Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Recepty – Varenie – Pečenie - ***PEčIETE TORTY?"pečenie doma...napady,rady,grify,skus

od Janka81 » Pon Apr 19, 2010 6:27 pm

sandras píše:
Janka81 píše:
sandras píše:ja prerezávam okrúhlu tortu nitkou
obrežem si do kolieska asi 1cm a potom do rezu "navlečiem" nitku, konce prekrížim a len ťahám nitku ... korpus sa krásne a rovno prereže


ak ked chceš viac korpusov?ja som robila 5ks :lol:


takto režem bežne na 3 korpusy (teda 2x)
ale na 5x by sa to asi nedalo :lol: :lol: :lol:

pozerala som tie recepty, na tu marlenku sa cyhstám :D


cesto bolo super-viac sa mi páčilo ako v tom Dobošovom,ale zase plnka z toho salka sa mi zdala najprv moc sladká--ale najviac sa mi páčil spôsom robenia korpusov--obkresliť na papier tort. formu a naliať to tam :wink: --potom sa to krásne oreže na presný kruh a hotovo a rýchle upečené :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

od inguli » Pon Apr 19, 2010 7:04 pm

aj ja sa chystam na tu marlenku...mnamm diky pekne janka za recept :)))
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od Janka81 » Pon Apr 19, 2010 9:21 pm

inguli píše:aj ja sa chystam na tu marlenku...mnamm diky pekne janka za recept :)))


aj nabudúce inguli :lol: :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

od hanah25 » Sob Apr 24, 2010 4:20 pm

ahojte, mozte mi napisat presny recept aky je podla vas najlepsi na to mmf?kde sa daju kupit potravinarske farby?u nas v obchode som to nevidela(ale asi len preto ze som to nehladala).v piatok ma moja mala 2 roky a chcem jej spravit tortu v tvare hello kitty(iba hlavu) lebo tu macku mala zboznuje.dakujem za kazdu radu.hana
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 73
Registrovaný: Štv Aug 21, 2008 4:42 pm

od sandras » Sob Apr 24, 2010 7:36 pm

potravinárske farby kupujem v TESCO, maju ich tam pri zdobítkach, prášku do pečiva, vanilkovom cukre a pd... značka KOVANDOVI, je to prášková farba - videla som žltú, oranžovú, červenú, zelenú, modrú. Okrem toho som mala aj gelové Schwartau z LIDL,a le to bol len sezonny
tovar. Chcem si ešte objednať niekde hnedú a čiernu farbičku :D

MMF - MarschMellows Fondant

Recept:

- 1 balíček cukríkov Marschmellows Haribo Dulcia - kupiš najlepšie v LIDL, maju ich tam stále. Najlepšie su také ružové "pampúšiky" RUBINO, daju sa umyť z toho ružového cukru a maš potom bielu hmotu, ktorú si zafarbíš ako chceš

- Cera - stužený pokrmový tuk, za 1 vlašský orech

- kyselina citrónová (trošku)

Cukríky umyjeme, vložíme do porcelánovej misky spolu s Cerou, troškou kys. cirtonovej a pridáme 2 lyžice vody. Dáme zahrievať do mirkovlnky, opatrne po 10-15 sekúnd, premiešavame, kym sa cukríky rozpustia.

Potom masu spojíme z práškovým cukrom, presné množstvo neviem, davam podla potreby 300-400g. Cukor davam, kym to nemá konzistenciu plastelíny. Spočiatkus a to strašne lepí, ale postupne to zhustne.

Prifarbíme potravinárskymi farbami podla potreby (ja kupujem práškové zn. Kovandovi - rozrobím v trošíčke alkoholu).

Dasa použiť na figurky aj na poťah torty. Na figurky podmasťujeme cerou, na poťah valkáme na pr. cukre zmiešanom so škrobovou múčkou.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od hanah25 » Sob Apr 24, 2010 9:00 pm

dakujem. a neviete kde by sa dali kupit tie gelove(ked v lidli to bolo len ako sezonny tovar)?som z hc alebo v trnave niekde. koncom tyzdna budem piect potom dam do galerie foto. dufam, ze sa podari.dakujem
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 73
Registrovaný: Štv Aug 21, 2008 4:42 pm

od hanah25 » Str Apr 28, 2010 7:30 am

ahojte ako dlho mote byt mmf v chladnicke?vcera som skusala ci sa podari spravit(ak nie tak by som to riesila inak)a tortu budem robit az v piatok.mmf je zabaleny v potravinarskej folii a v sacku a je ulozeny v chladnicke.
a este jedna otazka ako a cim sa riedia praskove potravinarske farby?dakujem
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 73
Registrovaný: Štv Aug 21, 2008 4:42 pm

od babatka » Štv Apr 29, 2010 9:56 pm

hanah25 píše:ahojte ako dlho mote byt mmf v chladnicke?vcera som skusala ci sa podari spravit(ak nie tak by som to riesila inak)a tortu budem robit az v piatok.mmf je zabaleny v potravinarskej folii a v sacku a je ulozeny v chladnicke.
a este jedna otazka ako a cim sa riedia praskove potravinarske farby?dakujem




Ahoj, MMF vôbec nemusíš držať v chladničke. Ja ho mám v špajzi a môžeš ho mať urobený aj dlhšie, kľudne aj mesiac nič sa mu nestane. Mne sa lepšie páči, keď si spravím MMF skôr a odleží. Potom si ho dáš na pár sekúnd do mikrovlnky a môžeš pracovať.
Práškové farby sa riedia štipkou vody alebo bielym alkoholom.
Dúfam, že som trošku pomohla :D :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 23
Registrovaný: Štv Jún 11, 2009 2:28 pm

od hanah25 » Ned Máj 02, 2010 1:42 pm

v galerii mam foto torty. nezohnala som cierne potr.far. ale malej to vobec nevadilo a bola cela happy ze ma cicu :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 73
Registrovaný: Štv Aug 21, 2008 4:42 pm

od nelly123 » Sob Máj 15, 2010 6:21 pm

hanah25 píše:v galerii mam foto torty. nezohnala som cierne potr.far. ale malej to vobec nevadilo a bola cela happy ze ma cicu :D



:D :D :D ..ta je krasna,perfektna....dcerka musela byt štastnučka... :wink: :wink: :wink: pekne sa podarila :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 102
Registrovaný: Sob Feb 28, 2009 11:50 pm

od Janka81 » Pia Máj 21, 2010 9:16 am

A videli ste tortičky od "darli2008" :?: Práve som jednu z posledných našla v galérkach..no krása!!! :lol: :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

od sandras » Sob Máj 22, 2010 10:00 am

ano, darli som videla, skutočná profíčka :D

ja som včera piekla pre manžela k naródeninám, foto v galerke :wink: Bola to rýchlovka, on chcel vraj auto :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od Janka81 » Sob Máj 22, 2010 9:36 pm

sandras píše:ano, darli som videla, skutočná profíčka :D

ja som včera piekla pre manžela k naródeninám, foto v galerke :wink: Bola to rýchlovka, on chcel vraj auto :lol:


No krása..si sa s tým teda vyhrala :wink: :wink: :wink: Samá láska z toho ide :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

od sandras » Ned Máj 23, 2010 8:33 am

Práveže som na to vela času nemala, ešte aj dcerka mi "pomáhala" (dala som jej vylizovať krém :lol: ). Kupila som si šmolkové marschmellows, aby som nemusela farbiť, na písmenká mam vykrajovátka, najviac času mi zabrali tie ružičky, skúšala som ich prvýkrát
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od Janka81 » Ned Máj 23, 2010 9:23 am

sandras píše:Práveže som na to vela času nemala, ešte aj dcerka mi "pomáhala" (dala som jej vylizovať krém :lol: ). Kupila som si šmolkové marschmellows, aby som nemusela farbiť, na písmenká mam vykrajovátka, najviac času mi zabrali tie ružičky, skúšala som ich prvýkrát


no ale krása:-))) ja zas až takú trpezlivosť nemám :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

PredchádzajúciĎalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť