Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Úrady - Maminky, prosím poraďte mi...

Maminky, prosím poraďte mi...

od monika13 » Štv Okt 21, 2010 9:58 pm

Môj synček bude mať 5.februára 3 roky. Do škôlky ho ale nezoberú kvôli nedostatku miesta, ale až v septembri. Keď teda dám výpoveď v práci, môžem požiadať o predlženú materskú? Ako to treba vybavovať, kde to začať? Vtedy mám nárok na nijakú podporu? Ak niektorá máte takéto skúsenosti, poprosím pekne o radu. Ďakujem
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Pia Okt 05, 2007 12:00 am

od rikisz » Sob Okt 23, 2010 12:52 pm

chod na úrad práce sociálnych vecí a rodiny, ked budeš čerpať predĺženú materskú uhradia ti všetky odvody do zdravotnej a sociálnej poisťovne za obdobie dajme tomu do septembra a keby si ostala aj dalej myslím vtedy ked ti malý nastúpi do škôlky tak uhradia aj náklady na škôlku, ale žiadne iné peniaze nedostaneš teda nejakú podporu ešte plus ku tomu.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 62
Registrovaný: Pon Jún 02, 2008 12:00 am

od monika13 » Sob Okt 23, 2010 10:06 pm

Ďakujem pekne za radu :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Pia Okt 05, 2007 12:00 am

od sisu22 » Ned Okt 24, 2010 9:19 pm

mne ponukli 19,10e,davku v hmotnej nudzi,predlzila som si matersku na 6 rokov,zo socialky mi je na vracanie,ich nezaujima ci tomu dietatu mas co do ust,no a na zdravotnej,to za mna platili,vsetky tie odvody.Nic viac nic menej.S tym,ze tych 19,10e mi budu davat,ked budem chodit raz za mesiac hlasit sa,ze nemam pracu.Som jej chcela natiahnut,ved to nemam pomaly ani na cestu.Tak som povedala,ze tam chodit nebudem,nech si tie prachy nechaju :twisted:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 4085
Registrovaný: Uto Máj 13, 2008 12:00 am

Re: Maminky, prosím poraďte mi...

od sandras » Ned Okt 24, 2010 9:38 pm

monika13 píše:Môj synček bude mať 5.februára 3 roky. Do škôlky ho ale nezoberú kvôli nedostatku miesta, ale až v septembri. Keď teda dám výpoveď v práci, môžem požiadať o predlženú materskú? Ako to treba vybavovať, kde to začať? Vtedy mám nárok na nijakú podporu? Ak niektorá máte takéto skúsenosti, poprosím pekne o radu. Ďakujem


Nemusíš davať výpoveď ... môžeš sa dočasne (napr. do dalšieho septembra) pokúsiť so zamestnávateľom dohodnúť na neplatenom volne a zostať doma na tzv. "predlženej materskej". Zamestnávatel ti nemusí dať neplatené volno, je to jeho dobrá vôľa ... ale možno by sa to dalo, ked mu vysvetlíš, o čo ide a že ho to nebude vlastne nič stáť.
Od štátu nebudeš dostávať nič, ale štát za teba bude platiť kompletné odvody do ZP a SP, pokial dieťa nebude v školke a ty nesmieš pracovať.
Pojdeš si to len potom nahlásiť na UPSVaR, SP a ZP.

Druhá možnosť je dať výpoveď a možeš si vybrať - predlžená materská, alebo sa nahlásiť na úrad práce - dostaneš aj podporu (mala by si spĺňať podmienky, ak si bola pred MD zamestnaná) vo výške asi 80€ + mohla by si si na dohodu privyrobiť do sumy 136€ . V tom prípade budeš musieť chodiť na podpis a aktívne si zhánať robotu ... ale tej je malo a asi ani nezoženieš ...

Tretia možnosť ... ak maš dobrú prácu, bolo by škoda v dnešnej dobe o nu prísť ... nájdi si opatrovatelku a nastúp. Pričom priebežne kontaktuj školk, či sa im neuvolnilo miesto a možno počas roka ešte dieťa do školky dostaneš ... ja by som to riešila určite takto. Ja mam februárča tiež, ale naš išiel do školky ako 2,5-ročný, lebo cez rok by mi ho vraj nezobrali ... ale naoniec do jeho triedy počas roka pribudlo par detí, niektoré prestali chodiť pre choroby, lebo sa odsťahovali a tak podobne a školka brala namiesto dalšie deti
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od sandras » Ned Okt 24, 2010 9:52 pm

rikisz píše:chod na úrad práce sociálnych vecí a rodiny, ked budeš čerpať predĺženú materskú uhradia ti všetky odvody do zdravotnej a sociálnej poisťovne za obdobie dajme tomu do septembra a keby si ostala aj dalej myslím vtedy ked ti malý nastúpi do škôlky tak uhradia aj náklady na škôlku, ale žiadne iné peniaze nedostaneš teda nejakú podporu ešte plus ku tomu.


neuhradia ... uhradia len do 3 rokov, volá sa to PRíSPEVOK NA STAROSTLIVOSŤ

do 6 rokov sa uhrádza len maminkám, ktore su doma s deťmi do 6 rokov kvoli nepriaznivému zdravotnému stavu dieťatka
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od inguli » Ned Okt 24, 2010 11:22 pm

sandras píše:
rikisz píše:chod na úrad práce sociálnych vecí a rodiny, ked budeš čerpať predĺženú materskú uhradia ti všetky odvody do zdravotnej a sociálnej poisťovne za obdobie dajme tomu do septembra a keby si ostala aj dalej myslím vtedy ked ti malý nastúpi do škôlky tak uhradia aj náklady na škôlku, ale žiadne iné peniaze nedostaneš teda nejakú podporu ešte plus ku tomu.


neuhradia ... uhradia len do 3 rokov, volá sa to PRíSPEVOK NA STAROSTLIVOSŤ

do 6 rokov sa uhrádza len maminkám, ktore su doma s deťmi do 6 rokov kvoli nepriaznivému zdravotnému stavu dieťatka


ano to je pravda aj moja kamoska dostava nadalej nieco neviem kolko ale kvoli zdravotnemu stavu
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od sandras » Pon Okt 25, 2010 6:55 am

inguli, ak ma dieťa nepriaznivý zdrav. stav a mamička je s ním doma na predlženej RD, dieťatko može byť na maximálne 4 hodiny v školke a matka dostáva RP ak nič nezarába. Ak zarába, dostáva Príspevok na starostlivosť.
Mam kamošku, čo je takto doma s dieťaťom s nepriaznivým zdrav. stavom, ale je zároven profi-matka (ma doma deti z DD) a teda dostáva plat a na svoje dieťa 25% z RP od štátu
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od inguli » Pon Okt 25, 2010 7:56 am

sandras píše:inguli, ak ma dieťa nepriaznivý zdrav. stav a mamička je s ním doma na predlženej RD, dieťatko može byť na maximálne 4 hodiny v školke a matka dostáva RP ak nič nezarába. Ak zarába, dostáva Príspevok na starostlivosť.
Mam kamošku, čo je takto doma s dieťaťom s nepriaznivým zdrav. stavom, ale je zároven profi-matka (ma doma deti z DD) a teda dostáva plat a na svoje dieťa 25% z RP od štátu

ano aj moja kamoska tak je ma silnu alergiu jej dieta ci nieco podobne a tak jej predlzili a je s nim doma a dostava nadalej peniaze
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od monika13 » Str Okt 27, 2010 9:11 pm

Až teraz som sa sem dostala. Dievčatá ďakujem velmi pekne za všetky rady. Po týchto sviatkoch sa asi vyberiem na úrady, pobehám, a uvidím čo z toho vyjde. Malého mám našťastie zdravého, jak repa, takže to neprichádza do úvahy. Ostatné uvidíme, ako dopadnem.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Pia Okt 05, 2007 12:00 am


cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť