje "nepýtala som sa ťa" nieje namieste
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1691
Registrovaný: Uto Feb 27, 2007 1:00 am

od Petra2508 » Ned Aug 30, 2009 9:02 pm

tak davať malemu dieťaťu cukrik je podla mna tiež nezodpovedne.....
Tiež som poznala jednu čo davala malemu synovi v kočiku vždy do ust bonpari aby ju neotravoval a neplakal a ešte aj žuvačku. Ja by som si to nikdy nedovolila dať dieťaťu malemu. Aj lekarka mi povedala ked som jej to spomenula že je to nebezpečne. Povedala že pozna vela pripadov ked deti sa udusili s cukrikom. Ani neviem k čomu to je dobre strkať malemu dieťaťu do ust cukrik.....
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 47
Registrovaný: Pia Dec 12, 2008 6:51 pm

od inguli » Ned Aug 30, 2009 9:08 pm

alex píše:
veronci89 píše:
boha alex nerieš to

zadrhnut sa mozes aj ty. aj tebe mozee zabehnut

viem čo mozem a čo nie a s prepáčením teba do toho nič

ja si myslím ze kazda matka vie odhadnut čo moze

potom aj moja matka bola nezodpovedná mne dala dokonca bonpari cukrík a ten je podstatne väčší

nesud ok?? inak nepýtala som sa ta


sama si to sem napísala, tak nechápem čo sa teraz rozčuluješ... bolo to a JE to nezodpovedné!!!
a zrejme nevieš čo môžeš a čo nie, keď dáš 6-mesačnému dieťatu cukrík :idea:

a v neposlednom rade, toto je DISKUSIA :!: to tvoje "nepýtala som sa ťa" nieje namieste



v kuse tu pise svoje nazory na kazdu ale jej uz nemoze nikto...aspon mne sa to tak zda :idea:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od veronci89 » Ned Aug 30, 2009 9:12 pm

alex píše:
veronci89 píše:
boha alex nerieš to

zadrhnut sa mozes aj ty. aj tebe mozee zabehnut

viem čo mozem a čo nie a s prepáčením teba do toho nič

ja si myslím ze kazda matka vie odhadnut čo moze

potom aj moja matka bola nezodpovedná mne dala dokonca bonpari cukrík a ten je podstatne väčší

nesud ok?? inak nepýtala som sa ta


sama si to sem napísala, tak nechápem čo sa teraz rozčuluješ... bolo to a JE to nezodpovedné!!!
a zrejme nevieš čo môžeš a čo nie, keď dáš 6-mesačnému dieťatu cukrík :idea:

a v neposlednom rade, toto je DISKUSIA :!: to tvoje "nepýtala som sa ťa" nieje namieste


mal uz skoro 7 mesiacov a cukrik sa smikne je klzky a nebudem ti to tu vysvetlovat teba radsej ignorovat
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 317
Registrovaný: Ned Apr 13, 2008 12:00 am

od veronci89 » Ned Aug 30, 2009 9:13 pm

Petra2508 píše:tak davať malemu dieťaťu cukrik je podla mna tiež nezodpovedne.....
Tiež som poznala jednu čo davala malemu synovi v kočiku vždy do ust bonpari aby ju neotravoval a neplakal a ešte aj žuvačku. Ja by som si to nikdy nedovolila dať dieťaťu malemu. Aj lekarka mi povedala ked som jej to spomenula že je to nebezpečne. Povedala že pozna vela pripadov ked deti sa udusili s cukrikom. Ani neviem k čomu to je dobre strkať malemu dieťaťu do ust cukrik.....


ty kokso ja som mu bonpari nestrkala bol to cukri velkosti tik tak

a zvyčajne mu dávam gumenné a podotýkam nie pravidelne sem tam
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 317
Registrovaný: Ned Apr 13, 2008 12:00 am

od veronci89 » Ned Aug 30, 2009 9:15 pm

inguli píše:
alex píše:
veronci89 píše:
boha alex nerieš to

zadrhnut sa mozes aj ty. aj tebe mozee zabehnut

viem čo mozem a čo nie a s prepáčením teba do toho nič

ja si myslím ze kazda matka vie odhadnut čo moze

potom aj moja matka bola nezodpovedná mne dala dokonca bonpari cukrík a ten je podstatne väčší

nesud ok?? inak nepýtala som sa ta


sama si to sem napísala, tak nechápem čo sa teraz rozčuluješ... bolo to a JE to nezodpovedné!!!
a zrejme nevieš čo môžeš a čo nie, keď dáš 6-mesačnému dieťatu cukrík :idea:

a v neposlednom rade, toto je DISKUSIA :!: to tvoje "nepýtala som sa ťa" nieje namieste



v kuse tu pise svoje nazory na kazdu ale jej uz nemoze nikto...aspon mne sa to tak zda :idea:



na mna nikto jasne ze mozete ale nie sudit ani ja vás nesudim chápes moja??

nezodpovedne to nebolo a na tom trvám !!!

a končím lebo s vami sa nedá rozumne komunikovat
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 317
Registrovaný: Ned Apr 13, 2008 12:00 am

od veronci89 » Ned Aug 30, 2009 9:16 pm

veronci89 píše:
Petra2508 píše:tak davať malemu dieťaťu cukrik je podla mna tiež nezodpovedne.....
Tiež som poznala jednu čo davala malemu synovi v kočiku vždy do ust bonpari aby ju neotravoval a neplakal a ešte aj žuvačku. Ja by som si to nikdy nedovolila dať dieťaťu malemu. Aj lekarka mi povedala ked som jej to spomenula že je to nebezpečne. Povedala že pozna vela pripadov ked deti sa udusili s cukrikom. Ani neviem k čomu to je dobre strkať malemu dieťaťu do ust cukrik.....


ty kokso ja som mu bonpari nestrkala bol to cukri velkosti tik tak

a zvyčajne mu dávam gumenné a podotýkam nie pravidelne sem tam


upresním z tých gumenných odhryznem kusok a tak mu to dam lebo zase zo mna spravíte matku nezodpovednu
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 317
Registrovaný: Ned Apr 13, 2008 12:00 am

od peetra » Ned Aug 30, 2009 9:18 pm

veronci89......toto je diskusia takze ci si sa ty pytala alebo nie to nikoho nezaujima......kto chce reaguje....ty vies co si mozes dovolit :?: :?: :?: ty predvidas co dieta spravi :?: :?: :?: tak to si dobra.....a asi nevies ze dieta moze cukrik aj vdychnut do pluc.....a cim mensi tym nebezpecnejsi.....neviem co by si potom robila....ale to je tvoja vec to mna vobec nezaujima......ale aj podla mna je to NEZODPOVEDNE :!: :!:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 239
Registrovaný: Sob Sep 15, 2007 12:00 am

od inguli » Ned Aug 30, 2009 9:20 pm

asi to tak bude lepsie :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

PredchádzajúciĎalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť