Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Zamestnanie - zamestnanie

Re: zamestnanie

od sandras » Uto Feb 03, 2015 9:48 pm

áno, presne tak ... v podstate velmi nezaváži, kolko človek odrobil, mama robila 20 rokov (za socíku) ako zamestnanec a ked im zavreli firmu, začala sama živnostníčiť. Platila z minima, lebo príjem mala taký, že jej vyšlo platiť z minima, a tak aj dochodok vypočítajú z minima.

Ja mám dohodu ešte popri normálnom pracovnom úväzku. Z dohody odstupné nedostanem, ani nemám nárok na dovolenku, to mám na dobu určitú. Dostala by som z toho vypočítanú marodku alebo OČR, a tiež mi posielajú nejakú časť na dôchodok, pekne to vidno na výpise z 2. piliera, čo prišlo z HPP a čo z dohody.
Ale z hlavného pracovného pomeru by som odstupné dostala, keby prišlo k najhoršiemu...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: zamestnanie

od Jajus345 » Uto Feb 03, 2015 10:37 pm

Tak to potom ano,ale väčšinou je to len v takom prípade,ak si štátny zamestnanec,u sukromnika to tak nemusí byt,je to na dohode....viem,ze v našom okolí bolo velmi veľa firiem co skrachovali alebo im neoredlzili daňovú ulavu a boli tu aj ľudia,ktorí mali odrobenych aj vyše 20 rokov a nedostali nic...a prečo? Lebo nas stat tu pustil vela zahraničných firiem,dal im daňové ulavy a ďalšie vymozenosti a takto to dopadlo.Vela ľudí stratilo prácu pred dochodkom par rokov 2,3 a kto ich teraz zamestna? Nik...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm

Predchádzajúci

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť