Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Recepty – Varenie – Pečenie - ***PEčIETE TORTY?"pečenie doma...napady,rady,grify,skus

od inguli » Pia Máj 28, 2010 7:34 pm

sandras píše:potravinárske farby kupujem v TESCO, maju ich tam pri zdobítkach, prášku do pečiva, vanilkovom cukre a pd... značka KOVANDOVI, je to prášková farba - videla som žltú, oranžovú, červenú, zelenú, modrú. Okrem toho som mala aj gelové Schwartau z LIDL,a le to bol len sezonny
tovar. Chcem si ešte objednať niekde hnedú a čiernu farbičku :D

MMF - MarschMellows Fondant

Recept:

- 1 balíček cukríkov Marschmellows Haribo Dulcia - kupiš najlepšie v LIDL, maju ich tam stále. Najlepšie su také ružové "pampúšiky" RUBINO, daju sa umyť z toho ružového cukru a maš potom bielu hmotu, ktorú si zafarbíš ako chceš

- Cera - stužený pokrmový tuk, za 1 vlašský orech

- kyselina citrónová (trošku)

Cukríky umyjeme, vložíme do porcelánovej misky spolu s Cerou, troškou kys. cirtonovej a pridáme 2 lyžice vody. Dáme zahrievať do mirkovlnky, opatrne po 10-15 sekúnd, premiešavame, kym sa cukríky rozpustia.

Potom masu spojíme z práškovým cukrom, presné množstvo neviem, davam podla potreby 300-400g. Cukor davam, kym to nemá konzistenciu plastelíny. Spočiatkus a to strašne lepí, ale postupne to zhustne.

Prifarbíme potravinárskymi farbami podla potreby (ja kupujem práškové zn. Kovandovi - rozrobím v trošíčke alkoholu).

Dasa použiť na figurky aj na poťah torty. Na figurky podmasťujeme cerou, na poťah valkáme na pr. cukre zmiešanom so škrobovou múčkou.



ja si to tiez vyskusam znova ked budem piect teraz vcera som piekla pre synceka/foto v galerii/a znova som dala potah z marcipanu kedze sa mi to v minule z cukrikov nepodarilo...v juni zasa narodky maminine tak uz vyskusam:)))
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od sandras » Pia Máj 28, 2010 9:26 pm

inguli, ked budeš robiť, daj si radšej menej cukru (nie aby to bolo úplne riedke), lebo po ochladnutí hmota ešte trošku stuhne. Hmotu "kazí" aj vela potravinárskeho farbiva, takže je lepšie ju farbiť len na jemnejšie pastelové tóny. Na výrazné farby je lepšie použiť marcipán, alebo K2. Moja posledná torta v galerke je robená tiež z MMF, ale kupila som si rovno šmolkové cukríky (HARIBO Marschmellows šmolkov) a nefarbila som vôbec ... tak som hned videla ten rozdiel.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od inguli » Pia Máj 28, 2010 10:26 pm

diky moja aj ja chcem z tych smolkov :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od janka97 » Sob Jún 05, 2010 10:52 am

Tak dievčence ahojte všetky práve sa chystám piecť tortičku k maminej 50-tke rozhodla som sa pre potiahnutú tortu marcipánom. Budem ju robiť prvý krát a ani s marcipánom nemám žiadne skúsenosti tak najskôr si vyskúšam asi len zarobiť na kvietky a lístočky a potom ... potom uvidíme ako mi to pôjde určite sa podelím s fotečkou :wink: :wink: :wink: :wink:

Tak prosím držte mi palčeky :-)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Ned Apr 26, 2009 2:23 pm
Bydlisko: Topoľčany

od Janka81 » Sob Jún 05, 2010 12:16 pm

janka97 píše:Tak dievčence ahojte všetky práve sa chystám piecť tortičku k maminej 50-tke rozhodla som sa pre potiahnutú tortu marcipánom. Budem ju robiť prvý krát a ani s marcipánom nemám žiadne skúsenosti tak najskôr si vyskúšam asi len zarobiť na kvietky a lístočky a potom ... potom uvidíme ako mi to pôjde určite sa podelím s fotečkou :wink: :wink: :wink: :wink:

Tak prosím držte mi palčeky :-)


držíííme Janulka :lol: :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

od inguli » Uto Jún 08, 2010 1:45 pm

dobra stranka ...tento kolacik som robila vcera foto nedolozim ako dopadol lebo sa kolac zjedol raz dva :roll:


http://www.oblubenerecepty.sk/index.php ... e?start=18
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od otrida11 » Uto Jún 08, 2010 2:17 pm

inguli píše:dobra stranka ...tento kolacik som robila vcera foto nedolozim ako dopadol lebo sa kolac zjedol raz dva :roll:


http://www.oblubenerecepty.sk/index.php ... e?start=18


ROBIM HO TIEZ. :lol: :lol: :lol: NEMA CHYBU. S TYMTO VZDY ZABODUJEM AJ KED MAME HOSTI. :lol: :lol: :lol: MOJ RECEPT CESTA JE TROLILINKU ODLISNY, ALE INAK TO ISTE. SKUSALA SOM AJ S VANILKOVYM PUDINGOM, ALE NIC MOC. :roll:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 427
Registrovaný: Ned Dec 16, 2007 1:00 am

od inguli » Uto Jún 08, 2010 2:23 pm

otrida11 píše:
inguli píše:dobra stranka ...tento kolacik som robila vcera foto nedolozim ako dopadol lebo sa kolac zjedol raz dva :roll:


http://www.oblubenerecepty.sk/index.php ... e?start=18


ROBIM HO TIEZ. :lol: :lol: :lol: NEMA CHYBU. S TYMTO VZDY ZABODUJEM AJ KED MAME HOSTI. :lol: :lol: :lol: MOJ RECEPT CESTA JE TROLILINKU ODLISNY, ALE INAK TO ISTE. SKUSALA SOM AJ S VANILKOVYM PUDINGOM, ALE NIC MOC. :roll:


aj ja som zmenila recept pridavam len zltka do cesta a bielku vyslaham, a ked je cesto hotove na kysnutie az vtedy tam dam bielky vyslahane "spracujem"do cesta a tak dam kysnut je to cesto ovela lepsie ako pena:)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od otrida11 » Uto Jún 08, 2010 2:34 pm

inguli píše:
otrida11 píše:
inguli píše:dobra stranka ...tento kolacik som robila vcera foto nedolozim ako dopadol lebo sa kolac zjedol raz dva :roll:


http://www.oblubenerecepty.sk/index.php ... e?start=18


ROBIM HO TIEZ. :lol: :lol: :lol: NEMA CHYBU. S TYMTO VZDY ZABODUJEM AJ KED MAME HOSTI. :lol: :lol: :lol: MOJ RECEPT CESTA JE TROLILINKU ODLISNY, ALE INAK TO ISTE. SKUSALA SOM AJ S VANILKOVYM PUDINGOM, ALE NIC MOC. :roll:


aj ja som zmenila recept pridavam len zltka do cesta a bielku vyslaham, a ked je cesto hotove na kysnutie az vtedy tam dam bielky vyslahane "spracujem"do cesta a tak dam kysnut je to cesto ovela lepsie ako pena:)


NO TO JE ONOOO. AJ JA TO ROBIM TAK. :lol: :lol: :lol: NAJPRV MI NESLO DO HLAVY, ZE TO SAMOTNE CESTO JE DOST TUHE A AKE TO BUDE VMIESIT DO TOHO TU PENU Z BIELKOU :shock: :shock: :shock: ALE ISTO TO V POHODE. :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 427
Registrovaný: Ned Dec 16, 2007 1:00 am

od inguli » Uto Jún 08, 2010 6:48 pm

http://www.oblubenerecepty.sk/index.php ... y?start=18

z tejto strany cokoladova babovka mnammm dneska som vyskusala uz mi asi sibe kazdy den v kuchyni :lol:
moju babovku vid galeria
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od janka97 » Sob Jún 12, 2010 9:49 am

Takže babenky moja prvá marcipánom poťahovaná a zdobená tortička je v galérii. Myslím že sa celkom vydarila :wink: :wink: :wink: :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Ned Apr 26, 2009 2:23 pm
Bydlisko: Topoľčany

od otrida11 » Sob Jún 12, 2010 11:40 am

BABY, NEMATE NEJAKY FAJN RECEPTIK NA TVAROHOVO-JAHODOVY KOLACIK? :lol: TAKY NEJAKY PISKOTOVY, KREMOVY. :wink: NO, VIETE NA CO MYSLIM... :lol: :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 427
Registrovaný: Ned Dec 16, 2007 1:00 am

od janka97 » Ned Júl 04, 2010 8:50 pm

Ahojte pridala som moju ďalšiu tortičku do galérie :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Ned Apr 26, 2009 2:23 pm
Bydlisko: Topoľčany

od nelly123 » Pon Júl 05, 2010 9:09 am

janka97 píše:Ahojte pridala som moju ďalšiu tortičku do galérie :lol:



... :D ...Jani ty si ale šikulka :wink: :wink: :wink: krasne tortičky :D :D :D -ty maš zlate "ručiny"-(ako hovori moja lilika) 8) 8) 8) kraaaasnnne...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 102
Registrovaný: Sob Feb 28, 2009 11:50 pm

od Janka81 » Pon Júl 05, 2010 9:45 pm

nelly123 píše:
janka97 píše:Ahojte pridala som moju ďalšiu tortičku do galérie :lol:



... :D ...Jani ty si ale šikulka :wink: :wink: :wink: krasne tortičky :D :D :D -ty maš zlate "ručiny"-(ako hovori moja lilika) 8) 8) 8) kraaaasnnne...


Tak ona je komplet šikovná!! :lol: :lol: :lol: A Ty aj žiješ Deniska??čo naša strana politická :?: :?: :?: :wink: :wink: :wink: :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

PredchádzajúciĎalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť