Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Píšte o čom chcete - Potrebujem poradit - chodítko

od janinah » Uto Nov 04, 2008 11:48 pm

To ešte fakt dnes niekto dáva dieťa do chodítka? a prečo vlastne?Mám 3 deti,ale chodítko som nikdy nemala.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 18
Registrovaný: Str Apr 09, 2008 12:00 am

od maminana2 » Str Nov 05, 2008 11:05 am

Ahojte maminy, tak ja sa pridam k teme choditka, mam druheho syna, prvy ma pat rokov v choditku som ho mala od 4mes. pomohlo nam aj k sedeniu (naucil sa drzat si chrbatik) denne asi 15-20min, ked bol vacsi, tak za cely den spolu asi 1,5h. Chodit zacal bez probleov v 10mesiaci :D .Choditko sme odlozili. Teraz mam druheho certa je trosku "lenivejsi" sedi od 5mesiaca, v choditku lieta ako cert od 5mesiaca po celom byte rano tak 20min. poobede asi pol hodku a na vecer tiez nejakych 20-30min. Pre mna je to velka pomoc, lebo nevydrzi sam ani sekundu, postielka uz davno nehrozi, na zemi sa zahra 10min... :lol: , teraz ma 7mesiacov, krasne sa mi stavia, ked ho dam na zem a chytim za rucky, urobi niekolko krokov, nozicky pekne uklada vedla seba, moja dr. povedala ze pokial tam dieta nie ej cely den tak v tom nevydi ziadny problem, toto iste mi povedali aj na klbikoch ked som to zistovala ako prvorodicka. Takze bez strachu, ja som tiez vyrastla na choditku... :wink: a toho mileho pana doktora by som ihned vymenila :twisted: :twisted: :twisted: ... takze ja hovorim bez strachu :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 73
Registrovaný: Uto Apr 29, 2008 12:00 am

od martuskab » Ned Nov 23, 2008 10:41 pm

Ahoj.Tiež by som sa chcela vyjadriť ku chodítkam.Prečo sa neopýtate nejakého ortopéda,prečo tak zavrhujú chodítka? Ja som sa veľa pýtala a veľa som sa dozvedela:trpia nielen klby ale aj chrbtica!Malé dieťa ešte nemá pevnú chrbticu a neudrží váhu svojho tela.Skúste si mamičky,ktoré dávate svoje dieťa do chodítka,naštudovať ako sa vyvýja chrbtica,možno potom svoj názor zmeníte a ak nie,je to len na vás.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1858
Registrovaný: Uto Sep 23, 2008 10:24 pm

od alex » Ned Nov 23, 2008 11:07 pm

no ja neviem, ale môj malý keď bol v chodítku mal krásne rovný chrbátik...ale napr. v kočíku bol pokryvený všeliako....je to vec názoru, my sme tiež vyrastali na chodíku a sme tu,nič nám nieje...to je len každú chvílu to alebo ono je nezdravé, zachvílu už to nie je pravda a hovorí sa to o tom čo bolo predtým zdravé a dokola... :roll:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1691
Registrovaný: Uto Feb 27, 2007 1:00 am

od martuskab » Ned Nov 23, 2008 11:24 pm

Je to fakt vec názoru.Ja určite dieťa do chodítka nedám,ale kúpila som mu v BB také chodítko,čo sa tlačí.Neviem,čo je na tom pravdy,dnes už má krivú chrbticu každé druhé dieťa.Možno len hladáme vinníka :?:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1858
Registrovaný: Uto Sep 23, 2008 10:24 pm

od mini33 » Ned Jan 11, 2009 7:09 pm

Ahojko:-))

k tomu chodítku, ja som tiež najskôr bola proti s ortopedických dôvodov. Ale potom som si povedal keby to škodilo, tak to nevyrábajú:-)Teraz ho kludne dávam od 8 mesiaca teraz bude mať 10 a už skoro sám pekne chodím, takže si myslím že mu to len pomohlo. Ja som zato....
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Pia Feb 15, 2008 1:00 am
Bydlisko: Nemšová

od beki1805 » Ned Jan 11, 2009 7:33 pm

maminana2 píše:Ahojte maminy, tak ja sa pridam k teme choditka, mam druheho syna, prvy ma pat rokov v choditku som ho mala od 4mes. pomohlo nam aj k sedeniu (naucil sa drzat si chrbatik) denne asi 15-20min, ked bol vacsi, tak za cely den spolu asi 1,5h. Chodit zacal bez probleov v 10mesiaci :D .Choditko sme odlozili. Teraz mam druheho certa je trosku "lenivejsi" sedi od 5mesiaca, v choditku lieta ako cert od 5mesiaca po celom byte rano tak 20min. poobede asi pol hodku a na vecer tiez nejakych 20-30min. Pre mna je to velka pomoc, lebo nevydrzi sam ani sekundu, postielka uz davno nehrozi, na zemi sa zahra 10min... :lol: , teraz ma 7mesiacov, krasne sa mi stavia, ked ho dam na zem a chytim za rucky, urobi niekolko krokov, nozicky pekne uklada vedla seba, moja dr. povedala ze pokial tam dieta nie ej cely den tak v tom nevydi ziadny problem, toto iste mi povedali aj na klbikoch ked som to zistovala ako prvorodicka. Takze bez strachu, ja som tiez vyrastla na choditku... :wink: a toho mileho pana doktora by som ihned vymenila :twisted: :twisted: :twisted: ... takze ja hovorim bez strachu :D
ja som tiez maleho zacala davat do choditka ked mal 5 mesiacov a takisto zacal sam chodit v 10 mesiacoch,takze podla mna fakt je to kazdeho osobna vec,kto sa ako rozhodne :) :) :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 16
Registrovaný: Pia Sep 12, 2008 8:08 pm

od maminana2 » Ned Jan 11, 2009 9:24 pm

ahojte, tak ja len ze mame 9,5 mesiaca a prve samostatne krocky za sebou :D :D :D , nemame sice este odvahu prest viac, ale za jednu rucku lietame po byte ako certi .... :wink: myslim ze kazde dieta je ine a kazda mamina kona podla svojho najlepsieho svedomia a preto je naozaj na kazdej ci choditko pouzije a ci nie. Keby som mala tretie dieta opat choditko pouzivam. :wink: .
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 73
Registrovaný: Uto Apr 29, 2008 12:00 am

od evvvka » Str Jan 14, 2009 11:45 am

Moja prva dcera bola v choditku,druha nie a prežili sme to - vobec nam nechybalo.A ja som spokojna,že som možno pre svoje dieta urobila niečo dobre,ked to všetci lekari,nie len ortopedi zavrhuju - zrejme na tom niečo bude.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Pia Feb 01, 2008 1:00 am

Predchádzajúci

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť