Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Batoľa 1 až 3 roky - chodenie..

chodenie..

od ingrid00 » Pia Mar 06, 2009 7:02 pm

baby,maminy moja 15 mes.dcera nechce chodit ....má niektorá mamina takuto skusenost????
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 195
Registrovaný: Ned Máj 25, 2008 12:00 am

od tanusa » Pia Mar 06, 2009 7:17 pm

ahoj, moja dcerka tiež patrila k tym lenivšim :P detičkam, začala chdiť sama ked mala 14mes. dovtedy vedela len tak ked sa niečoho pridržala, ale nie sama, možno to chce ešte trocha času, pytala si sa na to aj svojho lekara
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 42
Registrovaný: Štv Feb 21, 2008 1:00 am

od ingrid00 » Pia Mar 06, 2009 7:33 pm

ahoj.ano pýtala musíme ist k ortopédovi a potom sa uvidí.vobec sa neberie chodit som z toho hotová.Každý sa čuduje,pýtaju sa "už chodí"??a ja neviem čo mám na to povedat.Ak ma niektorá mamina taku skusenost budem rada.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 195
Registrovaný: Ned Máj 25, 2008 12:00 am

od leinka » Pia Mar 06, 2009 8:08 pm

ahoj Ingrid,moja dcéra bola tiež veľmi lenivá,neskoro sa začala otáčať na bruško,neskoro začala loziť - to ma už chcela pediatrička poslať neviem kde na vyšetrenia.okrem toho začala aj neskoro sama sedieť a chodiť začala ako 14 mesačná. Teraz má tri roky a ešte nerozpráva všetko a vôbec nie plynule,takže nemaj boja,všetko dobehnete. My sme si stihli už aj rozbiť čelo!!! :cry:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 264
Registrovaný: Ned Feb 10, 2008 1:00 am

od ingrid00 » Pia Mar 06, 2009 8:44 pm

ahoj Leinka.tak to si ma potešila.Malá všetkému rozumie či je to papá,pošle pusinku,rečovo super.V ručičkách obrovská sila,len chodza tá je slabá.Aj ja si to myslím ,že ešte trošku máme čas.dakujem potešila si ma.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 195
Registrovaný: Ned Máj 25, 2008 12:00 am

od leinka » Pia Mar 06, 2009 8:52 pm

ingrid00 píše:ahoj Leinka.tak to si ma potešila.Malá všetkému rozumie či je to papá,pošle pusinku,rečovo super.V ručičkách obrovská sila,len chodza tá je slabá.Aj ja si to myslím ,že ešte trošku máme čas.dakujem potešila si ma.
Mne tiež každý hovoril,že prečo ešte nerobí toto alebo tamto a najhoršie bolo,že ju porovnávali so synom,ktorý bol vo všetkom veľmi šikovný :wink: Mňa to privádzalo do neviem čoho :cry: Ale vravím ti,stále nerozpráva bohviečo a to sme už začali chodiť do škôlky. Všetko má svoj čas a každé dieťa je úplne iné :wink: neboj,keď začne chodiť,povieš si ako bolo dobre keď nechodila. A daj pozor,aby to nedobehla tým,že si niečo poraní :!:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 264
Registrovaný: Ned Feb 10, 2008 1:00 am

od ingrid00 » Pia Mar 06, 2009 8:59 pm

Najhoršie je to,že mam kamošky,ktoré maju deti tak staré ako moja tak porovnávame.všetky chodia iba moja nie.Ano ,mam staršieho syna ten bol šikulko aj je a malá je iná,lenivejšia.Tak teraz zasa musíme behat začína to ortopédom..... ano mám obrovský strach.Ked sa narodila vážila 4,80.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 195
Registrovaný: Ned Máj 25, 2008 12:00 am

od sandras » Pia Mar 06, 2009 9:06 pm

ingrid, pokial vstáva, a chodí popri nabytku, tak sa nestresuj
potom asi potrebuje nabrať len odvahu ... povzbudzuj ju, ale nenuť ... lebo keby nahodou spadla, može sa zlaknuť a nepustí sa už tým duplom

horšie by bolo keby sa ani nedvíhala ...

ozaj, nespadla? neubližila si nahodou, ked sa pustila?

a nejaké reči okolia si nevšímaj, každe dieťa je individuálne, tvoje možno neskor bude chodiť, ale zasa vie niečo ine

moja dceka tiež v 5. mes sa plazila, 8. mes stála, v 9. už stála bez držania, v 10 chodila...
a syn začal len v 8 mes. sedieť, v 9. loziť, dvíhal sa okolo 10 mes. a chodil až v skoro 14 mes.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od olla22 » Pia Mar 06, 2009 9:10 pm

ja si myslim to iste ona sa určite osmelí a už to pojde.Moja mala sa postavila v siedmom mesiaci do 11 tancovala pri nabytku potom sa šmykla a o postel si rozrezala jazyk ten jej vysel na vlasku dva razy jej ho šili a potom začala chodit až v 16mesiacoch.teraz už beha takže asi každe dietatko vie samo kedy treba zacat.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Ned Nov 02, 2008 11:32 am

od sandras » Pia Mar 06, 2009 9:23 pm

inak ... mne sa viac páčilo, ked syn začal chodiť neskor, lebo už bol rozumnejší
dcerka sice behala velmi skoro, ale zato si velakrát ublížila, spadla, zgulala sa ... doteraz vela nerozmýšla vopred, ako niečo urobí, a potom to aj všeliako dopadne :roll:
on je doteraz taky na seba opatrny a ked vie, že to nedokaže, tak sa do toho ani nepustí
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od ingrid00 » Pia Mar 06, 2009 9:28 pm

malá vobec nechce na nožky.moja mama je detská sestra tak o to to mam horšie.ja malu nenutim chodim s nou kolko ona chce ,ale nebadám žiadny pokrok.ma dnes 15 mes.a nič nestavá sa na nožky.už neviem čo mam robit???či má ešte nejaký čas,alebo treba vyhladat odborníkov?malu naozaj nenutim,aby bežkala ,ale bola som v poradni a tam p.doktorka,že už by trošku mala vstávat na nohy a ona nič.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 195
Registrovaný: Ned Máj 25, 2008 12:00 am

od ingrid00 » Pia Mar 06, 2009 9:31 pm

mám chlapca má 10 r,ale to je šikulko nemam problém s ním.klop.klop.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 195
Registrovaný: Ned Máj 25, 2008 12:00 am

od leinka » Pia Mar 06, 2009 9:52 pm

ingrid00 píše:mám chlapca má 10 r,ale to je šikulko nemam problém s ním.klop.klop.
Inga,môj má 13 rokov,tak asi máme rovnaký vekový rozdiel :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 264
Registrovaný: Ned Feb 10, 2008 1:00 am

od martinka74 » Pia Mar 06, 2009 10:15 pm

Ahoj,moja kamaratka ma 17-mesacnu dcerku a tiez este nechodi,zacala sa prvykrat stavat asi v 16-tich mesiacoch,boli u neurologicky a ta im povedala,ze to je v poriadku.Je ale velmi sikovna co sa tyka ucenia,rozpravania atd.Moj drobec beha uz od 10-tich mesiacov,ale zase nechce ani za svet hovorit.Deticky su individualne a urcite ich netreba do nicoho nutit.Vsetko pride samo.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 565
Registrovaný: Pon Jún 23, 2008 12:00 am

od ingrid00 » Pia Mar 06, 2009 10:27 pm

martinka 74 toto som asi potrebovala,taketo povzbudenie,dakuje tak ešte do toho 16 mes.počkáme.nesilím to ani ja myslím si ,že ešte dost sa nachodí,ale su tu aj odborníci......dakujem Martinka.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 195
Registrovaný: Ned Máj 25, 2008 12:00 am

Ďalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť