Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Financie, Sociálne dávky - POJDE MATERSKA HORE MA IST NA MINIMALNU MZDU VIETE NIECO ???

od martuskab » Štv Okt 01, 2009 12:11 pm

martinka74 píše:Podla mna je to neuveritelna diskriminacia,pred materskou som pracovala 10 rokov vkuse, nikdy som nebola PN,netykali sa ma ziadne prispevky a teraz mi nezvysia ani matersku,lebo maly bude mat vo february 2 roky.Rada by som napisala list na ministerstvo trube Tomanovej, nech mi vysvetli z akeho dovodu len do 2 rokov.Fakt by ma zaujimali tie argumenty.


Je to fakt svinstvo,že to schválili len do dvoch rokoch dieťaťa.
Môj malý bude mať dva roky v marci ....
Nemám slov :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1858
Registrovaný: Uto Sep 23, 2008 10:24 pm

od smisova » Štv Okt 01, 2009 12:23 pm

Aj my budeme mať dva roky v marci takže sme už takmer mimo :evil: ale už sa nečudujem ničomu kedže sme predbehli najskôr príspevok pri prvom, potom pri druhom, čudovala by som sa keby sa aj nás už niečo týkalo :evil: podľa pani ministerky sú asi deti nad dva roky natolko uvedomelé že nepotrebujú plienky a možno ani nepotrebujú jesť o obleční ani nehovorím. :evil: :evil: :evil:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 57
Registrovaný: Pon Feb 02, 2009 1:53 pm

od martuskab » Štv Okt 01, 2009 12:53 pm

smisova píše:Aj my budeme mať dva roky v marci takže sme už takmer mimo :evil: ale už sa nečudujem ničomu kedže sme predbehli najskôr príspevok pri prvom, potom pri druhom, čudovala by som sa keby sa aj nás už niečo týkalo :evil: podľa pani ministerky sú asi deti nad dva roky natolko uvedomelé že nepotrebujú plienky a možno ani nepotrebujú jesť o obleční ani nehovorím. :evil: :evil: :evil:


Nás minul príspevok aj pri treťom dieťati.
Viem,že niesom sama,ale hnevá ma,keď ministri riešia tieto problémy tak nezodpovedne a pritom sa tvária akoby sme im mali ruky nohy bozkávať.Hlavne,že svoje platy si takto diskriminačne neschvaľujú... :evil: :evil: :evil: :evil:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1858
Registrovaný: Uto Sep 23, 2008 10:24 pm

od mataka » Štv Okt 01, 2009 3:56 pm

Poviem vam je to pekne svinstvo nemam na to slov,chcu aby sa deti rodili ale z coho sa maju vychovavat to ich netrapi z tej smiesnej almuzny :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: Nech si to vyskusa pani Tomanova ,ci sa da z toho zit cely mesiac ,kazda mamicka ma narok na vyssi rodicovsky prispevok a nie ci robila alebo nerobila.O dochodcov sa vedia postarat ,ale o deti nie su to obycajne S...y,ktore myslia len na svoje vacky , :!: :!: :!: :twisted: :twisted: :twisted:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 93
Registrovaný: Ned Feb 01, 2009 2:24 pm

od kriskovalud » Štv Okt 01, 2009 7:10 pm

oni si asi ani neuvedomili alebo aj ak ano tak im je to jedno hlavne ze urobili ako slubili ale iba s polovice tak .... mamicky hor sa volit ved dodrzali svoje slovo a zdvihli matersku!!!


neviem ci je to spravne ale ak by som to mohla nejako urobit moj nazor by bol asi takyto ziadne porodne pre prvorodicky a priplatky k 2a 3 dietatku porodne 10.000kazdemu a metersku kazdej mamicke do 3 rokov 8.000sk sice uz mame E tak 265E amyslim ze by to bolo oki a kazdy by bol spokojny..... no ale nasa vlada ma iny nazor treba triedit a selektovat
:evil:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 666
Registrovaný: Pia Mar 13, 2009 2:16 pm
Bydlisko: Presov

od natusa » Štv Okt 01, 2009 9:23 pm

vcera to davali v spravach a ja som to pochopila trochu inak.ja som to pochopila tak ze matky s detmi ktore nedosiahli dva roky budu mat narok na zvysenu matersku a tie ktore uz prekrocili vek dva rocky uz pojdu po starom.a nie ze by zvysena materska mala byt len do dvoch rokov dietata.samozrejme aj to ze na zvysenie maju narok len tie co ,mali odrobene.......
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1327
Registrovaný: Uto Sep 02, 2008 2:29 pm

od Ljublju » Štv Okt 01, 2009 10:37 pm

ja co zase viem,tak musia mat minimalne 2 roky pred porodom odpracovane,alebo dobrovolne platene poistenie,aby sa im zvysilo....kto to nema,tak sa mu nezvysi.To uz co je??Inak som citala diskusiu na tuto temu a tam to niektore schvaluju :!: takyto system.Dokonca niektora sa vyjadrila,ze treba rodinnam s vyssim zabehnutym zivotnym standardom im ten standard udrzat... :roll: :shock: :twisted:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 491
Registrovaný: Pon Sep 22, 2008 9:12 pm

od Ljublju » Štv Okt 01, 2009 10:41 pm

nanaaa píše:Tu som to skopírovala z toho zákona. Dúfam, že som to dobre počula, že to naozaj schválili. Hádam sa ešte niekto, kto to pozeral ozve.

Rodičovský príspevok pre rodičov, ktorí sa rozhodli pre osobnú starostlivosť o dieťa, stratili svoj pracovný príjem a spĺňajú podmienky nároku na materské, by sa mal totiž od začiatku budúceho roka zvýšiť do dvoch rokov veku dieťaťa zo súčasných 164,22 eura na 256 eur.

Po dvoch rokoch veku dieťaťa do jeho troch rokov by táto dávka mala klesnúť na 164,22 eura. Rodičia, ktorí boli pred narodením dieťaťa nezamestnaní, resp. pracovali len krátkodobo a nesplnili podmienky nároku na materské, by mali od januára budúceho roka rodičovský príspevok poberať naďalej v súčasnej výške 164,22 eura.



si si ista,ze je to 164,22 €? :?: :?:

mne chodi 158€ a par cent :!: :!: :twisted: :shock:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 491
Registrovaný: Pon Sep 22, 2008 9:12 pm

od ivustek » Pia Okt 02, 2009 7:22 am

Ljublju píše:ja co zase viem,tak musia mat minimalne 2 roky pred porodom odpracovane,alebo dobrovolne platene poistenie,aby sa im zvysilo....kto to nema,tak sa mu nezvysi.To uz co je??Inak som citala diskusiu na tuto temu a tam to niektore schvaluju :!: takyto system.Dokonca niektora sa vyjadrila,ze treba rodinnam s vyssim zabehnutym zivotnym standardom im ten standard udrzat... :roll: :shock: :twisted:


treba odpracovať 270 dní v posledných dvoch rokoch pred nastúpením na MD, teda nemusí to byť vkuse nepretržite, ale aj po častiach - aby sa za tie 2 roky spolu nazbieralo 270 dní. A suma 164,22 sa zvýšila pre všetkých iba teraz tento mesiac.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 156
Registrovaný: Ned Sep 02, 2007 12:00 am

od Ljublju » Pia Okt 02, 2009 10:04 am

ivustek píše:
Ljublju píše:ja co zase viem,tak musia mat minimalne 2 roky pred porodom odpracovane,alebo dobrovolne platene poistenie,aby sa im zvysilo....kto to nema,tak sa mu nezvysi.To uz co je??Inak som citala diskusiu na tuto temu a tam to niektore schvaluju :!: takyto system.Dokonca niektora sa vyjadrila,ze treba rodinnam s vyssim zabehnutym zivotnym standardom im ten standard udrzat... :roll: :shock: :twisted:


treba odpracovať 270 dní v posledných dvoch rokoch pred nastúpením na MD, teda nemusí to byť vkuse nepretržite, ale aj po častiach - aby sa za tie 2 roky spolu nazbieralo 270 dní. A suma 164,22 sa zvýšila pre všetkých iba teraz tento mesiac.



tych 164,22 euro este len dostaneme?Ci vy ste uz dostali?Lebo naposledy mi prislo 158.... :shock:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 491
Registrovaný: Pon Sep 22, 2008 9:12 pm

od adinka33 » Pia Okt 02, 2009 10:14 am

Ljublju píše:
ivustek píše:
Ljublju píše:ja co zase viem,tak musia mat minimalne 2 roky pred porodom odpracovane,alebo dobrovolne platene poistenie,aby sa im zvysilo....kto to nema,tak sa mu nezvysi.To uz co je??Inak som citala diskusiu na tuto temu a tam to niektore schvaluju :!: takyto system.Dokonca niektora sa vyjadrila,ze treba rodinnam s vyssim zabehnutym zivotnym standardom im ten standard udrzat... :roll: :shock: :twisted:


treba odpracovať 270 dní v posledných dvoch rokoch pred nastúpením na MD, teda nemusí to byť vkuse nepretržite, ale aj po častiach - aby sa za tie 2 roky spolu nazbieralo 270 dní. A suma 164,22 sa zvýšila pre všetkých iba teraz tento mesiac.



tych 164,22 euro este len dostaneme?Ci vy ste uz dostali?Lebo naposledy mi prislo 158.... :shock:



tuto sumu zvysili od septembra tohto roku a po prvy raz ju dostaneme teraz v oktobri...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2208
Registrovaný: Pon Sep 01, 2008 11:20 am

od Ljublju » Pia Okt 02, 2009 10:32 am

aha,dakujem
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 491
Registrovaný: Pon Sep 22, 2008 9:12 pm

od mataka » Pia Okt 02, 2009 10:41 am

ja uz dlhsi cas dostavam 164 eur plus pridavky cize spolu 180 eur , :!: :!: :!: :!:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 93
Registrovaný: Ned Feb 01, 2009 2:24 pm

od nanaaa » Pia Okt 02, 2009 12:32 pm

mataka píše:ja uz dlhsi cas dostavam 164 eur plus pridavky cize spolu 180 eur , :!: :!: :!: :!:


Tak to sa mi nezdá :idea: , veď to bude platiť, tých 164 EUR až od tohoto mesiaca. Ale ak tak už dlhšie dostávaš, tak sa len buď len rada. :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 489
Registrovaný: Štv Sep 04, 2008 10:45 am

od monika13 » Pia Okt 02, 2009 1:47 pm

smisova píše:Aj my budeme mať dva roky v marci takže sme už takmer mimo :evil: ale už sa nečudujem ničomu kedže sme predbehli najskôr príspevok pri prvom, potom pri druhom, čudovala by som sa keby sa aj nás už niečo týkalo :evil: podľa pani ministerky sú asi deti nad dva roky natolko uvedomelé že nepotrebujú plienky a možno ani nepotrebujú jesť o obleční ani nehovorím. :evil: :evil: :evil:


Ja sa pripájam tiež, dokonca príspevok nás minul aj pri treťom dieťatka :cry:
Je to diskriminácia mamičiek. Týmto nás chcú nútiť, aby sme išli pracovať?Lebo z toho sa žiť veru nedá. Syn mi študuje na gymnáziu v Budapešti, dcéra chodí na základnú, a malý bude mať vo februri 2 roky. Takže výdavky neúrekom. Ale hlavné, že dôchodcovia dostanú vianočný dôchodok. Deťom kedy dali "len tak" na Vianoce?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Pia Okt 05, 2007 12:00 am

PredchádzajúciĎalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť