Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Knihy

Predhistória

Predhistória

04. 10. 2010
Unikátna encyklopédia Predhistória

Blížia sa Vianoce a na trh prichádza ideálny rodinný darček: jedinečná encyklopédia Predhistória, ktorá ponúka najnovšie poznatky z praveku. Fascinujúca publikácia prináša unikátny prehľad ýivota na planéte Zem počas miliónov rokov. Obsahuje ohromujúce zmes 3-D rekonštrukcií, pozoruhodných kostier a úžasne detailných fosílií. Čerpá poznatky z najnovšieho vedeckého výskumu od najranejších primitívnych foriem po veľké dinosaury, rané cicavce a napokon prvých ľudí.

Predhistória je úžasný príbeh evolúcie života vo všetkých jeho formách. Približuje stovky druhov od drobnej baktérie po desivého tyranosaura a oživuje ich detailnými ilustráciami. Kniha sa začína príbehom ranej histórie Zeme. Opisuje formovanie planéty. Sleduje, ako život vznikol, všíma si náhle hromadné vymierania, ktoré vyhubili celé skupiny, a vysvetľuje, ako vedci dokážu štúdiom hornín a fosílií kúsok po kúsku poskladať minulosť.
Nasleduje prehľad vyše 500 mikroorganizmov, húb, rastlín a živočíchov. Trojrozmerné ilustrácie vytvorené pomocou špičkových technológií prebúdzajú na jednotlivých stranách k životu množstvo zvláštnych a úžasných tvorov.
Na ďalších stranách sa objavuje človek. Prostredníctvom detailných ilustrovaných profilov opisuje našich evolučných predkov a sleduje, ako sa ľudia vyvinuli z primitívnych primátov na dômyselných lovcov-zberačov.

Predhistória je ambiciózna publikácia, ktorá na vyše 500 stranách ukazuje ohromujúcu rôznorodosť minulých foriem života na našej planéte. Takúto knihu ste v ruke ešte nemali. Spája jasný, odborný text a pôsobivé ilustrácie do ideálnej encyklopedickej príručky pre všetkých.
Malá Biblia

Malá Biblia

01. 10. 2010
Unikátna kniha kníh

V týchto dňoch vychádza kniha kníh. Malá biblia je zmenšenou verziou exkluzívnej Zlatej biblie, ktorá pred rokom vyšla v limitovanom náklade a vzbudila na Slovensku veľký rozruch. Vypredala sa za neuveriteľných 6 dní a podobný záujem sa predpokladá aj pri Malej biblii. Jej grafické spracovanie, obsah a použité reprodukcie iluminácií sú rovnaké ako v Zlatej biblii, vďaka čomu sa tiež môže stať rodinným pokladom.

Bohato ilustrovaná Malá Biblia obsahuje kompletný text Starého aj Nového zákona. Takmer 300 reprodukcií iluminácií na 1072 stranách odhaľuje brilantnosť knižného umenia mnohých stáročí. Nájdete tu reprodukcie z historických kníh, od Svätováclavskej biblie, najstaršieho nemeckého rukopisu, až po Neapolskú bibliu s jej ohromným obrazovým bohatstvom.
Malá Biblia je spracovaná najmodernejšími tlačiarenskými výrobnými metódami, čo zaručuje jej kvalitu a dlhú životnosť. Celá je šitá v tvrdej väzbe s oblým chrbtom. Každý kus je balený do fólie a vložený do škatule, ktorá spĺňa ochrannú funkciu.
Toto jedinečné bibliofilské umelecké dielo je síce neobsahuje pozlátené doplnky, zlatorez a zlatotlač, no oproti Zlatej biblii je cenovo dostupnejšia pre širší okruh záujemcov. Reprodukcie krásnych iluminácií sú dôkazom majstrovstva umelcov minulých stáročí, aj preto sú starostlivo uschované v trezoroch Rakúskej národnej knižnice.
Biblia je najprekladanejšou a najpredávanejšou knihou na svete. Na Slovensku dlho chýbala Biblia, ktorá by mohla byť ozdobou rodinných knižníc. V roku 2002 vyšla Biblia s pôsobivými ilustráciami Gustava Dorého. Pre veľký záujem vyšla táto Biblia v roku 2006 v novom prevedení. Nová grafická úprava a pozlátené kovové razidlo na obálke knihu ešte viac zatraktívnili.
Príručka čarodejnice

Príručka čarodejnice

28. 09. 2010
Vyčarujte si lásku či kariéru

Chcete si nájsť nový vzťah, donútiť nevrlého šéfa, aby sa uvoľnil, zmierniť stres alebo iba nájsť parkovacie miesto? Pred pár dňami vyšla pozoruhodná kniha, ktorú nemusíte brať vážne...ale určite v nej nájdete množstvo skvelých tipov a užitočných informácií. Príručka čarodejnice je plná zaklínadiel, kúziel, nápojov a čarov, ktoré vám pomôžu.

Tento praktický sprievodca mágiou, založený na wiccanskej filozofii, využíva na čarovanie dôverne známe ingrediencie a predmety každodenného použitia. Preto je veľmi ľahké porozumieť mágii a používať ju. Čarovanie si podľa autorky nevyžaduje žiadne špeciálne schopnosti, talent či nadprirodzené sily. Najdôležitejšou pomôckou, ktorú máte k dispozícii, je intuícia. Autorka Selene Silverwindová je spoluzakladateľka organizácie Pagan Pride Los Angeles. Učí o všetkých aspektoch mágie, napríklad na workshopoch o mágii lásky, a píše aj wiccanské romantické romány.

Kniha je prehľadne rozdelená na tri časti. V prvej sa dozviete o magických prepojeniach – o farbách, čarovných bylinkách, kameňoch a kryštáloch, planetárnych dňoch a hodinách či mágii nebies. Druhá časť rozoberá magické a veštecké pomôcky ako sviečky, tarot, runy, dotýka sa astrológie a numerológie, a neobchádza ani prípravu na všetenie.
No a tretia časť ponúka konkrétne kúzla, zaklínadlá a elixíry. Napríklad kúzlo na nápravu priateľstva, na uzdravenie zlomeného srdca alebo na stretnutie dokonalého partnera.

V práci sa vám veľmi nedarí a potrebujete tomu pomôcť? Skúste Čaj na úspech:
Vypite tento čaj zo zlatej alebo zelenej šálky predtým, ako požiadate o zvýšenie platu, o pôžičku, alebo pred rokovaním o zmluve. Dve čajové lyžičky zmesi zalejte 250 ml horúcej vody a nechajte 5 minút postáť.
2 PL sušenej pomarančovej kôry
1 PL sušenej medovky
1/2 ČL škorice
1 ČL celých klinčekov
1/2 ČL muškátového orechu
1/2 ČL sušenej valeriány

Ak máte vo výhľade nejakého fešáka, musíte mu voňať, aby ste si ho k sebe pripútali. Preto vyskúšajte Telový šampón lásky:
Použite ho pred akoukoľvek romantickou udalosťou alebo vtedy, ak sa po sklamaní v láske potrebujete znova naučiť mať rada samu seba.
250 ml neparfumovaného telového šampónu
2 kvapky čistého ružového oleja
2 kvapky jazmínového oleja
3 kvapky oleja z ružového dreva
1 kvapka rozmarínového oleja

Prichádzate z práce mimoriadne unavená, vystresovaná a naštvaná? Príručka čarodejnice, odporúča Relaxačný olej:
Relaxačný olej môžete zapáliť v arómolampe, natrieť si ho na čelo alebo pridať do kúpeľa.
30 ml mandľového alebo jojobového oleja
3 kvapky oleja z medovky lekárskej
3 kvapky levanduľového oleja
3 kvapky oleja z pasiflory
1 kvapka ružového oleja alebo oleja z ružového dreva
Otázky rodičiek

Otázky rodičiek

23. 09. 2010
Aj zdanlivo nepodstatné otázky môžu vyvolať zbytočné obavy, tvrdí v novej knihe Otázky rodičiek odborníčka Catherine Parkerová-Littlerová. Založila britskú webstránku pre pôrodné asistentky a patrí medzi najskúsenejšie expertky v tejto oblasti. Vo svojej knihe odpovedá na vyše 300 stranách na najčastejšie otázky o tehotenstve a pôrode.

Poznáte to - budúce mamičky kladú množstvo otázok. Odpovedať na ne musia gynekológovia i pôrodné asistentky. Otázky v tejto knihe sú zodpovedané s využitím najnovších poznatkov, ktorým môžete dôverovať. Dozviete sa všetko, čo by rodička mala vedieť: od počatia až po prvé týždne života s novorodeniatkom. Kniha je prehľadne rozdelená na kapitoly Pokúšam sa otehotnieť, v ktorej sa dozviete o príprave na tehotenstvo, o období po potrate a čo robiť, ak sa dlho nedarí otehotnieť.
V kapitole Som tehotná si jednoducho pomocou tabuľky vypočítate presný dátum narodenia vášho dieťaťa, naučíte sa čo jesť a čo nejesť, aké aktivity sú v tehotenstve povolené a čo-to aj o mimoriadnych situáciách.
Nasleduje 40 týždňov čakania a s nimi všetky problémy, starosti, nálady...informácie o sexe v tehotenstve, vyšetreniach, nakupovaní ap. Ďalšia kapitola rieši samotný pôrod, tlmenie bolesti, partner pri pôrode, asistovaný pôrod, cisársky rez a samozrejme signály pôrodu.
Posledné dve kapitoly rozoberajú nový život po pôrode – aké je to byť čerstvými rodičmi, prečítate si o správnom dojčení, prvých dňoch s novorodencom, o starostlivosti a prirodzene, o dobíjaní bateriek.
Ak potrebujete mať pôrodnú asistentku, ktorá vám bude k dispozícii nepretržite, môže ňou byť kniha Otázky rodičiek. Na záver tejto užitočnej knihy nechýbajú mýty a slovník základných pojmov od abrupcie (oddelenie časti placenty) až po žlté teliesko, ktoré produkuje progesterón a ten pomáha udržiavať tehotenstvo a vytvárať placentu.
Angelológia

Angelológia

20. 09. 2010
Sú medzi nami. Pohybovali sa v pozadí vplyvných osôb po celom svete takmer od počiatku ľudskej civilizácie. Nefilimovia, potomkovia anjelov. Ich konanie po celý čas potajomky sledovali generácie odborníkov na anjelov, angelológov, ktorí zasvätili celý svoj život, aby nefilimov zastavili. „Cez dvere, ktoré otvoril Da Vinciho kód, vchádza Trussoniová so svojou Angelológiou,“ píše Publisher Weekly. Tajné náboženské spoločnosti, nefilimovia – potomkovia anjelov a ľudí, stupňujúce sa napätie a labyrint prekvapení. To všetko sľubuje fascinujúci dobrodružný thriller Angelológia.
Evangelina bola ešte dievčatkom, keď ju otec zveril do opatery františkánskym sestrám v New Yorku. Ako dvadsaťtriročná objavila korešpondenciu z roku 1943 medzi nebohou matkou predstavenou kláštora sv. Rozáliou a svetoznámou filantropkou Abigail Rockefellerovou. Vďaka tomuto objavu Evangelina odkrýva tajné dejiny spred tisícročí, ktorým dominovali nefilimovia.

Tieto kedysi mocné bytosti, ktoré nič nezastaví pred vojnou voči ľudstvu, aby v ňom rozvrátili dobro, sa zúfalo snažia zmocniť tajomstiev ukrytých v týchto listoch. Evangelina postupne začína chápať prepojenie medzi týmito svetmi a listami, ktoré našla, aj svoju úlohu, ktorú má zohrať v tomto prastarom, znovu rozdúchanom konflikte, a spoznáva svoju parížsku starú mamu, jednu z významných angelologičiek, ktorá sa snaží zabrániť katastrofickej porážke v predvečer nového milénia.

Angelológia ponúka príbeh plný napätia a dobrodružstva, ktorým sa prepletajú doteraz neodkryté stránky dejín. Ponorte sa aj vy do prastarého konfliktu medzi Angelologickou spoločnosťou a desivo krásnymi potomkami anjelov a ľudí. To pravé čítanie ja chladný jesenný večer.
Kód 9

Kód 9

14. 09. 2010
Tajomný príbeh nesmrteľnej lásky

Tejto knihe určite kresťanskí dogmatici tlieskať nebudú. Tento príbeh isto vyvolá diskusiu, možno aj búrlivú, v každom prípade však osviežujúcu. Autor sa v nej nebojí pustiť do kontroverzných tém, odkrýva neraz zamlčované. A všetko jeho snaženie vedie k číslu 9, ktoré je symbolom ženy, altruizmu, dávania a tvorenia...

Jozef Banáš prichádza s knihou, ktorá určite zarezonuje na slovenskom knižnom trhu. Kód 9 je pútavý príbeh, v ktorom sledujeme dvoch hlavných hrdinov. Michal, putuje z Východu na Západ. Z Číny cez Tibet, Nepál, Indiu do Vatikánu v reálnom čase. Oproti nemu putuje zo Západu na Východ druhý hlavný hrdina – Ježiš Kristus. Michal plní istú úlohu, ktorú dostal od síl dobra a skladá cestou deväť symbolov, aby sa z nich vytvoril konečný symbol. „Deviatka je najvyššie číslo číselnej sústavy a symbolizuje ženu, altruizmus, zatiaľ čo jednotka symbolizuje muža, egoizmus. Úlohou hlavného hrdinu je nastoliť opäť rovnováhu medzi mužom a ženou,“ vysvetľuje Jozef Banáš.

V knihe ponúka Banáš neraz tvrdé a šokujúce fakty o náboženstvách, najmä o kresťanstve a katolíckom vierovyznaní. Odmieta napríklad krstenie novorodeniatok, cirkevné finančné kšefty, nedôstojné postavenie ženy v cirkvi, či mocenské ambície cirkvi. Kódu 9 nechýba dobrodružstvo, erotika, láska ani napätie. Už vznik tejto knihy sprevádzali nezvyčajné tajomstvá. Najzvláštnejšie bolo nepálske stretnutie autora s jeho detskou láskou Kumari… Miesta, kde sa román Kód 9 odohráva totiž pochodil Jozef Banáš osobne – Tibet, Nepál, Indiu a sám priznáva, že táto cesta zmenila mnohé jeho názory či vnímanie života. „Žiaľ, duchovnosť sa aj z týchto tradične duchovných oblastí pod vplyvom komercie a konzumného tlaku médií a reklamy vytráca. Aj Kód 9 má byť akýmsi varovaním pred tým, kam svet smeruje,“ dodáva Banáš.
Čakáreň

Čakáreň

10. 09. 2010
Ako splodiť dieťa?

Nenaplnené rodičovstvo bola odjakživa citlivá téma. Mnohým dvojiciam sa nedarí splodiť dieťa, hoci po bábätku neuveriteľne túžia a robia pre to všetko. A keď nepomáha prirodzená cesta, niektorí siahajú po umelom oplodnení... a práve v jednom takom centre asistovanej reprodukcie sa začína nová kniha Denisy Fulmekovej s veľavravným názvom Čakáreň.

Kniha ponúka sondu do života dvoch párov, ktoré sa v centre asistovanej reprodukcie ocitnú v rovnakom čase. Fulmeková odvíja s detailnou znalosťou problematiky príbeh o napĺňaní odvekej ľudskej túžby za asistencie lekárov. Odkrýva dávne tajomstvá a majstrovsky vykresľuje situácie a pokĺznutia, ktoré môžu zásadne zmeniť osud žien a ich partnerov. „Pokúsila som sa čo najvernejšie stvárniť proces, ktorým prechádzajú ľudia v takýchto centrách,“ dodáva Denisa.

Životy týchto párov však nie sú ovplyvnené iba tým, čo zažijú v čakárni alebo v ordinácii lekára, ale mapuje aj ich pocity, problémy a celkom odlišné životné situácie. V príbehu nechýbajú obavy, nádeje, sklamania...všetko mimoriadne verne opísané. Za knihou je veľa času a energie, ktorú autorka vložila do štúdia problematiky. „Netušila som, koľko statočnosti, odhodlania a bojovnosti musia v sebe nazbierať mnohé páry a na druhej strane, aká môže byť spomínaná cesta vyčerpávajúca,“ vysvetľuje Denisa Fulmeková.

V knihe Čakáreň tak nájdete opis, ako umelé oplodnenie prežíva jedna mladšia a jedna o čosi staršia dvojica, pričom obidva páry sa nachádzajú v úplne iných životných i partnerských fázach. Jednoducho, v čakárni pred ordináciou sú si všetky páry rovné a nezáleží na tom, či máte drahé auto a honosný dom, či ste celebrita alebo nesmierne úspešný človek. „Každý si so sebou prináša svoj individuálny ľudský príbeh, svoje sklamania, očakávania, napätie i veľkú nádej,“ hovorí Denisa. Asistovaná reprodukcia je v slovenskej próze neprebádané územie a dokonca i autorka bojovala na začiatku s istými obavami. Napokon však v nej zvíťazila chuť napísať o ďalšej stránke naplneného, ale aj nenaplneného rodičovstva. „Verím, že knižka zaujme nielen tých, ktorých okolnosti zaviedli do podobnej čakárne...“ uzatvára Denisa Fulmeková.
Záblesky večnosti

Záblesky večnosti

03. 09. 2010
„Strach mám skôr zo života, smrti sa nebojím,“ povedal autor bestselleru Život po živote Raymond Moody, ktorý prichádza v nedeľu na návštevu Slovenska. V týchto dňoch mu vyšla ďalšia kniha Záblesky večnosti, ktorá približuje, ako rodina a priatelia často prežívajú prvé chvíle spolu so svojím blízkym na ceste z tohto do nasledujúceho života. Autor rozpráva o „spoločných zážitkoch na prahu smrti“.

Záblesky večnosti je prvá kniha, ktorá sa zaoberá týmto úžasným aspektom vzájomného duchovného prepojenia. „Na predstave života po smrti naozaj musí niečo byť,“ myslí si Moody. Práve „záblesky večnosti“ považuje za jednu z nevysvetliteľných vecí: podobné pocity ako umierajúci mávajú aj ľudia, ktorí pri umierajúcom trávia posledné dni a hodiny. Aj oni podľa Moodyho prieskumu cítili, ako duša zomierajúceho opúšťa jeho telo a ako sa umierajúcemu pred očami premieta celý jeho život.
Niektorí vnímajú jemnú hmlu nad telom matky či otca, ktorý práve zomrel. Ďalší rozprávajú o tom, ako odprevádzali člena rodiny na jeho ceste do neba... Príbehy v knihe Záblesky večnosti sú prekvapujúce a zároveň upokojujú. Ponúkajú útechu i nádej, vrhajú nové svetlo na tajuplnú cestu, čo nás čaká na konci tohto života.

Raymond Moody vyštudoval filozofiu, jeho vášňou sa stalo predovšetkým staroveké grécke myslenie. Zároveň tiež absolvoval medicínsku fakultu a stal sa psychiatrom. Nebol vychovaný v náboženskej rodine a vždy sa všetko snažil vysvetliť logicky a racionálne. Napriek tomu dospel k záveru, že niektoré veci rozumom nemožno vysvetliť. Moodyho čaká v Bratislave autogramiáda, prednáška a tlačová konferencia. Z knihy Život po živote, ktorú preložili do 30 jazykov, sa predalo 13 miliónov výtlačkov.
Piata hora

Piata hora

31. 08. 2010
Osud si treba vybrať!

„Vždy, keď som sa cítil absolútnym pánom situácie, prihodilo sa čosi, čo ma dokonale uzemnilo,“ píše v knihe Piata hora svetoznámy autor Paulo Coelho. Keď táto kniha vyšla po prvý raz, bola označovaná ako najočakávanejšia kniha roka. Vyšla naraz v šesťdesiatich krajinách a v mnohých sa rýchlo stala aj absolútnym bestsellerom. Román je návratom do starovekej Fenície, kde Coelho na príbehu izraelského proroka Eliáša sleduje zaujímavý ľudský osud, od neľútostnej tragédie až po odhodlanosť voliť si vlastnú životnú cestu.

Piata hora je šiesty román Paula Coelha. Dal sa v ňom inšpirovať príbehom proroka Eliáša, slávneho v židovskej, kresťanskej i moslimskej tradícii, práve zápasom o kultúrnu identitu svojho národa. Využil krátku pasáž z biblie a kladia zaujímavé otázky, ktoré nútia zamyslieť sa. Pokiaľ sme si strojcami vlastného osudu? Vari mi je naveky súdené dostať sa do blízkosti cieľa - no nikdy nepretrhnúť cieľovú pásku?“ pýta sa Coelho. „Vari je Boh taký krutý, že mi ukazuje palmy na obzore v okamihu, keď na púšti zomieram od smädu?“

Podľa Coelha neexistujú tragédie, iba nevyhnutnosť. Všetko má svoju príčinu. Len sa musíme naučiť, čo je definitívne a čo dočasné. ,, Občas treba bojovať aj proti Bohu. Občas každému skríži cestu nejaká tragédia,“ rozpráva Coelho. „Vtedy nás Boh vyzýva, aby sme sa postavili proti nemu a hľadali odpoveď na jeho otázku: ,Prečo tak lipneš na živote, ktorý je krátky a plný utrpenia? Aký význam má tvoj boj? Ten čo hľadá zmysel svojho života, považuje Boha za nespravodlivého a rozhodne sa bojovať proti svojmu osudu. Odvážni opustia Boha a pokračujú vo svojej ceste.\" Človek si musí podľa Coelha svoj osud vybrať a nie prijať.
Tajomstvo úspechu

Tajomstvo úspechu

27. 08. 2010
Na dosiahnutie úspechu stačí 9 krokov! Neveríte?
Je fakt, že nepoznáme svoje silné stránky, a ak áno, tak si ich nevážime. Stále sa snažíme odstraňovať slabiny, na ktoré nás odmalička upozorňovali. Neuvedomujeme si, že sa nám to nikdy nepodarí. Takto sme dokonale zamestnaní počas celého života a výsledok je ten, že neustále niečo hasíme, naprávame a dobiehame. V skutočnosti nevyvíjame žiadnu tvorivú činnosť. A práve to je chyba. Silné stránky, ich využitie a snaha dosiahnuť úspech je to, čo by nás malo poháňať ďalej, tvrdí Ján Zbojek, autor novinky Tajomstvo úspechu.

Mnohí túžime po úspechu, bohatstve a šťastí. Snažíme sa o to, ale vždy sa niekde zasekneme a nakoniec to vzdáme. Prečo sa to podarí vždy len niekoľkým šťastlivcom? Dokážem dosiahnuť úspech vo svojej oblasti aj ja? Odpovede nájdete v knihe Tajomstvo úspechu, ktoré ponúka 9 základných krokov.
Je až neuveriteľné, že dosahovať úspechy sa môže naučiť každý, tak ako keď sa človek vyučí nejakému remeslu, dokonca bez mimoriadnej námahy a nadmerného prekonávania prekážok. Začnete sa pozerať na tvorbu úspechu novým, prevratným spôsobom – „systémovým nazeraním“ . Naučíte sa využívať deväť krokov algoritmu úspechu, ktoré zaručujú dosiahnutie akéhokoľvek cieľa. Ide o praktický návod na použitie, nie teoretizovanie.

Mnohí prirovnávajú Tajomstvo úspechu k megaúspešnému titulu Tajomstvo (The Secret). Ten podľa J.Zbojeka poukazuje všeobecne na zákon príťažlivosti, ktorý nám umožňuje pritiahnuť si do života všetko, po čom túžime. „Je to obrovský pokrok v myslení, ale stále je to iba v rovine ideového poznania. Ja sa snažím ísť do väčšej hĺbky, ktorá odhaľuje podstatu tvorby,“ vysvetľuje autor. V knihe používa praktické príklady z bežného života tak, aby si to každý mohol vyskúšať v praxi.

„Život je veľmi jednoduchý, treba ho len pochopiť a prispôsobiť sa jeho tempu. Algoritmus úspechu nám umožní ľahšie sa priblížiť k životu a spokojne s ním splynúť,“ dodáva Ján Zbojek. Dlhé roky sa zaoberá výskumom duševných schopností človeka a rozvojom osobnosti. V súčasnosti vedie spoločnosť, ktorá vzdeláva ľudí v oblasti finančnej gramotnosti. Je zakladateľom Školy úspechu zameranej na finančnú nezávislosť ľudí. Pri vzdelávaní využíva najnovšie poznatky z nového odboru – neokybernetiky (kybernetika mysle a duševných procesov).
Obraz

Obraz

27. 08. 2010
Dve ženy, dva zdanlivo odlišné osudy a ich spoločné tajomstvo. Novinka slovenskej autorky Beaty Bazalovej iskrí nečakanými zvratmi i odhaleniami. Je to krehký príbeh, v ktorom sa submisívna manipulovaná Petra nevie vzoprieť manželovi, bohémka Marianna si užíva život a zároveň pátra po totožnosti ženy na tajomnom obraze. V románe s príznačným názvom Obraz nechýba vášeň, láska, sklamanie, ale hlavne napätie.

Príťažlivá, sebavedomá Marianna je študentkou VŠVU. Žije v prenajatom ateliéri bohémskym životom, v ktorom sa láska neberie až tak vážne... Zakríknutá Petra má manžela despotu. Keďže vyrastala v detskom domove, chce si udržať rodinu za každú cenu. Aj keď cíti, že pre manžela sa stáva predovšetkým zdrojom príjmov na uskutočnenie jeho vlastných snov, nevládze sa vzoprieť... Nič však nie je také, ako sa na prvý pohľad zdá a nie každá cesta je taká hrboľatá... V pivnici totiž objavia tajomný obraz, ktorý zasiahne do ich životov...

„Jemne, akoby držal v ruke kus krehkého skla, vybaľoval Alex z papiera posledný obraz. Keď ho oprel o stenu, Marianna zmeravela. Priamo na ňu sa dívala žena oblečená len do záplavy dlhokánskych plavých vlasov. Bledá ako z porcelánu hľadela dopredu modrými očami, z plátna kričali pootvorené krikľavočervené pery, s ich farbou súperilo len víno v sklenenom pohári na stopke, ktorú držala tromi prstami. Dlhé štíhle hrdlo pretínal jemný pásik retiazky s príveskom v tvare srdiečka. Na rozdiel od ostatných, z portrétu namiesto pokoja vyžarovalo sexuálne napätie, Marianna cítila v slabinách teplo, akoby splynula s tou ženou, akoby sa s ňou nejakým zázrakom stotožnila. Nemohla od nej odtrhnúť oči...“

Bea Bazalová je autorkou úspešného románu Láska na druhý pokus. „Písanie mi chutí. Preniesť príbehy z hlavy na papier, vyvolať emócie – to je také malé kúzlo,“ tvrdí autorka. Najčastejšie si sadne na terasu chalúpky vo Veľkých Turovciach, otvorí notebook a ponorí sa do deja rozpísanej knižky. Problémy v tej chvíli prestávajú existovať. Svojimi príbehmi sa chce dotknúť srdiečok čitateliek, čo je pre ňu pridaná hodnota.
Živočíchy-detská encyklopédia

Živočíchy-detská encyklopédia

27. 08. 2010
Potešte svoje deti zvieratkami!

Všimli ste si rozšírené detské očká plné plamienkov, keď si listuje v knihe so zvieratami? Ako študuje fotografie, porovnáva, číta informácie o tom, ktoré je najväčšie, najmenšie, najrýchlejšie či najčudnejšie? Jednou z takých kníh je rozhodne novinka – detská encyklopédia Živočíchy. Na vyše 300 stranách si môžu pozrieť všetky zvieratá od mravčiarov až po zebry. Zistia, čo zvieratá robia, čím sa živia, kde žijú a aký život majú ich mláďatá.

Encyklopédia Živočíchy-detská encyklopédia prenesie vaše deti do sveta plného zvieracích dobrodružstiev. Budú obdivovať útoky dravej sovy, pozorovať hromadné sťahovanie tisícov pakoní pásavých a vydajú sa na lov s húfom hladných žralokov sfyrien. Kniha ich zavedie do hlbín džungle, na končiare pohorí, do vôd polárnych morí či horúcich púští. Jednotlivé kapitoly informujú o dôležitých skupinách živočíchov – venujú sa ich zaujímavému životu, rodokmeňom a najdôležitejším údajom. Nájdete tu tisíce „katalógových faktov“, nádherné fotografie a pútavé súhrnné strany, kde sa porovnáva dvadsať či viac príkladov určitej skupiny živočíchov.

Kniha Živočíchy-detská encyklopédia je veľmi prehľadne rozdelená na kapitoly - cicavce, vtáky, plazy, obojživelníky, ryby, bezstavovce. Cieľom tejto čarovnej encyklopédie je uviesť deti do vzrušujúceho sveta živočíchov. Text dopĺňajú úchvatné fotografie, ktoré dokumentujú nielen pôsobivé sfarbenie a nádherné ozdobné prvky mnohých živočíchov, ale ilustrujú aj ich spôsob života vo voľnej prírode. Deti nájdu v knihe zázraky živočíšneho sveta, od najväčších po najmenšie a od nádherných po bizarné, aby nielen udivili, ale predovšetkým poučili mladých ľudí.

Nechýbajú ani časti o ohrozených zvieratách. Vedci sledujú, nakoľko sú jednotlivé živočíchy ohrozené, a používajú na to klasifikačný systém. Niektoré sú preto vyhynuté, iné kriticky ohrozené, ďalšie zraniteľné.
Nový život bez chlapa

Nový život bez chlapa

27. 08. 2010
„Táto kniha sa číta sama,“ tvrdí moderátorka Adela Banášová. Komplikovaný vzťah, vášnivé erotické hry, šokujúce zvraty a prekvapivá pointa. Na knižný trh prichádza moderný, dynamický román zo súčasnosti Nový život bez chlapa. „Rozhodne som sa pri jeho čítaní nenudila, príbeh má spád a sled prekvapivých udalostí,“ dodáva populárna moderátorka. Patrí medzi viaceré známe tváre, ktoré si novinku prečítali a doslova si na nej zgustli. „Táto kniha vás rozhodne nenechá ľahostajnými,“ súhlasí jej moderátorská kolegyňa Jarka Hargašová-Lajčáková.

Nový život bez chlapa napísali dvaja autori pod pseudonym Buless a podľa informácií vydavateľstva Ikar ide o mediálne známych ľudí, preto chcú zostať anonymní. „Ľahko ma to vtiahlo do deja a je nepostrehnuteľné, že to písali dvaja autori,“ čuduje sa speváčka Beata Dubasová. Na vyše 150 stranách rozohrávajú príbeh ambicióznej novinárky Niny a jej partnera Alexa, ktorý ju postupne zneisťuje, deptá, ponižuje a zosmiešňuje. „Práve skúsenosti vo vzťahoch bývajú tie najtvrdšie,“ myslí si Adela Banášová a podľa nej je najšokujúcejšie, keď si uvedomíte, aké absolútne bežné môžu byť dramatické udalosti, o ktorých si v novele prečítate. V každom z nás je trochu manipulátora, každý muž v našom vzťahu ním potenciálne môže byť a je dobré vedieť čím skôr to odhaliť. „Pri čítaní tejto naozaj mimoriadne pútavej knihy som si uvedomila, koľko existuje úžasných mužov, ktorých poznám a o ktorých by sa takáto kniha napísať nedala,“ dodáva.

Knihu si na dovolenke na Hvare prečítal aj v súčasnosti najčítanejší český autor Michal Viewegh. „Talent autorom rozhodne uprieť nemožno. Príbeh je svižný a majstrovsky napísaný,“ hovorí autor viacerých bestsellerov, ktoré boli aj sfilmované. Pre náročnejšieho čitateľa by sa podľa neho dala rozvinúť kompozícia, dialógy, hlbšia psychológia postáv, no v takejto podobe je to príbeh zo života. Letné, oddychové čítanie, ako to zrejme aj autori zamýšľali, myslí si M.Viewegh a dodáva: „Pri čítaní ich príbehu som naozaj získal averziu voči tej odpornej hlavnej postave...a trpel som, že sa Nina tomu idiotovi nevzoprela skôr.“

Áno, hoci Alexove zhadzovania a urážky Ninu zraňujú, rozchod tvrdošijne odmieta. Úplne opantaná erotickými hrami odmieta analyzovať každý varovný signál aj zistenia svojej priateľky. Precitne, až keď Milena za nevyjasnených okolností zahynie. Vytriezvenie však znamená ďalšie nečakané komplikácie, na ich riešenie nestačí ani alkohol, ani odhodlanie skoncovať s Alexom. Keď sa napokon na takýto krok odhodlá, stane sa niečo, čo by jej nenapadlo ani v tom najhoršom sne... „Je to rozhodne zaujímavé čítanie pre všetky moderné ženy, ktoré nemajú predsudky,“ odporúča moderátorka Matka Brychtová. „Knižka je napísaná ľahkým perom a keď sa do nej pustíte, musíte ju dočítať až do konca.“ A práve ten vás šokuje, hoci ho možno tušíte posledné desiatky strán. Stále si však nie ste istí, váhate... „Páčili sa mi práve tie prekvapivé a náhle zvraty, až s prvkami detektívky,“ prikyvuje B.Dubasová.

Podľa terapeutky Moniky Herdovej je príbeh autentický a presvedčivý. Téma, ktorá oslovuje veľa žien. Príbeh, pri ktorom si uvedomíte, že aj horlivá túžba môže zabíjať a kladiete si otázky: „Čo to so sebou my ženy robíme, keď sme schopné až takto ohnúť chrbát? Kam až siaha neúcta k nám samým? Čo všetko sme schopné urobiť za trochu lásky?“ pýta sa psychoterapeutka. Túžba bez rozumu je ako kvet bez vody. Rýchlo stráca na sile a kráse. Ako žena bez úcty...
Chutnučká mamina

Chutnučká mamina

27. 08. 2010
V ideálnom svete by každé tehotenstvo bolo naplánované tak, že by matka i otec dodržiavali optimálny životný štýl. V skutočnosti však napríklad vo Veľkej Británii je len 50% tehotenstiev takých, ktoré si rodičia naozaj želali. Dĺžka štádia pred otehotnením, keď sa má meniť spôsob stravovania, závisí od množstva zmien...

Dôležité je stravovať sa počas tehotenstva tak, aby sa dieťatko narodilo zdravé. Čo teda môžete jesť počas tehotenstva? Že nemáte čas premýšľať nad tým, čo budete jesť? Obávate sa, že sa nezbavíte kíl?

Chutnučká mamina ponúka na takmer 200 stranách množstvo praktických receptov a užitočných informácií. Doprajte svojmu bábätku kvalitný štart do života pomocou tohto praktického sprievodcu, kde sa dozviete o najdôležitejších živinách, o potravinách, ktorým sa máte vyhýbať, o vhodných chuťovkách a rôzne ďalšie informácie.

Vyše 60 jednoduchých receptov na prípravu chutných a zdravých pokrmov, návrh jedálneho lístka a inšpiráciu na každodenné chuťovky, raňajky a obedy. Autorka Hope Ricciottiová vám tiež poradí, čo treba robiť, aby ste sa rýchlo a bezpečne vrátili do svojej pôvodnej formy. V Chutnučkej mamine sú tie najdôležitejšie informácie o stravovaní v tehotenstve - a oveľa viac!
Rýchlokurz varenia

Rýchlokurz varenia

27. 08. 2010
Chcete sa naučiť variť? A chcete to aj rýchlo?
Kniha Rýchlokurz varenia vám zaručene pomôže. Neobsahuje iba recepty, ale aj základné informácie o jednotlivých potravinách a postupoch úprav. Takmer 200 strán inšpirácie, skvelých pochúťok a užitočných rád. Autorka Martina Kittlerová je diplomovaná ekotrofologička a z jej pera už vyšli viaceré „kuchárske“ bestsellery. Jej zásadou v kuchyni zameranej na rodinu je: nekomplikovane variť a minimálne raz za deň spoločne stolovať.

Knihu Rýchlokurz varenia začína autorka radami, čo uľahčí každodennú prácu v kuchyni, ako rozumne hospodáriť, aké hrnce a panvice použiť a presvedčí, že zvyšky sú vždy najlepšie. Publikácia je rozdelená na 10 kapitol od Zemiakov, cez Cestoviny, Ryžu, Vajcia až po Mäso a Ovocie.

Napríklad v kapitole o zemiakoch hneď na úvod poradí, ako pripraviť chrumkavé opekané zemiaky, haruľu, zemiakové knedle, gratinované zemiaky či skvelý zemiakový šalát. A nasledujú konkrétne recepty, pri ktorých sa vám budú zbiehať slinky. Pečené zemiaky s chrenovým krémom a krabmi. Zemiaky po provensalsky. Či švajčiarsky cukinový rösti koláč.

V kapitole Cestoviny radí autorka, ktorá cestovina k akej omáčke, ako správne pripraviť sklovité rezance či akurátne halušky. V časti o vajciach nájdete Vzdušnú omeletu so šľahačkou a malinami alebo Jablkové palacinky s krokantovým jogurtom. No a v poslednej časti knihy Rýchlokurz varenia venovanej ovociu dostanete tip, ako pripraviť jablkový pretlak, pomarančový krém, ovocnú kašu, červené želé alebo Krupicové flameri so slivkovou omáčkou.
Štíhla bez hladovania

Štíhla bez hladovania

27. 08. 2010
Nadváhu spôsobuje hlad. Ten však nevzniká v bruchu, ako si mnohí myslia, ale v mozgu. Dokazujú to najnovšie výskumy – nadváha je naozaj často dôsledkom nesprávneho fungovania mozgu. Práve na tomto fakte stavia novinka na knižnom trhu „Štíhla bez hladovania“, ktorá tvrdí - schudnúť natrvalo môžete len vtedy, ak prestanete hladovať, organizmu doprajete presne to, čo potrebuje, a každý pokrm si naplno vychutnáte. Základom úspechu je správna kombinácia potravín. Ráno a napoludnie konzumujte potraviny s vysokým obsahom zdravých sacharidov a večer jedzte pokrmy s vysokým obsahom bielkovín a zdravých tukov.

V prvej časti vysvetľuje kniha, prečo hlad a škvŕkanie v bruchu nie je to isté. Ako vám pomôže hormón s univerzálnymi účinkami serotonín? Ktoré vône ovplyvňujú naše pocity a ktoré pokrmy zasýtia, či naopak, ktoré určite nezasýtia? K obľúbeným spôsobom chudnutia patria aj diéty, pri ktorých je vynechaná večera. Po každom jedle sa totiž zvýši produkcia inzulínu, čo spôsobí pokles hladiny krvného cukru. Ak teda vynecháte dva až tri razy týždenne večeru, hladina inzulínu nestúpne a vďaka tomu sa neobjavia ani pocity hladu. Medzi posledným jedlom jedného dňa a raňajkami nasledujúceho dňa by malo uplynúť minimálne štrnásť hodín... Je to správny spôsob stravovania? Na to odpovie kniha „Štíhla bez hladovania“, ktorá ponúka aj prehľad hlavných typov diét.

Súčasťou knihy sú aj osudy štyroch ľudí a ich cesta k úspechu. Petra je rozvedená matka s pevnou vôľou, ktorá si aj napriek nabitému programu našla svoj spôsob chudnutia. Helena márne čaká na partnera a rodinu, čo ju oberá o energiu a chuť do života. Podarilo sa jej však schudnúť. Ako? Kamila má zasa rodinu a deti, takže minimum času na seba. Kilá pribúdali, schudnúť sa nedarilo, až kým nezmenila spôsob stravovania. No a štvrtý príbeh je o Vladimírovi, úspešnom a optimistickom chlapíkovi s nadváhou. Posledný deň dovolenky na Kanárskych ostrovoch mu zazvonil telefón, ktorý mal na jeho život nečakané následky...

V knihe vám autori poradia, ako sa dá hlad utíšiť pomocou jednoduchých trikov, aby ste neboli počas dňa hladný. „Štíhla bez hladovania“ ponúka chutné recepty, ktoré vám pomôžu schudnúť.
13.04.2021 Viac

It means you are going to be p ...

topreview

It means you are going to be promoted. When your personal life is gone, remember ...

08.04.2021 Viac

Toptopnet

lostoldtime35

Get along nicely with othersin our every day lifestyles, we need to come into contact ...

07.04.2021 Viac

Re: zubky

zackwang

Thanks for your sharing,That's pretty cool. eCommerce directories and sponsored ...

07.04.2021 Viac

It means you are going to be p ...

thewriter

It means you are going to be promoted. When your personal life is gone, remember ...

07.04.2021 Viac

Thetoparticle

mokktewy

I accidentally saw on the platform that day that the total duration of my League ...

05.04.2021 Viac

Re: Kyselina Hyaluronová-aplik ...

volantemie

Tento obchod si môžete pozrieť, ak obvykle kupujete veci online: https://makeup.sk/categorys/221497/ ...

17.03.2021 Viac

Re: Cvičenie

Sabinaca

Ja taky doporučuji koukat na konkrétní parametry. Dobrý je článek o výběru rotopedu, ...

09.03.2021 Viac

Re: Cvičenie doma

keilayh

Mám doma eliptical, to je za mňa najlepší cvičiaci stroj. Ale zas záleží či chceš ...

09.03.2021 Viac

Re: Vysporiadanie BSM podľa môjho ...

keilayh

Ahoj, osobne by som asi zašla za právnikom, ktorý by ti v tom osobne pomohol. Inak ...

16.07.2020 Viac

Re: Deti a sport

margitazvoncek

Ja som naše dieťa teraz prihlásila na hádzanú. Máme to kúsok a určite by som chcela ...

388901x Viac

Cvičenie

veverka1
369924x Viac

LEN TAK POKECAT

ivetka1980
261778x Viac

Dobre recepty

terez254
259914x Viac

Deti a sport

gombicka1
253155x Viac

Piatok trinásteho

melindi
251209x Viac

Eshopy

terez254
220421x Viac

Cvičenie doma

Tranula00
196363x Viac

Voľný cas

Jajus345
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť