Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Financie, Sociálne dávky - POJDE MATERSKA HORE MA IST NA MINIMALNU MZDU VIETE NIECO ???

od inguli » Ned Okt 04, 2009 9:27 am

presne natuska aj to treba brat...my sme 6 rokov spolu ako vies :wink: a este sme spolu na vylete alebo dovolenke s detmi neboli...na to nam bohuzial neostava ale nevadi...sme oki i tak len mna osobne to trapi ze ja som cele detsvo predovolenkovala s rodicmi v camping a stanovanie ...boooze nevymenila by som to za nic na svete za hotel urcite nie:)a ja mojim detom to nemozem uskutocnit...to ma trapi dost a teraz ked manzel bude nezamestnany od marca na 100% tak to bude este horsie financne...uz od piatku premyslame co ako dalej...samozrejme sme na nic neprisli kedze tu na okoli kazdeho prepustaju ...ach..
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od natusa » Pon Okt 05, 2009 3:40 pm

inguli píše:presne natuska aj to treba brat...my sme 6 rokov spolu ako vies :wink: a este sme spolu na vylete alebo dovolenke s detmi neboli...na to nam bohuzial neostava ale nevadi...sme oki i tak len mna osobne to trapi ze ja som cele detsvo predovolenkovala s rodicmi v camping a stanovanie ...boooze nevymenila by som to za nic na svete za hotel urcite nie:)a ja mojim detom to nemozem uskutocnit...to ma trapi dost a teraz ked manzel bude nezamestnany od marca na 100% tak to bude este horsie financne...uz od piatku premyslame co ako dalej...samozrejme sme na nic neprisli kedze tu na okoli kazdeho prepustaju ...ach..



tak to je fakt smutne...je pravda ze ked su neni prachy neni nic.pravdaze v prvom rade je zdravie ale aj pri beznej chripke potrebujes v lekarni prachy :wink: tato kriza je fakt o nervy uz vsade citam kolko vela ludi nezvlada splacat pozicky a ako potom banky tlacia na pilu...no ja len dufam moja ze to nejako zvladnete este aspom nedostal vypoved zo dna na den.taketo situlacie v rodine vyvolavaju iba hadky a zvady.keby ste na tom boli moc zle moja spravte si vylet k nam :wink: budete mat vylet a nic vas to stat nebude,budeme radi ked spozname takych milych ludi :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1327
Registrovaný: Uto Sep 02, 2008 2:29 pm

od inguli » Pon Okt 05, 2009 7:50 pm

si zlatáááá diky za ponuku..:wink: :wink: :wink: inak cez piestany som roky cestovala /chodila som do trencina na strednu:)/a z piestan som mala jednu zlatu spoluziacku/bola romka ale zlata klau toracova nepoznas nahodou??:):)vsak male mesto:)snad to nejako zvladneme vcera sme sli na dlhu prechadzku a vela vela sme hovorili o vsetkom ake sance mame a tak no mame rodinu v ziline tam oni maju tiez nejaku tovaren myslim vlastnia tak nieco len bude:)Ked treba bude chodit samozrejme na tyzdnovky :cry: co uz spravime....aj vy ste tak na tom nie?manzel chodi na tyzdnovky...veru pozicku mame aj my nemalu ...inak by sme ale nemali kde byvat... :roll:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od adinka33 » Štv Okt 08, 2009 9:22 pm

Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2208
Registrovaný: Pon Sep 01, 2008 11:20 am

od natusa » Pia Okt 09, 2009 6:52 am

inguli píše:si zlatáááá diky za ponuku..:wink: :wink: :wink: inak cez piestany som roky cestovala /chodila som do trencina na strednu:)/a z piestan som mala jednu zlatu spoluziacku/bola romka ale zlata klau toracova nepoznas nahodou??:):)vsak male mesto:)snad to nejako zvladneme vcera sme sli na dlhu prechadzku a vela vela sme hovorili o vsetkom ake sance mame a tak no mame rodinu v ziline tam oni maju tiez nejaku tovaren myslim vlastnia tak nieco len bude:)Ked treba bude chodit samozrejme na tyzdnovky :cry: co uz spravime....aj vy ste tak na tom nie?manzel chodi na tyzdnovky...veru pozicku mame aj my nemalu ...inak by sme ale nemali kde byvat... :roll:


nie som priamo s piestan ale s dediny pred piestanmi:)takze tu holku nepoznam ja ani tu moc ludi po mene nepoznam
no chodi na tyzdnovky ale nam to tak vyhovuje ,bola som naucena s kočkami sama a keby som mala kazdy den obletovat chlapa valajuceho sa na gauci tak by ma porazilo :wink: takto sme si aspom vzacny,ale volame spolu kazdy :wink: :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1327
Registrovaný: Uto Sep 02, 2008 2:29 pm

od adinka33 » Pia Okt 09, 2009 12:36 pm

http://www.cas.sk/clanok/133075/vyssi-r ... tazky.html



myslim, ze niet co dodat,,, tu je to najkrajsie vysvetlene, ktora maminka bude mat zvyseny rodicovsky a ktora nie,,,,,
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2208
Registrovaný: Pon Sep 01, 2008 11:20 am

od natusa » Pia Okt 09, 2009 2:51 pm

adinka33 píše:http://www.cas.sk/clanok/133075/vyssi-rodicovsky-prispevok-6-odpovedi-na-vase-otazky.html



myslim, ze niet co dodat,,, tu je to najkrajsie vysvetlene, ktora maminka bude mat zvyseny rodicovsky a ktora nie,,,,,


tak to je teda riadna haluz hlavne to do tych dvoch rokov!!!!mna sa to netyka ale to by ma rozculilo lebo si myslim ze na vybavicku mamicky peniaze dostanu (teraz uz skoro vsetky)a babetko vela veci ani neznici.no po druhom roku dietatko akurat ponici dost veci ked uz beha ,a samo papa tak si myslim ze je to dobra somarina

anac pozerala som to uz viac krat v telke a to preco dostanu zvyseniu matersku mamicky ktore pracovali odovodnili ale nikde som nepocula ze by niekto vysvetlil preco je to len do druheho roku veku dietata.to fakt nik nevysvetlil to by som chcela pocut
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1327
Registrovaný: Uto Sep 02, 2008 2:29 pm

od natusa » Pia Okt 09, 2009 2:52 pm

adinka33 píše:http://www.cas.sk/clanok/133075/vyssi-rodicovsky-prispevok-6-odpovedi-na-vase-otazky.html



myslim, ze niet co dodat,,, tu je to najkrajsie vysvetlene, ktora maminka bude mat zvyseny rodicovsky a ktora nie,,,,,


a adinka ty budes teda mat ci nie???
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1327
Registrovaný: Uto Sep 02, 2008 2:29 pm

od adinka33 » Pia Okt 09, 2009 3:16 pm

natusa píše:
adinka33 píše:http://www.cas.sk/clanok/133075/vyssi-rodicovsky-prispevok-6-odpovedi-na-vase-otazky.html



myslim, ze niet co dodat,,, tu je to najkrajsie vysvetlene, ktora maminka bude mat zvyseny rodicovsky a ktora nie,,,,,


a adinka ty budes teda mat ci nie???




zlatko nie, lebo najmensi mal v juli uz 2 rocky,,, takze som zas tam, kde som aj bola,,,,, :idea: :roll: :idea:

ale ani ja nerozumiem tomu, preco prave do 2 rokov, ked mame zakonom urcenu rodicovsku dovolenku do veku 3 rokov dietata,,,

predpokladam, ze je to len na zalepenie oci pred ostatnym svetom, aby nasi "uuuuuuuuuuuuuzasni politici", ktori beru viac ako stotisicove platy, vyzerali ako HRDINOVIA..... :evil: :evil: :evil: a zrejme aj preto, lebo tych deticiek do dvoch rokov je omnoho menej ako deticiek od dvoch do troch rokov.....
:shock: :shock: :shock:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2208
Registrovaný: Pon Sep 01, 2008 11:20 am

od martinka74 » Pia Okt 09, 2009 4:48 pm

Adinka to je trefa do cierneho.S tymi detickami je to pravda lebo rocnik 2007/2008 bol jeden z najsilnejsich,tie deticky budu mat 2 roky a teraz sa babyboom opat skludnil,takze to bolo len na zalepenie oci a hranie sa na dobrych.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 565
Registrovaný: Pon Jún 23, 2008 12:00 am

od kriskovalud » Sob Okt 10, 2009 3:07 pm

aj tak si myslim ze aby sme boli radi ved co ak neprejde vlada a zrusia fica a pride iny a zase nam to zrusi a tak nasi politici aspon nech su radi ze stale maju o com rokovat ako male deti na piesku ked stavaju a buraju robotu furt maju
takze aj ja s vami suhlasim je to na zalepenie oci a tiez nechapem preco do 2 rokov ked matersku schvalili na 3 roky a k tomu ja som si privirabala dokom chodila som zastupovat do skolky na 4 hodky denne a teraz nic pretoze po novom nesmie mamicka ani na dohodu pracovat takze tak je to normalne??? .......asi nie...!!! :x
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 666
Registrovaný: Pia Mar 13, 2009 2:16 pm
Bydlisko: Presov

od mskorova » Ned Okt 11, 2009 12:07 pm

moja tiež bude mať práve 2 roky, takže na mňa sa to nevzťahuje, chcem sa vás, ale spýtať, či niekto neviete, či to, že buď budete mať príspevok alebo zarábať, platí len pre tých so zvýšeným príspevkom alebo aj na nás ostatných,lebo ak to platí aj pre tých aj pre tých je to teda riadne svinstvo.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Sob Júl 12, 2008 12:00 am

od adinka33 » Ned Okt 11, 2009 12:44 pm

mskorova píše:moja tiež bude mať práve 2 roky, takže na mňa sa to nevzťahuje, chcem sa vás, ale spýtať, či niekto neviete, či to, že buď budete mať príspevok alebo zarábať, platí len pre tých so zvýšeným príspevkom alebo aj na nás ostatných,lebo ak to platí aj pre tých aj pre tých je to teda riadne svinstvo.



ahoj, ked pojdes robit, zoberu ti rodicovsky... :x :x :x
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2208
Registrovaný: Pon Sep 01, 2008 11:20 am

od gonica » Ned Okt 11, 2009 1:26 pm

adinka33 píše:
mskorova píše:moja tiež bude mať práve 2 roky, takže na mňa sa to nevzťahuje, chcem sa vás, ale spýtať, či niekto neviete, či to, že buď budete mať príspevok alebo zarábať, platí len pre tých so zvýšeným príspevkom alebo aj na nás ostatných,lebo ak to platí aj pre tých aj pre tých je to teda riadne svinstvo.



ahoj, ked pojdes robit, zoberu ti rodicovsky... :x :x :x
poberatelia maleho rodicovskeho...mozu pracovat........iba ti , ktori si poziadaju o vysiu sumu..nemozu pracovat
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 703
Registrovaný: Str Máj 21, 2008 12:00 am

od sandras » Ned Okt 11, 2009 5:53 pm

gonica píše:
adinka33 píše:
mskorova píše:moja tiež bude mať práve 2 roky, takže na mňa sa to nevzťahuje, chcem sa vás, ale spýtať, či niekto neviete, či to, že buď budete mať príspevok alebo zarábať, platí len pre tých so zvýšeným príspevkom alebo aj na nás ostatných,lebo ak to platí aj pre tých aj pre tých je to teda riadne svinstvo.



ahoj, ked pojdes robit, zoberu ti rodicovsky... :x :x :x
poberatelia maleho rodicovskeho...mozu pracovat........iba ti , ktori si poziadaju o vysiu sumu..nemozu pracovat

takl to teraz budu posudzovať ešte podla tohto a aj podla toho KEDY matka nastúpila na rodičovskú dovolenku
tie, čo nastupili po 1.1. 2009 nemožu popri poberaní RP pracovať, namiesto RP musia požiadať o príspevok na starostlivosť
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

PredchádzajúciĎalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť