Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Recepty – Varenie – Pečenie - ***PEčIETE TORTY?"pečenie doma...napady,rady,grify,skus

***PEčIETE TORTY?"pečenie doma...napady,rady,grify,skus

od nelly123 » Štv Feb 11, 2010 11:09 am


....Ahojte "baby bazarky"...
chcela by som vyskušat:klasicku tortu,s plnkou:orechovo-rumovu,džemovu+"zapražene"orechy...potiahnutu napr.marcipanom,alebo niečim inym-čo je vhodne a najlahšie pre"amaterku"...

....už som 1x upiekla tortičku,ale nebola ničim potiahnuta a dcerka bude mat za cca 2 mesiace...1ročik,tak by som to rada vyskušala dopredu a potom naostro,v aprili....ak mi možete napisat-poradit jednoduchy recept a postup...budem vam neskonale vdačna :D :D :lol:
...určite mi doporučite aj stranky napr.,torty od mamy atd...tam chodim pravidelne su super,ale chcela by som"počut"vaše pribehy-ako ste začali,čoho sa vyvarovat atd.,možno takto poradime aj ostatnym"maminam- :lol: "amaterkam"(ked to tak musim napisat),v pečeni nadhernych tortičiek!!!
takže ešte raz vdaka,za vaše recepty-napr.,na tu orechovorumovu s plnkou a "zapraženymi?orechmi....

......D*A*K*U*J*E*M*.....
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 102
Registrovaný: Sob Feb 28, 2009 11:50 pm

od kamka277 » Štv Feb 11, 2010 11:34 am

Nelly, ja nepečiem torty, nemám na to ,,talent" a moje kilečká radšej ani k takým veciam nelákam :lol: :lol: :lol:
Skús sa týmto inšpirovať :wink:
http://www.mimibazar.sk/recepty.php?id=33
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 150
Registrovaný: Str Okt 22, 2008 9:50 pm

od nelly123 » Štv Feb 11, 2010 12:08 pm

:D :D :D dakujem za radu...,ani ja nemam talent-možno ho v sebe objavim.... :lol: :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 102
Registrovaný: Sob Feb 28, 2009 11:50 pm

od janka97 » Štv Feb 11, 2010 5:28 pm

Nelly ja práve teraz idem plniť tortové korpusy,ktoré som upiekla včera, dcérka má zajtra dva roky, ak sa podarí odfotím a pridám do galérie. a pridám aj receptík.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Ned Apr 26, 2009 2:23 pm
Bydlisko: Topoľčany

od sandras » Štv Feb 11, 2010 6:31 pm

ahoj, ja som tiež cukrár-amatér, upiekla som len zatial asi 4 torty pre rodinku, no všetkým chutili, tak ma to motivuje :lol:
teraz sa chystám piecť synovi autíčko

cesto robím mramorvé, recept som našla na MMB a krém pudingový s maslom, čokoládový, vanilkový, robila som už aj orechový

na poťahovanie používam hmotu z marschmellows cukríkov, našla som ju na www.tortyodmamy.sk
je to jednoduché a dobre sa s tým pracuje
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od sandras » Štv Feb 11, 2010 6:35 pm

http://www.tortyodmamy.sk/?q=content/fotopostup-mcqueen

toto mam ako inšpiráciu ... ako sa mne podarí, neviem :lol:
prvotinky som dala do galerie :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od nelly123 » Štv Feb 11, 2010 8:20 pm

AHOJčEK,jANKA 97...SOM ZVEDAVA AKO SA PODARI,PRILOž PROSIM TO FOTO A Sandras TERAZ SOM POZERALA V GALERII"TVOJE VYTVORY"...FAKT KRASNE A MUSELI BYT VELMI CHUTNE...CHCELA BY SOM VYSKUšAT TU POTAHOVANKU"Z CUKRIKOV,ALEBO MARCIPAN...čO MYSLITE KTORA JE LEPšIA HMOTA NA PRACU?EšTE SOM POTAHOVANKU-POTAHOVANU TORTU NEROBILA,ALE SOM SI SLUBILA žE DCERKE"NELLYNKE"NA 1 ROčIK SPRAVIM SAMA"...TAK SOM VAM VDAčNA ZA VAšE RADY,NAPADY...DAKUJEM BABENKY-STE SUPER....A AK MOžEM SANDRAS,JANKA-MOžETE SEM NAPISAT VAš MINIPRIBEH-AKO STE ZAčALI,PREčO STE SA ODHODLALI...SAMO"KED BUDETE MAT čAS A CHUT... :D :D :D :D PAPA
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 102
Registrovaný: Sob Feb 28, 2009 11:50 pm

od sandras » Štv Feb 11, 2010 8:31 pm

ahoj, dík za pochvalu
začala som preto, lebo dcerka, ked mala mať 8 rokov, tak mala objednanú tortu u cukrárky... no pár dní predtým to zrušila a teda nezostavalo nič iné, len upiecť. Vtedy som na mamičkovskom fore videla tortičky od mojej internetovej kamošky a to ma nakoplo. našla som si nejaké receptíky a skúsila ... výsledok bola tá ružová v galerii.

Ja som s marcipánom nikdy nepracovala, takže neviem v tomto poradiť. Robila som len z MMF (marschmellows-fondant) a s tým sa robí ako s plastelínkou, super. A asi je to aj lacnejšia varianta, prichutiť sa dá aj na "marcipánovo" mandlovou aromou, no ja robím s kyselinou citronovou takú kyslastú.
Vyvalkáš si placku väčšiu ako je torta a normálne to prehodíš cez nu a uhladíš. Netrhá sa to, nedrobí. Kvetinky a ozdobky vykrajujem normálne vykrajovátkami na linecké koláčiky. Na niečo som použila aj poumývané formičky od plastelíny (ukradla som dcere :lol: ). teraz som s v TESCO kupila aj písmenká a čísla ... Na tortu sa to potom lepí tak, že sa spodná časť len jemne potrie vodou a prilepí.
Farby a farebné písanie som kupila v LIDL, ale existuju aj iné.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od sandras » Štv Feb 11, 2010 8:32 pm

tu su recepty na poťahovacie hmoty http://www.tortyodmamy.sk/?q=marcipan-fondant-a-ine
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od natusa » Štv Feb 11, 2010 8:35 pm

tu je moja rada:na torticky mam sikovne babicky :wink: :wink: :wink: obe su take sikovne ze by som bola daaaaleko za nimi tak to pecenie pekne nechcame na ne a len si super torticky vychutname :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1327
Registrovaný: Uto Sep 02, 2008 2:29 pm

od sandras » Štv Feb 11, 2010 8:46 pm

natuska, tak to maš super ...
moja mama nepečie a svokra vie dobré koláčiky, ale torty nie

moja babka bola super cukrárka, chodila piecť aj na svadby, ešte aj mne na svadbu piekla torty. No už sa na nas usmieva vyše 3 roky z nebíčka :cry: takže niekto musí pokračovať v rodinne tradícii... Ja som zatial fakt len začiatočník-samouk a určite nejaké až také super nikyd robiť nebudem, no na domáce mlsanie nam to stačí a detičky maju radosť :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od nelly123 » Štv Feb 11, 2010 9:06 pm

sandras píše:ahoj, dík za pochvalu
začala som preto, lebo dcerka, ked mala mať 8 rokov, tak mala objednanú tortu u cukrárky... no pár dní predtým to zrušila a teda nezostavalo nič iné, len upiecť. Vtedy som na mamičkovskom fore videla tortičky od mojej internetovej kamošky a to ma nakoplo. našla som si nejaké receptíky a skúsila ... výsledok bola tá ružová v galerii.

Ja som s marcipánom nikdy nepracovala, takže neviem v tomto poradiť. Robila som len z MMF (marschmellows-fondant) a s tým sa robí ako s plastelínkou, super. A asi je to aj lacnejšia varianta, prichutiť sa dá aj na "marcipánovo" mandlovou aromou, no ja robím s kyselinou citronovou takú kyslastú.
Vyvalkáš si placku väčšiu ako je torta a normálne to prehodíš cez nu a uhladíš. Netrhá sa to, nedrobí. Kvetinky a ozdobky vykrajujem normálne vykrajovátkami na linecké koláčiky. Na niečo som použila aj poumývané formičky od plastelíny (ukradla som dcere :lol: ). teraz som s v TESCO kupila aj písmenká a čísla ... Na tortu sa to potom lepí tak, že sa spodná časť len jemne potrie vodou a prilepí.
Farby a farebné písanie som kupila v LIDL, ale existuju aj iné.




:D :D :D Sandras,velka vdaka...taketo niečo-taky pribeh,som potrebovala počut,si super že si sa takto o ten tvoj"podelila...a sme na tom podobne..moja mama nepečie a babka(svokra)je daleko :wink: ...a pečie skor zakusky,kolače...a chcem sa to naučit,mam dve dcerky a 6 neteriek a 2 synovcov..takže bude pre koho :D

...ešte raz dakujem,za rady.. ohladom nakupu materialu a sposobu vyroby,si "zlatičko"... :P :P :P :P
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 102
Registrovaný: Sob Feb 28, 2009 11:50 pm

od sandras » Štv Feb 11, 2010 9:15 pm

ak možem poradiť, ak budeš robiť s tou hmotou, sprav si ju den dopredu, daj do chladničky do sáčku a tak hodinku pred spracovaním vyber a v sáčku nechaj ohrieť na izbovú teplotu. Ak to bude moc tuhé, daj na pár sekun do mikrovlnky, no niekedy stačí aj len premiesiť v rukách a zvláčnie

ja som sa prvýkrát pri tom aj ponadávala, že sa to všade lepí... druhýkrát už to bolo lepšie, vedela som, aké to má byť.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od natusa » Štv Feb 11, 2010 9:21 pm

sandras píše:natuska, tak to maš super ...
moja mama nepečie a svokra vie dobré koláčiky, ale torty nie

moja babka bola super cukrárka, chodila piecť aj na svadby, ešte aj mne na svadbu piekla torty. No už sa na nas usmieva vyše 3 roky z nebíčka :cry: takže niekto musí pokračovať v rodinne tradícii... Ja som zatial fakt len začiatočník-samouk a určite nejaké až také super nikyd robiť nebudem, no na domáce mlsanie nam to stačí a detičky maju radosť :D



moja mamina pecie super vseeetko a svokricka je dalsia jedinecna cukrarka tiez pecie aj na svadby a to vo velkom :wink: prave sme s jednej svadby prisli no napiect pre 200ludi to je ina parada.vydavala sa kmotricka jedna radost chodit do pivnice,kde boli vsetky tie dobroty ulozene :wink: samozrejme ani moja mamina nezostala pozadu a taku snehovu torticku spravila no paradicka :wink: mnamky.nie je nic lepsie ako mat uplne super mamičku a podla jej obrazu si vybrat aj svokričku :wink: :wink: :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1327
Registrovaný: Uto Sep 02, 2008 2:29 pm

od nelly123 » Štv Feb 11, 2010 10:25 pm

sandras píše:ak možem poradiť, ak budeš robiť s tou hmotou, sprav si ju den dopredu, daj do chladničky do sáčku a tak hodinku pred spracovaním vyber a v sáčku nechaj ohrieť na izbovú teplotu. Ak to bude moc tuhé, daj na pár sekun do mikrovlnky, no niekedy stačí aj len premiesiť v rukách a zvláčnie

ja som sa prvýkrát pri tom aj ponadávala, že sa to všade lepí... druhýkrát už to bolo lepšie, vedela som, aké to má byť.




......... :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P ---------D :P A :P K :P U :P J :P E :P -------- :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 102
Registrovaný: Sob Feb 28, 2009 11:50 pm

Ďalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť