Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Pôrod a šestonedelie - Pozor na doktorov!

od natusa » Štv Dec 04, 2008 10:18 am

inac stava sa vselico a aj doktory su vselijaky tiez mi je luto mamicky lebo s toho musi mat trumu na cely zivot esteze babetko je chvalabohu vporiadku.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1327
Registrovaný: Uto Sep 02, 2008 2:29 pm

od andream » Str Dec 10, 2008 2:42 pm

ahoj natuska. No drobec neni až tak úplne v poriadku, práve sa to začína všetko ukazovať - následky z pôrodu. Stále chodíme k očnej lebo stále mu zostali jazvičky za očkami, pri tých tlakoch sa mu zaliali očká krvou, je to pre neho strašne traumatizujúce vyšetrenie, ktoré musíme absolvovať zasa o týžden, to mu normálne odsunie očko a pozerá mi za neho. No a dalšia vec, kardiologička zistila, že má niečo so srdiečkom, vraj pri pôrode ako ho oživovali dostalo srdiečko velmi velký šok a niečo tam zanechalo. Tak čakáme teraz na odborné kardiologické vyšetrenie, tak držkajte palčeky, dakujeme, Andrea :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 49
Registrovaný: Pon Nov 26, 2007 1:00 am

od natusa » Pia Dec 12, 2008 1:23 pm

urcite drzim palce nech je len drobcek zdravy.no to su veci ktore sa nejako urcite budu dat liecit viem ze je to zaberak pre mamicku aj babetko a vlastne pre celu rodinu.ale ja si vzdy vravim ze je dobre kym neni horsie.tak sa drzte.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1327
Registrovaný: Uto Sep 02, 2008 2:29 pm

od andream » Pia Dec 12, 2008 1:44 pm

dakujeme natuška, no stále sú nejaké problémy, teraz nám zasa naordinovali Vojtovku, ktorej sa dosť obávam. Malý je aj tak dosť plačlivý a to nehovorím o tých cvikoch. Každý den niekam beháme po lekároch, no čo už, treba už len vydržať a dúfať, že všetko bude OK, ale dakujeme :) :) :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 49
Registrovaný: Pon Nov 26, 2007 1:00 am

andream

od ellanoir » Pia Dec 12, 2008 3:23 pm

tej Vojtovky sa nemusis bat, je to super vec- nam velmi pomohla. Babo pritom vacsinou sice place, ale ho to neboli. Pri cviveni sa netreba rozcitliviet a lutovat babo ci seba: mysli hlavne na to, ze to pomaha a vobec nijako neuskodi. Moja dcera ako rocna nevedela ani sediet a pomohlo- aj ked som uz vobec v nic neverila... Vzdy som si vravela, ze su deticky, ktore su na tom ovela horsie - to som videla ked sme behali po vselijakych tych dr. (mame za sebou onkologiu, neurologiu, rehabilitacie, ocne, kozne ..... teraz ako skolacka same dys-...)... Neboj, bude to ok. :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 311
Registrovaný: Pia Aug 01, 2008 12:00 am

od andream » Pia Dec 12, 2008 4:04 pm

no dakujeme, musíme len vydržať, skúsim ešte aj plávanie, vraj aj to pomáha :lol: :lol: :lol: diki
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 49
Registrovaný: Pon Nov 26, 2007 1:00 am

od MajcaRia » Pon Feb 02, 2009 3:32 pm

no ako som čítala prvý príspevok revala som...ked ide o babätka som citlivka....ja som mala naplánovaný pôrod...mala som prísť v pondelok..a bola som naposledy u lekárky v stredu..cez víkend vravela že tam nebude a dohodli sme sa na pondelok...ale ma prekvapil malý a už v piatok mi doma odtiekla plodová voda...vedela som že moja lekárka ma zmenu a ked som jej volala že či ma odrodí, kedže ma mala na starostí celé tehotenstvo, tak len chladne odvrkla že čo si to myslím, že jej končí smena..že je ochotná ale to bude viac ako 5000sk stáť!!!!!
Z manželom sme plánovali jej po pôrode dať peniažky, ale takýmto sprostým žobraním nemiením žiadnému lekárovi niečo dávať!!!!!!!!!
A tak som jej odvrkla aj ja: že nech kľudne s čistým svedomím ide domou, ak jej to svedomie dovolí a že ja sa spoľahnem na doktora alebo doktorku, ktorá bude mať smenu...
Manžel z práce utekal domou...rýchlo som sa pobalila alebo lepšie povedané dobalila...a utekali sme, mala som strach, kto bude mať zmenu...Ale našťastie súprová lekárka ma odrodila...a ešte každý deň ona chodila za mnou a pýtala sa ako sa citím...bol to úžasný pocit!!!
A tá lekárka čo vedela všetko o mne a pritom to bola známa mojej sestry sa iba raz prišla spýtať, slovami: že už ked je tu že ako sa citím?????
Ja som zdvihla hlavu a povedal: dakujem perfektne...nemusíte si robiť starosti a otočila som sa...tým som jej dala najavo že nemám chuť sa ani na ňu pozrieť... a pritom mi sľúbovala celých 9 mesiacou, že kedykoľvek prídu kontrakcie nech jej aj opolonoci volám, že kľudne!!!
Odvtedy nenávidím lekárou ktorý ostavajú len pri slovách, myslím že by lekár mal dodržať svoje hrdinské slovo!!! Pretože veľmi dobré vedia, že ich potrebujeme!!!!
Ale žiaľ sú medzi doktormi aj taký, ktorým nezaleží na blahu pacienta ale len na peniazoch!!!
na druhej strane som šťastná že nevymreli dobrí lekári...
A Tá DOKTORKA ktorá chodila za mnou , chodila za mnou s čistého záujmu o mňa, lebo som jej nič nedala do vrecka...uvedomila som si že ona je lekárka s veľkým srdiečkom :P
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 307
Registrovaný: Pon Okt 27, 2008 11:58 am

od andream » Pon Feb 02, 2009 3:37 pm

No ak

tak to ste mali veľké šťastie, nech sa niekto nediví, že pôrodnosť na Slovensku klesá......
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 49
Registrovaný: Pon Nov 26, 2007 1:00 am

od saskia178 » Štv Feb 05, 2009 4:12 pm

Fúha. No je to smutné,ale hlavne že ste v poriadku. Musím ti ale povedat ze to s peniazmi nema nic spolocne. Ked som rodila ja tak to bolo takto:prisla som, o 2:25 som porodila a o 3 dni som isla domov. Babenka co bola somnou na izbe vysolila 10000 sk za porod a bola to katastrofa. Porod mala otrasný a s mlalým to tiež nebolo ružove. Myslim ze je to o stasti... Drzim palce tebe aj malemu
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 126
Registrovaný: Štv Feb 05, 2009 3:52 pm

od andream » Štv Feb 05, 2009 4:31 pm

dakujem Saskia, no ja neviem ale myslím si, že ide aj o peniaze. Doktor si ten čas našiel a bol tesne pred porodom za mužom vonku na chodbe, dobre, že mu do toho natrčeného vačku niečo nespadlo. No a bola aj veľkonočná sobota a ako moj manžel hovorí, dali tam na takýto den takého doktora, ktorý chodí niekam na dedinu kravy teliť. No neviem, každý má iný názor, a viem keby som mu dala nejaké peniaze tak mi ten cisársky urobí...... to je len môj názor :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 49
Registrovaný: Pon Nov 26, 2007 1:00 am

od swedulka » Štv Feb 05, 2009 4:36 pm

Doktorom neverím,nemam dobre skusenosti! A ani moja známa,ktorej vinou lekárou zomrelo v decembri bábatko! :( Strašne smutné... :!:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1150
Registrovaný: Pia Júl 18, 2008 12:00 am

od andream » Štv Feb 05, 2009 4:49 pm

to mi je veľmi veľmi ľúto, presne ju viem pochopiť, zažila som si to isté, len s tým rozdielom, že moje dieťa sa podarilo oživiť. Ja nemám dôvod im veriť, aj tak je to podľa mna jedna skorunpovaná banda. POdľa mojho názoru oni už ako študujú a robia diplom veľmi dobre vedia ako to tu na Slovensku chodí. Pokial chceš dobrú opateru a starostlivosť, tak dobre zaplať :x :x :x
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 49
Registrovaný: Pon Nov 26, 2007 1:00 am

od swedulka » Štv Feb 05, 2009 5:02 pm

Narodilo sa zdravé.Dostalo rotav.hnačky a oni ho zle liečili.Dostalo zapal črievka a ked ho prevazali do KE,,uz to bolo veľmi zlé.Najhorsie na to me,ze sa Vam narodi zdrave dietatko a takto to dopadne.Uz sa tešili,ze maju ist o 2 dni domov ......No neda sa to ani popísať slovami....
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1150
Registrovaný: Pia Júl 18, 2008 12:00 am

od andream » Štv Feb 05, 2009 5:10 pm

...... to sa už len zle číta....... je mi to nesmierne lúto, veľmi..... a potom, že život je spravodlivý???
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 49
Registrovaný: Pon Nov 26, 2007 1:00 am

od ellanoir » Pia Feb 06, 2009 11:21 am

Su to strasne veci toto citat.

ja mam vsak pozitivnu skusenost - dr. (ktoreho som vobec nepoznala a mal "len" sluzbu) dobre zvazil situaciu a bol dost akcny, inak by sa malicka narodila .... ani to nechcem napisat.

Andream- ako to pokracuje s tvojim syncekom- cvicite tu Vojtovku?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 311
Registrovaný: Pia Aug 01, 2008 12:00 am

PredchádzajúciĎalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť