Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Pôrod a šestonedelie - Pozor na doktorov!

od natusa » Sob Mar 28, 2009 12:10 pm

anna28 píše:a co sa tyka tej bolesti. som presvedcena ze ked si vezmete babo po prvy krat na ruky a pozriete na tu ktaaaaaasnu tvaricku,na bolest v momente zabudnete a poviete si ze to stalo za to.nic krasnejsie som v zivote nezazila.po porode som od stastia plakala. a tie bolesti co si pamatam mame uz len na to aby sme sa s nimi mohli podelit s kamoskami.


toto je pravda aj mne vyhrkli slzy uz tri krat :wink:

ale aj tak ak su nejake komlikacie a moze si mamina nejako pomost tak preco to nevyuzit a trpiet.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1327
Registrovaný: Uto Sep 02, 2008 2:29 pm

od anna28 » Sob Mar 28, 2009 12:48 pm

samozrezjme ze pri komplikaciach ano.som si ista ze ak by mne alebo mojjmu miminku nieco hrozilo,dam penazi kolko treba.ale ja som hovorila o zenach bez komplikacii.myslela som na tie bezne uplatky.tie by mi za to nestali.to by som naozaj radsej minula na babatko.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 36
Registrovaný: Sob Máj 17, 2008 12:00 am

od Jamirka » Uto Jún 02, 2009 11:18 am

natusa píše:
anna28 píše:a co sa tyka tej bolesti. som presvedcena ze ked si vezmete babo po prvy krat na ruky a pozriete na tu ktaaaaaasnu tvaricku,na bolest v momente zabudnete a poviete si ze to stalo za to.nic krasnejsie som v zivote nezazila.po porode som od stastia plakala. a tie bolesti co si pamatam mame uz len na to aby sme sa s nimi mohli podelit s kamoskami.


toto je pravda aj mne vyhrkli slzy uz tri krat :wink:

ale aj tak ak su nejake komlikacie a moze si mamina nejako pomost tak preco to nevyuzit a trpiet.



Som tiež názoru, keď sa dá bolesť tlmiť, tak načo trpieť :wink:
No mám zopár "kamošiek", čo ma odsudzovali za to, že sa mi obe deti narodili SC (hoci ja som to nechcela, ale v oboch prípadoch mali zlé polohy pre prirodzený porod(. Vyvyšovali sa, že ja ani neviem čo je bolesť, lebo som rodila po pansky... Ale prišiel na psa mráz, a jedna z nich nevedela porodiť druhé bábo a tak jej robili SC a bola z toho hotová, ešte dva mes. po porode vzdychala..., len potom uznala, že aj po SC sú poriadne bolesti, a to nehovorím po opakovanej SC...
Ale moje deti stáli za včetkú tú bolesť, kludne si to možno ešte zopakujem :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 139
Registrovaný: Pia Jan 04, 2008 1:00 am

od veronci89 » Štv Jún 04, 2009 8:57 pm

Jamirka píše:
natusa píše:
anna28 píše:a co sa tyka tej bolesti. som presvedcena ze ked si vezmete babo po prvy krat na ruky a pozriete na tu ktaaaaaasnu tvaricku,na bolest v momente zabudnete a poviete si ze to stalo za to.nic krasnejsie som v zivote nezazila.po porode som od stastia plakala. a tie bolesti co si pamatam mame uz len na to aby sme sa s nimi mohli podelit s kamoskami.


toto je pravda aj mne vyhrkli slzy uz tri krat :wink:

ale aj tak ak su nejake komlikacie a moze si mamina nejako pomost tak preco to nevyuzit a trpiet.



Som tiež názoru, keď sa dá bolesť tlmiť, tak načo trpieť :wink:
No mám zopár "kamošiek", čo ma odsudzovali za to, že sa mi obe deti narodili SC (hoci ja som to nechcela, ale v oboch prípadoch mali zlé polohy pre prirodzený porod(. Vyvyšovali sa, že ja ani neviem čo je bolesť, lebo som rodila po pansky... Ale prišiel na psa mráz, a jedna z nich nevedela porodiť druhé bábo a tak jej robili SC a bola z toho hotová, ešte dva mes. po porode vzdychala..., len potom uznala, že aj po SC sú poriadne bolesti, a to nehovorím po opakovanej SC...
Ale moje deti stáli za včetkú tú bolesť, kludne si to možno ešte zopakujem :wink:









ja som mala tiez sekciu bolesti to boli ale len prvé dva týzdne.

sice je pravda ze aj potom ale len po dlhsom chodení

neznásala som tu pichlavu palivu bolest pri chodení skoro som umrela.

je pravda ze to nieje sranda ale este raz SC ako normálny porod

predstava ze taká hlavička mi má vyst cez ....... mám panický strach

ja by som psychycky nezvládla porod

do posledne j chvíli som mala rodit normálne a uz som bola na nervy takmer na zrutenie.

jednoducho stresy ako svina . hned ako milekár povedal ze dieta sa na poslednu chvilu otočilo a ide SC tak ten pocit štastia nikdy nezabudnem

horsie to bolo ked som sa po sekcii zobudila

myslela som ze umrem od bolesti to bolelo ako.....

nastastie podavaju utisovak od bolesti no bolest uplne nezmizne no v pohode som to prezila

najhorsi bol ten cely den po sekcii

potom sa to uz dalo

vlastne este prve postavenie z postele nevedela osm sa ani len na bok otočit nieto este vstat.

a to hned na druhý den po sekcii nakolko ja osm rodila pobede.


mali sme vstat a urobit pár krokov no ja som pri tých pár krokoch zadrziavala slzy.

a to koli malému aby mi ho dali čím skor kedze som ho 3 dni nemala pri sebe dali mi ho az na 4 ty den

nebola to sranda mesiac ani kychnut ani zakaslat
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 317
Registrovaný: Ned Apr 13, 2008 12:00 am

od Jamirka » Pia Jún 05, 2009 12:53 pm

Veronci ja som si veľmi priala rodiť prirodzene, veľmi som sa tešila na porod, brala som to ako vykúpenie z tehotenstva, lebo teh. bolo pre mňa najhoršie obdobie, lebo som mala rizikové a nevedela som ako to dopadne :? , tak som bola v strese celé teh., lebo problémy sa stále len kopili :cry: Rátala som týždne, kedy sa už drobec može narodiž, aby to prežil a bol zdravý... A všetko sa skomplikovalo aj na konci, Keď bol drobec v zlej polohe... Tak som sa chystala pre porod na stoličke a predčasne som skončila na operačke... O druhom dieťati som nechcela ani počuť..., ale stalo sa, a všetko sa znovu zopakovalo. No tentoraz som verila, že sa mi podarí porodiť prirodzene. Neverila som, že sa mi to zopakuje 2x, že drobec bude mať zlú polohu, stáva sa to len v 4%...a tak ja som do tých 4% zapadla 2x - smola :cry: A tak keď sa drobček neotočil ani do 35tt, moje nádeje stroskotali...
Ja osobne by som si nikdy nevolila sekciu, len v prípade nevyhnutnosti... Vďaka sekciám som síce bezpečne a v zdraví porodila obe moje deti, ale sekcie poznačili moje zdravie, a už tretie dieťa je u mňa riziko, lebo maternica je zničená... A teraz by som ešte jedno bábo brala, ale váham, či to riziko stojí za to...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 139
Registrovaný: Pia Jan 04, 2008 1:00 am

od martinka74 » Str Júl 22, 2009 8:50 pm

Najlepsie je ked mate pri porode manzela ,vtedy sa k vam spravaju omnoho lepsie ako ked je zena sama.Ja mam po 13 rokoch druhe dietatko a tiez sme si vytrpeli svoje.Hned na zaciatku tehotenstva som zacala krvacat,prave v den ked sme mali odletiet na dovolenku,takze rodinka isla na dovolenku a ja na Antolsku.Nastastie vsetko dobre dopadlo.Mesiac pred porodom som dostala strasne silne bolesti,nie som ziadna padavka a keby to naozaj nebolo nutne nikdy by som do nemocnice nesla,ale v ten vecer som prosila manzela aby tam odviezol ze uz to nevydrzim a mala som pocit ze prestavam citit pohyby.Drobcek mi tlacil na ladvinu a ta mi prestala pracovat.Hrozil mi tazky zapal a nasledne otrava krvy.Aj ked som povedala ,ze na Antolsku nikdy viac,musim podakovat docentovi Korbelovi.Vdaka jeho profesionalite a ludskemu pristupu vsetko dobre dopadlo.Zhodnotil situaciu a navrhol vyvolat porod,ak ked o 3 tyzdne skor.To som este nevedela za ma caka epiduralka,ktoru mi pichal tym mladych lekariek asi hodinu a pol co bolo najvacsie utrpenie ,ked sa im to asi na sty krat podarilo nestihla zaucinkovat lebo som uz rodila.Porod trval 10 minut a Korbel ma zasil tak ze opravil aj zrasty po predchadzajucom porode.Nestihli sme vlastne spolu spisat ani zmluvu,takze nevedel ze odo mna nejake peniazky dostane a aj napriek tomu mi venoval neuveritelnu starostlivost a zachranil zivot mne aj babatku.Peklo potom nastalo na novorodeneckom,tam sa naozaj ludia minuli povolaniu,ale nastastie sme nakoniec zvladli vsetko.A ako ceresnicka na torte ma po sestonedelí cakal onkologicky nalez.Ale to uz je zase o niecom inom.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 565
Registrovaný: Pon Jún 23, 2008 12:00 am

od andream » Str Júl 22, 2009 10:07 pm

Martinka tak tiež ste to nemali ľahké :cry: ale hlavne že ste oboja tu a drobec je zdravý. Ja som rodila na Kramároch a malého mi hned previezli na Antolskú, tam na JISku, na 4 poschodie a tam mi dali do poriadku. Teraz už má 1 a pol roka a je to krásne dieťa plné života.Ked si pomyslím čo mu všetko hrozilo dśom najštastnejšia na svete, že nemá nič a je zdravý. Začal síce neskor chpdiť ale to nevadí, hlavne, že je všetko OK. Tak dúfam, že ten onkologický naléz neni vážny, držkajte sa :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 49
Registrovaný: Pon Nov 26, 2007 1:00 am

od martinka74 » Štv Júl 23, 2009 8:55 am

andream píše:Martinka tak tiež ste to nemali ľahké :cry: ale hlavne že ste oboja tu a drobec je zdravý. Ja som rodila na Kramároch a malého mi hned previezli na Antolskú, tam na JISku, na 4 poschodie a tam mi dali do poriadku. Teraz už má 1 a pol roka a je to krásne dieťa plné života.Ked si pomyslím čo mu všetko hrozilo dśom najštastnejšia na svete, že nemá nič a je zdravý. Začal síce neskor chpdiť ale to nevadí, hlavne, že je všetko OK. Tak dúfam, že ten onkologický naléz neni vážny, držkajte sa :)


Dobry ranko,to som rada ,ze ste zdraví.My nastastie tiez,clovek si az s odstupom casu uvedomí ako taka malickost moze zmenit zivot.Co by bolo ,keby doc.Korbel nemal sluzbu,keby na to neprisiel a nerozhodol spravne.No radsej na to nemysliet.Na margo tych pediatrov,ja nespochybnujem ich odbornost,ale obcas by sa mali zamysliet nad tym pristupom,hlavne sestry,ved ich nikto tu pracu nenuti robit a v porovnani s inymi ludmi,co tu uz tiez bolo spomenute tie platy nie su az take male,niektore by si nezasluzili ani to,ale klobuk dole,je vela skvelych ludi.Mojej kamaratky dcerka sa narodila zdrava teraz bude mat 2 roky a tiez este nechodi,opat nieco zanedbala pediatricka.Tak Vam drzim palce,nech Vas stretava uz len to dobre a mate stastie na milych ludi,ktorí robia s radostou svoju pracu.Martina
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 565
Registrovaný: Pon Jún 23, 2008 12:00 am

od andream » Štv Júl 23, 2009 9:08 am

Dakujeme Martinka :) no podla mna je to pravda, že ak si nezaplatíš nemáš. A nie každý má známosti, aby si vopred vybavil doktora. Ja som tam nepoznala nikoho a tak som tam išla s tým, že bude o nás dobre postarané. Ved je to jeho práca, tak by ju mal plniť ako sa má. Mi za to nemožeme, že majú nízke platy! Prečo by sme na to mali doplácať mi??? Ked sa mu zdá málo kolko dost :P ne tak nech to nerobí !!! a nie, aby na to doplácal ľudský život !!!
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 49
Registrovaný: Pon Nov 26, 2007 1:00 am

od martinka74 » Štv Júl 23, 2009 9:56 am

Ja som si ho vybrala a mali sme normalne zmluvu,len sme ju nestihli podpisat.Porodnik berie 7000 s toho 3000 ide nemocnici.Tieto peniaze ale naozaj nelutujem a este mi velmi pomohlo,ze bol pri porode manzel,bola to velka opora.Jedine vyhodene peniaze boli za epidural,bolo fakt utrpenie a este po mne hulakali,ze mam kostnaty chrbat a ine hluposti a ja som bola rada,ze zijem.Mala som vyvolavany porod,takze to bola jedna kontrakcia za druhou a k tomu tie amaterky a este vyhnali aj manzela,keby videl co so mnou robia,asi by ich dorazil.Ale na utrpenie sa rychlo zabuda a clovek spomina radsej len na to pekne a to mam kazdy den pred ocami a vidim ako rastie.Keby som bola mladsia mozno by som sa dala nahovorit este na jedno dieta.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 565
Registrovaný: Pon Jún 23, 2008 12:00 am

od andream » Štv Júl 23, 2009 11:00 am

no mojho muža pre istotu nepustili ku mne!!! nemal síce ten kurz ale bola tam tiež jedna mamička čo išla rodiť, jej muž tiež nemal kurz ale zaplatil 2000 sk tak ho pustili. Moj muž tiež chcel dať takú cenu ale nepustili ho. Tak potom o čom to všetko je??? tiež som si istá keby tam bol by to bolo celé iné. Keby videl ako doktor so mnou kmásal, hulákal po mne.... ale hlavne že sme obaja tu a vidím ako krásne malý rastie. Bolo to naše vytúžené bábatko, po dvoch rokoch sa mi konečne podarilo otehotnieť a mohlo to dopadnúť oveľa horšie. Dokonca malého neurologička mi povedala, že aj ja môžem byť rada, že som vôbec tu....
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 49
Registrovaný: Pon Nov 26, 2007 1:00 am

od martinka74 » Štv Júl 23, 2009 12:21 pm

Ja si myslim,ze ste to nemali nechat tak,ked mu to prejde raz bude sa tak spravat aj nabuduce a nie kazdy moze mat to stastie v nestasti ako Vy.Moj manzel tiez nemal kurz a zaplatil len 500 Sk,tak potom naozaj neviem,lebo na Antolskej su ceny stanovene.Ked som lezala na stole,tiez som pocula ako sa spravaju k babe co rodila vedla,co nemala zaplateneho lekara a bola tam sama,no hroza.Bohuzial taky je dnesny svet,vsetko je o peniazoch,len je velmi smutne,ze aj to zdravie,lebo nie vsetci mame rovnake financné moznosti.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 565
Registrovaný: Pon Jún 23, 2008 12:00 am

od andream » Štv Júl 23, 2009 2:17 pm

Presne tak, súhlasím. Ja som to chcela aj dať na Úrad pre dohlad nad zdrav. statoelivostou ale po rozhovore s právnikom som to vzdala. Nepomohla by som si nakolko som tam bola sama a oni 4. 3 sestričky a 1 jeden lekár. A DOKONCA tam nebola ani detská doktorka, ktorú museli volať ked už bolo zle. To bola podla mna dalšia chyba, ktorú urobili. Ved podla mna pri každom porode by mala byť destká doktorka, nie?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 49
Registrovaný: Pon Nov 26, 2007 1:00 am

od Andreake » Pia Júl 24, 2009 8:44 pm

Teda, zienky, som poriadne sokovana z toho, co tu pisete.
Moj manzel pri porode bol, bez kurzu - kedze mala sa narodila o 3 tyzdne skor, my sme prisli do porodnice do poradne a manzel na kurz a oni ze uz nemame na kurz cas, lebo ja RODIM!!! Najprv som si myslela, ze si robia srandu, ale potom sa to vsetko naozaj zacalo a vecer sme uz boli traja :lol: Neplatili sme nic - rodila som na zelanie v Banskej Stiavnici - inak, je to od nas asi hodinu cesty, tak sme si potom este robili srandu, ze dcerka sa poponahlala na svet, aby sme nemuseli cestovat druhykrat. "Ked uz sme tu, tak ja uz teda pojdem..." :wink: :wink:
Preco by sme vobec mali platit? Manzel nikoho neobtazoval, nikomu nezavadzal, praveze ma podporoval a pomahal mi predychavat (ono je to vsetko aj bez kurzu prirodzene, kazdy muz sa pri porode snazi predsa manzelke vsetko ulahcit...), prave vdaka nemu mali so mnou menej roboty - daval mi pit, masiroval mi chrbat...
A ked citam take veci, ze lekar na pacientku pri porode hucal a krical, tak mi je zle. Taki lekari ozaj nemaju v zdravotnicve co robit!!! A ja by som to na Vasom mieste urcite riesila. Lebo takyto pristup je tiez vinou pacientiek - to, co im dovolime, to budu s nami robit. Treba sa ozvat, stazovat sa. Verte, ze porod moze byt prekrasny zazitok - napriek bolesti, a ak budete mlcat o podobnom spravani lekarov, oni sa budu takto spravat aj k dalsim a dalsim mamickam.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 65
Registrovaný: Štv Okt 18, 2007 12:00 am

od andream » Pia Júl 24, 2009 8:53 pm

to je pravda Andrejka, ja som tiež chcela, aby tam bol a som presvedčená, že keby tam bol, bolo by to celé inak. Ja som pocítila aroganciu od sestričiek ked som už prišla a ked si prečítala moje zamestnanie čo som mala napísané na tehotenskej knižke. Je každého vec čo robí ale ja ked robím tak to robím poriadne , a tiež nemám ten plat bohviejaký a nebudem to predsa dávať pocítiť ludom okolo mna a snažím sa len pomocť. Ja mám do dnešného dna v prepúšťacej správe napísané, že dieťa sa narodilo mrtvé. To už čo je toto??? moj muž skoro toho doktora zbil , lebo ešte jemu ten doktor hovoril, že MAMICKA NESPOLUPRACOVALA !!!! čo by robili keby som odpadla??? ja som porodila mrtvé dieťa!!! a bola som už v koncoch. Bola som predsa druhorodička a nechcem si predsa zabiť svoje dieťa !!! neviem či už nieje neskoro na podanie nejakej sťažnosti ....
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 49
Registrovaný: Pon Nov 26, 2007 1:00 am

PredchádzajúciĎalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť