Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Pôrod a šestonedelie - Pozor na doktorov!

od andream » Pia Feb 27, 2009 2:45 pm

altea17 píše:andream,
ja som síce hovorila,že si to treba dopredu pozisťovať,overiť,popýtať sa,ale to je najdôležitejšie je aj DOHODNÚť s niekým :!: .
Nie systém,tak tu ma máte :) .
áno,jedna môžem mať také skúsenosti a to preto,pretože lekár sa trebárs dobre vyspal,mal dobrú nočnú,dali mu dovolenku .....
druhá zas opačný názor,pretože mu niečo nevyšlo,bol hladný....to len z toho,čo som počula.


hm, no to je pravda len čo ak nemáme žiadne známosti, nepoznáme nikdy v žiadnej nemocnici žiadneho doktora??? Dá sa dohodnúť, že si priplatím ked chcem mať pri porode toho a toho. A čo ked žiadneho z nich nepoznám??? Ja som nechodila ku gynekologovi na Kramaroch tak nemožem vedieť aký doktori tam robia. Išla som na náhodu, ktorá nebola dobrá. A za to, že sa niekto zle vyspí alebo je hladný alebo čo ja viem čo ešte, za to má niekto trpieť??? tu ide o život a nie o náladau. Toto si nevie niekto uvedomiť ????
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 49
Registrovaný: Pon Nov 26, 2007 1:00 am

od altea17 » Pia Feb 27, 2009 4:10 pm

andream,
veď o tom hovorím,nemôžem ísť na náhodu (aby sa potom nestalo to,čo píšeš Ty).A toto slovensko je malé,"každý pozná každého",len treba chcieť a chodiť za tým.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Pia Sep 26, 2008 10:23 pm

od andream » Pia Feb 27, 2009 8:37 pm

altea17 píše:andream,
veď o tom hovorím,nemôžem ísť na náhodu (aby sa potom nestalo to,čo píšeš Ty).A toto slovensko je malé,"každý pozná každého",len treba chcieť a chodiť za tým.



ano, ale nie každý má známosti altea17..... tu vobec nejde o to či mám známosti alebo nemám. Ja idem do porodnice s tým, že tam bude o mna dobre postarané a tak isto aj o dieťa. Na čo je tam potom ten doktor??? to je presne to o čom hovorím celý čas !!!!! ked si nezaplatíš, nemáš :!: :!: :!: , to už čo je, aby sa mamička bála ísť do pôrodnice :rodiť, čo ju tam čaká, ako sa PáN DOKTOR vyspal alebo je hladný!? ja tu v celej diskusii píšem len o tom jednom!!!! že doktori sú ..... pokial si nezaplatíš. Ja som to pocítila hned pri mojom príchode. Ten komentár od sestričky nezabudnem do konca života ako si pozrela, kde pracujem. " ááááááááá aha kto k nám ide rodiť " Akože nehnevajte sa na mna, ale má toto úroven ????!!! čo koho do toho kde ja pracujem !!!
Naposledy upravil andream dňa Sob Feb 28, 2009 9:48 am, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 49
Registrovaný: Pon Nov 26, 2007 1:00 am

od veronci89 » Pia Feb 27, 2009 10:39 pm

altea17 píše:andream,
veď o tom hovorím,nemôžem ísť na náhodu (aby sa potom nestalo to,čo píšeš Ty).A toto slovensko je malé,"každý pozná každého",len treba chcieť a chodiť za tým.


vieš nedá mi nezareagovat-

ak si spomínas na zaciatku som ti spomínala mamičku čo prisla o dietatkolebo sa udosilo v krvi a to prretolebo ju nechali ako rizikovu rodit.

A vies o tom ze toho lekára korčoka mala vybaveného teda aj zaplateného????

Tusim mu dali vysse 10 000 sk nechcem klamat tak nejak.

Tkaze tolko o tom
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 317
Registrovaný: Ned Apr 13, 2008 12:00 am

od alex » Pia Feb 27, 2009 10:48 pm

veronci89 píše:
altea17 píše:andream,
veď o tom hovorím,nemôžem ísť na náhodu (aby sa potom nestalo to,čo píšeš Ty).A toto slovensko je malé,"každý pozná každého",len treba chcieť a chodiť za tým.


vieš nedá mi nezareagovat-

ak si spomínas na zaciatku som ti spomínala mamičku čo prisla o dietatkolebo sa udosilo v krvi a to prretolebo ju nechali ako rizikovu rodit.

A vies o tom ze toho lekára korčoka mala vybaveného teda aj zaplateného????

Tusim mu dali vysse 10 000 sk nechcem klamat tak nejak.

Tkaze tolko o tom


Presne tak, vôbec to už nie je o tom, že zaplatíš a môžeš sa spolahnúť. Teraz zaplatíš a dotyčný doktor ti tam ani nepríde a peniaze si nechá...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1691
Registrovaný: Uto Feb 27, 2007 1:00 am

od veronci89 » Pia Feb 27, 2009 11:07 pm

alex píše:
veronci89 píše:
altea17 píše:andream,
veď o tom hovorím,nemôžem ísť na náhodu (aby sa potom nestalo to,čo píšeš Ty).A toto slovensko je malé,"každý pozná každého",len treba chcieť a chodiť za tým.


vieš nedá mi nezareagovat-

ak si spomínas na zaciatku som ti spomínala mamičku čo prisla o dietatkolebo sa udosilo v krvi a to prretolebo ju nechali ako rizikovu rodit.

A vies o tom ze toho lekára korčoka mala vybaveného teda aj zaplateného????

Tusim mu dali vysse 10 000 sk nechcem klamat tak nejak.

presne tak alex

dokonca si dovolím tvrdit ze ak si nezaplatís ta sa o teba este lepsie postaraju.

A prečo?? Nevedia kdo si čo si a nebudu predsa riskovat

no anopak ak si zaplatíš lekari sa na to z vysoka vykaslu vsak peniaze vo vrecku uz maju tak čo???

to bol prípad i tej maminky ktorej umrelo bábo.

Ja osobne si myslým zelekár ak neviekoho osetruje si dáva väčší ovela väčší pozor
Tkaze tolko o tom


Presne tak, vôbec to už nie je o tom, že zaplatíš a môžeš sa spolahnúť. Teraz zaplatíš a dotyčný doktor ti tam ani nepríde a peniaze si nechá...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 317
Registrovaný: Ned Apr 13, 2008 12:00 am

od veronci89 » Pia Feb 27, 2009 11:08 pm

presne tak alex

dokonca si dovolím tvrdit ze ak si nezaplatís ta sa o teba este lepsie postaraju.

A prečo?? Nevedia kdo si čo si a nebudu predsa riskovat

no anopak ak si zaplatíš lekari sa na to z vysoka vykaslu vsak peniaze vo vrecku uz maju tak čo???

to bol prípad i tej maminky ktorej umrelo bábo.

Ja osobne si myslým zelekár ak neviekoho osetruje si dáva väčší ovela väčší pozor
Tkaze tolko o tom
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 317
Registrovaný: Ned Apr 13, 2008 12:00 am

od andream » Sob Feb 28, 2009 9:47 am

no dobre ale čomu nerozumiem, prečo to robia aj ked si mamička zaplatí??? Ale aj ked si mamička zaplatí už sa na to celé pozerajú inak. Tak potom o čom to celé je ???? že sú oni málo platený??? ale predsa s tým tam išiel, že vedel aký plat bude mať. A ked niečo robím tak robím to poradne a zvlášť ked ide o ludský život !!!! tu vobec nejde o peniaze. Tiež pracujem tam kde som sa stretla s ludskými životami ale vždy som urobila maximum pre to, aby sa ten dotyčný zachránil a hlavne prežil ....
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 49
Registrovaný: Pon Nov 26, 2007 1:00 am

od veronci89 » Sob Feb 28, 2009 9:09 pm

andream píše:no dobre ale čomu nerozumiem, prečo to robia aj ked si mamička zaplatí??? Ale aj ked si mamička zaplatí už sa na to celé pozerajú inak. Tak potom o čom to celé je ???? že sú oni málo platený??? ale predsa s tým tam išiel, že vedel aký plat bude mať. A ked niečo robím tak robím to poradne a zvlášť ked ide o ludský život !!!! tu vobec nejde o peniaze. Tiež pracujem tam kde som sa stretla s ludskými životami ale vždy som urobila maximum pre to, aby sa ten dotyčný zachránil a hlavne prežil ....


vieš je ti individuálne kazdý lekár je iný.

moja gynekologička je suprová o z nemocnice odisla nemala odist tak lae co uz.

ja som pred porodom tiez rozmýslala ze si niekooho prizvem.

No rozmyslela som si to

čoa k by náhodou lekár nestihol príst

a dotyčný lekár ktorý by mal odrodit by si len povedal a tato mala vybaveneho lekara........

chápes este sa aj urazí

Nechala som to na náhodu ak mám zomriet tak aj tak zomriem
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 317
Registrovaný: Ned Apr 13, 2008 12:00 am

od andream » Sob Feb 28, 2009 9:28 pm

to nie je dobre napísané, ak mám zomrieť tak zomriem podľa môjho názoru. Je to ťažko takto hodnotiť, pokial nezažiješ, nepochopíš !!! A toto zažiť neželám naozaj nikomu !!! Ja som len napísala skúsenosť z môjho pôrodu a z lekárom, nič viac. Tisíc ľudí, tisíc názorov !!! Doktor bol presne pred porodom za mojím mužom a čakal. Čakal kým mu niečo dá, no nedal a takto to dopadlo. Ja môžem len bohu dakovať, že to dopadlo tak ako to dopadlo. Neviem, veľmi ťažko by som sa vyrovnávala so smrtou svojho dieťaťa. Toho jediného sa nechcem dožiť - prežiť svoje dieťa.

Týmto celým mojím príbehom som chcela len varovať mamičky, aby boli trošičku opatrnejšie a naozaj zvážili koho chcú mať pri pôrode. Lebo tá náhoda sa naozaj nevypláca ....
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 49
Registrovaný: Pon Nov 26, 2007 1:00 am

od veronci89 » Ned Mar 01, 2009 12:44 am

andream píše:to nie je dobre napísané, ak mám zomrieť tak zomriem podľa môjho názoru. Je to ťažko takto hodnotiť, pokial nezažiješ, nepochopíš !!! A toto zažiť neželám naozaj nikomu !!! Ja som len napísala skúsenosť z môjho pôrodu a z lekárom, nič viac. Tisíc ľudí, tisíc názorov !!! Doktor bol presne pred porodom za mojím mužom a čakal. Čakal kým mu niečo dá, no nedal a takto to dopadlo. Ja môžem len bohu dakovať, že to dopadlo tak ako to dopadlo. Neviem, veľmi ťažko by som sa vyrovnávala so smrtou svojho dieťaťa. Toho jediného sa nechcem dožiť - prežiť svoje dieťa.

Týmto celým mojím príbehom som chcela len varovať mamičky, aby boli trošičku opatrnejšie a naozaj zvážili koho chcú mať pri pôrode. Lebo tá náhoda sa naozaj nevypláca ....



ja som teraz nenarázala na to co sa stalo tebe

len ´ti vravím moj pstoj k veci čo sa má stat stane sa.

To bolo mimo tvojlu skusenost.

POzri znkámi si zaplatila lekátá prizvala si ho k porosu dieta jej zomrelo a skoro zomrela i ona.

MOja mama , svokra , kamarátka sesterka rodili náhoidne u leklára mali bezproblémový porod

ved som písala ze je to u kakzdeho individualne.

Vies ja nesuhlasim ze to bolo zle napísané

Keby kazda matka dala na to ze niktoré mali priam strasidelne skusenosti asi by sme nerodili len nato som chcela poukakzat

a to ze od vas čakal peniakze je svinstvo

su platený za svojupracu a nemaju narok pýtat plus prachy.

ja ked robím tak mi nikto prachy do vrecka nepchá tak prečo by sme mali mi im

a pokial viem je podplácanie spon urcitá forma podplácania!!!!!

a to je trestné takze vobec nezastávma názor zaplat si lekára a vsetko bude ok

práve naopak bude to este horsie

a po druhé nie kazda maminka ma peniaze na podplatenie!!!

a čo ony?? chudence??
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 317
Registrovaný: Ned Apr 13, 2008 12:00 am

od andream » Ned Mar 01, 2009 10:39 am

a práve to, že nie každá mamička má peniaze, aby mohla dať lekárovi a tak isto nie každá mamička má známosti .....
Tak potom o čom to všetko je ????
Tak potom prečo to všetko je ????
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 49
Registrovaný: Pon Nov 26, 2007 1:00 am

od veronci89 » Pia Mar 27, 2009 11:04 pm

altea17 píše:[img]
veronci,
vieš myslím,že každá máme možnosť rozhodnúť pre miesto pôrodu.Nie všetky nemocnice -oddelenia sú predsa zlé.Ja viem,že všade sa nájde nejaký ...,ale máme predsa možnosť popýtať sa,pozisťovať kde sú mamičky spokojné s priebehom pôrodu,starostlivosťou....
Ja som sa tiež tak rozhodla.V našej nemocnici som ležala na začiatku tehotestva,bola som od začiatku riziková pacientka,prvorodička vo vyššom veku.Keď som si zvážila starostlivosť,prístup,vyšetrenia (ktoré neboli),bolo rozhodnuté :x ,že tu ma už viac neuvidia.A tak som sa rozhodla pre inú nemocnicu,síce 200 km :shock: od miesta bydliska,stálo to viacej peňazí ,nervov,ale nakoniec to bolo TO pravé :D ,čo som si myslela,že to má byť.
Pôrod je predsa jedinečná,úžasná vec,aj keď sa to nezdá ide o dva,tri ...životy a myslím si že to, ako si to užijeme záleží trošku aj od nás.Urobiť ho menej bolestnejším a krásnym zážitkom na celý život... :wink:

[/img]


to je všetko pekné čo píšeš ale nie kazdá maimička stihne 200 km vzdialenu nemocnicu a mozno ani 50 km ked to na nu príde zhurta

takze v tomto s tebou velmi nesuhlasím
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 317
Registrovaný: Ned Apr 13, 2008 12:00 am

od anna28 » Sob Mar 28, 2009 9:32 am

ja som rodila 2x a ani raz som nikomu nic nedala.prvy krat na mna fakt kaslali,rodila som 13 hodin,lebo som sa neotvarala,babo bolo male a tvrdili ze mi nic dat nemozu aby mu neublizili.pri druhom som si povedala ze to pojde uz urcite lahsie a tak mi za to tie peniaze nestali.to mi uz sami od seba pichli a dali tabletky aby sa to rozbehlo skor.tie tri hodiny mi proste nestali za to aby som niekomu supla 5000 za to ze pri mne bude stat a usmievat sa na mna ked aj tak si tu bolest musim pretrpiet.moj manzel mi pomohol ovela viac uz len tym,ze so mnou bol a drzal ma za ruku.a ked videli ze chce byt pri porode,hned mi nukali loptu,ze sa mi bude rodit lepsie (fakt to bolo o inom,teda lepsie pri bolestiach).a kamoska si v tej istej porodnici vybavila porodnika,dala mu 5000 a od bolesti bola v klaku na zemi a od porodnika sa dockala akurat toho ze ju dobre zasil.druha tiez v tej istej nemocnici tiez podplatila lekara a ten pre nu spravil len to,ze si ju zavolal jak mal sluzbu pichol jej vyvolavacku tyzden pred terminom,ale babo nebolo pripravene vijst na svet a tak si to riadne odtrpela.takze si myslim ze je to onicom. zena si vytrpi v zivote ovela viac,a zle spomienky casom odidu a nas chyti tuzba pre dalsie babo a na ten predosly porod akoby sme zabudli.a skusme si kazda zvazit,ci date radsej doktorovi do vrecka ,alebo si to odtrpime a za tie peniazky kubime babu lepsi kocik,krasnu vybavicku,alebo ich pouzijete na nieco ovela uzitocnejsie. :) :) :) :) :) :) :) to je moj nazor. ale to som vravela len z vlastnych skusenosti. :wink: :wink: :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 36
Registrovaný: Sob Máj 17, 2008 12:00 am

od anna28 » Sob Mar 28, 2009 9:36 am

a co sa tyka tej bolesti. som presvedcena ze ked si vezmete babo po prvy krat na ruky a pozriete na tu ktaaaaaasnu tvaricku,na bolest v momente zabudnete a poviete si ze to stalo za to.nic krasnejsie som v zivote nezazila.po porode som od stastia plakala. a tie bolesti co si pamatam mame uz len na to aby sme sa s nimi mohli podelit s kamoskami.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 36
Registrovaný: Sob Máj 17, 2008 12:00 am

PredchádzajúciĎalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť