Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Píšte o čom chcete - Piatok trinásteho

Re: Piatok trinásteho

od terez254 » Uto Feb 24, 2015 9:52 am

melindi píše:Ani horoskop nezvykneš čítať?
Horoskopy ja vôbec nemám rada. Niekedy na internete pozriem na to. Ani ezoterika ti nezaujímá? U nás zvyknú byť ezoterické festivály.


iba celkovu charakteristiku. denne horoskopy necitam. myslim si, ze sa nieco z horoskopu moze na daneho cloveka sediet, ale nie vsetko.

7 vecí, ktoré by ste mali vedieť o piatku 13-teho

Pre istotu bez 13
Veľa nemocníc nemá izby s číslom 13, na palubách lietadiel asi všetkých spoločností na svete nenájde pasažier sedadlo či rad s číslom 13, niektorým mrakodrapom zase chýba 13. poschodie, niektorým hotelom izba s číslom 13. Vo Formule 1 jazdí 24 jazdcov, ale ani jeden z nich nemá štartovacie číslo 13.

Ako vznikol mýtus
Pôvod povery o nešťastnom piatku sa spája so skutočnosťou, že práve trinásť ľudí - 12 apoštolov a Ježiš Kristus - sa zúčastnilo na Poslednej večeri Ježiša Krista, ktorý bol ukrižovaný na Veľký piatok. Iná udalosť smeruje k piatku 13. roku 1307, keď francúzsky kráľ Filip IV. začal so zatýkaním rytierov z radu templárov. Tisíce z nich umučili na smrť, preto sa piatok 13 považuje za diabolský a nešťastný deň.

Fóbia a strach
Psychológovia zistili, že nie je náhoda, že mnohí ľudia ochorejú, alebo majú nehody práve v piatok trinásteho. Pripisuje sa to tomu, že podvedome cítia úzkosť a obavy z tohto dňa. Aj strach z piatka trinásteho preto už má svoje lekárske pomenovanie, nazýva saparaskavedekatriafóbia ako špeciálna forma triskaidekafóbie, čiže strach z čísla 13.

Nešťastná loď
Vo svete sa tradovala legenda, že Britské námorné sily zostrojili loď s názvom Piatok trinásteho, ktorá vyplávala na more v piatok trinásteho a už o nej nikto nikdy nepočul. No podľa všetkého ide len o žartík, ktorý mal vystrašiť čitateľov časopisu LiveScience. Kráľovské námorné múzeum na svojej internetovej stránke pre istotu tvrdí, že je to čistý výmysel.

Poverčiví prezidenti
Aj niektorí prezidenti sú spojení s piatkom trinásteho. Za vlády Herberta Hoovera - 31. prezidenta USA, vypukla veľká hospodárska kríza piatok 13. roku 1929. Aj keď burza "krachla" už vo štvrtok, časovým posunom sa to pretavilo v Európe na piatok. Franklin D. Roosevelt - 32. prezident, zase nechcel cestovať v 13. deň v mesiacci a nikdy nehostil 13. ľudí.

Krvavé masakre
"Smolný mýtus" podporil aj kultový horor Piatok trinásteho (1980). Režisér S. Cunningham ukázal, aké hrôzy sa môžu v tento deň stať v letnom tábore. Z nedbalosti sa v jazere utopil chlapec - jeho telo sa nikdy nenašlo, miesto ostalo prekliate a každého čakala krutá smrť - presne v piatok trinásteho.

A čo numerológovia?
Podľa numerológie je trinástka zaznávaná bezdôvodne. Neexistujú šťastné alebo nešťastné čísla. Trinástka iba poukazuje na večné premeny. Začiatok novej veci v inej rovine. V tarote znamená symbolickú Smrť, ktorá prináša oslobodzujúcu zmenu v živote. Každá zmena je pre životný vývoj nevyhnutná. Zbavuje nás neužitočných vzťahov a vecí.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: Piatok trinásteho

od melindi » Uto Feb 24, 2015 5:32 pm

Aj ja mám saparaskavedekatriafóbiu. A feng shui hovorí tebe niečo?

Umiestnenie budovy, rozloženie nábytku a použitie farieb to všetko má vplyv na to, či je prostredie harmonické alebo nie, energetizujúce alebo vyčerpávajúce, pozitívne alebo negatívne.
Cieľom feng shui je dosiahnuť rovnováhu medzi silami jing a jang, dvoma protikladnými, ale dopĺňajúcimi sa silami univerza prostredníctvom správneho umiestnenia objektov vo vašom dome a v jeho blízkosti. FS je spojením umenia a vedy, vychádza z ekológie, estetiky, filozofie, astrológie a bytovej architektúry. Nepresadzuje prísne pravidlá logiky a obmedzenia racionálneho myslenia, ale vychádza zo zdravého rozumu a vedeckých pozorovaní.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: Piatok trinásteho

od terez254 » Str Feb 25, 2015 10:08 am

melindi píše:Umiestnenie budovy, rozloženie nábytku a použitie farieb to všetko má vplyv na to, či je prostredie harmonické alebo nie, energetizujúce alebo vyčerpávajúce, pozitívne alebo negatívne.
Cieľom feng shui je dosiahnuť rovnováhu medzi silami jing a jang, dvoma protikladnými, ale dopĺňajúcimi sa silami univerza prostredníctvom správneho umiestnenia objektov vo vašom dome a v jeho blízkosti. FS je spojením umenia a vedy, vychádza z ekológie, estetiky, filozofie, astrológie a bytovej architektúry. Nepresadzuje prísne pravidlá logiky a obmedzenia racionálneho myslenia, ale vychádza zo zdravého rozumu a vedeckých pozorovaní.


citala som o feng shui, ale neriadim sa podla toho. ty mas podla feng shui rozmiestneny nabytok? viem, ze na pohodu a lasku v zivote by pri posteli mal byt obrazok,socha alebo nieco ine znazornujuce zvieracie pary, najlepsie labute alebo aj fotka alebo plagat stastne zalubenych ludi.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: Piatok trinásteho

od melindi » Str Feb 25, 2015 3:13 pm

Ja nie, ale moja sestra áno. Ona nemá doma ani kvet kaktus.

Podľa feng šuej by tieto tŕnisté rastliny mali byť absolútnym tabu – nepestujte ich ani doma ani na pracovisku. Tŕne rastliny signalizujú negatívnu energiu a neprinesú vám nič pozitívne. Ale ani neutrálne. Starostlivosťou o kaktus si koledujete o choroby, nešťastia a straty, ktoré na seba nenechajú dlho čakať.

Ak sa vám kaktusy strašne páčia, nemienite sa ich vzdať, alebo vám ich niekto daroval a nemáte to srdce posunúť ich ďalej alebo sa ich inak zbaviť, jediné neutrálne miesto, kam by ste ich mohli bezpečne odložiť, je vonku, mimo domu.

Bonsaje
Do výšky nerastú, preto nepodporujú rast, v ničom. Ak hľadáte harmonizáciu, bonsaj vám k tomu nepomôže. Rovnako je nešikovný a môže vám ublížiť v prípade, že sa chcete rozvíjať v akomkoľvek smere, napríklad vo vzdelávaní – potrebujete sa naučiť jazyk, napredovať v kariére alebo rásť duchovne. Toto všetko má bonsaj silu pribrzdiť.

Opäť platí predošlé, ak sa ho nechcete vzdať alebo ste bonsaj dostali do daru, pravý kút je preň severný. Tam opäť nepomôže, ale našťastie ani neublíži. Ak však chcete pestovať bonsaj vonku, nemal by byť v kúte, kde dominuje živel drevo – teda na východe alebo juhovýchode. Rovnako vonku ako aj vnútri, potrebuje sever.
Ty máš doma kaktusy a bonsaje?
Mi nemáme žiadne také v spálni.
Podľa feng šuej dôležitý tvar pozemku, mal by byť vyvážený aj tvar objektu na ňom stojaci. Vhodný pomer strán je napr.: 1:2, 3:4. Nevhodné sú objekty s mnohými ostrými hranami, tvaru L, alebo U, alebo ak stojí v strede pozemku. Plochy sa tým rozčlenia na malé časti.

Rozloženie energie v dome podľa tohto učenia závisí od orientácie k svetovým stranám. Miestnosti kde je potrebný „príliv“ energie ráno (napr. spálňa) by mali byť orientované na východ. Tam, kde je potrebná energia večer (obývačka, pracovňa) by mala byť orientácia na západ. Vstupná bránka do domu, alebo do záhrady by nemala byť na jednej priamke s vchodovými dverami.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: Piatok trinásteho

od terez254 » Štv Feb 26, 2015 3:53 pm

melindi píše:Podľa feng šuej dôležitý tvar pozemku, mal by byť vyvážený aj tvar objektu na ňom stojaci. Vhodný pomer strán je napr.: 1:2, 3:4. Nevhodné sú objekty s mnohými ostrými hranami, tvaru L, alebo U, alebo ak stojí v strede pozemku. Plochy sa tým rozčlenia na malé časti.

Rozloženie energie v dome podľa tohto učenia závisí od orientácie k svetovým stranám. Miestnosti kde je potrebný „príliv“ energie ráno (napr. spálňa) by mali byť orientované na východ. Tam, kde je potrebná energia večer (obývačka, pracovňa) by mala byť orientácia na západ. Vstupná bránka do domu, alebo do záhrady by nemala byť na jednej priamke s vchodovými dverami.



chces si podla feng shui zariadit dom?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: Piatok trinásteho

od melindi » Pia Feb 27, 2015 9:09 am

Tento už nie, ale náš nový byt určite. Vyskúšam to. Čítala o tom veľmi veľa, aj moja sestra zaoberá s fengšujim. Uvidíme, ako sa to podarí.
Feng-šuej je dávna teória z Číny o harmónii prostredia, ktorým sa obklopíme. Podľa tejto filozofie aj byt, v ktorom žijeme, na nás vplýva svojou orientáciou voči svetovým stranám, rozmiestnením izieb, vnútorným zariadením. Nielen farby, ale aj tvar nábytku a jeho umiestnenie alebo motívy na obrazoch môžu ovplyvniť náladu, pocity a tým aj vnímanie a konanie jeho obyvateľov. Bytová dizajnérka, architektka a odborníčka na feng-šuej Eva Machyniaková nás pozvala do bytu, ktorý zariaďovala podľa zásad feng-šuej.

"Každý človek potrebuje niečo iné a tieto potreby sa počas života menia, v jednom období obyvatelia potrebujú povedzme zvýšiť svoju pracovnú aktivitu, v inom čase zas zlepšiť svoje zdravie. V rôznych miestnostiach bytu sa potrebujeme cítiť inak, od obývačky očakávame pocit pohody, v pracovni chceme byť koncentrovaní a aktívni, v spálni príjemne oddýchnutí a svieži," vysvetľuje bytová dizajnérka. Feng-šuej je podľa nej návrat k intuitívnemu spôsobu života.

Už pri vstupe do bytu návštevu príjemne naladí jemné svetlo na chodbe. Svieti nonstop a pre domácich je nielen praktické, keď je všade pozhasínané, ale aj príjemné: vždy keď prichádzate domov, máte pocit, že vás niekto víta.

Obývačka
"Toto prostredie sme vytvorili tak, aby poskytovalo útočisko a pokoj. Človeku ho ponúka príroda, ale ako ju dostať do paneláka? Materiálmi, obrazmi, farbami, tvarmi," vysvetľuje Eva Machyniaková.

Sedenie je postavené proti sebe, čo podporuje vzájomnú komunikáciu členov domácnosti. Väčšina obývačkových sedačiek však sústreďuje pozornosť na televízor alebo na občerstvenie na konferenčnom stolíku.

Dôležitý je aj tvar sedacej súpravy. Moderné "elko" neposadí ľudí do seberovnej pozície: kto sedí v rohu, je krytý a má výhľad na obe strany, preto má výhodu. Kto sedí na kraji, je na urezanom konci a cíti sa preto neisto. "Oproti rohu skrinky alebo police sa necítite príjemne, ani neviete prečo. Je to rovnaké ako sadnúť si za roh stola. Na človeka by nemali smerovať ostré hrany nábytku, ktoré vytvárajú negatívnu energiu," upozorňuje Eva Machyniaková. Ostrosť tvarov sa však dá zjemniť napríklad kvetom, zvonkohrou či závesom.

Harmóniu v izbe podporuje akvárium - je umiestnené na severnej stene, ktorej je podľa feng-šuej priradený prvok vody. Krištáľ, či je to luster alebo váza, zas pôsobí na rozprúdenie pozitívnej energie. Ak sa umiestni k oknu, zabráni vstupu negatívnej energie z okolia. Prírodné odtiene a kvetinové motívy vyvolávajú pocit pohody aj v tých, ktorí na feng-šuej neveria.

Spálňa
V panelákových bytoch je väčšinou daná stena, na ktorej sú skrine a priestor pre postele býva vopred vyhradený. "Aj to sa dá ovplyvniť farbami, zariadením izby, doplnkami," vraví dizajnérka.

V spálni by sa mal človek cítiť oddýchnutý a príjemne svieži, nie zaspatý - čo vyvolávajú tmavé farby. Ideálna farba pre spálňu sa určí podľa smerovania miestnosti k danej svetovej strane a jej prvku. Veľmi vhodná je modrá, prípadne v kombinácii s bielou. Zelená koncentruje, červená aktivizuje aj podporuje chuť do jedla, ale niekoho môže vyrušovať a napríklad u detí vytvárať nadmernú aktivitu či agresiu. Lenže čo s miestnosťou, ktorá má viac funkcií? Aj v spálni rovnako ako v detskej izbe môže byť spací aj pracovný kút. "Pracovňa v spálni je tá najhoršia kombinácia. Ak priestor nedovoľuje iné riešenie, radšej by som volila neutrálnu farbu stien, aby sa v jednej miestnosti nebili dva protichodné vplyvy a izbu opticky oddelila doplnkami, paravánom či závesom," radí dizajnérka. V detskej izbe však môže fungovať napríklad zelený pracovný kút a modrý kút na spanie.

Keď si chcú manželia zariadiť bývanie podľa feng-šuej, môže vzniknúť problém, lebo táto teória ponúka pre každého z ich iné ideálne riešenie. Už len orientácia manželských postelí sa každému z partnerov môže hodiť inak. "V takom prípade by sa manželia mali dohodnúť na kompromise - dôležité je zvoliť najprijateľnejšie riešenie bez negatívnych vplyvov energií. Človek prespí jednu tretinu svojho života. Preto je to jedno z najdôležitejších rozhodnutí pri zariaďovaní bytu podľa feng-šuej," radí Machyniaková.

Ak vraj chcú manželia posilniť svoj zväzok, mali by si v spoločnej spálni umiestniť po stranách postele predmety vždy v páre - nočné stolíky, fotografie či lampy. Princíp duality podporí vyváženosť ich vzťahu.

V spálni by sme sa mali obklopiť vecami, ktoré nás hneď ráno naladia príjemne. Nie napríklad nechať si pri posteli rozrobenú prácu. V spálni by nemali byť zrkadlá (dajú sa však umiestniť do skrine z vnútornej časti dverí). "Agresívna energia zrkadla ovplyvňuje pohodu a poškodzuje vzťahy," vysvetľuje Machyniaková.

Kúpeľňa
Do kúpeľne je podľa feng-šuej ideálna biela farba, symbolizuje čistotu. Farebná podlaha bola zvolená podľa orientácie jednotlivých miestností. Podľa feng-šuej pôsobí harmonicky a pre laikov aj esteticky. "Harmónia sa dá dosiahnuť aj jednoduchým použitím farieb. Aby sa v tejto kúpeľni obyvatelia cítili dobre, stačilo okrem farebnej podlahy skombinovať niekoľko doplnkov, napríklad na poličky umiestniť pár oranžových fľaštičiek," vysvetľuje dizajnérka.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: Piatok trinásteho

od terez254 » Pia Feb 27, 2015 10:27 am

cize tomu veris?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: Piatok trinásteho

od melindi » Pia Feb 27, 2015 6:01 pm

Áno. Čítala si knihy o sny? Zvykla si pozrieť, čo znamenajú tvoj sen.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: Piatok trinásteho

od terez254 » Pia Feb 27, 2015 11:34 pm

melindi píše:Áno. Čítala si knihy o sny? Zvykla si pozrieť, čo znamenajú tvoj sen.


tak na sny verim..z vlastnej skusenosti viem, ze sny mi vedia toho vela povedat.
nie kazdy sen nieco znamena,ale stoji za to sa tym zapodievat.


tu je stranka o snoch, kde mozes napisat,co sa ti snivalo a autorka tej stranky ti to vylozi
https://viziebosorky.wordpress.com/analyza-snov/
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: Piatok trinásteho

od melindi » Sob Feb 28, 2015 8:47 am

Zaujímavá stránka. Čo znamená, keď snívam o tom, že niekto z našej rodiny zomrie? To je pravda, že bude dlho žiť?
Choroba čo znamená? Ja som raz snívala, že aj matka dostala rakovinu. Pozriem na ten link. Ti pamätáš na svoje sny? Čo bolo najhorší vec o čom snívala?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: Piatok trinásteho

od terez254 » Sob Feb 28, 2015 10:44 am

melindi píše:Zaujímavá stránka. Čo znamená, keď snívam o tom, že niekto z našej rodiny zomrie? To je pravda, že bude dlho žiť?


takto ti to neviem povedat, zevraj najdolezitejsi je pocit z tvojho sna. aj ked sa ti sniva o niecom skaredom, ale mas z toho dobry pocit tak to nic zle nemusi znamenat.
a smrt tusim znamena aj svadbu.

mne sa niektore sny niekedy plnia. snivalo sa mi ako mi zomreli dve blizke osoby, co sa aj po par tyzdnoch od toho sna stalo.
niekedy som mavala take hororove sny, ze som videla same mrtvoly,odseknute casti tela ludi a podobne.
ale aj tak rada snivam, lebo ked sa mi sniva nieco pekne tak to je sila. myslim si, ze v sne je vsetko take krajsie ako v skutocnosti.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: Piatok trinásteho

od melindi » Ned Mar 01, 2015 10:53 am

Ja som počas tehotenstva snívala o tom, že budem mať ťažký pôrod. Vyšlo mi to, mala som problémy.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: Piatok trinásteho

od terez254 » Ned Mar 01, 2015 12:57 pm

melindi píše:Ja som počas tehotenstva snívala o tom, že budem mať ťažký pôrod. Vyšlo mi to, mala som problémy.



skusala si pisat na tne link, co som ti dala?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: Piatok trinásteho

od melindi » Ned Mar 01, 2015 3:07 pm

Ešte nie. Pozerala som link, kde musím podať moju otázku? Musím sa predtým zaregistrovať?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: Piatok trinásteho

od terez254 » Ned Mar 01, 2015 3:56 pm

melindi píše:Ešte nie. Pozerala som link, kde musím podať moju otázku? Musím sa predtým zaregistrovať?


nie nemusis, len si vyberies niektoru rubriku, napr. analyza snov a uplne dole na stranke najdes komentar a ten sen napises do komentara.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

PredchádzajúciĎalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť