Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Úrady - Zmena priezviska

Zmena priezviska

od Alexia78 » Str Jan 13, 2010 11:32 am

Ahojte maminky vidim,ze tu temu ste uz mali,ale ja sa chcem spytat.Mam dve dcery z prveho manzelstva,ktore ich otec nenavstevuje vobec,len na nich plati almuznu 82 eura a to je na obidve spolu,pricom jedna uz ma 12r,a druha 10r,no a to bolo rozhodnutie sudkyne,ze vraj mi nema co davat viac.Ja som sa na to odvolala,ale doteraz este ziaden sud nebol.A dalej ja zijem s priatelom uz viac ako 2 roky mame spolu dceru,ktora ma 7 mesiacov a pochopitelne,ze moje starsie su s nami.Ja od ich biologickeho otca ziaden suhlas na zmenu priezviska nemam,lebo on nekomunikuje ani s dcerami a somnou uz vobec.S priatelom sme uvazovali nad tym,ze sa vezmeme,ale tie starsie tuzia mat tiez jeho priezvisko a neviem ci sa to da urobit aj tak aby ex platil nadalej vyzivne aj ked je to vyzivne smiesne,ale aby sa nevolali po ich otcovi.Poradte mi,lebo co som rozpravala s pravnikom tak,on mi na to povedal,ze vraj sa to neda,len keby si ich moj priatel osvojil a tym padom by ex nemusel platit vyzivne.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 29
Registrovaný: Sob Jan 09, 2010 5:36 pm

od inguli » Str Jan 13, 2010 12:41 pm

Ahoj tak vyzivne plati este stale viac ako moj na 13 rocneho syna :roll: on plati ten moj ex 35 eur a to len par mesiacov dozadu urcil sud platil 22,21 eur doteraz..
moze s si dat zmenit dceram priezvisko ale so SUHLASOM OTCA ak pride na sud ak sa neobjavy tak mozes vyhrat :P zalezi to od sudov
i kesd ich nenavstevuje a nejavy zaujem no vsetko zalezi na sude ti vravim tu na slovensku neviem ci veci idu vzdy podla zakon :roll: :?: :?:
chodila som po sudoch dost a som znechutena
Ak si ich osvoji tak ex uz nemusi platit samozrejme
Ja osobne som vysvetlila synovi ze moze si dat zmenit sam ked dovrsi 18 rokov viac na tom trval aj on ale uz ho to preslo a obcas nan pride no vydrzi to uz takto aj tak ocinkom je moj manzel prenho a to je najdolezitejsie:))) :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

Re: Zmena priezviska

od natusa » Str Jan 13, 2010 2:30 pm

Alexia78 píše:Ahojte maminky vidim,ze tu temu ste uz mali,ale ja sa chcem spytat.Mam dve dcery z prveho manzelstva,ktore ich otec nenavstevuje vobec,len na nich plati almuznu 82 eura a to je na obidve spolu,pricom jedna uz ma 12r,a druha 10r,no a to bolo rozhodnutie sudkyne,ze vraj mi nema co davat viac.Ja som sa na to odvolala,ale doteraz este ziaden sud nebol.A dalej ja zijem s priatelom uz viac ako 2 roky mame spolu dceru,ktora ma 7 mesiacov a pochopitelne,ze moje starsie su s nami.Ja od ich biologickeho otca ziaden suhlas na zmenu priezviska nemam,lebo on nekomunikuje ani s dcerami a somnou uz vobec.S priatelom sme uvazovali nad tym,ze sa vezmeme,ale tie starsie tuzia mat tiez jeho priezvisko a neviem ci sa to da urobit aj tak aby ex platil nadalej vyzivne aj ked je to vyzivne smiesne,ale aby sa nevolali po ich otcovi.Poradte mi,lebo co som rozpravala s pravnikom tak,on mi na to povedal,ze vraj sa to neda,len keby si ich moj priatel osvojil a tym padom by ex nemusel platit vyzivne.



presne tuto istu situlaciu poznam tovnako stare dcerky iba stym rozdielom ze byvali na ne ani neplati.s terajsim manzelom mame skoro dvorocneho syna zmenu priezvyska sme chceli vybavit viackat no vzdy nas odradili damy na urade terajsi manzel je odo mna mladsi no sme spolu uz 7 rok a asi pät krat sme sa na zmenu priezviska boli pytat .prvy raz nas odbili ze ked sa vezmeme,za dva roky bola svadbe prisli sme na urad znova potom ze ked budeme mat spolocne dieta,o dalsie dva roky sme mali maleho a to uz zacali ze ako by sa vedel taky mlady chlap postarat o dve pubetacky ale to som uz vybuchla.len som povedala vetu a kto sa akoze o ne staral doteraz???a to uz ma muz tahal odtial prec lebo by som asi ktorusi s tym mudrych chytila pod krk.tak sme to vzdali.
keby si ich vas partner osvojil mal by aj vyzivovaciu povinnost cize by uz vas ex nemusel platit no na rodnom liste aj v inych dokladoch by stale figuroval vas ex.ako biologicky otec .keby ste si podali o zmenu priezvyska (momentalne by ste to mali laksie kedze mate uz spolu dieta a to ma predpokladam priezvysko po otcovi,cize ine ako vy)ja by som riesila zmenu priezvyska deti az vtedy ked budete mat aj vy priezvysko vasho noveho partnera aby to bolo kompletne .teda po svadbe chodte nan odbor socialnych veci a rodiny a informujte sa ako potupovat .mozem vam lem povedat ze v urcitych pripadoch na zmenu priezviska netreba ani vazho ex ale aj tak to je zdhavy sudny proces
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1327
Registrovaný: Uto Sep 02, 2008 2:29 pm

od Alexia78 » Str Jan 13, 2010 2:30 pm

Ahoj takze ked ta spravne chapem,tak da sa to aj tak,ze len dievcatam zmenit priezvisko a aby ex nadalej platil vyzivne?Lebo ked si ich priatel osvoji tak ex nebude musiet platit vyzivne.Ked sa da len zmena priezviska,tak ja to risknem cez sud,lebo ex sa o nich vobec nezaujima,sak aky je rok dlhy tak ich vobec nevidi ani im nezavola a to sa tyka aj ked maju narodky,meniny,alebo ked su vianoce.Nezaujima ho ani ci su zdrave a ako im ide skola tak ze asi takto to mame.Teraz dcery obidve potrebuju strojcek a urcite mas info,ze to je kopa penazi a ked mu dcera napisala sms,ze potrebuju tie strojceky ci im neprispeje tak sa jej ani neozval.Ja nechcem urobit tak,aby to vyzivne neplatil,od toho ho zase odbremenit nechcem tak preto som sa pytala ci sa da tak,ze vyzivne aby platil a len zmenu priezviska.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 29
Registrovaný: Sob Jan 09, 2010 5:36 pm

od natusa » Str Jan 13, 2010 2:32 pm

Alexia78 píše:Ahoj takze ked ta spravne chapem,tak da sa to aj tak,ze len dievcatam zmenit priezvisko a aby ex nadalej platil vyzivne?Lebo ked si ich priatel osvoji tak ex nebude musiet platit vyzivne.Ked sa da len zmena priezviska,tak ja to risknem cez sud,lebo ex sa o nich vobec nezaujima,sak aky je rok dlhy tak ich vobec nevidi ani im nezavola a to sa tyka aj ked maju narodky,meniny,alebo ked su vianoce.Nezaujima ho ani ci su zdrave a ako im ide skola tak ze asi takto to mame.Teraz dcery obidve potrebuju strojcek a urcite mas info,ze to je kopa penazi a ked mu dcera napisala sms,ze potrebuju tie strojceky ci im neprispeje tak sa jej ani neozval.Ja nechcem urobit tak,aby to vyzivne neplatil,od toho ho zase odbremenit nechcem tak preto som sa pytala ci sa da tak,ze vyzivne aby platil a len zmenu priezviska.



pochopila si to spravne len to nie je take jednoduche.kym sa vy nezoberiete a neprimes meno noveho manzela nemusis sa ist na to ani pytat
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1327
Registrovaný: Uto Sep 02, 2008 2:29 pm

od Alexia78 » Str Jan 13, 2010 2:38 pm

Tak ja ti velmi pekne dakujem za info,nevedela som ci sa to da aj takto.Ked to budem riesit dam vediet ako to dopadlo.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 29
Registrovaný: Sob Jan 09, 2010 5:36 pm

od natusa » Str Jan 13, 2010 2:47 pm

inguli píše:Ahoj tak vyzivne plati este stale viac ako moj na 13 rocneho syna :roll: on plati ten moj ex 35 eur a to len par mesiacov dozadu urcil sud platil 22,21 eur doteraz..
moze s si dat zmenit dceram priezvisko ale so SUHLASOM OTCA ak pride na sud ak sa neobjavy tak mozes vyhrat :P zalezi to od sudov
i kesd ich nenavstevuje a nejavy zaujem no vsetko zalezi na sude ti vravim tu na slovensku neviem ci veci idu vzdy podla zakon :roll: :?: :?:
chodila som po sudoch dost a som znechutena
Ak si ich osvoji tak ex uz nemusi platit samozrejme
Ja osobne som vysvetlila synovi ze moze si dat zmenit sam ked dovrsi 18 rokov viac na tom trval aj on ale uz ho to preslo a obcas nan pride no vydrzi to uz takto aj tak ocinkom je moj manzel prenho a to je najdolezitejsie:))) :wink:



ahojky moja aj ja som to tak kockam vysvetlila a velku hlavu si uz s toho nerobia na faceboku maju priezvyska ake oni sami chcu a v skole ich aj ucitelky uz volaju po novom aj ked sme to oficialne nevybavili a pani na urade nam povedala ze aj tak dobre lebo by sme museli davat robit napr aj nove pasy aj ked im platia este par rokou zmenou priezvyska by ostali neplatne .doma sa predsa po priezvysku nevolame :))))
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1327
Registrovaný: Uto Sep 02, 2008 2:29 pm

od inguli » Str Jan 13, 2010 2:52 pm

presne tak aby ste sa najprv vzali to treba ale ja by som potom na ziadny urad nesla ja vsetko vybavujem aj zvysenie vyzivneho sama z domu napises rovno na sud :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od inguli » Str Jan 13, 2010 2:57 pm

natusa píše:
inguli píše:Ahoj tak vyzivne plati este stale viac ako moj na 13 rocneho syna :roll: on plati ten moj ex 35 eur a to len par mesiacov dozadu urcil sud platil 22,21 eur doteraz..
moze s si dat zmenit dceram priezvisko ale so SUHLASOM OTCA ak pride na sud ak sa neobjavy tak mozes vyhrat :P zalezi to od sudov
i kesd ich nenavstevuje a nejavy zaujem no vsetko zalezi na sude ti vravim tu na slovensku neviem ci veci idu vzdy podla zakon :roll: :?: :?:
chodila som po sudoch dost a som znechutena
Ak si ich osvoji tak ex uz nemusi platit samozrejme
Ja osobne som vysvetlila synovi ze moze si dat zmenit sam ked dovrsi 18 rokov viac na tom trval aj on ale uz ho to preslo a obcas nan pride no vydrzi to uz takto aj tak ocinkom je moj manzel prenho a to je najdolezitejsie:))) :wink:





ahojky moja aj ja som to tak kockam vysvetlila a velku hlavu si uz s toho nerobia na faceboku maju priezvyska ake oni sami chcu a v skole ich aj ucitelky uz volaju po novom aj ked sme to oficialne nevybavili a pani na urade nam povedala ze aj tak dobre lebo by sme museli davat robit napr aj nove pasy aj ked im platia este par rokou zmenou priezvyska by ostali neplatne .doma sa predsa po priezvysku nevolame :))))


ano aj ja to tak beriem a syn tiez ako dcery tvoje no v skole /myslim som to tu uz pisala niekde/aj zlu znamku dostal kedze mal opisovat svojich rodicov a on opisal manzela /nevlastneho/ a tak mu povedali ze to neni jeho tak mal opisat svojho noo neviem co??? :evil: :evil: :evil: vie o nom len ze kasle nanho uz 7 rokov a mal maly 4 ked sme sa rozviedli tak co by o nom asi tak vedel...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od Alexia78 » Str Jan 13, 2010 3:01 pm

Este sa ta chcem spytat,ze ako dlho musime byt manzelia aby som si o tu zmenu priezviska dievcatam mohla ziadat?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 29
Registrovaný: Sob Jan 09, 2010 5:36 pm

od inguli » Str Jan 13, 2010 3:06 pm

podla mna na tom nezalezi hlavne ze ste zobraty a podla mna mesiac na to podajte ziadost alebo aj hned aj tak sa na uradoch zacnu sa s tym zaoberat mozno az o mesiac :wink: ja som niekedy na sud cakala aj tri mesiace od podania navrhu :evil:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od Alexia78 » Str Jan 13, 2010 3:20 pm

Na tie sudy mam tiez svoj nazor,ja som si podala o zvysenie vyzivneho a ked to moj ex dostal domov tak dal vypoved v praci.A po roku sme mali sud a on stale nezamestnany.Kedze sudkyna rozhodla tak,ze mi nema nic doplatit a ani mi nezvysi tak ja som sa odvolala na Krajsky sud,ale zatial mi este nic nedoslo.Ja som zaplatila dievcatam skolu v prirode,ta starsia bola len raz,lebo ich trieda uz nechodi a mladsia chodi kazdy rok aj teraz v maji by mali ist,platila som druziny,obedy kym som chodila do prace,lebo teraz som na materskej tak uz aj tak dievcata druzinu nemaju a su uz aj velke.Moj ex na sude robil cirkus,ze sa chce s dievcatami stretavat a ked mu sudkyna urcila prvu sobotu v mesiaci tak sa ani raz neukazal.A teraz mi treba kopec penazi na strojceky a na predoslom sude som dala aj potvrdenie co mi dal zubar co to vsetko obnasa a nejaka ZLATUCKA sudkyna rozhodla,ze nemam dostat ani halier naviac od neho.A prito ex im nekupuje vibec nic aky je rok dlhy.A to je uz 4 rok co sa nestara,len posle vyzivne.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 29
Registrovaný: Sob Jan 09, 2010 5:36 pm

od inguli » Str Jan 13, 2010 3:38 pm

Ano je to tazke s takymi EXami :roll: akoby si pisala o mojom nie su rodina? :lol: On tiez uz 7 rokov nenavstevuje syna a denne sa skoro stretavame a ide vedla nas akoby sme sa nepoznali ani ale neva to je ok:))blbec co s nimmaly mal ako 9 rocny otras mozgu bol v nemocnici a jemu povedali ze tam je a on ze ano viem idem ho pozriet a pritom nevedel a samozrejme nebol pozriet dodnes sa nespytal co ako bolo? :roll: len sa pred ludmi tvaria akoby sme sa normalka stretavali aj tzv babka hra divadlo..on je tiez nezamestnany a kedze je aj tvoj tak "bohuzial"ale sud spravne rozhodol aj ked mas vela vydaviek podla zakona nemozu od neho viac pytat teraz je max co moze platit ako nezamestnany 840 v korunach takze ked si to vypocitas este si dobre dopadla a ja tiez...hihi mozme sa radovat co??:)moj manzel bude od marca nezamestnany a ja od maja uz len ccca 80 eur matersku dostavam takze si neviem predstavit co bude...
momentalne nanho ide dat policia sud teda bude sud kedze mal aj zrocne vyzivne poslat 280 eur aj mi povedal ze o mesiac vyplati ja som chcela aby mesacne /vzhladom na to ze je nezam./a nakoniec ani tak ani tak tak som ho v juni podala na policiu a teraz kedze nezaplatil dodnes tak ide na sud s policiou...
vyzivne posielaju jeho rodicia za neho a teraz po novom 43 eur ale stava sa ze ho podam kedze neposle aj pol roka a potom zasa normalka ale policia vzdy vybavila az na tento posledny nechceli pristupit
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od Alexia78 » Str Jan 13, 2010 8:22 pm

Ahoj no poviem ti neviem ci su nejaka rodina,ale mame to dost tazke,lebo exoti nepozeraju na to,ze peniaze potrebuju ozaj tie deti,ale myslia si,ze ich miname na seba...A tie nase hlupe sudy,co su akoze spravodlive tak na to nemam slov.Inak moj ex sa hned po sude zamestnal a pracuje v jednej firme,ktora im dava pracu v Nemecku takze urcite sa ma dobre. A ja nech platim vsetko sama,lebo co povies detom,ze nie???Inak cakam co bude co som sa odvolala na Krajsky sud,lebo doteraz je ticho,nic mi este nedoslo,tak som zvedava ci aj tam rozhodnu,ze mi nema nic doplatit a ani nijake zvysenie.Teraz mi treba kopu penazi na strojceky pre obidve dcery a to som uz na sude tiez zdokladovala,lebo zubar mi dal co vsetko stoji.A nejaka SUPER SUDKYNA na to nepozerala a ani na to,ze ja platim vsetky vydavky.Sak vsetky viete co stoji skola v prirode,skolske pomocky,oblecenie a strava a to som aj zdokladovala vsetko blockami a vobec som nepochodila tak niekedy sa mi na tie sudy ani nechce....
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 29
Registrovaný: Sob Jan 09, 2010 5:36 pm

od natusa » Štv Jan 14, 2010 12:09 pm

Alexia78 píše:Ahoj no poviem ti neviem ci su nejaka rodina,ale mame to dost tazke,lebo exoti nepozeraju na to,ze peniaze potrebuju ozaj tie deti,ale myslia si,ze ich miname na seba...A tie nase hlupe sudy,co su akoze spravodlive tak na to nemam slov.Inak moj ex sa hned po sude zamestnal a pracuje v jednej firme,ktora im dava pracu v Nemecku takze urcite sa ma dobre. A ja nech platim vsetko sama,lebo co povies detom,ze nie???Inak cakam co bude co som sa odvolala na Krajsky sud,lebo doteraz je ticho,nic mi este nedoslo,tak som zvedava ci aj tam rozhodnu,ze mi nema nic doplatit a ani nijake zvysenie.Teraz mi treba kopu penazi na strojceky pre obidve dcery a to som uz na sude tiez zdokladovala,lebo zubar mi dal co vsetko stoji.A nejaka SUPER SUDKYNA na to nepozerala a ani na to,ze ja platim vsetky vydavky.Sak vsetky viete co stoji skola v prirode,skolske pomocky,oblecenie a strava a to som aj zdokladovala vsetko blockami a vobec som nepochodila tak niekedy sa mi na tie sudy ani nechce....



ako by si ich mohla minat na seba???to by musel byt velmi hlupi clovek aby si toto myslel minimalne vydavky na dieta su urcite vysie ako to nase ubohe vyzivne
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1327
Registrovaný: Uto Sep 02, 2008 2:29 pm

Ďalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť