Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Knihy

Školské zvieratká

Školské zvieratká

11. 11. 2016
Zvierací záchranári a zverolekárka Julinka

Detskí čitatelia milujú rôzne série a tieto patria rozhodne medzi najobľúbenejšie. Obidve totiž prinášajú príbehy zo skutočného života, ktoré deti nielen zaujmú, pobavia, ale všeličo sa pri nich naučia.

V sérii Julinka – malá zverolekárka vyšla už ôsma kniha s názvom Školské zvieratká. Julinka je...ale nech sa predstaví sama:
„Volám sa Julinka, a keď budem veľká, chcem byť zverolekárka,“ vyhlasuje v každej časti malé dievčatko. A robí pre to všetko. Pomáha mamine, ktorá je skutočnou zverolekárkou, stará sa o zvieratká svedomite a zodpovedne. A veľakrát už zachránila drobné zvieratká.

A Julinka pokračuje: „Škola, do ktorej so Zuzkou chodíme, je jednoducho skvelá. V triede totiž môžeme mať zvierací kútik. Chováme v ňom morčatá, rybičky, rôzne chrobáky a jašteričky. Tento týždeň bude našu učiteľku prírodopisu zastupovať slečna Fajnová. So Zuzkou sme presvedčené, že veľa vecí o živočíchoch nevie. My, našťastie, áno, tak dúfam, že nebude ťažké postarať sa o všetky školské zvieratká.“

Julinka má len desať rokov, ale všetko okolo starostlivosti o zvieratká berie naozaj seriózne. Vedie si dokonca denníček, kde si píše nové poznatky – napríklad bez čoho sa zvieratká nezaobídu, na čo sa používa dážďovkový čaj a ktoré zvieratká patria do bytu.
Zasnežená červienka

Zasnežená červienka

11. 11. 2016
Zvierací záchranári

Ďalšia mimoriadne obľúbená séria sú zvierací záchranári, ktorí už pomáhali opustenému ježkovi, plachému poníkovi, kozliatku v ohrození, sovičke, zajačikovi, zatúlanému jahniatku, aj mačičke a psíkovi.

Zasnežená červienka je už deviaty príbeh z tejto nádhernej série.
Hlavní hrdinovia Evan s Hanou našli v snehu schúlenú malú červienku. Vôbec sa nehýbala a čoskoro zistili, že sa chytila do pasce! Prilepila sa na kartón s lepidlom. Ihneď zavolali zvieracích záchranárov, ktorí im prišli na pomoc.
„Ľudia používajú takéto pasce na myši a potkany, ale sú nehumánne,“ vysvetlila im záchranárka Courtney, keď sa nimi dorazila. „Prilepia sa im nohy a nemôžu utiecť. Problémom však je, že sa do nej chytia aj iné zvieratká.“
Musia teraz konať rýchlo, pretože stále husto sneží.
Podarí sa záchranárom červienku vyslobodiť? A prežije červienka lepidlovú pascu?

Zasnežená červienka – a vlastne celá séria Zvierací záchranári – sú krásne príbehy o ľuďoch s dobrým srdcom, ktorí pomáhajú zachraňovať zvieratká. Sú napísané podľa skutočnej udalosti.
FAKTivity

FAKTivity

28. 10. 2016
Zaujímavé fakty. Zábavné aktivity

S týmito knihami sa vaše deti rozhodne nebudú nudiť. V edícii Stonožka štartuje nová úžasná séria FAKTivity.
Prvé štyri knižky vás vezmú na prechádzku po ľudskom tele, spoznáte jedinečný svet divých zvierat, prenesiete sa v čase k dinosaurom a môžete experimentovať vo vede.
4 plnofarebné knihy pre čitateľov o 9 rokov plné zaujímavých informácií, zábavných pokusov, nečakaných postrehov, k tomu pekné ilustrácie, popisy a vysvetlivky.

Objav a spoznaj záhady ľudského tela
Vyber sa na okružnú cestu po ľudskom tele za novými informáciami. Na neuveriteľne objavnej púti vyrieš úlohy a hádanky, prechádzaj cez bludiská a urob aj zopár pokusov.
Veď tvoje telo je úžasné. Je to živý stroj, ktorý sa dokáže hýbať, dýchať, jesť, rozprávať a premýšľať. Jediné ľudské telo obsahuje stovky kostí, miliardy baktérií a bilióny buniek. Pusti sa do objavovania!

Spoznaj úžasný svet divých zvierat
Naša planéta je domovom pre vyše 8 miliónov rozličných druhov živočíchov od drobných kolibríkov po obrovské vráskavce vrátane nás ľudí! Precestuj súš, vzduch aj oceány a objav svet divých zvierat.
Začni svoju dobrodružnú cestu hneď teraz!
Cestuj okolo sveta a spoznaj fakty o úžasných zvieratách žijúcich od ľadových polárnych oblastí po dažďové lesy a púšte. Na neuveriteľnej objavnej ceste rieš úlohy a hádanky a bludiská.

Cestuj v čase do ohromujúcej krajiny dinosaurov
Prvé dinosaury sa objavili pred 228 miliónmi rokov. Na zemi žili 165 miliónov rokov – 80-krát dlhšie, než existujú ľudia. Chceš sa s niektorým zoznámiť?
Cestuj s nami späť v čase!
Poď na výlet do éry dinosaurov a zisti veľa zaujímavostí o týchto vzrušujúcich živočíchoch! Vyrieš úlohy, domaľuj obrázky a nájdi cestu z labyrintu na vzrušujúcej výskumnej ceste do minulosti.

Vynájdi, objav a experimentuj vo svete vedy
Zamýšľaš sa niekedy na tým, vďaka čomu bublinkuje perlivý nápoj, prečo sa na oblohe objaví pestrofarebná dúha, ako štartuje do vesmíru raketa? Otázky, ktoré si kladieme, sa môžu stať pohnútkou vydať sa na vzrušujúcu bádateľskú výpravu.
Podniknime spolu cestu za poznaním sveta vedy!
Inšpirujúci vedci, neuveriteľné objavy a úžasné vynálezy – poď objavovať svet vedy plný zaujímavých faktov! Na ceste ťa čakajú úlohy, rébusy, bludiská aj experimenty!
Séria FAKTivity je pre predovšetkým pre deti na prvom stupni základnej školy. Nájdu v nej úžasné fakty, úlohy, bludiská, fascinujúce detaily, vynálezy, hlavolamy a pokusy.
V každej knižke je na konci slovník a správne odpovede, takže deti sa nielen zabavia, zahrajú, ale veľa aj naučia nenásilnou formou.
Miles a Niles

Miles a Niles

12. 10. 2016
Kvôli nim vyhodia riaditeľa školy!

Zábavná a dobrodružná séria pre tínedžerov Miles a Niles pokračuje, druhý diel má názov Je to zlé.
Ak si spomínate na jednotku, Miles je najväčší šibal a v škole nemá konkurenciu. Robí kanadské žartíky a zabáva svojich spolužiakov. Je neprekonateľný, svetový, kráľ... Ale po presťahovaní do nudného Drichmanského údolia sa všetko zmení a zrazu má konkurenciu. Niles je zdá sa ešte lepší... Po menších peripetiách a nedorozumeniach sa z nich však stali najlepší kamoši a teraz prišiel ich čas!

Takmer každý deň nebojácni špekulanti Miles Murphy a Niles Sparks svojimi kanadskými žartíkmi prevracajú Drichmanskú akadémiu prírodných vied a literatúry hore nohami. Ich výčiny náramne bavia spolužiakov, no strápňujú nepriateľa, namysleného riaditeľa Barkina. Až raz, v deň školského fotografovania, chlapci zájdu priďaleko

Miles a Niles sú jediní členovia dvojčlenného tajného spolku známeho iba a len im dvom ako Nebezpečná dvojka. Nebezpečná dvojka je špeciálny tajný spolok. Je to fóristický klub. No a v tento deň – je práve nedeľa – sa Miles s Nilesom chystajú na svoj najnovší kanadský žartík...
Dobrý kanadský žartík si vyžaduje vhodného obetného baránka a obetným baránkom by mal byť niekto, kto si zaslúži byť obeťou kanadského žartíka. Riaditeľ Barkin bol skvelý obetný baránok, lebo:
1) vo svojich prejavoch a nápisoch rozvešaných po celej škole si vynucoval rešpekt študentov;
2) vždy, keď niekto spochybnil jeho moc, vyvádzal a nahneval sa tak, až mu tvár celkom sfialovela (a to bývalo často);
3) zrušil tohoročné tematické dni, lebo sú to vraj samé pochabosti, vrátane Dňa výstredných účesov, Dňa fúzov a Cúvacieho dňa, nechal iba Pyžamový deň (kompromis, ktorý dosiahla študentská predsedníčka po tvrdom vyjednávaní s Barkinom za podmienky, že v Pyžamový deň sa vyučovanie začne o pätnásť minút skôr, keďže žiaci sa nemusia obliekať);
4) dopustil sa ďalších odporných činov vrátane všetkého, čo sme opísali v prvej knihe.

Po ich žartíku dostane pán Barkin padáka. Na jeho miesto nastúpi Barkinov otec, nekompromisný riaditeľ Barkin starší. A je to zlé, lebo ten vládne škole železnou rukou...

„Dvojitá porcia zábavy a neplechy!“ povedal Jef Kinney, autor svetoznámeho Denníka odvážneho bojka o novej zábavnej sérii Miles a Niles. Smiešna, úžasne prefíkaná a napínavá séria do poslednej stránky. Miles a Niles totiž vedia otočiť svet hore nohami!
A dosť!

A dosť!

10. 10. 2016
Rodičovský hit A dosť!

Už máte knihu, o ktorej Sunday Times napísali: „Táto kniha je zúfalo potrebná pri výchove detí.“ A podľa Spectatoru by túto knihu mali vydávať na lekársky predpis.
V slovenčine už vyšla pred pár rokmi, no stala sa bestsellerom a rýchlo sa vypredala. Konečne je tu nové vydanie s praktickejším formátom.
Reč je o novinke A dosť! s podtitulom Francúzske deti nevystrájajú pri jedle.
Je to kniha o výchove detí, o tajomstve, ako zo seba urobiť skvelého rodiča, ktorý bude na svoje ratolesti právom hrdý.

V jasličkách

Crèche, čiže po francúzsky jasle, učí okrem iného aj trpezlivosti. „Bola som svedkom, ako sa dvojročné dievčatko domáhalo, aby ho Mehrie vzala na ruky,“ popisuje P.Druckermanová.
Mehrie však práve čistila stôl, kde deti dojedli obed. „Teraz to nepôjde, zlatko. Musíš vydržať dve sekundy,“ povedala Mehrie veľmi nežne dievčatku a potom sa otočila ku mne: „Skúšame deti učiť, že musia počkať, je to veľmi dôležité. Nemôžu mať všetko okamžite.“

Nechajte deti na pokoji!
Deti treba nechať na pokoji. Niekedy sa musia len tak hrať alebo aj nudiť. Nesprávajme sa obmedzujúco. Neurčujme im stále, čo majú a čo nemajú robiť. Treba im nastaviť prísne limity, ale dopriať im aj slobodu v ich rámci. Takýto výchovný štýl z vás urobí spokojnejších rodičov a z detí šťastné, samostatné bytosti, píše sa v knihe A dosť! od Pamely Druckermanovej.

Francúzske deti sú rovnako búrlivé, zvedavé a kreatívne ako tie naše, či iné po celom svete. Ale sú oveľa lepšie vychované a správajú sa slušne. Rodičia ich do ničoho nasilu nenútia a dovolia im objavovať svet svojím vlastným tempom.
Ako je to možné? Veď aj vy dávate voľnosť a popúšťate opraty...no div vám neposkáču po hlave a ide vám z nich prasknúť hlava.

Práve o tom je kniha americkej novinárky Pamely Druckermanovej, ktorej sa v Paríži narodilo dieťa. Nemala ambície stať sa „francúzskym rodičom“, veď francúzske rodičovstvo nie je známou vecou ako napríklad francúzska móda a francúzske syry. Dokonca aj francúzski rodičia sami trvajú na tom, že nerobia nič zvláštneho.

Druckermanová vás v knihe A dosť! presvedčí, že vo Francúzsku je materstvo samé o sebe úplne iným zážitkom. Vo Francúzsku neplatí, že matky malých detí nemajú vlastný život. Francúzske matky nie sú otrokyňami svojich detí, majú aj priestor pre seba a napriek tomu sú vynikajúcimi rodičmi. Majú jednoduchý, pokojný vzťah so svojimi deťmi, ktoré im Druckermanová môže len závidieť.
Denník moderného fotra

Denník moderného fotra

29. 09. 2016
Chlap na materskej dovolenke? Katastrofa!


„Už od útleho veku som chcel byť otcom,“ tvrdí Dominik Landsman. „V škole všetci chceli byť kozmonautmi, policajtmi alebo princeznami (dokonca aj môj kamarát Vašo chcel byť princeznou). Ja však nie. Ja som chcel byť otcom. Pýtali sa ma:
„A naozaj nechceš byť kozmonautom?“
Moja odpoveď znela vždy rezolútne NIE a stále som im opakoval, že budem otcom.“

Ako to môže vyzerať, keď sa muž ocitne na materskej dovolenke? Denník moderného fotra vznikol na základe úspešného blogu, ktorý Dominik Landsman založil s narodením svojho prvého dieťaťa. V knihe popisuje zážitky, situácie a strasti obyčajného chlapíka, ktorému sa narodil syn...a niekedy nevie, čo s tým. Kniha Denník moderného fotra sa stal v Česku bestsellerom a tak teraz prichádza v slovenskom preklade.

V treťom trimestri sa do hry opäť dostal sex. Ako sa už pomaly stalo tradíciou, všetky tehotenské publikácie sa o ňom zmieňujú, dovoľujú ho a dokonca odporúčajú. To je od nich veľmi pekné, ale nikde sa nezmieňujú o tom, ako to urobiť. Nataša už bola značne opuchnutá v oblasti abdomenu (rád používam cudzie slová, aby som pôsobil inteligentne) a slová ako glóbus či priamo bubon boli na mieste. A tak sa stalo, že Nataša mala chuť, ja som mal chuť (v období tehotenstva býva sex taký nárazový a nečakaný, že treba byť stále v strehu, keďže ďalšia možnosť sa už nemusí opakovať), ale praktická realizácia viazla.

Jeho kniha Denník moderného fotra je čítanie, pri ktorom sa budete baviť, smiať a chvíľami až chytať za brucho. Je to boj o prežitie a zachovanie rodinného blaha.
Jeho syn sa volá Vinco... no dobre, je to len pseudonym. Syn sa volá úplne inak, ale na účely tejto knižky mu meno zmenil, aby zachoval jeho práva. Keby ho nakrúcal na kameru, rozmazal by mu aj tvár. „Môj syn má v skutočnosti oveľa krajšie meno, ako je Vinco, pretože Vinco je fakt hnusné meno. Ak toto číta niekto, kto sa volá Vinco, určite mi dá za pravdu,“ píše Dominik Landsman.

Začítajte sa do Denníka moderného fotra:

STRUČNÉ RADY OSTRIEĽANÉHO FOTRA
menej ostrieľaným fotrom

Gratulujem. Ak držíte v ruke túto knihu, pravdepodobne sa vám prihodilo niečo z týchto troch vecí: podarilo sa vám niekoho nabúchať. Niekomu sa podarilo nabúchať vás. Alebo tretia možnosť, dostali ste túto knižku do daru, hoci ste si želali nový televízor. Tak to máte smolu, televízor ste nedostali ani nedostanete, tak si pohodlne sadnite do kresla, vyložte si nohy na prázdny stolík pod televízor a začnite čítať.

Ako sa onedlho dozviete v tejto knižke, mám silný a neochvejný mandát v oblasti poskytovania rád otcom. Ba čo viac, poradím rád. Na nasledujúcich riadkoch prevediem neskúsených fotrov psychickou i fyzickou centrifúgou menom dieťa. Dopredu vás upozorňujem, že návod bude v rýdzo chlapskom macho jazyku, pričom po drsné výrazy nebudem chodiť ďaleko a možno ma za to raz aj zavrú. Z tohto dôvodu nie je nasledujúci text vhodný pre moralistov, lingvistov a ženistov, čo majú radi go-go šou (všimnite si humorné rýmovanie na odľahčenie atmosféry, ktoré hraničí so špásom). Obsah textu nie je vhodný ani pre kresťanov, puritánov a amišov.

Keď už nabúchate babu, je jasné, že by mala byť aspoň plnoletá. Je to tak lepšie. Odporúčam nabúchať ženu, ktorá už má niečo odžité (nie zase priveľa) a ktorá má napríklad zamestnanie. Tu však pozor! Nemala by mať zase lepšie zamestnanie ako vy, lebo po pôrode pofrčíte rovno na rodičovskú dovolenku, na ktorej budete dojčiť, šúrovať byt a lakovať si nechty.

V prípade, že nabúchaná ako-tak spĺňa tieto kritériá, dbajte o to, aby už samotné nabúchanie malo nejaké dekórum. Aby to malo úroveň. Určite sa vo vás miesia rôzne pocity a otázky. Napríklad, či to dieťa je skutočne vaše. Ak si nedáte urobiť genetické testy, tak táto otázka zostane otvorená do chvíle, kým sa vám nenarodí napríklad malý černoško (ak máte vy aj žena bielu pleť) alebo šteniatko (tu farba pleti nehrá žiadnu rolu).

Správu o budúcom otcovstve môžete prijať tromi spôsobmi:

● Uznanlivo kývnuť hlavou, akože to je v poriadku, že to je presne to, čo ste chceli a zamýšľali, a nechať sa od nej potľapkať po chrbte, aký ste frajer.

● Uznanlivo kývnuť hlavou, akože to je v poriadku, že to je presne to, čo ste chceli a zamýšľali, a nechať sa od nej potľapkať po chrbte, aký ste frajer. Potom jej povedať, že ste taký naradostený z tej úžasnej správy, že sa pôjdete pred dom nadýchať čerstvého vzduchu a radostne tancovať. Len čo budete vonku, stopnete prvé auto a ukryjete sa niekde v zahraničí. Napríklad v Krakove.

● Prepuknete do nefalšovaného mužného plaču. Očerveniete, budete vrieskať a zúrivo dupať a mávať rukami. Usoplene v slzách bľabotať, že máte pokašľaný život, a potom sa pôjdete do pivnice obesiť.

Výber reakcie závisí od vás a každý si iste nájde tú svoju.
Lyžička tajomstiev

Lyžička tajomstiev

28. 09. 2016
Priateľstvo plné koláčikov

Prešlo len desať dní od otvorenia pekárne Cukor a škorica, a už frčí jedna radosť!
Je tu Lyžička tajomstiev. Pokračuje nádherná séria Priateľstvo plné koláčikov o takmer 11-ročnej Hannah, ktorá miluje pečenie, s jej mamou si práve otvorili vlastnú pekárničku a ľudí prirovnáva k zákuskom a dezertom.

Vďaka mamkinej pekárničke si Hannah rýchlo obľúbili aj spolužiaci v novej škole. Čosi sa však deje s jej priateľkou Miou. Správa sa čudne, akoby sa snažila silou-mocou zapadnúť medzi ostatných.
Na všetko prikyvuje, vychvaľuje ich do nebies, akoby sa podlizovala, pritom ona taká vôbec nie je a nepotrebuje to. Keď si z nej a Hannah uťahuje ďalšia kamoška Misha, Mia to vždy berie vážne a chce sa jej ospravedlniť, vyjsť jej v ústrety a za každú cenu. Keď ju Hannah upozorní, že Misha len žartuje, Mia sa zháči a začervená...
Prečo to všetko robí?

Ako Hannah docieli, aby mali Miu radi, aj keď zostane sama sebou?
Druhá kniha zo série Priateľstvo plné koláčikov Lyžička tajomstiev rozpráva krásny príbeh o rodine, dievčenských priateľstvách, a najmä o tom, že každý z nás má vlastné sny. Je len na nás, aby sme sa pokúšali premeniť ich na skutočnosť. A pomôcť nám v tom môžu práve priatelia.

Prečítajte si úryvok z knihy Lyžička tajomstiev:

Viete, ako sa hovorí: Prestaň snívať – začni konať? Je to jeden z mojich najobľúbenejších výrokov. Mať sny je skvelé, ale premeniť ich na skutočnosť je omnoho lepšie.
Moja mamka snívala o tom, že si otvorí pekáreň, a teraz ju má. Volá sa Cukor a škorica.
Otvorila ju len pred desiatimi dňami a je úžasná. Nachádza sa v starej budove v mestečku Ashingham, v tichej bočnej uličke neďaleko centra. Na dverách obchodíka je zvonček, ktorý zacinká, vždy keď niekto vojde; police vnútri sú plné koláčov, pečiva a chleba od výmyslu sveta a dnu vás vtiahne úžasná vôňa čerstvo upečených dobrôt. Je to vážne moje najobľúbenejšie miesto na svete.
Mama teraz všetko pečie sama, ale o týždeň bude mať na pomoc učňa. Volá sa Dylan, má osemnásť a chcel by sa stať pekárom. Ešte som sa s ním nestretla. Keď mám čas, snažím sa mamke pomáhať, hoci väčšinu dní som v škole (samozrejme). Zvyčajne jej teda pomáham večer, keď na oslavy chystá torty, ktoré si ľudia objednali.
V pekárni pracujem s Paulou za pultom. Nemám dosť rokov, aby som mohla byť riadnym zamestnancom, takže skrátka robím všetko, čo môžem. Venujem sa zákazníkom a balím im zákusky a pečivo. Paula má okolo päťdesiatky (to tvrdí mama) a je naozaj pekná. V Ashinghame pozná takmer každého. Keby mala byť nejaký koláčik alebo pečivo, myslím si, že by mohla byť sušienka s hrozienkami – malá, okrúhla, hrejivá a priateľská.
Pardon – asi to znie trošku zvláštne, že zakaždým porovnávam ľudí, ktorých poznám, so sladkosťami. Mamka je ako perníkový koláčik: ako zmes cukru a škorice, milá a láskavá, ale aj trochu tvrdohlavá a temperamentná.
Práve sme sa sem presťahovali, takže od minulého týždňa ma zožierali obavy, aký bude môj štart v novej škole. V Ashinghame je to tak, že ak ste v šiestom ročníku, navštevujete čosi ako osemročné gymnázium. Je väčšie než normálna základná škola, a tak trochu je už ako stredná a má štyri ročníky. Najprv som sa naozaj obávala, že budem stratená a nenájdem si žiadnych kamarátov, keďže som nastúpila uprostred školského roka. Našťastie, kým sa začala škola, stretla som svoje rovesníčky Alice, Mishu, Laru a Miu. V pondelok, pred troma dňami, sme šli spolu do školy a trávime spoločne každý deň.
Život Adama

Život Adama

14. 09. 2016
Ja, Adam, nie som žiadne béčko

Odvážny Bojko má silnú konkurenciu!
Na scénu prichádza desaťročný Adam, ktorý chce zmeniť celý svet, no rozhodne nemieni meniť seba. Veselé príbehy triedneho zabávača potešia nielen rebelujúcich pubertiakov, ale aj zúfalých dospelákov. Vitaj vo svete nepolepšiteľného piataka.
Je tu novinka Život Adama.

Najviac ho štve, ako sa s ním bavia dospeláci. Naozaj si myslia, že desaťročný človek je vhodný akurát tak na plnenie pokynov a príkazov rodičov a učiteľov? To teda rozhodne nie! Adam je rebel a pri každej príležitosti to vykrikuje, aby všetci vedeli, s kým sa bavia. Odmieta povinnosti a mieni žiť tak, ako sa mu práve zachce! Iba žeby mu to mama zakázala…

A toto je na tom to najlepšie!
Adam chodí do podobnej školy ako ty, učí sa rovnaké predmety ako ty, zlostia ho otravné učky a dokonale chápe tvoje nezhody s rodičmi, ktorí nič, ale OZAJ NIČ nechápu. Nečudo, že ti občas prasknú nervy.

Vypočujte si AUDIO úryvok.
Z knihy číta Vlado Kobielsky:Zápisky rebela z piatej triedy
Šiltovka, tričko s dobrým dizajnom a rifle. To je jeho štýl! Úplne inak sa baví s chalanmi, ale pri krásnych babách si dáva pozor. Je presvedčený, že jeho rodičia sú mimozemšťania, a nikto z jeho spolužiakov nechápe, ako môžu doma fungovať bez telky.

Život Adama je super vtipná knižka, v ktorej nájdete mnoho veselých príbehov a Adamových zážitkov. Chcel by som voňať ako Katty Perry, Točí ma telka, Dospelácke reči, Toto je pravda o Ježiškovi či mnohé ďalšie.

Decká, ak chcete svojich rodičov presvedčiť, aby vám kúpili knihu, úplne najlepšia pikoška na záver!
Autor knihy Peter Opet vyrástol v síce malom, ale zato aspoň Novom meste nad Váhom. Diplom z vysokej školy zavesil na klinec v kumbále upratovačiek vedľa auly vo fakulte. Sám seba považuje za muzikanta, speváka, autora hudby a textov, realizujúcich sa hlavne v skupine Polemic (toto im zdôrazni a prečítaj aj dvakrát). Štart spisovateľskej dráhy života mu priniesol prvorodený syn Adam, hlavný hrdina tejto knihy a bezodná studnica inšpirácie pre ďalšie dielo.
Pristihnutá pri čine

Pristihnutá pri čine

09. 09. 2016
„Na regáli s cukríkmi sa vynímali hory sladkých jahôdok, hadíkov, lízaniek a pelendrekov. Najradšej by sme si to všetko hneď kúpili, lenže Jana mala len päť malých mincí,“ pomyslela si Lola.
„Bude nám to stačiť na šesť jahôdok a dve lízanky,“ vypočítala Marion.
„Iba toľko?“ ozvala som sa sklamane.

Takto sa začína tretia kniha série s názvom Pristihnutá pri čine.
„Kto klame, ten aj kradne.“ Lola to vie, dedko jej to už viackrát hovoril. Takže keď ukradne cukríky v obchode u pána Martinota, keď jej brat Tom neskôr ukradne DVD-čka a keď sa o tom, samozrejme, ich rodičia dozvedia, dôsledky na seba nenechajú dlho čakať...

Úžasná séria pre deti od 7 rokov pokračuje dvomi novými knižkami. Sú to krátke príbehy o každodennom živote zmiešanej rodiny: mama novinárka je zahltená prácou a do nového vzťahu si prinesie dve deti. Toma, 14-ročného syna v puberte, fanúšika skateboardingu, ktorý má večne na ušiach slúchadlá a Lolu, jeho 8-ročnú sestru, ktorá vtipne rozpráva príbehy z pohľadu malého dievčatka a sestry.

A hoci sa v knižke Pristihnutá pri čine všetko zamotá, napokon to dobre dopadne a deti sa poučia. Problém totiž je, že vy chcete mať všetko a hneď. Ale keď nemáte peniaze, treba si našetriť, aby ste si mohli kúpiť, čo chcete. A to niekedy trvá dlho...
Čože? Bábätko?

Čože? Bábätko?

09. 09. 2016
A v kníhkupectvách je už aj štvrtá kniha s názvom Čože? Bábätko?

Lola sa teší, ako pre svoju mamu pripraví narodeninové prekvapenie. Ale jej mladšia sestrička Ella sa rozhodla prísť na svet presne v tento deň! Všetko je teraz stratené a Lola sa hnevá na bábätko, ktoré jej pokazilo celú oslavu, a ešte aj zobralo mamu...

Moja mladšia sestra Ella sa rozhodla, že sa narodí presne v deň maminých narodenín. Určite mi to urobila naschvál! Celý deň som pre mamu pripravovala oslavu. Najprv som z ružového papiera vystrihla veľké srdiečko a napísala naň nádhernú básničku. Potom mi Pierre pomohol nafúkať asi tucet balónov.

Séria Nech žije rodina! Vznikla na základe úspešného francúzskeho seriálu, ktorý je písaný zrozumiteľným jazykom 8-ročného dievčatka: Reflektuje dnešný svet nanovo poskladaných rodín a aj vďaka veselým a farebným ilustráciám sa dôsledne pridržiava detskej optiky.
Matematika v komikse

Matematika v komikse

25. 08. 2016
Nerozumejú vaše deti matematike?

Máme pre vás tip a jednoduché riešenie. Dokonca zábavné!
Jeden z najobávanejších školských predmetov ešte nikdy nebol taký zaujímavý ako
v tejto knihe! Ak patríte k tým, ktorých pojem „algebrický výraz“ privádza do nemého úžasu, nastala správna chvíľa siahnuť po zábavnom ilustrovanom sprievodcovi od najpredávanejšieho autora New York Times Larryho Gonicka.
Matematika v komikse vás naučí všetko hravou a zábavnou formou.

Či už ste študent, ktorý to chce konečne pochopiť... alebo učiteľ, ktorý chce žiakom priblížiť matematiku pútavejším spôsobom...alebo ste rodič, ktorý sa minimálne v prvých rokoch musí venovať svojmu malému žiačikovi.
Matematika v komikse je zábavný ilustrovaný sprievodca matematikou. Obsahuje všetky základné stavebné kamene algebry vrátane racionálnych a reálnych čísel, číselnej osi, premenných, výrazov, lineárnych a kvadratických rovníc, pomerov a grafov s vtipnými a zrozumiteľnými ilustráciami využívajúcimi algebru v každodennej praxi.

Táto nová knižka sa zíde mnohým. 16 kapitol ako Grafické riešenie rovníc, Lomené výrazy, Mocniny a Odmocniny, či Sčítanie a odčítanie s využitím zátvoriek.
Čiernobiele ilustrácie, postupy a množstvo príkladov, na ktorých sa môžete otestovať. A keď vám to nepôjde, v závere sú správne riešenia .
To je užitočná novinka Matematika v komikse.

Autor Larry Gonick je karikaturista ocenený za Cartoon History of the Universe (Kreslené dejiny vesmíru), Cartoon History of the United States (Kreslené dejiny Spojených štátov amerických) a množstvo kreslených sprievodcov rôznymi vedami a matematikou.
Za materiálmi precestoval celý svet. Keďže toho videl veľmi veľa, v súčasnosti viac-menej pracuje doma a kreslí. Ešte predtým, ako do rúk vzal pero, štetec a kalamár, vyučoval matematiku na Harvardovej univerzite.
Záhada v ZOO obchode

Záhada v ZOO obchode

26. 07. 2016
Séria detektívna kancelária Lassemaja pokračuje ďalšou skvelou knižkou Záhada v ZOO obchode.

Zvieratká v obchode pre chovateľov sa necítia dobre. Sú unavené, ospalé, ani dobroty v miskách ich nelákajú. Začali viditeľne chradnúť. Že by im ktosi pridával do krmiva nejakú otravu?
Pán Valdemar, majiteľ obchodu, je už zúfalý. Navyše poštár tvrdí, že v noci sa z obchodu ozýva psí brechot. To predsa nie je možné – veď Valdemar o žiadnom psovi nič nevie!

– Dnes ste sem nemali chodiť. Neviem, čo sa stalo s mojimi zvieratkami. Stále by len spali a spali.
– Sú vari choré? Myslíte, že to môže byť niečo nákazlivé?
– Ja neviem, – povie muž v sivom plášti a klesne na stoličku. – Zverolekár nič nezistil.
– Ako dlho to už trvá? – spýta sa Maja.

Lasse a Maja majú pocit, že si na obchod spolu s policajným komisárom musia okamžite posvietiť. Žeby v tom bol ten záhadný list?

Valdemar vytiahne zo zásuvky list a podá ho Maji.
EGOISTOVI, prečíta si Maja na obálke. Opatrne vyberie list a položí ho vedľa pokladne. Lasse, Maja a Miranda sa naklonia a čítajú:
– ZAVRI SVOJ OBCHOD!
INAK SA TO ZLE SKONČÍ!
– Dostal som to predvčerom, – povie Valdemar. – Ležal pred dverami, keď som ráno prišiel do obchodu.
– Lasse, máš so sebou foťák? – spýta sa Maja.

Vďaka detektívom a ich kamarátke Mirande si už pán Valdemar môže vydýchnuť. Šteniatko zamestnankyne, ktorá vypomáhala v obchode, vystrájalo totiž po nociach so zvieratkami v obchode tak, že ráno ani nevládali stáť na nohách.

Pán Valdemar povedal ďalej Lotorkovským novinám, že Lina dostala svoj prvý plat a tak si bude môcť kúpiť vlastný počítač a ostať večer doma so svojím psíkom, keď četuje s priateľmi....

Ale to už prezrádzame priveľa. Vychutnajte si novinku Záhada v ZOO obchode, ktorá je určená pre deti od 7 rokov.
Miles a Niles

Miles a Niles

19. 05. 2016
Otočia vám život hore nohami

Miles a Niles je prvý diel zábavnej série, ktorá je super smiešna, úžasne prefíkaná a napínavá do poslednej stránky. Miles a Niles otočia svet hore nohami! Ako povedal svetoznámy Jeff Kinney, autor Denníka odvážneho bojka, „zábava a fóriky – a to všetko hneď dvakrát!“

Miles je známy ako majster žartíkov. Je najväčší šibal a v škole nemá konkurenciu. Robí kanadské žartíky a zabáva svojich spolužiakov. Je neprekonateľný, svetový, kráľ...
Až do chvíle, keď musí náhle presťahovať do nudného Drichmanského údolia. To je nanajvýš známe kravami, ktoré sú na každom kroku a Miles má hlavu v smútku.

Veru tak. Miles sa nechce sťahovať, ale jedno je jasné: aj v novej škole musí byť najlepším vtipkárom všetkých čias. Má na to všetky predpoklady a jasný plán. Nechýba mu ani jeho obľúbený Fóristický zápisník.

No celé to má jeden háčik.
Drichmanská akadémia prírodných vied a literatúry už takú hviezdu má! Súťaž o najsmiešnejšie nápady a najvtipnejšie žarty sa teda začína – a z dvoch konkurentov sa postupne stanú komplici a kamaráti.
Len riaditeľovi Barrymu Barkinovi to akosi nie je smiešne...

Prečítajte si úryvok z novinky Miles a Niles:
V prvý deň v novej škole v novom meste sa musíš rozhodnúť, kam sa zaradíš.
Môžeš byť chalan, ktorému to páli, alebo ten s perfektnými topánkami.
Môžeš byť znalec starých áut, špecialista na aktuality alebo macher, čo vie všetko o prvej svetovej vojde. Chalan, ktorý vždy nosí balzam na pery. Šachista, basketbalista, člen študentskej rady. Chalan, ktorý organizuje zbierky jedla pre chudobných. Ten, čo sedáva v prvých radoch. Chalan zo zadných radov. Prípad, čo sa vždy hlási, hoci nepozná odpovede. Chalan, ktorému rodičia dovolia pozerať neprístupné filmy. Alebo taký, čo ich síce pozerať nesmie, ale tvrdí, že ich videl, a obsah si pritom naštudoval z novinových článkov. Decko z rodiny, ktorá nemá telku, a chodí po spolužiakoch, aby ju mohlo pozerať.
Prvý deň v škole môžeš predstierať francúzsky prízvuk a hrať sa na cudzinca. Môžeš priniesť učiteľovi darček a zapísať sa ako pätolizač. Alebo vystavovať na obdiv drahé značkové školské potreby. Alebo sa môžeš presláviť tým, že desať ráz za prestávku strúhaš ceruzku. Môžeš byť čudák s dvoma rozdielnymi ponožkami. Ten, čo nosí šortky každý deň bez ohľadu na počasie.
Dnes je ten deň, keď sa môžeš rozhodnúť, že budeš nový žiak a budeš ním až do konca života.
Miles sa nechcel zaradiť ani do jednej z tých kategórií. Vôbec nechcel byť nový žiak. Miles chcel byť to isté, čo v starej škole: fórista. V starej škole nik nevedel vymyslieť lepší kanadský žartík ako Miles. A bude najlepší fórista aj v novej škole.
Ako sa čo robí

Ako sa čo robí

18. 05. 2016
Dajte deťom užitočnú encyklopédiu

Názorné ilustrované postupy na šiestich veľkoformátových rozkladacích mapách. Postupy, ako sa čo vyrába, zaujímavosti zo sveta, rôzne typy a druhy a to všetko doplnené o výstižné ilustrácie. Takto vyzerá úžasná kniha Ako sa čo robí pre najmladších čitateľov, ktorá im jednoducho, zrozumiteľne predstaví postup výroby vecí každodennej potreby.

Napríklad taká lyžica. Aj takáto zdanlivo jednoduchá vec zamestná veľa ľudí rôznych profesií a vyžaduje veľa dôležitých znalostí. Rovnaké je to napríklad pri výrobe chleba, trička alebo obyčajného pohára.

Každú z týchto, na prvý pohľad obyčajných vecí, je možné vytvoriť len vďaka jednotlivým zložkám, z ktorých sa vyrába. Každú túto zložku je potrebné vyťažiť, získať, vyrobiť alebo iným spôsobom pripraviť.

Aj keď je kniha Ako sa čo robí o najvšednejších veciach dennej potreby, deti sa pri opisoch ich výroby dozvedia celý rad zaujímavých informácií.

AKO sa vyrába lyžica?

Každý deň ju používame a pritom ani neuvažujeme nad tým, ako a kedy vznikla. Boli doby, keď jedli ľudia rukami. To sa síce občas deje aj dnes, ale len pri vybraných potravinách. Aj vo vyberanej spoločnosti je dovolené jesť rukami napríklad chlieb.
Lyžica je ľudstvu známa od staroveku, teda z obdobia pred viac ako päťtisíc rokmi. Spočiatku bola vyrábaná zo zvieracích kostí alebo z dreva. Až oveľa neskôr doplnil lyžicu nôž a po ňom prišla vidlička.

Možno, že ti pri pohľade na taký jednoduchý nástroj ani nenapadne, čo všetko je potrebné vykonať a vyrobiť, kým skončí lyžica na tvojom stole. Čo je vlastne potrebné na výrobu obyčajnej lyžice.

Nehrdzavejúca oceľ sa vyrába zušľachtením surového železa.
Surové železo sa získa zo železnej rudy vo vysokej peci, kde sa pridá vápenec a koks.
Železná ruda a vápenec sa musia vyťažiť.
Koks sa vyrába z čierneho uhlia, a to sa musí vyťažiť v bani.
Dorka Magorka

Dorka Magorka

06. 05. 2016
Dorka Magorka je zábavné čítanie pre deti od 6 rokov – veľké písmená, množstvo ilustrácií, ktoré sú niekedy samé osebe príbehom. Dorka sa vám zapáči, lebo je taká správne bláznivá. Má fakt celú kopu priateľov...a tí sú presvedčení, že je fantastická:)

Takže začítajte sa do fantazmagorických dobrodružstiev bláznivej Dorky Magorky. Jej fantázia naozaj nepozná hraníc. Je totiž neuveriteľná výmyselníčka. Úžasne vtipná a neuveriteľne odvážna. Chvíľu sa hrá na psa, potom je z nej zasa dievča a hlavu má stále plnú fantazmagórií.
Zoznámte sa. Je u Dora bláznivá – Dorka Magorka.

Má staršieho brata a sestru a veľmi rada by sa s nimi hrala. Oni si však myslia, že je ešte malá, a tak radšej uniká do sveta fantázie, kde si môže vymyslieť, čo len chce.

Hoci nad ňou jej súrodenci len krútia hlavou, Dorka má vždy kopec starostí. Musí totiž odhaliť všetky príšery v dome, pomstiť sa svojej lekárke i sestrinej bábike. Dorka Magorka im to ešte všetkým ukáže!

A už teraz sa môžete tešiť na ďalšie dobrodružstvo fantazmagorickej Dorky – Dorka Magorka a jej najlepšia kamoška.

Začítajte sa do novej Dorky Magorky:
PRVÁ KAPITOLA
To je ale decko!

Volám sa Dorka, ale všetci mi hovoria Dora bláznivá alebo Dorota, alebo Dorka Magorka. Toto je moja rodina. Som najmladšia. Moja sestra sa volá Viola a brat Luky. Viola je najstaršia. Nikdy sa so mnou nechcú hrať.
Hovoria mi, že som ešte decko.
„Mami, tá Dora bláznivá nás otravuje!“
„A čo vám robí?“ spytuje sa mama.
Keď sa s nimi chcem hrať, počujem len:
„NECHAJ NÁS, PROSÍM ŤA, NA POKOJI!“
Nechcem ich nechať tak, no neviem, čo na to povedať, tak sa ich radšej rýchlo niečo opýtam. Čokoľvek, čo mi v tej chvíli napadne.
Čo znamená PROSÍM?
Prečo máme podpazušie?
Ako vznikla umelá hmota?
„Nemôžem sa dočkať, kedy sa už konečne začne škola, nech si trochu oddýchneme od tej malej magorky!“ frfle Viola.
„Aj ja,“ zabručí Luky. „Školu mi ani nespomínaj!“ zakrývam si uši. Keby sa tak leto nikdy neskončilo!
Neznášam školskú rovnošatu, chcem zostať doma vo svojej milovanej nočnej košeli.
„Je to zimná nočná košeľa,“ ozve sa Viola.
„A máš ju naruby,“ dodá Luky.
„A zadkom napred,“ zaklincuje Viola.
„No a čo?“ pýtam sa.
„No a to, že už budeš mať šesť rokov. Prestaň sa správať ako malé decko!“
„Stále mi nadávate, že som malé decko,“ sťažujem sa.
„Lebo sa stále rozprávaš sama so sebou,“ odsekne mi Viola.
„A máš záchvaty zúrivosti,“ dodá Luky.
„A všade vidíš strašidlá,“ pritvrdí Viola.
Rozprávam sa sama so sebou? Čo to trepú? Veď ja sa nerozprávam SAMA SO SEBOU. Rozprávam sa s mojou priateľkou Zorkou. A tú okrem mňa nikto nevidí.
O upratovacom robotovi a iné (čudné) rozprávky.

O upratovacom robotovi a iné (čudné) rozprávky.

25. 02. 2016
Krásne a vtipné príbehy pre deti

O smutnej stíhačke, duchovi menom Karolína, o hľadaní pokladu i múdrom papagájovi, o tučnom myšiakovi a dokonca aj o tom, čo by sa stalo, keby sme uväznili pani Tmu.
V tejto knižke nájdete príbehy o tom, čo zaujíma dnešné deti.

Viete, čo sa stane, keď televízor zatúži sledovať televízny program?
A dokáže armáda vojakov kyseliny citrónovej skoncovať s vodným kameňom, ktorý napadol rýchlovarnú kanvicu?
No a počuli ste už, že niektorí kostlivci milujú čokoládu?
Vyšla krásna knižka pre deti od 5 rokov s názvom O upratovacom robotovi a iné (čudné) rozprávky. Autorka Silvia Havelková do nej vtesnala 15 milých, veselých rozprávok. „Asi som staromódna, ale mojim deťom som ešte donedávna čítala pred spaním rozprávky. Vždy mali najradšej veselé,“ tvrdí autorka a preto sa rozhodla také aj sama napísať.

Krásna plnofarebná knižka s ilustráciami Emílie Jesenskej. Krátke príbehy, veselé, vtipné.
Presne také túžila napísať Silvia Havelková, keď zistila, že im doma dochádzajú rozprávky.
„Keď už naozaj nebolo čo čítať, vyzvala som deti, aby si samé povedali, o čom by chceli rozprávku. Vznikali rôzne návrhy a kombinácie, ktoré mi spočiatku nedávali zmysel. Rýchlo som zistila, že pri deťoch človek môže celkom povoliť uzdu fantázii a čím je príbeh bláznivejší, tým lepšie,“ vysvetľuje sympatická autorka.

Z niekoľkých desiatok takto vymyslených príbehov napokon vybrala pätnásť, ktoré tvoria knižku O upratovacom robotovi a iné (čudné) rozprávky.

Ak teda máte chuť na veselé, pozitívne príbehy, ktoré by si vaše deti čítali pred spaním (alebo aj vy im), siahnite po čerstvej novinke O upratovacom robotovi a iné (čudné) rozprávky. „Pravda je taká, že aj ja rozprávky milujem a som čítavala svojím deťom, aspoň som sa nemusela hanbiť, že vo voľnom čase namiesto románov čítam literatúru pre deti,“ prezrádza S.Havelková.
Hypersenzitívni ľudia medzi nami

Hypersenzitívni ľudia medzi nami

12. 02. 2016
Máte hypersenzitívne dieťa? Vieme, čo s tým!

Hypersenzitívne deti chcú všetko robiť dobre. Ba čo viac: všetko chcú robiť výnimočne dobre. Majú na seba priveľké nároky. Nadávanie a tresty pri výchove takýchto detí nemajú miesto. Práve naopak, v prípade hypersenzitívnych detí treba prejaviť pochopenie pre ich uvažovanie, vďaka ktorému sa k sebe naučia byť zhovievavé.

„Hypersenzitívne deti sa vlastnými chybami zaoberajú nesmierne dlho a sú k sebe mimoriadne kritické,“ píše Rolf Sellin v knihe Hypersenzitívni ľudia medzi nami. Lepšie dieťaťu pomôžete, ak zaujmete objektívne stanovisko a snažíte sa o objektívne hodnotenie.

Ale pozor: Nepredstierajte nadšenie a dieťa nechváľte, ak samé seba kritizuje, inak nadobudne pocit, že ho nechápete a neberiete vážne a bude sa cítiť osamelo.
Niektorí dospeláci tu stoja pred problémom. Ak výchova nepozostáva z pravidiel, čo je potom výchova?

Pre hypersenzitívnych rodičov je hypersenzitívne dieťa skúškou. Ako mám s jeho senzitivitou zaobchádzať? Ako riešim podobný problém, ak ide o mňa ? Uvidím v dieťati vlastné neobľúbené ja? Budem s ním zaobchádzať v rukavičkách, lebo sám/sama neviem s citlivosťou bojovať? Niekedy sú to práve hypersenzitívni rodičia, kto potomka svojou precitlivenosťou ešte viac zaťažuje.

STEFAN, 53-ročný inžinier, ktorý sa zúčastnil tréningu, povedal:
„Ako chlapec som sa neustále nachádzal medzi dvoma frontmi. Vonku som musel byť obozretný, musel som si pred ostatnými chalanmi stále niečo dokazovať. A keď som prišiel domov, čakal ma zase iný front: moja hypersenzitívna matka. O potýčkach a bitkách som sa doma zmieniť nemohol, lebo by ma svojimi obavami a snahou vyriešiť konflikty za mňa ešte viac ohrozila. Ani otec ma nechápal a rozčuľoval ma svojimi radami, keď sa dozvedel o mojich problémoch. To, že som uňho u nich nenachádzal pochopenie sa ma dotklo ešte viac ako samotné konflikty s chalanmi.“

Vedeli ste, že hypersenzitivitou sa vyznačuje asi 20% všetkých ľudí? Hoci sa hypersenzitívni ľudia často trápia  – sú zraniteľní, náchylní na stres a pochybujú o sebe – táto vlastnosť sa dá využiť v ich prospech. Hypersenzitívni ľudia medzi nami je pútavá kniha o pretlaku pocitov. Pomôže vám pochopiť, prečo sú vysoko citliví ľudia „iní“, a nielen to...

Autor Rolf Sellin je sám hypersenzitívny a preto sa rozhodol napísať knihu pre všetkých ľudí – aj pre tých, ktorí sú ako on, aj pre ich okolie, a aj pre rodičov hypersenzitívnych detí. Podľa autora je hypersenzitivita nadanie pre bohatý vnútorný svet.
Denník odvážneho bojka

Denník odvážneho bojka

04. 02. 2016
Smoliar Greg je tu opäť. A s ním ďalšie trapasy.

Školáci sa tešia na každé ďalšie dobrodružstvo mladého Grega, ktorého prenasleduje jeden trapas za druhým. Denník odvážneho bojka je písaný formou denníkov s množstvom vtipných komiksových kresbičiek – práve tie spolu s dobrodružstvami Grega priťahujú čoraz viac mladých čitateľov. Máme pre vás super správu – je tu už 8.diel!

Gregovi Heffleymu sa lepí smola na päty aj v novej knihe jeho dobrodružstiev. Denník odvážneho bojka pokračuje ôsmou časťou s názvom To je smola. Gregov najlepší kamarát Rowley sa naňho vykašľal...a za všetko môže, ako inak, baba!

Ver mi, Rowley je ten posledný človek na svete, od ktorého by som čakal, že si nájde frajerku.
Odjakživa som si myslel, že baby budú letieť na mňa a z Rowleyho vyrastie starý mládenec, ktorého budú všetci tak trochu ľutovať.
Greg junior, podáš hotdog ujovi Rowleymu?

Greg je zúfalý, zničený a smutný. Všetko sa zmenilo k horšiemu. Rowley a jeho nová frajerka Abigail sa vláčia všade spolu. Držia sa stále za ruky a Rowley už dokonca nemá ani vlastný názor! Keď sa ho Greg spýta napríklad na nejaký film, že ako sa mu páčil, Rowley odvetí: „Podľa nás bol o ničom.“
Greg dúfal, že ich to čoskoro prestane baviť a všetko sa vráti do normálu, ale prepočítal sa.
Rowley a Abigail sú už spolu deväť a pol dňa!

Nuž, nájsť nového kamoša bude teda makačka. Možno sa to Gregovi ani nepodarí...
Po pár omyloch si povie, že svoje rozhodnutia nechá na náhodu. Vytrasie z magickej gule správne odpovede alebo oľutuje, že ju vôbec našiel?

Denník odvážneho bojka je obrovským megahitom po celom svete. Už z prvej knihy sa predali milióny kusov a smoliar Greg Heffley si našiel desaťtisíce fanúšikov aj na Slovensku.
Spomienky a kúzla

Spomienky a kúzla

14. 01. 2016
Ľadové kráľovstvo v knižkách

Hrnčeky s tvárami Anny a Elsy, plyšový snehuliak Olaf, samolepky Frozen, náušnice, pukačky do vlasov, šaty a la kráľovná Elsa... Ľadové kráľovstvo je fenomén a dokazujú to aj nové knižky, ktoré stále vychádzajú.

Prvá kniha Ľadové kráľovstvo – Anna a Elsa s podtitulom Spomienky a kúzla vyšla v menšom, praktickejšom formáte.
Je čas na nové spomienky!
Sestry Anna a Elsa žili dlhé roky odlúčene. Teraz sa konečne začínajú spoznávať a Anna by si rada spomenula na šťastné obdobie, keď boli ešte deti a trávili spolu každú chvíľu. Na čas, keď sa korčulovali a stavali snehuliakov aj uprostred parného leta!

„Vieš čo, sestrička?“ navrhla Anna. „Teraz by sme si mali nájsť niečo, čo nás obe rovnako baví.“
„Áno. A ja mám skvelý nápad,“ súhlasila Elsa.

Jeden mladý troll tvrdí, že dokáže privolať spomienky, o ktoré Annu pripravili mudrc Pabbie. Elsa si však nie je celkom istá, či je to dobrý nápad...
Sláva našej kráľovnej

Sláva našej kráľovnej

14. 01. 2016
Ďalšia knižka z dobrodružnej série o Anne a Else sa volá Sláva našej kráľovnej.
Elsa je pyšná na obyvateľov svojho kráľovstva a je im ochotná kedykoľvek pomôcť. Žiadostí o pomoc je neúrekom a ona nechce nikoho odmietnuť.
Kto ale pomôže jej?
A mohla by Elsa pomáhať Arendelle aj bez svojich kúziel? Anna si myslí, že áno. Zostáva iba, aby o tom presvedčila obyvateľov kráľovstva, a predovšetkým svoju sestru.
Najmilšie Olafovo ročné obdobie

Najmilšie Olafovo ročné obdobie

14. 01. 2016
Potešte svojho drobca aj rozprávkou so skladačkou Najmilšie Olafovo ročné obdobie.
Prečítajú si najskôr príbeh a potom si môžu zložiť snehuliačika Olafa!
Olaf má veľmi rád zimu a všetky zimné radovánky – guľovačky, korčuľovanie či stavanie snehuliakov. Zbožňuje aj leto s hrejivými slnečnými lúčmi a modrou oblohou. Ale ktoré ročné obdobie má najradšej? Prečítaj si tento príbeh a uvidíš.
Z dielikov, ktoré sú v tejto knižke, si ľahko zložíte snehuliačika Olafa.
Rozprávkový svet

Rozprávkový svet

08. 01. 2016
Čarovný svet obľúbených postavičiek

Asi aj vaše deti majú rady postavičky ako Doktorka plyšových zvierat, Sofia Prvá, či myška Minnie, však? Vo vydavateľstve Egmont vychádzajú knižky zo série Rozprávkový svet, v každej nájdete po štyri rozprávky s nádhernými ilustráciami.

Čo nájdete v knižkách série Rozprávkový svet?
V ružovej knižke si prečítate, ako princezná Sofia hľadala stratený amulet Avaloru a ako sa jej darilo v skúške pre princezné. Tiež čo podnikla doktorka plyšových hračiek, aby svojmu bračekovi vyliečila medvedíka a ako sa Minnie snívalo, že je Popoluška.
V Modrom rozprávkovom svete si drobci prečítajú, ako sa princezná Sofia učila jazdiť na lietajúcich koňoch a čo sa stalo, keď aj doktorka plyšových hračiek potrebovala lekára. Ďalšia rozprávka je o tom, čo spôsobil nemotorný dinosaurus Bronty na čajovom popoludní a ako Minnie usporiadala vo svojom salóne hviezdnu prehliadku maznáčikov.
Fialový rozprávkový svet vám prezradí, čo zažila princezná Sofia na svojom prvom zámockom plese a na skautskej výprave. Dozviete sa, ako sa doktorka plyšových hračiek stretla so skutočným rytierom a ako Minnie otvárala svoj nový butik.
Ponorte sa do magického sveta obľúbených animovaných postavičiek v sérii Rozprávkový svet.
Príbehy Terky

Príbehy Terky

10. 12. 2015
Séria Kamarátka Terka pokračuje

Nielen vďaka televíznemu spracovaniu, ale najmenšie deti zaujali aj knižky plné krásnych ilustrácií a príbehov, ktoré ich aj niečo naučia a prežijú s Terkou krásne príhody. Áno, príbehy malej Terky si obľúbili deti na celom svete.
Teraz sú tu tri nové príbehy.

Škôlkari majú radi príbehy z bežného života, kde sa píše o veciach, s ktorými sa stretávajú. Preto si zamilovali aj príbehy Terky. Je pre ne jednoduché identifikovať sa so situáciou, ktorá im je blízka.

Terka sa učí piecť.
Už trikrát prosila Terka mamu, aby napiekli sušienky, lenže mamina raz nemá čas, potom sa jej nechce. Zato Terka má čas aj chuť a tak sa do toho nakoniec pustí sama. Vyhľadá si svoju obrázkovú kuchársku knižku...a čoskoro zistí, že to nie je až také jednoduché.
Najprv sa jej rozbije vajíčko, potom rozsype múka…
Našťastie, mamička jej pribehne na pomoc. Keď príde ocko z roboty a ochutná ich, vyhlási, že sú to najchutnejšie sušienky, aké kedy jedol.

Terka sa učí bicyklovať.
Terka má doma kolobežku, trojkolku, aj odrážadlo, ale zo všetkého už vyrástla. Jej kamarátka Lenka chodí všade na bicykli, cililing, aj teraz sa preháňa na svojom modrom bicykli. A má dokonca aj krásnu prilbu.
Aj Terka veľmi túži po ozajstnom bicykli. V obchode si vyhliadla krásny, červený, s veľkým zvončekom a pomocnými kolieskami. Dostane ho? A naučí sa vôbec bicyklovať aj bez koliesok? Či sa jej to podarí, sa dočítate v tomto príbehu.

Terka na lekárskej prehliadke.
A napokon tretí nový príbeh, v ktorom ide naša kamarátka k lekárovi. A pritom vôbec nie je chorá. Čaká ju totiž pravidelná lekárska prehliadka. Zo začiatku sa obáva, čo ju tam bude čakať. Potom však vysvitne, že skôr všeličo zaujímavé a nové. Čo všetko sa udeje v ordinácii u lekára? Má Terka zdravé ušká aj bruško? Vidí dobre? Čo na to povie doktor?

Séria o Kamarátke Terke je naozaj veľmi vydarená. Milé kresby, ľahký jazyk a veselé zážitky, to všetko prispelo k tomu, že v Nemecku, kde seriál vznikol, sa stala jednou z najobľúbenejších a najpredávanejších knižiek.
Pesničkový neposlušník pre deti

Pesničkový neposlušník pre deti

05. 12. 2015
Ďalšia milá knižka do vašej detskej knižnice.
Miro Jaroš opäť napísal a nahral krásne pesničky. Naučí vášho drobca, ako vstávať ráno s úsmevom, ako si poupratovať hračky a čo všetko robia poslušné deti. Zaspievajte si pritom spolu!

Pesničkový neposlušník je pre deti od 3 rokov a krásne ilustrácie pridala Mária Nerádová.
„Milé deti, musím sa vám s niečím priznať,“ prihovára sa na úvod Miro Jaroš. „Keď som bol taký malý ako vy, bol som tiež neposlušník. Rodičia sa na mňa hnevali a boli smutní, keď som im nechcel pomáhať. Našťastie som sa všetko naučil a polepšil som sa. Teraz to môžem naučiť aj vás.“

DOBRÉ RÁNO, VSTÁVAME!

Dobré ráno, začal nový deň,
budíme sa, deti.
Usmej sa a vstávaj zároveň,
slniečko už svieti.

Hanba tomu, kto hneď nevstane,
už sú hore všetci.
Chválim toho, kto má ustlané,
toľko čaká veci!

Dobré ráno, dobré ráno, otvoríme oči,
dobré ráno, každé ráno z postele vyskočím.
To, že iba lenivec spí, známe je,
pod perinou sa nič predsa nedeje.

Už teda vieme, ako sa umývajú rúčky, poznáme všetky čarovné slovíčka, naučili sme sa, kedy prechádzame cez cestu aj na čo slúži príbor.
Užitočných vecí je však oveľa viac!
V knižke Pesničkový neposlušník sa pozrieme na to, prečo je dobré vstávať ráno s úsmevom a prečo si treba upratať hračky. Aby to deťom išlo ľahšie, Miro Jaroš naspieval o tom krásne pesničky.

A čo nájdete na priloženom CD Pesničkový neposlušník?
Prvá pieseň: 1. Neposlušník
Druhá pieseň: 2. Neposlušník – Zaspievaj si sám
Tretia pieseň: 3. Dobré ráno, vstávame!
Štvrtá pieseň: 4. Dobré ráno, vstávame! – Zaspievaj si sám
Piata pieseň: 5. Veľké upratovanie
Šiesta pieseň: 6. Veľké upratovanie – Zaspievaj si sám
03.07.2019 Viac

Re: Piatok trinásteho

mechanis

Tak horoskopy su celkom dobre https://horoskopy.pozri.sk jasne iba pre zabavu ale ...

03.07.2019 Viac

Re: Dobre recepty

mechanis

Toto je celkom zaujimave a aj chutne https://recepty.pozri.sk/recept-pyre-z-cervenej-sosovice-514 ...

03.07.2019 Viac

Re: Čo robiť s deťmi, ked vonku pr ...

mechanis

Ked je zle pocasie https://pocasie.pozri.sk existuje veľa sposobov ako deti zabavit ...

16.06.2019 Viac

Re: voľný cas

siminia

Behať sa dá v pohode aj doma, keď nie je čas venčiť sa v parku .. Nejaký lacnejší Master h ...

15.06.2019 Viac

Re: Cvičenie

zuzkia

Na spevnění svalstva není vůbec špatný veslovací tenažér. Hodně se píše o rotopedec ...

26.03.2019 Viac

Re: Kozmetika Avon a Oriflame

LuciaLuciaM

Ja teda Oriflame moc nepoužívam, ale čo som si od nich fakt obľúbila, sú tieto laky: ...

08.03.2019 Viac

Re: Skvelé oblečenie

LuciaLuciaM

Ja veľmi rada nakupujem v Bonprixe: https://www.letakytentotyzden.sk/bonpri ... ...

06.03.2019 Viac

Re: OBUV CCC

LuciaLuciaM

CCC mám radšej ako Deichman. A tato nová kolekcia je podľa mňa úplne super : htt ...

22.12.2018 Viac

Ekzem?

bubu62

Ahojte s malym sa trapime s ekzemom,je to lepsie raz horsie,mava cervene miesta stahujeme ...

26.11.2018 Viac

Re: Objednávate z aliexpress.c ...

margitazvoncek

Objednávam tam často. Hlavne cez tú aplikáciu, pretože to tam majú lacnejšie. Ale ni ...

291184x Viac

LEN TAK POKECAT

ivetka1980
112734x Viac

BIELA LISTINA

logorejka
100465x Viac

Diéta

swedulka
66891x Viac

Kikusova

JUANET
35081x Viac

Vianoce

melindi
34549x Viac

Silvester

Jajus345
32871x Viac

Wellness

melindi
22246x Viac

REFERENCIE

fredina
20065x Viac

Je toto mozne???????

zabka1987
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť