Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Financie, Sociálne dávky - Už ste požiadali o zvýšený rodičovský príspevok?

od zuzkak1983 » Pia Feb 05, 2010 8:49 pm

sandras ani ja som nedostala nič!!malý sa narodil predčasne v októbri a od nového roka bol ten zvýšený príspevok pri narodení a prvá dcéra tiež keď sa mi narodila,tak rok nato dávali pri 1 dieťati ten zvýšený...takže som si požiadala aspoň teraz o zvýšený RP.budem ho dostávať 10mesiacov a potom sa pôjdeme pásť :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 150
Registrovaný: Ned Aug 16, 2009 11:08 pm

od sandras » Pia Feb 05, 2010 9:11 pm

zuzka... ked neprší aspon kvapká :wink:

len ma včera tak zaskočila jedna staršia pani zo susedstva, čo bola srááášne prekvapená, že už pracujem.... vraj "teraz??? ked je ten vysoký príspevok??? :shock: :shock: :shock: a čo ste nezostala ešte doma a brať peniaze :shock: " Tak som jej vysvetlila, že tie "mega-peniaze" dostane len pár mamičiek a len do 2 rokov, takže by som na ne aj tak nárok nemala, lebo naš malý už bude mať čoskoro 3 roky... A že nech si nemyslí, týka sa to len niektorých mamičiek a ja osobne to považujem len za súčasť predvolebnej kampane našej vraj-sociálnej vlády. Len plné noviny vyhlásení o zvyšovaní, no skutek utek ... :roll:

Súhlasím s tým, že zvýšili len matkám, ktoré pred MD pracovali... to je v poriadku. No mali to zvýšiť radšej menej a až do 3 rokov a mala ostať zachovaná možnosť pracovať na dohodu tak, ako to bolo predtým ( a nie že teraz si musia platiť odvody samé...).
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od janka97 » Pia Feb 05, 2010 9:21 pm

zuzkak1983 píše:sandras ani ja som nedostala nič!!malý sa narodil predčasne v októbri a od nového roka bol ten zvýšený príspevok pri narodení a prvá dcéra tiež keď sa mi narodila,tak rok nato dávali pri 1 dieťati ten zvýšený...takže som si požiadala aspoň teraz o zvýšený RP.budem ho dostávať 10mesiacov a potom sa pôjdeme pásť :lol:


Zuzka my sme na to podobne povedala by som že ja ešte horšie. Malý sa mi narodil a dostala som len ten základný príspevok, niekoľko mesiacov na to zvýšili príspevok pri narodení na tých 15.000Sk keď sa nám narodila druhá dcérka zase o niekoľko mesiacov príspevo pri narodení odsúhlasili aj pri druhom aj treťom dieťati, takže zase nič. A teraz malá bude mať vo februári dva roky takže zvýšenie sa ma dotýka na dva mesiace. Čo k tomu dodať, možno ak budem mať tretie dieťa???? A potom záhadne všetko zrušia :lol: :lol: :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Ned Apr 26, 2009 2:23 pm
Bydlisko: Topoľčany

od sandras » Pia Feb 05, 2010 9:42 pm

janka97 píše: možno ak budem mať tretie dieťa???? A potom záhadne všetko zrušia :lol: :lol: :lol: :lol:
pri frekvecii zmien v zákonoch v našom štáte a mojom "šťastí" by som sa tomu vôbec nečudovala :roll: :lol:
Každopádne, ak budeme chcieť mať 3. dieťa, nebude to kvoli žiadnym príspevkom, ale preto, že to chceme my vnútorne
Myslím, že takéto príspevky v žiadnom prípade porodnosť nezvýšia ... možno trošku na začiatok pomôžu, ale určite nepojde žiadna normálna žena rodiť len kvoli príspevku

nech žije baby-boom :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od zuzkak1983 » Pia Feb 05, 2010 9:42 pm

janka97 píše:
zuzkak1983 píše:sandras ani ja som nedostala nič!!malý sa narodil predčasne v októbri a od nového roka bol ten zvýšený príspevok pri narodení a prvá dcéra tiež keď sa mi narodila,tak rok nato dávali pri 1 dieťati ten zvýšený...takže som si požiadala aspoň teraz o zvýšený RP.budem ho dostávať 10mesiacov a potom sa pôjdeme pásť :lol:


Zuzka my sme na to podobne povedala by som že ja ešte horšie. Malý sa mi narodil a dostala som len ten základný príspevok, niekoľko mesiacov na to zvýšili príspevok pri narodení na tých 15.000Sk keď sa nám narodila druhá dcérka zase o niekoľko mesiacov príspevo pri narodení odsúhlasili aj pri druhom aj treťom dieťati, takže zase nič. A teraz malá bude mať vo februári dva roky takže zvýšenie sa ma dotýka na dva mesiace. Čo k tomu dodať, možno ak budem mať tretie dieťa???? A potom záhadne všetko zrušia :lol: :lol: :lol: :lol:

my už tretie neplánujeme i keď môj vraví,že keby sme mali väčší byt,tak by chcel..,ale ja už nie...2 pôrody mi stačili a mala som aj zdravotné problémy a 2 deti ,muž a pes stačia :wink: :!:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 150
Registrovaný: Ned Aug 16, 2009 11:08 pm

od janka97 » Pia Feb 05, 2010 9:54 pm

zuzkak1983 píše:
janka97 píše:
zuzkak1983 píše:sandras ani ja som nedostala nič!!malý sa narodil predčasne v októbri a od nového roka bol ten zvýšený príspevok pri narodení a prvá dcéra tiež keď sa mi narodila,tak rok nato dávali pri 1 dieťati ten zvýšený...takže som si požiadala aspoň teraz o zvýšený RP.budem ho dostávať 10mesiacov a potom sa pôjdeme pásť :lol:


Zuzka my sme na to podobne povedala by som že ja ešte horšie. Malý sa mi narodil a dostala som len ten základný príspevok, niekoľko mesiacov na to zvýšili príspevok pri narodení na tých 15.000Sk keď sa nám narodila druhá dcérka zase o niekoľko mesiacov príspevo pri narodení odsúhlasili aj pri druhom aj treťom dieťati, takže zase nič. A teraz malá bude mať vo februári dva roky takže zvýšenie sa ma dotýka na dva mesiace. Čo k tomu dodať, možno ak budem mať tretie dieťa???? A potom záhadne všetko zrušia :lol: :lol: :lol: :lol:

my už tretie neplánujeme i keď môj vraví,že keby sme mali väčší byt,tak by chcel..,ale ja už nie...2 pôrody mi stačili a mala som aj zdravotné problémy a 2 deti ,muž a pes stačia :wink: :!:



Zuzka plne ťa chápem ja mám dve deti, dvoch psov a jedného manžela a tiež mám toho plné zuby ani jeden z pôrodov nebol jednoduchý aba dva boli na hrane života tak tretie nepripadá do úvahy ale nehovorím ak by som náhodou zostala tehotná určite vziať si to nenechám, ale robím všetko aby som sa tomu vyvarovala.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Ned Apr 26, 2009 2:23 pm
Bydlisko: Topoľčany

od sandras » Pia Feb 05, 2010 9:57 pm

ja sa tiež na tretie nechystám... a to ani psa nemáme :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od zuzkak1983 » Pia Feb 05, 2010 10:09 pm

janka ja som bola otvorená vraj od 24 týždňa a od 30 som ležala na posteli a pichali mi 3krát denne magnézium a dávali mi kopec liekov.malý sa narodil ani neviem v ktorom týždni a mesiaci,lebo každý lekár hovoril inak.podľa teh.knižky bol v 35.,ale do listu po narodení dali 37.,tak neviem.po pôrode mal dosť vážnu infekciu a keď mal 4 týždne tak prestal dýchať,ležali sme v nemocici pár dní,zistili,že má silný reflux.až do 10-12 mesiacov boli s ním dosť veľké problémy,ale už je v poriadku a teším sa,že je to za nami :!: :!: :!:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 150
Registrovaný: Ned Aug 16, 2009 11:08 pm

od janka97 » Sob Feb 06, 2010 12:40 am

Zuzka si si toho vytrpela. Ja som s prvým synom šla rodiť otvorená vraj na 6cm, po 12 hod som nevládala tlačiť mala som ako dieťa zistenú aritmiu na srdci, keď som hovorila lekárom že to nezvládnem neverili, Synkovi hlavička sa zasekla medzi pánvovými kosťami ani cisársky už nemohli urobiť posledné čo si pamätám bolo ako sestra vraví tlak 60/30 rýchlo adrenalín, syna zo mňa vytlačili silou a lakťami, bol resuscitovaný , ale ináč všetko o.k až na to že je hyperaktívny čo je pripísané pod ťažký pôrod a sledovaný na neurológii. Druhý pôrod bol na jedničku až na to že po pôrde som strašne krvácala alekárka to ignorovala, keď mala dcérka 3 týždne šla som k lekárke, lebo som odpádavala poslali ma na kyret kde mi prepichli maternicu, polaparoskopii usúdili, že to trebba zašívať tak ma ešte rozrezali aby mi zachránili maternicu, malá má dva roky a ja som stále neni o.k. Nakoniec povedali že ešte týždeň a mala by som rozsiahlu otravu krvi, pretože mi po pôrode nevzali celú placentu. Zažili sme toho asi dosť na to aby sme rozmýšlali o ďalšom dieťatku, aj keď ako som písala hore na potrat by som určite nešla. :cry: :cry:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Ned Apr 26, 2009 2:23 pm
Bydlisko: Topoľčany

Re: Už ste požiadali o zvýšený rodičovský príspevok?

od wewa96 » Štv Okt 02, 2014 1:21 pm

Ahojte ja mam 1.5 rocneho syna. Mam nsrok aj ja poziadat o to zvisenie ci nie respektiv.ake su podmenky? Teras dostavam rodicak plus prispevky toje nejakych 220 € cize o kolko by sa mi to zvysilo?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 75
Registrovaný: Pon Sep 29, 2014 11:59 am

Re: Už ste požiadali o zvýšený rodičovský príspevok?

od keilayh » Štv Okt 02, 2014 4:30 pm

wewa96 píše:Ahojte ja mam 1.5 rocneho syna. Mam nsrok aj ja poziadat o to zvisenie ci nie respektiv.ake su podmenky? Teras dostavam rodicak plus prispevky toje nejakych 220 € cize o kolko by sa mi to zvysilo?


Toto je tema z roku 2009, čiže zrejme neaktualne. Čo si pamätám, to bolo kedysi, že boli dva rodičovske, už neviem ake boli podmienky alebo to bolo skôr datumovo ohraničene. Teraz už je len jeden.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: Už ste požiadali o zvýšený rodičovský príspevok?

od wewa96 » Štv Okt 02, 2014 4:45 pm

Jaj tak nevsimla som si. Dakujem
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 75
Registrovaný: Pon Sep 29, 2014 11:59 am

Re: Už ste požiadali o zvýšený rodičovský príspevok?

od mechanis » Ned Jan 07, 2018 6:29 pm

Tak toto je aky vtip ?

Rodičovský príspevok a prídavok na dieťa sa od nového roka mierne zvýšili

http://spravy.pozri.sk/clanok/rodicovsk ... li/1282081

pozrite si tie konkretne sumy :-))))
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Pon Jan 19, 2009 3:12 pm

Re: Už ste požiadali o zvýšený rodičovský príspevok?

od mechanis » Uto Jan 16, 2018 5:41 pm

Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Pon Jan 19, 2009 3:12 pm

Predchádzajúci

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť