Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Batoľa 1 až 3 roky - Ako úspešne odúčať od plienok???

Re: Ako úspešne odúčať od plienok???

od Janka81 » Pia Apr 02, 2010 7:48 pm

janka97 píše:
martuskab píše:
janka97 píše:
daskaa1 píše:Ahoj Janka, aj my sme mali presne takýto problém s dcérkou. Bolo to len pred mesiacom. Tiež má 2 roky. No musela som byť aj ja trochu tvrdohlavá. Keďže nechcela cikať do nočníka, nechala som ju pocikať sa. Žiadna plienka. Doobeda to bolo aj 8krát... Plienku dostala len na spanie alebo von. Takže doma som ju stále len prezliekala... trvalo to 12 hrozných dní a musím povedať, že mi už tiekli nervy:(( A potom zázrak nad zázraky, rezignovala a vycikala sa bez toho, aby si vypýtala plienku:) a po 3 dňoch aj vykakala:-DDD
Tak pevné nervy


Daska Ďakujem za príspevok, pomohlo to a skúsim Tvoju metódu pretože ja keď ju nechám bez plienky tiež sa pocikáva, ale my to súšame tak dva tri dni a potom si dáme oddych a necháme zase dva tri dni plienku. Asi fakt vyskúšame vydržať nedať jej tu plienku aspoň na dom ako píšeš. Daska určite vyskúšam a budem informovať. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:



Ahoj Janka.
My sme to robili presne tak ako Daška.
Nám to trvalo 3 dni keď sa malý pýtal cikať na nočník. Mal vtedy 19 mesiacov.
Nosíme plienočku len vonku a na noc.
Pevné nervy, určite to zvládnete. :wink: :wink: :wink:


Ďakujem babenky moc ste mi pomohli teraz sú deti momentálne choré tak o nechávame tak, ale hneď ako ozdravieme začneme. Pri synovi to bolo jednoduchšie bol šikovnejší ako toto malé pocikávadlo :wink: :wink: :wink:



No a pritom sa stále vraví,že chalani sú lenivejší :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

Re: Ako úspešne odúčať od plienok???

od martuskab » Sob Apr 03, 2010 9:19 pm

Janka81 píše:
janka97 píše:
martuskab píše:
janka97 píše:
daskaa1 píše:Ahoj Janka, aj my sme mali presne takýto problém s dcérkou. Bolo to len pred mesiacom. Tiež má 2 roky. No musela som byť aj ja trochu tvrdohlavá. Keďže nechcela cikať do nočníka, nechala som ju pocikať sa. Žiadna plienka. Doobeda to bolo aj 8krát... Plienku dostala len na spanie alebo von. Takže doma som ju stále len prezliekala... trvalo to 12 hrozných dní a musím povedať, že mi už tiekli nervy:(( A potom zázrak nad zázraky, rezignovala a vycikala sa bez toho, aby si vypýtala plienku:) a po 3 dňoch aj vykakala:-DDD
Tak pevné nervy


Daska Ďakujem za príspevok, pomohlo to a skúsim Tvoju metódu pretože ja keď ju nechám bez plienky tiež sa pocikáva, ale my to súšame tak dva tri dni a potom si dáme oddych a necháme zase dva tri dni plienku. Asi fakt vyskúšame vydržať nedať jej tu plienku aspoň na dom ako píšeš. Daska určite vyskúšam a budem informovať. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:



Ahoj Janka.
My sme to robili presne tak ako Daška.
Nám to trvalo 3 dni keď sa malý pýtal cikať na nočník. Mal vtedy 19 mesiacov.
Nosíme plienočku len vonku a na noc.
Pevné nervy, určite to zvládnete. :wink: :wink: :wink:


Ďakujem babenky moc ste mi pomohli teraz sú deti momentálne choré tak o nechávame tak, ale hneď ako ozdravieme začneme. Pri synovi to bolo jednoduchšie bol šikovnejší ako toto malé pocikávadlo :wink: :wink: :wink:



No a pritom sa stále vraví,že chalani sú lenivejší :wink:


Neboj sa, určite to zvládnete.
Len žiaden nátlak, to príde samo.
:wink: :wink: :wink:

Držím palčeky a rýchlo sa uzdravte.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1858
Registrovaný: Uto Sep 23, 2008 10:24 pm

Re: Ako úspešne odúčať od plienok???

od sandras » Sob Apr 03, 2010 10:07 pm

Janka81 píše:
No a pritom sa stále vraví,že chalani sú lenivejší :wink:
nemožem potvrdiť, mne sa syn lepšie aj skor naučil ako dcera ... asi závisí od povahy dieťaťa
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od janka97 » Uto Apr 06, 2010 9:23 am

Tak babenky veľká noc za nami výlet skončil aj deti sú už v pohode tak pomalli sa začneme trápiť a prať kooopu nohavičiek a tepláčkov :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Ned Apr 26, 2009 2:23 pm
Bydlisko: Topoľčany

od sandras » Uto Apr 06, 2010 9:52 am

Janka, ja som deti prvé 3-4 dni nechávala úplne naholo, bez gatiek a tepláčkov, aby sme stíhali a nemali pocit sklamania, že sa pocikali.

Dcerku som odúčala v lete, syna v zime, ale kúrilo sa, mame v byte teplo.

Ked sa začali pýtať, dala som im potom už aj gaťky a teplačky.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od janka97 » Uto Apr 06, 2010 9:59 am

sandras píše:Janka, ja som deti prvé 3-4 dni nechávala úplne naholo, bez gatiek a tepláčkov, aby sme stíhali a nemali pocit sklamania, že sa pocikali.

Dcerku som odúčala v lete, syna v zime, ale kúrilo sa, mame v byte teplo.

Ked sa začali pýtať, dala som im potom už aj gaťky a teplačky.



Sandras tiež by som to tak chcela len deti mám teraz po chorobe a ja bývam na prízemý takže aj keď kúrim bojím sa ju nechať úplne na holo :wink: :wink: :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Ned Apr 26, 2009 2:23 pm
Bydlisko: Topoľčany

od sandras » Uto Apr 06, 2010 10:51 am

tak skus dať len pančušky alebo teplačiky, bez gatiek ... aspon budeš mať menej prania :lol:
želám vela úspechov :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od inguli » Štv Apr 21, 2011 8:03 am

presne rok stara tema ale otvorim znova :wink:
pred tyzdnom maly sam od seba nechal plienku :wink:
mala som plan ze ked bude teplejsie skusim ho znova odnaucit od plienok kedze v maji bude mat uz tri a este stale mal..
ale nejako sa mu nechcelo ani na nocnik ani na vcko..
a 14ho rano sa hral v izbe so svojimi autickami a zrazu prisiel a povedal nocink chce a piškat
ja som len pozerala ze co je to s nim a dala som ho..vypiskal sa a od toho rana sa pyta a pri kazdom pisani kakani ma obrovsku radost :P vravi si sikovvvvnyyyy Adamko :lol:
a co ma este viac prekvapilo ze uz ani cez obed ked spinka a ani v noci napriek tomu ze ma plienku vtedy sa uz nevycika do plienok ..stava sa ze ma kakavko v noci /nie vzdy ale stane sa ze chce okolo 2ej tretej/tak asi raz do plienky sa vycika ale oproti tomu ze do rana bol vzdy precikany uplne plienka max plna napriek tomu je to uzasne ako si sam odvykol a hned naraz vsetko dokazal :wink:
mame radost :-)a 1 juna moze do skolky :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od sandras » Štv Apr 21, 2011 10:47 am

inguli, toto jer asi najlepší sposob, teším sa s vami a gratulujem
on už určite je pripravený na to byť bez plienky, kedže sa ti ani v spánku nepociká. Ja by som mu to zrušila, najskor na obed a potom aj na noc s tým, že by si mu pod plachtu naskladala nejakú staršiu osušku a nepremokavú plachtu. Uvidíš, možno ked nebude mať poistku, nevyciká sa a bude sa pýtať aj v noci.
Naš maly sa tiež uplne prestal pocikávať aj v spánku, akonáhle sa začal pýtať. On sa mi budil večer okolo 22- 23:00 a vycikal sa, do rana už vydržal. A aj to budenie bolo asi mesiac a odvtedy spáva celu noc bez cikania.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od inguli » Štv Apr 21, 2011 12:41 pm

dakujeme :D
no vcera som mu nedavala plienku ked siel poobede spat..
ano aj ja som zo starsim tak riesila ze som mu nedala na noc a mal taky gumeny obrus priesvitny pod plachtou...ale tento nas maly spinka s nami a toci sa ako kolotoc v noci :-)teda niekedy spi na vankusoch ako mame pri hlave ten obluk na posteli ze?tak on vodorovne s tym oblukom tam hore tesne na konci postele ..vela KRAT HO NAJDEM TAM V NOCI A DAVAM HO SPAT..
:lol:
pomaly ale vsetko vyriesime :-)cakam ako bude v skolke spinkat na postielke a potom dam uz spravit na jeho postel to zabradlie a ide k starsiemu spinkat do izby :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od vlasticka185 » Pia Máj 13, 2011 9:36 am

Ingi gratulujem,tak uz to mate za sebou-plienkove obdobie Ostatnym maminam Dakujem za zopar dobrych rad na odnaucenie od plienok,my sa uz tiez pokusame so Samkom,ale on ma strach z nocnika,Je mi trapne,ked sa stretnem mozno aj o rok mladsim dietatom,ktore uz nema plienky a jeho mamina sa pyta preco moj este ma.Ja nanho natlak ale nerobim,myslim ze on si to potrebuje dat do jeho hlavicky a uvedomit si,kedy je ten jeho spravny cas.Aj na vecko mi ide,ale si len utrie ritku a hotovo.A keby ste videli,ako mi vie so zachodovou kefou WC poumyvat a rucky si umyvat :P robi vsetko mozne,ale co by som chcela,to nie,ale ved take su deti :!: .Este jedna rada na zaver ohladom nocneho pocikavania:aspon 2 hodiny pred spanim uz nedavajte nic,alebo iba malo pit,a predtym ked si aj vy lahnete,zobudte ho a dajte ho vycikat,takto bude suchy kazde ranko/osobna skusenost so starsim synom/ :!: :D :D :!: :D :D :D :D :D :D :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 75
Registrovaný: Štv Nov 06, 2008 10:23 am

od rikisz » Pia Máj 13, 2011 1:17 pm

ja som staršieho odučila od plienok ked mal 22 mesiacov , nechala som ho behať po byte v slipoch , teplákoch pocikal sa vysvetlila som mu atd, pekne sa odučil do 2 týždňov, teraz druhého som začala asi pre týždňom bude mať koncom mesiaca 2 roky, takisto ako staršieho syna vysvetlila som mu, nechávam ho bez plienky behať a pekne sa vypýta , niekedy sa podarí pokakať aj do slipov ked nestihne dobehnúť , ale myslím, že to sa stane aj neskôr
kamarátkina malá má vyše 2 rokov a nechce nočník ani záchod ani vidieť, ked ju nechá bez plienky tak radšej neciká vôbec, myslím, že je to veľmi individuálne a každé dieťa musí na to dozrieť a je mi do smiechu ked počúvam staršie generácie a "zázračné mamičky", ktoré dokázali odučiť deti od plienok okolo roka
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 62
Registrovaný: Pon Jún 02, 2008 12:00 am

od inguli » Pia Máj 13, 2011 8:36 pm

dieťa musí na to dozrieť...ako pisete rikisz :-)
to je vsetko..
ja som ho tiez nenutila ani raz a teraz sam od seba chcel a dodnes to ide tak ze sam od seba sa pyta a nikdy sa nepocikafunguje to tak ze ked ja sa ho pytam ci bude cikat vzdy je odpoved nie...pyta sa sam na vcko teraz sme uz nocnik odlozili,mame ho len u babky lebo tam nechce zatial len na nocnik alebo na kvety cikat :lol:
a v noci este ma tu plienku no ked si nepyta v noci kako co sa stava niekedy ze ano tak ma skoro suchu plienku ale ked si pyta tak asi dvakrat do plienky sa vycika a rano cely kybel mozme naplnit tolko vypusti :P
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od inguli » Pia Máj 13, 2011 8:41 pm

vlasticka185 píše:Ingi gratulujem,tak uz to mate za sebou-plienkove obdobie Ostatnym maminam Dakujem za zopar dobrych rad na odnaucenie od plienok,my sa uz tiez pokusame so Samkom,ale on ma strach z nocnika,Je mi trapne,ked sa stretnem mozno aj o rok mladsim dietatom,ktore uz nema plienky a jeho mamina sa pyta preco moj este ma.Ja nanho natlak ale nerobim,myslim ze on si to potrebuje dat do jeho hlavicky a uvedomit si,kedy je ten jeho spravny cas.Aj na vecko mi ide,ale si len utrie ritku a hotovo.A keby ste videli,ako mi vie so zachodovou kefou WC poumyvat a rucky si umyvat :P robi vsetko mozne,ale co by som chcela,to nie,ale ved take su deti :!: .Este jedna rada na zaver ohladom nocneho pocikavania:aspon 2 hodiny pred spanim uz nedavajte nic,alebo iba malo pit,a predtym ked si aj vy lahnete,zobudte ho a dajte ho vycikat,takto bude suchy kazde ranko/osobna skusenost so starsim synom/ :!: :D :D :!: :D :D :D :D :D :D :D


dakujeme :-)
tie maminy ktore napriklad mne na fb napisali len kvoli tomu ci este mame plienku? tak tym maminam som odpovedala ano mame kedze nas cas este neprisile ale je mi to zatial jedno kedze ma len necele tri roky nie 6 ci 8 takze nic zvlastne to nieje..je zdravy a to je najdolezitejsie ..aspon premna teda ..
moja sesternica sa v noci pocikala este aj ako prvacka a dneska ma dve deticky krasne ktore sa tiez pomaly oducili od plienok /jej maly je sikovny chodi do skolky a jej dcerka ma same jednotky je tretiacka/ ..a co ma byt?naozaj milujem maminky ktore takpovediac"zapasia"v tychto veciach ... :roll:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od madema » Str Dec 28, 2011 8:15 pm

inguli... ja som tiež nešťastná, malý bude mať začiatkom marca 3 roky a ešte ani raz necikal ani nekakal do nočníka ani na záchod... necháme ho sedieť aj pol hodiny a zatne sa a ani náhodou nepustí.... a akonáhle mu dám slipky a tepláčky, môžem ich rovno aj vyzliecť aj prať lebo sa hned pociká alebo pokaká...

viem, treba mať trpezlivosť, ale je neuveriteľné, aké sú deti individuálne a odlišné... moje staršie dve deti sa naučili ked mali presne 2 roky bez problému, z hodiny na hodinu, hned už aj v noci sme boli bez plienok... ako zázrak... no tento náš cikoš je úplne iný :D

tiež sa stretávam s tým, že sa ma ľudia ironicky pýtajú, že taký veľký a ešte stále má plienky?? neviem im ale vysvetliť, že ešte asi neprišiel jeho čas, nevie totiž ešte ani rozprávať, takže najväčší problém je v komunikácii...

držím vám inguli palce, aj sebe, aby sme mali dosť trpezlivosti, ked už budeme za vodou, napíšem sem :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 124
Registrovaný: Štv Júl 09, 2009 2:19 pm

Predchádzajúci

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť