Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Financie, Sociálne dávky - POJDE MATERSKA HORE MA IST NA MINIMALNU MZDU VIETE NIECO ???

od mataka » Pia Okt 02, 2009 3:09 pm

monika13 píše:
smisova píše:Aj my budeme mať dva roky v marci takže sme už takmer mimo :evil: ale už sa nečudujem ničomu kedže sme predbehli najskôr príspevok pri prvom, potom pri druhom, čudovala by som sa keby sa aj nás už niečo týkalo :evil: podľa pani ministerky sú asi deti nad dva roky natolko uvedomelé že nepotrebujú plienky a možno ani nepotrebujú jesť o obleční ani nehovorím.  :evil:  :evil:  :evil:
Ja sa pripájam tiež, dokonca príspevok nás minul aj pri treťom dieťatka  :cry: Je to diskriminácia mamičiek. Týmto nás chcú nútiť, aby sme išli pracovať?Lebo z toho sa žiť veru nedá. Syn mi študuje na gymnáziu v Budapešti, dcéra chodí na základnú, a malý bude mať vo februri 2 roky. Takže výdavky neúrekom. Ale hlavné, že dôchodcovia dostanú vianočný dôchodok. Deťom kedy dali "len tak" na Vianoce?
A co by potom dali dochodcom ,keby dali nejake vianocne prispevky detom,moja babka ma na vianoce aj s prispevkom 13 500 sk nech sa paci a mna ide slaktrafit a ona ma este malo :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 93
Registrovaný: Ned Feb 01, 2009 2:24 pm

od natusa » Pia Okt 02, 2009 3:19 pm

monika13 píše:
smisova píše:Aj my budeme mať dva roky v marci takže sme už takmer mimo :evil: ale už sa nečudujem ničomu kedže sme predbehli najskôr príspevok pri prvom, potom pri druhom, čudovala by som sa keby sa aj nás už niečo týkalo :evil: podľa pani ministerky sú asi deti nad dva roky natolko uvedomelé že nepotrebujú plienky a možno ani nepotrebujú jesť o obleční ani nehovorím. :evil: :evil: :evil:


Ja sa pripájam tiež, dokonca príspevok nás minul aj pri treťom dieťatka :cry:
Je to diskriminácia mamičiek. Týmto nás chcú nútiť, aby sme išli pracovať?Lebo z toho sa žiť veru nedá. Syn mi študuje na gymnáziu v Budapešti, dcéra chodí na základnú, a malý bude mať vo februri 2 roky. Takže výdavky neúrekom. Ale hlavné, že dôchodcovia dostanú vianočný dôchodok. Deťom kedy dali "len tak" na Vianoce?



monika musim si zas len dochodcou zastat.ani na to robili cely zivot viem ze sa to porovnava ale to by sa nemalo.niktore mamicky neskocia ani skolu a uz su na matersej.mame to v rodine a este aka je hrda co dokazala.no teda va v tom vyhru nevydim.a predstavte si nasich par spoluobcaniek ktore do roboty nikdy nepojdu keby zvysili matersku vsetkym uz by do roboty nikdy nesli a len by sa veselo plodili deti mali by to namiesto platu :twisted:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1327
Registrovaný: Uto Sep 02, 2008 2:29 pm

od mataka » Pia Okt 02, 2009 3:25 pm

natusa píše:
monika13 píše:
smisova píše:Aj my budeme mať dva roky v marci takže sme už takmer mimo :evil: ale už sa nečudujem ničomu kedže sme predbehli najskôr príspevok pri prvom, potom pri druhom, čudovala by som sa keby sa aj nás už niečo týkalo :evil: podľa pani ministerky sú asi deti nad dva roky natolko uvedomelé že nepotrebujú plienky a možno ani nepotrebujú jesť o obleční ani nehovorím. :evil: :evil: :evil:


Ja sa pripájam tiež, dokonca príspevok nás minul aj pri treťom dieťatka :cry:
Je to diskriminácia mamičiek. Týmto nás chcú nútiť, aby sme išli pracovať?Lebo z toho sa žiť veru nedá. Syn mi študuje na gymnáziu v Budapešti, dcéra chodí na základnú, a malý bude mať vo februri 2 roky. Takže výdavky neúrekom. Ale hlavné, že dôchodcovia dostanú vianočný dôchodok. Deťom kedy dali "len tak" na Vianoce?
Ok nech im daju vianocne dochodky ,ale aj tym detom treba dat nieco ,tie deti toho potrebuju viac ,malymi zacal chodit do skolky a stale len peniaze do skolky to je neunosne ,nasi politici nemaju sajnu co kolko stoji.taky starsi clovek co potrebuje na dochodku ,ale deti rastu a treba ich obliekat a obuvat a to nie je lacny spas ,ja dam svojmu drobcovi aj posledne . :!: :!: :!: :!:

monika musim si zas len dochodcou zastat.ani na to robili cely zivot viem ze sa to porovnava ale to by sa nemalo.niktore mamicky neskocia ani skolu a uz su na matersej.mame to v rodine a este aka je hrda co dokazala.no teda va v tom vyhru nevydim.a predstavte si nasich par spoluobcaniek ktore do roboty nikdy nepojdu keby zvysili matersku vsetkym uz by do roboty nikdy nesli a len by sa veselo plodili deti mali by to namiesto platu :twisted:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 93
Registrovaný: Ned Feb 01, 2009 2:24 pm

od natusa » Pia Okt 02, 2009 3:43 pm

no ved prave preto to tak chcu spravit .deti ani mamicky ktore nerobili namaju s coho cerpat kedze nikdy nic neodvadzali.napr.ja som nedostala ten vyssi prispevok ani pri tretom dietati nakolko ma to datumovo obislo.moja svagrina ani skolu nedokoncila uz bola tehotna ona vsak prispevok dostala .no ale ked sa to tak vezme tak som jej nan prispela aj ja kedze som pred porodom ako pracujuca odvadzala peniazky do statnej pokladne.kedze od nej stat korunu nevidel.je to mozno blbe ale spravodlive.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1327
Registrovaný: Uto Sep 02, 2008 2:29 pm

od martinka74 » Pia Okt 02, 2009 3:43 pm

Ja tiez suhlasim s Natusou,ten kto nepracoval ako niektore nase spoluobcanky tmavsej pleti si nezasluzia zvysenu matersku,povedala by som ziadnu.Len sa mi nepaci ten navrh,ze iba do dvoch rokov.Tiez si myslim,ze dochodcovia si zasluzia aj viac,ved v dnesnej dobe je 13 000 nic a ked je clovek este k tomu sam.Ktory dochodca si na Slovensku moze dovolit z dochodku chodit na dovolenku k moru ako napr.Nemci.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 565
Registrovaný: Pon Jún 23, 2008 12:00 am

od natusa » Pia Okt 02, 2009 3:51 pm

mataka píše:
natusa píše:
monika13 píše:
smisova píše:Aj my budeme mať dva roky v marci takže sme už takmer mimo :evil: ale už sa nečudujem ničomu kedže sme predbehli najskôr príspevok pri prvom, potom pri druhom, čudovala by som sa keby sa aj nás už niečo týkalo :evil: podľa pani ministerky sú asi deti nad dva roky natolko uvedomelé že nepotrebujú plienky a možno ani nepotrebujú jesť o obleční ani nehovorím. :evil: :evil: :evil:


Ja sa pripájam tiež, dokonca príspevok nás minul aj pri treťom dieťatka :cry:
Je to diskriminácia mamičiek. Týmto nás chcú nútiť, aby sme išli pracovať?Lebo z toho sa žiť veru nedá. Syn mi študuje na gymnáziu v Budapešti, dcéra chodí na základnú, a malý bude mať vo februri 2 roky. Takže výdavky neúrekom. Ale hlavné, že dôchodcovia dostanú vianočný dôchodok. Deťom kedy dali "len tak" na Vianoce?
Ok nech im daju vianocne dochodky ,ale aj tym detom treba dat nieco ,tie deti toho potrebuju viac ,malymi zacal chodit do skolky a stale len peniaze do skolky to je neunosne ,nasi politici nemaju sajnu co kolko stoji.taky starsi clovek co potrebuje na dochodku ,ale deti rastu a treba ich obliekat a obuvat a to nie je lacny spas ,ja dam svojmu drobcovi aj posledne . :!: :!: :!: :!:

monika musim si zas len dochodcou zastat.ani na to robili cely zivot viem ze sa to porovnava ale to by sa nemalo.niktore mamicky neskocia ani skolu a uz su na matersej.mame to v rodine a este aka je hrda co dokazala.no teda va v tom vyhru nevydim.a predstavte si nasich par spoluobcaniek ktore do roboty nikdy nepojdu keby zvysili matersku vsetkym uz by do roboty nikdy nesli a len by sa veselo plodili deti mali by to namiesto platu :twisted:



baby fakt nechapem preco do toho stale miesate dochodcov.nasi makali cely zivot aby mali aky taky dochodok a mamina ktara pomali hned zo skoly ide na materasku za co ma dostat tie peniaze ze si urobila dieta?chces mat dieta musis sa on vediet postarat.vo vela krajinach fakt nevedia co je matersky prispevok ,a je to od slova prispevok.stat prispieva nie živy.
Naposledy upravil natusa dňa Pia Okt 02, 2009 3:54 pm, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1327
Registrovaný: Uto Sep 02, 2008 2:29 pm

od natusa » Pia Okt 02, 2009 3:52 pm

martinka74 píše:Ja tiez suhlasim s Natusou,ten kto nepracoval ako niektore nase spoluobcanky tmavsej pleti si nezasluzia zvysenu matersku,povedala by som ziadnu.Len sa mi nepaci ten navrh,ze iba do dvoch rokov.Tiez si myslim,ze dochodcovia si zasluzia aj viac,ved v dnesnej dobe je 13 000 nic a ked je clovek este k tomu sam.Ktory dochodca si na Slovensku moze dovolit z dochodku chodit na dovolenku k moru ako napr.Nemci.



presne :)len som nechcela aby to zas niekto zobral ako rasovu diskriminaciu.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1327
Registrovaný: Uto Sep 02, 2008 2:29 pm

od martinka74 » Pia Okt 02, 2009 3:57 pm

Ja nehovorim,ze nie su aj svetle vynimky,ale je ich bohuzial velmi malo.Takisto ako je aj kopu bielych darmozracov.To nie je o rase.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 565
Registrovaný: Pon Jún 23, 2008 12:00 am

od natusa » Pia Okt 02, 2009 4:12 pm

martinka74 píše:Ja nehovorim,ze nie su aj svetle vynimky,ale je ich bohuzial velmi malo.Takisto ako je aj kopu bielych darmozracov.To nie je o rase.



no ale o to vlastne pritakomto rozdeleni materskej ide a vzdy na to doplati aj niekto mimo...

napr.ja som po rozvode musela odist z roboty nedalo sa mi pri dvoch malych detoch robit na tri smeny,no a na urade som prisla na to preco spekulanti nechodia do roboty.soc davky som dastala skoro take ako som zarobila(ked som si odratala vydavky za skolku a bus do prace bolo to tolko isto)no po kratkom case to znizili o dost vela zrazu som ostala s dvomi detmi na sume 2300sk mesacne chceli aby vsetci ti spekulanti ktori sa na tom prizivovali isli do roboty a viet co sa stalo?ja som musela dat deti mame a zvladat dve roboti naraz aby sme vyzili a taky co si stat myslel ze akurat pojdu robit zacali predavat prred tescom parfemi a veci podobne a nadalej poberali soc.davky.pre nich sa nic nezmenilo.takto to v tomto state chodi!!!
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1327
Registrovaný: Uto Sep 02, 2008 2:29 pm

od martinka74 » Pia Okt 02, 2009 4:24 pm

To mi je luto,mala si to naozaj tazke.Ale bohuzial mas pravdu,v tomto state to vobec nefunguje a ani podla mna fugovat nebude,ked kazdeho vo vlade zaujima len co a kde si nakradne a potom ta bude taky miliardar ako je Pociatek a spol. ucit ako mas vyzit s platu.Ved je to vysmech pre vsetkych slusnych ludi.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 565
Registrovaný: Pon Jún 23, 2008 12:00 am

od natusa » Pia Okt 02, 2009 5:04 pm

martinka74 píše:To mi je luto,mala si to naozaj tazke.Ale bohuzial mas pravdu,v tomto state to vobec nefunguje a ani podla mna fugovat nebude,ked kazdeho vo vlade zaujima len co a kde si nakradne a potom ta bude taky miliardar ako je Pociatek a spol. ucit ako mas vyzit s platu.Ved je to vysmech pre vsetkych slusnych ludi.


dik ale nechcela som sa stazovat len aby bolo jasne ako to tu funguje.no to je vysmech ale uprimne keby som bola na ich mieste tiez by som chcela aby bolo dobre v prvom rade mne a mojej rodine :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1327
Registrovaný: Uto Sep 02, 2008 2:29 pm

od mataka » Pia Okt 02, 2009 5:22 pm

Dobre ,ale to dieta za to nemoze ze sa narodilo matke ,ktora skoncila este len skolu ,kazda mamicka by mala dostat rovnako .Postarat o dieta sa nie je problem ,ale co ked jeden z rodicov pride o robotu a zostava iba materska z toho sa podla mna neda vyzit.Hovorim podla seba ,my sme to zazili ked mal maly 3mesiace ,minuli sa uspory a muz bez roboty ,lepsie povedane nedodstal za 4 mesiace vyplatu.ja nemam nic proti dochodcom,ale musis uznat su na tom lepsie :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 93
Registrovaný: Ned Feb 01, 2009 2:24 pm

od martinka74 » Pia Okt 02, 2009 5:43 pm

natusa píše:
martinka74 píše:To mi je luto,mala si to naozaj tazke.Ale bohuzial mas pravdu,v tomto state to vobec nefunguje a ani podla mna fugovat nebude,ked kazdeho vo vlade zaujima len co a kde si nakradne a potom ta bude taky miliardar ako je Pociatek a spol. ucit ako mas vyzit s platu.Ved je to vysmech pre vsetkych slusnych ludi.


dik ale nechcela som sa stazovat len aby bolo jasne ako to tu funguje.no to je vysmech ale uprimne keby som bola na ich mieste tiez by som chcela aby bolo dobre v prvom rade mne a mojej rodine :wink:


To je jasne,ale nerezovu podlahu v garazi clovek naozaj nepotrebuje,ked su takí socialni,preco tie peniazky nedat radsej na onkologiu alebo detske domovyTo je vysmech zo slusnych ludi, si myslim.Vies je rozdiel mat sa dobre,to chce kazdy ale rozkradat stat a pritom sa smiat do oci ludom,ktorí ziju od vyplaty do vyplaty a hrat sa na socialne citiaceho a pritom podporovat len dormozracov je dost smutne.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 565
Registrovaný: Pon Jún 23, 2008 12:00 am

od martinka74 » Pia Okt 02, 2009 5:46 pm

Ale trosku sme odbocili od temy.Povedzme si pravdu,keby bol rodicovky aj 300 EUR,stale by to bol len na zivorenie,nie na slusny zivot.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 565
Registrovaný: Pon Jún 23, 2008 12:00 am

od natusa » Pia Okt 02, 2009 8:17 pm

mataka píše:Dobre ,ale to dieta za to nemoze ze sa narodilo matke ,ktora skoncila este len skolu ,kazda mamicka by mala dostat rovnako .Postarat o dieta sa nie je problem ,ale co ked jeden z rodicov pride o robotu a zostava iba materska z toho sa podla mna neda vyzit.Hovorim podla seba ,my sme to zazili ked mal maly 3mesiace ,minuli sa uspory a muz bez roboty ,lepsie povedane nedodstal za 4 mesiace vyplatu.ja nemam nic proti dochodcom,ale musis uznat su na tom lepsie :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:



to dieta za to nemoze ale bolo to rozhodnutie matky nie štatu ze ho ma.ja viem velmi dobre ze v zivote je to raz hore a raz dole a vsetko sa toci okolo financii.no a co sa tyka dochodcov ,na to mam fakt iny nazor.moji rodicia robili 50 rokov ako blazni fakt tvdo pracovali myslim ze na to co odviedoli za tie roky do statnej pokladne si zasluzia ovela vyssi dochodok ako maju ,nijako sa mi to neda porovnavat s matkami na materskej.

a prave dnes som sa dozvedela od maminy ze ona nedostavala pri mne matersku vobec nemala narok ,nie vzdy bola materska samozrejmostou ako dnes aj ked nizka aspom nejaka.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1327
Registrovaný: Uto Sep 02, 2008 2:29 pm

PredchádzajúciĎalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť