Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Detské choroby - zväčšená nosná mandľa

Re: zväčšená nosná mandľa

od Jamirka » Sob Jan 31, 2009 11:15 pm

AJUSCHA píše:maminy, existuje niečo, čo dokáže zmenšiť nosnú mandľu, okrem operácie? Nepoznáte niekto nejaké lieky alebo "medicínu"?


Milá Ajuscha.
Nečítala som to všetko, ale môj synček má takisto zväčšenú nosnú mandľu a ktomustále v nose streptokoky... Prvýkrát sme boli na ORL keď mal asi rok. Lekár nám povedal, že vybrať určite nie, že sa to dá liečiť aj liekmi. Predpísal nám kvapky, ktoré nám zamiešali v lekárni a dostali sme sirup TRIFED. A po týždni bol pokoj. Vydržalo nám topol roka. Na streptokoka dostávame Pamycon - kvapky do nosa. Táto liečba sa mi páči, určite by som mumandľu nedal zatiaľ vybrať, nie je to až také hrozné.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 139
Registrovaný: Pia Jan 04, 2008 1:00 am

Re: zväčšená nosná mandľa

od sysa14 » Ned Feb 01, 2009 1:02 am

Jamirka píše:
AJUSCHA píše:maminy, existuje niečo, čo dokáže zmenšiť nosnú mandľu, okrem operácie? Nepoznáte niekto nejaké lieky alebo "medicínu"?


Milá Ajuscha.
Nečítala som to všetko, ale môj synček má takisto zväčšenú nosnú mandľu a ktomustále v nose streptokoky... Prvýkrát sme boli na ORL keď mal asi rok. Lekár nám povedal, že vybrať určite nie, že sa to dá liečiť aj liekmi. Predpísal nám kvapky, ktoré nám zamiešali v lekárni a dostali sme sirup TRIFED. A po týždni bol pokoj. Vydržalo nám topol roka. Na streptokoka dostávame Pamycon - kvapky do nosa. Táto liečba sa mi páči, určite by som mumandľu nedal zatiaľ vybrať, nie je to až také hrozné.


cafte baby tak starsiemu synovi vyberali nosne mandle 3 krat!!!!!!!!!!nosna mandla je u deti do 6 roku zivota a potom sa zacina akoze vysusat.moze narobit vela problemov konkretne u nas tlacila na usny bubienok a hrozila nam aj operacia ucha,nastastie po poslednom vybrati sa bubienok dal dokopy bez operacie ale maly mal o 20% znizeny sluch.teraz ma 13 rokov a je v pohode.takze treba vydrzat!!!
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 167
Registrovaný: Štv Aug 14, 2008 1:06 am

od AJUSCHA » Str Feb 04, 2009 12:04 pm

Ďakujem všetkým maminkám za informácie, uvidíme, ako to dopadne, máme ísť na vyšetrenie, či sa mandľa upravila alebo nie a potom sa rozhodneme, čo ďalej....Alena
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 144
Registrovaný: Štv Sep 27, 2007 12:00 am

Predchádzajúci

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť