Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Pôrod a šestonedelie - Epidurálka

od inguli » Sob Apr 10, 2010 11:45 pm

ja som rodila dvakrat a prvy krat som mala znameho dra ktory ma mohol odrodit uz v tu noc ako som sa dostala do nemocnice kedze som uz bola "pripravena na to"a to presne 17aprila leeen pred 13mi rokmi... :lol: mala som termin na 21ho ale som doktorovi povedala dakujem nie je to moj prvy porod a ja som chcela spoznat ten pocit aj ked bolesti aj ked silne nevadi chcela som dieta sama porodit teda tak ako to ma byt nie vyvolavat porod ked mam este cas...a v tu noc sa zacali bolesti o jednej a na druhy den 18 aprila som porodila o 11,30 syna..a mnno poviem nebola to cesta rajom ale som si uz na druhy den povedala porodila by som aj teraz rovnako aj ked 12hodin som bolestami trpela ....no aj tak by som natom nic nemenila..
ked som rodila druhy krat kamaratka mi tiez radila epi ale som povedala nie..povedzte si ze som...ale znova som to chcela prezit uuplne a sama porodit aj ked som mala rizikove tehotenstvo kvoli konizacii a mala som rodit cisarskym no nejako sa nato zabudlo ale som porodila syna len este vacsieho a bol to kratsi ale o to tazsi porod ale oplatilo sa:))
pravdu povediac viac sa bojim zubara ako porodu..a kedze sa chystam prave k zubarke 3ho tak som sa spytala manzela ci by sme nechceli este dieta ?? :roll: :wink: :lol: :lol: samozrejme srandujem ale je fakt ze sa viac bojim .. :cry: :cry: :cry:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od sandras » Ned Apr 11, 2010 9:15 am

Janka81 píše:
sandras píše:
petronelanj píše: cely porod som vobec necitila a maly bol vonku za 20minut.
nebolo ti to luto, že si necítila svoje dieťa prichádzať na svet?


joj..ved to je väčšinou veľká nepríjemná bolesť a žiaden pôžitok :roll: my matky s epi sme predsa pri pôrode a práveže máme šancu cítiť to príjemnejšie-radosť počas celého pôrodu viac-menej-preciťovať bolesť pôžitok nie je-- a mna osobne ani len nenapadlo niečo ľutovať--ved položme si otázku.."máme ľutovať to,že sme necítili bolesť?" a všetko iné okolo dieťatka každá predsa cíti..je to v srdci a svedčí o tom naša náruč :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


vieš, ja myslím, že príroda (alebo pre niekoho pán boh) to zariadila tak, že všetko v živote má svoj význam. Aj bolesť ... A že by sme tie svoje deti až tak nemilovali, keby ich príchod na svet nebol taký ťažký. Čím nechcem povedať, že tie ženy, ktoré rodili s epi alebo sekciou svoje deti milujú menej. Ved aj tak si žena užije ešte aj po porode kopu nepríjemných dní ... pre mna bol poporodný týžden, ked som si nemohla sadnúť na zadok (hlavne po prvom porode) ovela horší ako porod samotný. A aj cele šestonesedie bolo dosť vyčerpávajúce obdobie.

Je samozrejme na každej žene, ako sa rozhodne. Ja som za prirodzený pôrod, bez zbytočných zásahov, vyvolávačiek a tlmenia ... ak to neohrozuje život dieťaťa alebo mamy. Porody s epi totiž trvaju dlhšie, ženy necítia bolesti, často potom nevedia tlačiť, niekedy aj bolesti ako také zoslabnú. A su tam aj iné riziká ... poznala som ženu (už zomrela), ktorá zostala po epiduralke na vozíku ... bolo to síce v čase, ked to celé bolo v plienkach a zle jej to pichli ... ale aj tak...
Zdá sa mi, že ženy si tie riziká až tak neuvedomuju ... su vystrašené a pre lekára je to biznis (samozrejme ... ako inak, ved si to platia a nie málo), takže sa ani nesnaží ju ukludniť, že je to všetko normálne a prirodzne zvládnutelné, ale sami im ponukaju takéto (hoci rizikové) riešenie. Sú totiž aj iné metody tlmenia bolesti.
Keby to totiž bolo také úžasné, už dávno by to bol štandard preplácaný poisťovňami.

Osobne by som sa strašne bála injekcie do chrbtice ... ufff.

Inguli, pekne si to napísala ... ani ja som sa porodu nebála, napriek bolesti. Bála som sa či, dieťa bude zdravé, ale samotneho porodu nie. Dni, ked sa narodili moje deti boli dva najkrajšie dni v mojom živote.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od janka97 » Pon Apr 12, 2010 12:47 pm

Ja som mala dva pôrody prvý katastrofa museli mi dávať adrenalín, pretože som odpadla a nevedela som ani ako samka zo mňa vytiahli až keď som rodila placentu som sa precitla. Museli aj synčeka resuscitovať pretože bol pridusený a napokom bol aj rizikové bábo. druhýpôrod som zvolila zase normálka nechcela som epi, ani sama neviem preččo, ale nelutujem pretože dcérka bola voń na tretie zatlačenie po dvoch hodinách po pprijatí do nemocnece. Druhý pôrod bola fakt zážitok (až na to čo bolo tri týždne po narodení malej) a absolútne nelutujem, že som si nedala epi. Poznam aj dve maminky ktoré si epi dali a bolesti cítili. Takže neviem či zaručujú 100% istotu že to zaberie :wink: :wink: :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Ned Apr 26, 2009 2:23 pm
Bydlisko: Topoľčany

od lubenka77 » Štv Aug 19, 2010 2:53 pm

lubenka77 píše:
martinka74 píše:Ahoj,tak to ste na tom este dobre.Epiduralku nikdy viac.Mne ju zavadzali na Antolskej v Ba.Trvalo im to 1,5 hodiny,kym sa to krasaviciam podarilo,stale sa nemohli trafit a len ma buzerovali.Ja som mala neuveritelne silne kontrakcie a jednu za druhou,lebo som mala vyvolavany porod plus do toho tie ich pokusi,ked sa im to podarilo,tak nestihla zabrat lebo uz som rodila a poro trval 10 minut.Este asi mesiac ma bolel chrbat a mala som ho chrastavy.Za tento pozitok som si zaplatila 2500 SK.


No ja mám presne takú istú skúsenosť, EPI mi zavádzali, keď som bola na 7-8 cm otvorená, takže úľava žiadna, kontrakcie každú minútu, tie ženy boli síce fakt milé, ale som si povedala...nikdy viac...a chrbát ma bolel 2 roky v mieste vpichu...takže ak by náhodou bolo ďalšie bábo, určite si EPI nedám...a stálo to u nás v LM 3000 Sk (pred 4 rokmi).


No dievčatá, takže pridávam pôrodnú skúsenosť číslo dva...tentokrát bez epidurálky, bolesti rovnaké ako prvý krát, 2. doba pôrodná tentokrát už iba 5 min :D :D :D a už ráno po pôrode som bola ako rybička...nič ma nebolelo (teda relatívne nič) hoci som pozašívaná až za ušami...a hlavne žiadne bolesti chrbta..hurááá
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 122
Registrovaný: Uto Mar 10, 2009 6:38 pm

od sandras » Štv Aug 19, 2010 3:09 pm

Lubenka gratulujem k bábätku .... a čo máte? Miery, váha, meno .... všetko nas zaujíííma :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od lubenka77 » Pia Aug 20, 2010 1:23 pm

Ďakujem, Sandras :D Takže je to Daniel, 10.8., 4290 g a 52 cm :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 122
Registrovaný: Uto Mar 10, 2009 6:38 pm

od madema » Pia Aug 20, 2010 2:13 pm

Sandras, presne s tebou súhlasím... ja som tiež za prirodzený pôrod, na tieto dni žena/matka vživote nezabudne... ten pocit keď po ukrutnej bolesti počuje plakať to vysnívané bábo a nastane už len pokoj , oddych a radosť po všetkžách bolestiach...
Chcem vám povedať moju skúsenosť aj pre budúce mamičky aby sa poučili z mojej chyby...
Prvé dve tehotenstvá som dosť dlho prenášala, deti nie a nie ísť von.. :) tak mi ich vyvolávali. Pôrody boli celkom fajn, bolesť, ktorá sa dala celkom aj zniesť.
Pri tretiom tehotenstve keď sa blížil 9-mes. , rozhodla som sa, že ked už bude malý donosený , požiadam známeho Dr., aby mi pôrod vyvolal. Aj tak bolo. Chodila som na pravidelné prehliadky do pôrodnice, až mi jedného dňa povedal, že môžem rodiť v ten deň, mal vtedy službu. Prepichol mi plodový vak-voda odtiekla a dáávaj oxitocín-vyvolávačku... žiaľ vôbec nezaberal. Na pôrodnici som si odležala 2 dni, popri mne odrodilo cca 14 žien.... na pôrod som vôbec nebola pripravená-čo sa týka pôrodých ciest a nechcite vedieť aké neskutočné bolesti som si vytrpela pokiaľ sa malý narodil, nakričala som sa až až... doktori ma nazvali "nedozretá hruška" , preto to išlo tak veľmi ťažko... preto všetkým budúcim maminkám odporúčam rodiť až "keď to príde"... prírodaje príroda a proti prírode radšej netreba ísť. !
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 124
Registrovaný: Štv Júl 09, 2009 2:19 pm

od sandras » Pia Aug 20, 2010 9:31 pm

lubenka77 píše:Ďakujem, Sandras :D Takže je to Daniel, 10.8., 4290 g a 52 cm :)

páni, to je riadny valibuk :D Tak nech vam robí len radosť :wink: Daniel je krásne meno
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od lubenka77 » Pon Aug 23, 2010 11:15 am

No veru valibuk to je :D ale nebol v pôrodnici najväčší. Ešte raz ďakujeme :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 122
Registrovaný: Uto Mar 10, 2009 6:38 pm

od vedejova » Štv Aug 26, 2010 6:06 pm

lubenka77 píše:Ďakujem, Sandras :D Takže je to Daniel, 10.8., 4290 g a 52 cm :)


Gratulujem a teším sa s tebou :P
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 531
Registrovaný: Sob Sep 26, 2009 2:09 pm

od lubenka77 » Pia Aug 27, 2010 10:17 am

Ďakujem, Ivka :D A ja držím palce, nech to nabudúce výjde.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 122
Registrovaný: Uto Mar 10, 2009 6:38 pm

Predchádzajúci

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť