Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Pôrod a šestonedelie - Pozor na doktorov!

Pozor na doktorov!

od andream » Ned Aug 17, 2008 2:51 pm

Milé mamičky a hlavne budúce mamičky!!! Nechcem vás postrašiť alebo vám nahnať strach ale chcem vás len varovať na doktorov. Myslia si o sebe neviem čo a ked im nedáte do vačku tak to tak aj vyzerá. Mi sme sa s manželom dva roky snažili o dieťatko. Ked som konečne otehotnela boli sme nesmierne šťastný. Celé tehotenstvo prebehlo bez najmenších problémov až do vtedy kým neprišiel pôrod. Prišla som do nemocnice na Kramároch asi o 16.00 h ked mi doktor povedal bez toho aby ma vyšetril, že o 20.00 h porodím. Zdalo sa mi divné, že ako to može tak vedieť. Plodovú vodu mi prepichol prstom, vtedy som dostala hrozné bolesti. Kontrkaciu som mala vkuse hodinu a vedela som, e niečo nieje v poriadku. Na monitore bolo síce počuť tlkot srdiečka ale mala som hrozný strach. Prosila som v silných bolestiach doktora, aby mi urobil cisársky ale on sa len usmial a povedal, že nemá na to dovod. Asi po hodine v ukrutných bolestiach ma dali na sál. Nevládala som tlačit bola som so silami v koncoch. Presne o 20.08 h sa malý narodil. Lenže všade zostalo len ticho a videla som len sestričky a doktorov ako behajú v strese. Nikto mi nič nechcel povedať, hodinu ma nechali ležať na sále bez toho aby mi povedali čo sa deje. Potom prišla za mnou doktorka a povedala: vaše dieťa bojuje o život. Zomrel pri porode, zadusila ho silná kontrakcia, ktorú ste mali hodinu v kuse. Prepadol ma hrozný strach a úzkosť. Potom povedala, že po 10 minútach sa im ho podarilo oživiť ale musí stále bojovať. Bolo to niečo hrozné, neprajem to nikomu. Hrozilo, že bude mať detskú obrnu a veci tomu podobné lebo mal velmi velký opuch mozgu. Neurolgička tvrdí, že to ide dobrým smerom a dúfame, že bude zdravý. Teraz má 4 a pol mesiaca a je to jeden nádherný človiečik. :D :D Píšem to preto lebo viem, že pred nedávnom sa toto isté stalo jednej mamičke ale tam sa diaťatko nepodarilo oživiť čo mi je nesmierne lúto. Doktori sa ohrádzajú tým, že takéto niečo sa stane jeden krát za rok!!! čo nie je vobec pravda. Určite je viac takých prípadov len každý o nich mlčí!!!
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 49
Registrovaný: Pon Nov 26, 2007 1:00 am

od ivetka1980 » Ned Aug 17, 2008 4:56 pm

Je mi strasne luto ze mas negativne skusenosti s porodom.Ako som si citala tvoj prispevok,slzy mi tiekli.Nastastie tvoj pripad skoncil stastne.Sama som zdravotna sestra,momentalne na materskej,ale bohuzial,aj ja mam take skusenosti ze bez peniazkov u lekarov daleko nezajdes...Aj ked nemyslim momentalne peniaze za porod,je to vsade,u vsetkych lekarov.Kym nezaplatis,nic nedosiahnes...Dufam ze sa najde tu medzi nami aj taka,co ma z lekarmi prijemnejsie skusenosti...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 438
Registrovaný: Sob Jún 14, 2008 12:00 am

od andream » Ned Aug 17, 2008 5:34 pm

Je to už moje druhé dieťa a viem čo je to porod. Preto som ho prosila nech mi urobí cisársky lebo som vedela, že to nedopadne dobre. Ja len dúfam, že bude všetko v poriadku a že budeme zdraví
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 49
Registrovaný: Pon Nov 26, 2007 1:00 am

od dindusa » Ned Aug 17, 2008 5:41 pm

Fakt mi prišlo zle pri tvojom článku. Ja som rodila pred pol rokom, tak si to viem predstaviť. Tiež som trpela, pretože môj pôrodnik čakal na primára (asi 2 hodiny).Môj pôrod nakoniec skončil sekciou, za čo som vďačná dodnes, inač by som malého asi ani nevytlačila :shock: .
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Ned Jún 22, 2008 12:00 am

od andream » Ned Aug 17, 2008 6:12 pm

ved to, ked máš smolu tak máš smolu. Je to neuveriteľné. Pokial to človek nezažije tak neuverí, že ešte v dnešnej dobe sa dejú takéto veci. Najsmutnejšie na to je, že ešte do dnes mám v prepúšťacej správe napísané, že dieťa sa narodilo mrtvé.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 49
Registrovaný: Pon Nov 26, 2007 1:00 am

od dindusa » Ned Aug 17, 2008 9:44 pm

To si robia srandu. Ale že je malý aspoň v poriadku, držím vám palce :D.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Ned Jún 22, 2008 12:00 am

od leinka » Ned Aug 17, 2008 9:58 pm

čítam,že som neni jediná,ktorá má zlé skúsenosti s pôrodom.Ked som čítala tvoj príspevok,tiež mi slze padali,našťastie sa to dobre skončilo a prajem vám veľa zdravíčka.Ja som tiež zdravotníčka teraz na MD a pôrod mi vyvolávali,prežila som si svoje,už som bola v koncoch so silami,vôbec som nevládala a anesteziológ stál do konca pôrodu pri nás,či ideme robiť sekciu alebo nie,ale doktor nechcel.že to zvládneme.Podarilo sa to,hoci ja som už bola na dne a ked som uvidela malú aká je strašne čierna od toľkého tlačenia,bola som úplne bezradná. Ale už je to za nami,má dva roky a je za desať chlapcov! :D :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 264
Registrovaný: Ned Feb 10, 2008 1:00 am

od andream » Ned Aug 17, 2008 10:10 pm

Prepáč dindusa ale z takýchto vecí si robia srandu??? ved to je nenormálne aby niečo také napísali!!! Moje dieťa žije a je zdravé :roll:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 49
Registrovaný: Pon Nov 26, 2007 1:00 am

od sisa29 » Pon Aug 18, 2008 2:22 pm

ahojte.ja som rodila pomaly pred dvoma rokmi ale ja som bola nadmieru spokojna. :D teraz som opet tehulka ale rodit budem urcite u toho isteho gynekologa.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Sob Sep 01, 2007 12:00 am

od leinka » Pon Aug 18, 2008 2:28 pm

sisa,je veľmi veľká výhoda,ked si môžeš vybrať gynekológa pri pôrod!Želám ti,aby to super prebehlo,a aby ste boli zdraví a veľa radosti z druhého bábenka.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 264
Registrovaný: Ned Feb 10, 2008 1:00 am

od andream » Pon Aug 18, 2008 3:26 pm

No to máš teda super, že si mala dobrého doktora. Viem, nemožem hádzať všetkých do jedného vreca ale keby sa to tebe stalo tiež by si mala taký názor ako ja. Tak prajem, nech všetko prejde bez problémov a hlavne, aby ste boli obaja zdraví. No fajn, že sa medzi nami našla aj mamička, ktorá má dobrú skúsenosť s doktormi :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 49
Registrovaný: Pon Nov 26, 2007 1:00 am

od klubcaj » Pon Aug 18, 2008 8:45 pm

Ahojte maminy, takto je uplne hrozne a viem o com pises.Ja som rodila prvy krat pred 13 rokmi a uz vtedy som vedela, ze mam problemy s panvou co moj gynekolog nechcel uznat aj ked to mal potvrdene od ortopeda a rozhodol, ze sa bude rodit normalne. Zaciatok porodu prebiehal uplne normalne , az na to, ze maly nie a nie prist na svet. Tie bolesti a strach nebudem opisovat. Ked uz monitor hlasil slabe ozvy konecne doktor pochopil a robil sekciu.Maly sa narodil modry, podchladeny, priduseny........no hroza..............nastastie nam ostala "len" lahka mozgova dysfunkcia, s ktorou sa uz 13 rokov trapime.
Teraz mam 4 mesacneho chlapceka a po predchadzajucej skusenodti som sa uz veru nenechala tak lahko odbit. Od ortopeda, gynekologa az po nemocnicnu izbu sme zaplatili co sa dalo len aby sa neopakoval rovnaky scenar spred 13 rokov. Vsetko dopadlo dobre. Nuz neviem ci to bola nahoda alebo na Slovensku je to tak.
Drzim palce aby ste boli zdravi a silni.Sylvia
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Str Jan 02, 2008 1:00 am

od andream » Pon Aug 18, 2008 9:11 pm

To mi je lúto Sylvi. Neviem prečo stále doktori podcenujú situácie ako keby sme boli neviem čo. Ved aj mi sme len ludia a oni si myslia, že žena zvládne všetko? Je to hrozné, no ale neviem či by som sa dala nahovoriť na tretie dieťa, po tom všetkom už asi nie, teda určite nie. Chcela by som ešte dievčatko ale už to nie je možné. Ten zážitok mi zobral minimálne 10 rokov života, to čom som si vytrpela bolesti. Tá bolesť je vedlajšie, horšií bol ten straxh o dieťa, či bude vobec žiť!!! Dakujeme Sylvinka a držkajte sa :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 49
Registrovaný: Pon Nov 26, 2007 1:00 am

od klubcaj » Pon Aug 18, 2008 9:24 pm

Jednoducho si myslia, ze nie je nad nich alebo to beru tak, ze nejake to percento omylov je pripustne.
Mam pocit, ze neberu ohlady na nas a nase pocity.Ved my sa s tym nejako vyrovname a oni idu dalej.
Dakujem.Sylvia
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Str Jan 02, 2008 1:00 am

od andream » Pon Aug 18, 2008 9:45 pm

Presne tak. Ale tu nejde len o nás ženy. Tu ide o život a zdravie naších detí. čo tam po nás??? Človek sa teší, že bude mať konečne dieťa, že mu dá život a jeden človek, ktorý si hovorí DOKTOR to pokašle tým, že podcení situáciu kde je v ohrození život dieťata??? Ved nežijeme v dobe kamennej ale myslím si, že dnešná doba je natolko vyspelá, aby sa takéto veci už nestávali!!! Preto som to sem napísala, aby sa to isté nestalo dalšej mamičke, ktorá sa už nedočkavo nevie dočkať na svoje vytúžené dieťatko
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 49
Registrovaný: Pon Nov 26, 2007 1:00 am

Ďalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť