Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Úrady - Čo ďalej po MD?-poradťe

od inguli » Pia Sep 24, 2010 7:59 am

martinka74 píše:
inguli píše:ano moja som...kazda to tak riesi kazda jedna ktora robila od nas v tej tovarni


A oni Ti chceli dat neplatenu dovolenku bez problemov?Myslis ,ze Ta uz nezoberu naspat?


u nich je to tak ze po dvoch rokoch sa vracia do prace ale mozes ostat aj trezti rok doma ale to je veeelmi malo 70 eur by dostavali..tak radsej maminy idu spat...a ja som po dvoch rokoch dostala papier ze ci sa vraciam do prace alebo chcem 3 rok neplatenu?tak som si vybrala neplatenu a vybavylia u nas 3 rok ..to sa da kedze byvam tu na slovensku a som na materskej takze takto..
a ano vkuse prepustaju ludi tak mam velku sancu ist na ulicu aj ja...
ale aj keby nie ...aj tak ich tam musim asi nechat kedze manzel vies ako robi a s malym by nemal kto byt...tam sa robi cely tyzden od 6ej do 4ej a dalsi tyzden poobede a okolo pol 2ej v noci domov...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od martinka74 » Pia Sep 24, 2010 9:48 am

Tak to je jasne,to by sa veru asi nedalo zvladat.Ja ked si budem musiet hladat pracu ,tak tiez len na polovicny uvazok,lebo moj manzel pracuje od rano do vecera a este aj vela cestuje.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 565
Registrovaný: Pon Jún 23, 2008 12:00 am

Re: Čo ďalej po MD?-poradťe

od LUCINNDA » Str Sep 29, 2010 6:31 pm

renatasi píše:Neviete mi prosím niekto poradiť?O chvíľu mi končí rodič.dovolenka a bola som sa informovať uv práci kde som pracovala 15rokov pred nástupom na MD.Oznámili mi,že pravdepodobne nebudú mať pre mňa voľné miesto.Keď sa nahlásim na úrade práce dostanem nejaký príspevok?Ďakujem za všetky odpovede. :cry:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 27
Registrovaný: Ned Júl 13, 2008 12:00 am

od luckab » Uto Okt 12, 2010 11:45 am

Baby skoro som zinfarktovala. Takže od 1. septembra je nový zákon ohľadne výpočtu dávky v nezamestnanosti, takže na vymeriavací základ sa nepočíta obdobie pred materskou, ale posledné dva kalendárne roky :evil: :evil: :evil: .

Tu je link, dúfam že som to dobre skopírovala.

http://www.socpoist.sk/aktuality-na-dav ... 755s36602c
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 213
Registrovaný: Pia Dec 12, 2008 8:28 am

od renatasi » Uto Okt 12, 2010 1:52 pm

Takže to znamená ,že 50% zo 164 eur?Takže 82 eur.......to je smiešne.Opravte ma niekto ak sa mýlim..... :twisted: :twisted:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 44
Registrovaný: Pia Apr 10, 2009 6:00 pm

od luckab » Uto Okt 12, 2010 2:28 pm

No ja som to pochopila presne tak ako vy :oops: :oops: :oops:
Naozaj ma skoro trafilo keď som sa to dočítala, malý sa mi narodil 27.12. 2007 a všetky výhody ma obišli. Takže som nedostala ani 25000 pri narodení dieťaťa, ale 15000, a netýka sa ma ani zvýšenie materskej, lebo odkedy to schválili môj malý mal presne dva roky, a platí to práve do tých dvoch rokov. Naozaj, všetko ma obchádza. Tešila som sa aspoň na tú podporu kým si nenájdem prácu, ale toto je naozaj smiešna čiastka, veď čo z toho zaplatím alebo kúpim? :evil: :evil: :evil:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 213
Registrovaný: Pia Dec 12, 2008 8:28 am

od inguli » Uto Okt 12, 2010 2:44 pm

nechapem ja som zamestnana od 2007februar a 2008 maj som rodila a pracovny pomer este trva...a tiez mi budu vypocitavat keby nahodou tak z tych 164- 50% :?: :roll:
a niekde som citala ak ma prepustia napriklad hned 1 tyzden po navratu do prace nemam narok na podporu v nezam. :idea: :roll:

teda z tych 190
http://ekonomika.sme.sk/c/5585528/viac- ... stane.html
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od luckab » Uto Okt 12, 2010 3:32 pm

No teraz sa v tom už vôbec nevyznám :roll: :roll: :roll:
Ten zákon o 50 % z príjmu pred materskou platil od marca tohto roku.
Od septembra t.r. vraj platí zákon tých 50 % z príjmu za posledné 2 r. , teda z rodičovského príspevku (kamarátka to práve rieši a povedali jej to takto)
Nechápem teda prečo to od septembra zmenili, keď to v januári majú dať naspäť (ak som správne pochopila ten článok čo dala link inguli) :roll:
Neviem či som ja nejaká menej inteligentná, ale rada by som vedela keď mi zaniklo pracovné miesto (pričom firma nezanikla), či mám nárok na podporu v nezamestnanosti a v akej výške. Lebo doteraz som bola v tom, že to bude tých 50 % z denného vymeriavacieho základu pred materskou, čo ma celkom potešilo.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 213
Registrovaný: Pia Dec 12, 2008 8:28 am

od martinka74 » Uto Okt 12, 2010 4:48 pm

Kocky to bude nejaka blbost, ved davku nam nemozu vypocitavat z davky,co vlastne rodicovsky prispevok je.Teda aspon si myslim.Lucka,mna tiez vsetko minulo ,nedostala som ani len 15000 ale len 4500 Sk a zvysenu matersku 2 mesiace,lebo drobec je februarovy.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 565
Registrovaný: Pon Jún 23, 2008 12:00 am

od inguli » Uto Okt 12, 2010 4:59 pm

luckab píše:No teraz sa v tom už vôbec nevyznám :roll: :roll: :roll:
Ten zákon o 50 % z príjmu pred materskou platil od marca tohto roku.
Od septembra t.r. vraj platí zákon tých 50 % z príjmu za posledné 2 r. , teda z rodičovského príspevku (kamarátka to práve rieši a povedali jej to takto)
Nechápem teda prečo to od septembra zmenili, keď to v januári majú dať naspäť (ak som správne pochopila ten článok čo dala link inguli) :roll:
Neviem či som ja nejaká menej inteligentná, ale rada by som vedela keď mi zaniklo pracovné miesto (pričom firma nezanikla), či mám nárok na podporu v nezamestnanosti a v akej výške. Lebo doteraz som bola v tom, že to bude tých 50 % z denného vymeriavacieho základu pred materskou, čo ma celkom potešilo.


od 1.02.2010
Podľa novely zákona o sociálnom poistení platnej od februára tohto roku majú i mamičky po skončení rodičovskej dovolenky nárok na podporu v nezamestnanosti. Podmienkou je, že počas poberania rodičovského príspevku mali status zamestnankyne, čiže zostávali u zamestnávateľa v evidencii zamestnancov. Ide o to, že iba obdobie prerušenia povinného poistenia v nezamestnanosti zamestnanca z dôvodu čerpania rodičovskej dovolenky sa započítava do obdobia poistenia v nezamestnanosti, na základe ktorého vzniká nárok na dávku v nezamestnanosti.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od inguli » Uto Okt 12, 2010 5:01 pm

martinka74 píše:Kocky to bude nejaka blbost, ved davku nam nemozu vypocitavat z davky,co vlastne rodicovsky prispevok je.Teda aspon si myslim.Lucka,mna tiez vsetko minulo ,nedostala som ani len 15000 ale len 4500 Sk a zvysenu matersku 2 mesiace,lebo drobec je februarovy.


aj mne to tak pripada ..teda blbe ze z toho by vyratali.. :roll: preto som pisala ze nechapem...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od adinka33 » Uto Okt 12, 2010 5:27 pm

martinka74 píše:Kocky to bude nejaka blbost, ved davku nam nemozu vypocitavat z davky,co vlastne rodicovsky prispevok je.Teda aspon si myslim.Lucka,mna tiez vsetko minulo ,nedostala som ani len 15000 ale len 4500 Sk a zvysenu matersku 2 mesiace,lebo drobec je februarovy.



no kočky, asi to bude nakoniec takto, že vám tých 50% vypočítajú z rodičovského príspevku, pretože keď som nenastúpila do zamestnania v novembri 2000 /to som bola na RD s najstarším synom/, tak som šla na úrad práce a mne vtedy vypočítali z 2740 Sk /zaokrúhlili to rovných 3000 Sk/ 50% - to je 1500 Sk a dostávala som tie peniaze tri mesiace,,, a robila som normálne od roku 1994..... až teda do materskej,,, tak aby ste naozaj nedostávali tak ako ja kedysi,,, :roll: :roll: :roll:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2208
Registrovaný: Pon Sep 01, 2008 11:20 am

od inguli » Uto Okt 12, 2010 6:05 pm

adinka33 píše:
martinka74 píše:Kocky to bude nejaka blbost, ved davku nam nemozu vypocitavat z davky,co vlastne rodicovsky prispevok je.Teda aspon si myslim.Lucka,mna tiez vsetko minulo ,nedostala som ani len 15000 ale len 4500 Sk a zvysenu matersku 2 mesiace,lebo drobec je februarovy.



no kočky, asi to bude nakoniec takto, že vám tých 50% vypočítajú z rodičovského príspevku, pretože keď som nenastúpila do zamestnania v novembri 2000 /to som bola na RD s najstarším synom/, tak som šla na úrad práce a mne vtedy vypočítali z 2740 Sk /zaokrúhlili to rovných 3000 Sk/ 50% - to je 1500 Sk a dostávala som tie peniaze tri mesiace,,, a robila som normálne od roku 1994..... až teda do materskej,,, tak aby ste naozaj nedostávali tak ako ja kedysi,,, :roll: :roll: :roll:


noo ja verim ze si najdem nejake zamestnanie ak ma prepustia a ked neprepustia vyzera to tak ze ja musim dat vypoved lebo to by sme nemohli zvladnut mam moja by sa k nam normalne musela nastahovat
a kedze opatruje babku... :?: a samozrejme ani ocka nemoze nechat sam..i ked on aj navari, pouprace:o)ked treba :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od luckab » Uto Okt 12, 2010 7:21 pm

Ja som si tiež myslela že predsa nemôžu vypočítavať dávku z dávky, ale ako som písala, teraz presne toto rieši kamarátka, skončila jej materská, teraz čerpá ešte dovolenku, a na úrade práce jej povedali že podpora sa jej vypočíta z rodičovského príspevku. A to by vyšlo tých úbohých 82 eur. Dala by som ich presne tomu kto toto navrhol ako mesačný príjem. A som zvedavá ako by z toho vyšiel :twisted: :twisted: :twisted:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 213
Registrovaný: Pia Dec 12, 2008 8:28 am

Predchádzajúci

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť