Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Bývanie a domácnosť, záhrada - bielenie

bielenie

od dubovcanka » Str Jan 13, 2010 11:00 pm

poradí mi niekto ako vybielim šetrne zašednuté biele prádlo Pri max.40°C. Kúpila som 15 kg Ariel za super cenu a biele prádlo po krátkom čase zašedlo. Prala som V Persile ale ten typ sem nedovážajú a známi už prestal do zahraničia cestovať a tak sa nemám k nemu ako dostať. Ďakujem.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 27
Registrovaný: Pon Dec 29, 2008 1:01 pm

od martinka74 » Štv Jan 14, 2010 9:40 am

Dobry den,skuste modre Savo Perex,je fakt dobre,len treba aby to pradlo bolo iba biele,pisu sice ze aj stalofarebne,ale ja som este nenasla odvahu to riskovat.Staci pridat jeden vrchnak do prasku.Tiez som pouzivala zo zaciatku Ariel kupovany na Slovensku,teraz pouzivam Persil Megapearls z Rakuska a je to neuveritelny rozdiel.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 565
Registrovaný: Pon Jún 23, 2008 12:00 am

bielenie

od dubovcanka » Štv Jan 14, 2010 11:54 am

Ďakujem za radu ale aj na bielom je občas niečo farebné keď len maličký obrázok ale chcela by som vybieliť všetko. Inak ten Ariel je Pro zim 7. Už nikdy viac nedám na reklamu. Prádlo zostane čisté ale nie biele... Možno vie niekto poradiť ako to vybielim aj bez Sava.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 27
Registrovaný: Pon Dec 29, 2008 1:01 pm

od sandras » Štv Jan 14, 2010 5:50 pm

tak to ten 15kg Ariel za super cenu asi nebol až taký Ariel ako bolo na krabici
ja kupujem v LIDL prášok FORMIL (zelené krabice) a prádlo mam bielučkééé, v testoch vyšiel lepšie ako slávny Ariel a Percil a stojí polovičku

skús do prania to SAVO perex (ale len na stálofarebné - oflakatie a nie s umelinou - zožltne), alebo nejaké iné tekuté bielidlo + kvalitný prášok
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od dubovcanka » Štv Jan 14, 2010 6:41 pm

sandras ďakujem vyskúšam ten prášok. Len teraz ľutujem že som si neodložila bloček. Ale aj tak neviem ako by som ho mohla reklamovať a dokázať že je to ten konkrétny prášok. využijem ho aspoň na farebné.
Ten Formil je aj na farebné alebo je zas iný? Ďakujem.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 27
Registrovaný: Pon Dec 29, 2008 1:01 pm

od sandras » Štv Jan 14, 2010 6:46 pm

ja v nom periem všetko ... on je len jeden typ, v zelenej kartonovej škatuli, nie v sáčku
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od dubovcanka » Štv Jan 14, 2010 7:09 pm

zajtra ho idem hneď kúpiť ak môžem ušetriť a lepšie vyprať niet nad čím rozmýšľať.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 27
Registrovaný: Pon Dec 29, 2008 1:01 pm

od sandras » Štv Jan 14, 2010 9:20 pm

našla som tie výsledky testov z ČR, ja som čítala nieked ešte nemecký test a tam bol dokonca lepší ako Ariel ... v pomere cena / kvalita u mna vedie

http://www.ahaonline.cz/cz/zajimavosti/ ... prasky.jpg
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od dubovcanka » Štv Jan 14, 2010 10:20 pm

Ja mám Pro Zim 7 nie M zim 5.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 27
Registrovaný: Pon Dec 29, 2008 1:01 pm

od sandras » Štv Jan 14, 2010 10:55 pm

dubovcanka píše:Ja mám Pro Zim 7 nie M zim 5.
ono to bude starší test
ešte ma napadlo, nebude na vine aj práčka? Možno by ju bolo dobré prečistiť octom, niekdy zašednutie spôsobí aj usádzanie sa zvyškov prášku na prádle pri nedostatočnom plákaní a žmýkaní
a čo aviváž? Nemože ta tvoja spôsobiť zašednutie?

Moja mama ma naučila prať bavlnené veci na 60°C ... a napriek reklame, na 40°C sa to nikdy tak nevyperie. Tiež som mávala zajdené prádlo, ale odkedy periem biele bavlnené na 60, je to lepšie. Prášky nekupujem tie úplne najlacnejšie (teda teraz už mínam 2. krabicu Formilu, predtým som kupovala Palmex, Biomat BONUX, REX), ale ani najdrahšie.

Inak na strane dTestu je písané "O kvalitě pracích prostředků se vypráví téměř legendy. Nejlépe to bude ilustrovat konkrétní příklad. Malá, čerstvě otevřená drogerie v pražských Vršovicích, sortiment na první pohled nezvyklý – krabice a lahve s pracími prostředky a dalším drogistickým zbožím s jinými nápisy a designem než v ostatních drogeriích. A za oknem ručně psaná cedulka: „Nepotřebuje reklamu, vypere! Prací prášky + ostatní drogerie za nejlevnější ceny v ČR. Ariel + Persil výroba: Henkel SRN. Pozn.: Rakona není prášek, ale sůl.“
Bez ohledu na to, že Ariel nevyrábí firma Henkel ale konkurenční Procter & Gamble, je toto příklad městské legendy, a to té o nekvalitním zboží, kterým je zásobován český trh a o superkvalitním zboží dodávaném na trh německý nebo rakouský. V situaci jednotného evropského trhu a snižujícím se rozdílu kupní síly se málokterému výrobci vyplatí „šidit“ zákazníky zbožím dvojí kvality. Prémiové značky jsou drahé jak u nás, tak v Německu a výrobci ví, že hodně lidí si za značku rádo připlatí
" ... teda tiež nepotvrdzuju fámy,, že v Nemecku predávany prášok je iný a lepší ako ten náš... podla mna to je len vnútorný pocit, :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od martinka74 » Štv Jan 14, 2010 11:06 pm

Tak tu musim oponovat,donedavna som kupovala prasky a avivaze len na Slovensku.Asi 2 roky kupujem v Rakusku a naozaj je to neuveritelny rozdiel.Skoro kazda mamina mi pise, v com periem a aku avivaz pouzivam ,ze oblecko je neuveritelne krasne a vonave.Tiez som si myslela ,ze je to blbost,ale teraz to mam overene a na Slovensku kupim gel maximlne na cierne,tam rozdiel clovek moc nevidi,akurat vonu.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 565
Registrovaný: Pon Jún 23, 2008 12:00 am

od Jamirka » Štv Jan 14, 2010 11:15 pm

No som prekvapená z tých testov :shock: Ja používam Lovelu, čo nie je moc lacný prášok a nie som úplne spokojná, ale je to lepšie ako pri Arieli alebo Lanze. Tie nechcem ani vidieť, prádlo sa mi z nich žmolkovalo a ešte mi zostávalo aj na prádle po pláchaní.... Asi prejdem aj ja na Formil, v Lidl mám zopár vytipovaných vecí, ktoré tam špeciálne kupujem, tak pribudne aj prach, akurát sa mi míňa.
A rada by som aj dobrú voňavú aviváž. Teraz používam Lenor, vonia to tesne po praní, ale potom nie. Rada by som aviváž, ktorá vydrží voňať dlhšie, tak že ju cítiť aj v skrini. Poraďte mi niečo. :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 139
Registrovaný: Pia Jan 04, 2008 1:00 am

od sandras » Pia Jan 15, 2010 7:59 am

Jamirka, ja už niekolko rokov kupujem Silan sensitive
a ked peniažky nevychádzaju, tak na naše veci tiež tie 1,5l aviváže z LIDL (ale tá tak nevonia)

Inak, robili aj test pracích gelov a z tých najlepšie vyšiel nejaký Ecover (nepoznám) a celkovo všetky gely vyšli horšie ako prášok. Ja nemožem porovnať, gely vôbec nekupujem.

A ešte mam overený z LIDL sprej na škvrny. Tiež dobrý ...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od ivustek » Pia Jan 15, 2010 8:43 am

Keď som na nete objavila tie testy pracích práškov, tiež som z Persilu prešla na Formil z Lidla - prášok v zelenej krabici a som veľmi spokojná. Tak isto tam kupujem aviváž na obyčajnejšie veci a keď chcem aby veci super voňali, dávam žltý lenor.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 156
Registrovaný: Ned Sep 02, 2007 12:00 am

aviváž

od dubovcanka » Pia Jan 15, 2010 11:40 am

skúšala som viacej druhov aviváži ale zatiaľ sa mi najviac páči Lenor Spring. Je bledomodrý a prádlo vonia aj po vytiahnutí zo skrine. Už sa ma viacej ľudí pýtalo akú aviváž používam keď nám tak pekne vonia prádlo. Teraz v zime keď máme viacej vrstiev vôňa je intenzívnejšia a aj vetrovky dlho voňajú. Nedám na neho dopustiť, len ten prášok ma sklamal na plnej čiare.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 27
Registrovaný: Pon Dec 29, 2008 1:01 pm

Ďalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť