Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Tehotenstvo - Tehotenstvo a porod

od zuzana171717 » Str Feb 11, 2009 10:55 pm

nanaaa píše:
zuzana171717 píše:no super :D budem nad tym rozmyslat. dakujem za ispiraciu nechcem stale hltat tabletky a to nehovori o vedlajsich ucinkoch. :) Z tabletiek som mala take ,,zvlastne"" vedlajsie ucinky :oops: nemala som chut na sex a to som skusala viac druhov.Mate aj vy podobnu skusenost??Alebo len ja som ina?? :shock: :oops: :lol: ??A po vysadeni tabliet som mala tak porozhadzovane hormony ze trvalo 4 roky nez som otehotnela,vdaka mojej novej lekarke ktora prisla na to kde je problem.Teraz nemam ziadnu ochranu :cry: .


Ja teda tabletky neberiem, ale chuť na sex už nemám poriadne dlho. :D :D Zuzi, viac druhov tabletiek, alebo sexu? :D :D


Jedno aj druhe :lol: :lol: :lol: a stale nic,teraz je to uz trochu lepsie :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 92
Registrovaný: Štv Máj 29, 2008 12:00 am

od bubufo » Str Feb 11, 2009 10:59 pm

swedulka píše:Mirena to je nieco ine ako Dana?


ano je to ine je to v podstate neskodlive a tie hormony sa tam uvolnuju strasnne pomaly tak v podstate ziadne vedlajsie ucinky.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2982
Registrovaný: Uto Máj 13, 2008 12:00 am

od bubufo » Str Feb 11, 2009 11:00 pm

zuzana171717 píše:no super :D budem nad tym rozmyslat. dakujem za ispiraciu nechcem stale hltat tabletky a to nehovori o vedlajsich ucinkoch. :) Z tabletiek som mala take ,,zvlastne"" vedlajsie ucinky :oops: nemala som chut na sex a to som skusala viac druhov.Mate aj vy podobnu skusenost??Alebo len ja som ina?? :shock: :oops: :lol: ??A po vysadeni tabliet som mala tak porozhadzovane hormony ze trvalo 4 roky nez som otehotnela,vdaka mojej novej lekarke ktora prisla na to kde je problem.Teraz nemam ziadnu ochranu :cry: .


ked si tak spominam ked som zzacala brat cilest po pauze tiez som nemala chut na sex a preslo ma to :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2982
Registrovaný: Uto Máj 13, 2008 12:00 am

od swedulka » Str Feb 11, 2009 11:00 pm

bubufo píše:
swedulka píše:Mirena to je nieco ine ako Dana?


ano je to ine je to v podstate neskodlive a tie hormony sa tam uvolnuju strasnne pomaly tak v podstate ziadne vedlajsie ucinky.

Diky bubu aspon ty si si ma tu všimla.Ja len že kamoška mala Danu a ostala tehotna ,tiež za nu dala asi 6000.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1150
Registrovaný: Pia Júl 18, 2008 12:00 am

od zuzana171717 » Str Feb 11, 2009 11:02 pm

bubufo píše:
zuzana171717 píše:no super :D budem nad tym rozmyslat. dakujem za ispiraciu nechcem stale hltat tabletky a to nehovori o vedlajsich ucinkoch. :) Z tabletiek som mala take ,,zvlastne"" vedlajsie ucinky :oops: nemala som chut na sex a to som skusala viac druhov.Mate aj vy podobnu skusenost??Alebo len ja som ina?? :shock: :oops: :lol: ??A po vysadeni tabliet som mala tak porozhadzovane hormony ze trvalo 4 roky nez som otehotnela,vdaka mojej novej lekarke ktora prisla na to kde je problem.Teraz nemam ziadnu ochranu :cry: .


ked si tak spominam ked som zzacala brat cilest po pauze tiez som nemala chut na sex a preslo ma to :D

Este ze tak :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 92
Registrovaný: Štv Máj 29, 2008 12:00 am

od nanaaa » Str Feb 11, 2009 11:02 pm

zuzana171717 píše:
nanaaa píše:
zuzana171717 píše:no super :D budem nad tym rozmyslat. dakujem za ispiraciu nechcem stale hltat tabletky a to nehovori o vedlajsich ucinkoch. :) Z tabletiek som mala take ,,zvlastne"" vedlajsie ucinky :oops: nemala som chut na sex a to som skusala viac druhov.Mate aj vy podobnu skusenost??Alebo len ja som ina?? :shock: :oops: :lol: ??A po vysadeni tabliet som mala tak porozhadzovane hormony ze trvalo 4 roky nez som otehotnela,vdaka mojej novej lekarke ktora prisla na to kde je problem.Teraz nemam ziadnu ochranu :cry: .


Ja teda tabletky neberiem, ale chuť na sex už nemám poriadne dlho. :D :D Zuzi, viac druhov tabletiek, alebo sexu? :D :D


Jedno aj druhe :lol: :lol: :lol: a stale nic,teraz je to uz trochu lepsie :lol: :lol:


Aj ja by som chcela niečo také vyskúšať, tabletky mi moc nerežú.Len neviem či by som to tam v nútri furt necítila.Som trošku na hlavu, určite by som si pri sexe predstavovala to teliesko vo vnútri.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 489
Registrovaný: Štv Sep 04, 2008 10:45 am

od bubufo » Str Feb 11, 2009 11:34 pm

swedulka píše:
bubufo píše:
swedulka píše:Mirena to je nieco ine ako Dana?


ano je to ine je to v podstate neskodlive a tie hormony sa tam uvolnuju strasnne pomaly tak v podstate ziadne vedlajsie ucinky.

Diky bubu aspon ty si si ma tu všimla.Ja len že kamoška mala Danu a ostala tehotna ,tiež za nu dala asi 6000.


danu za 6 litrov? to je nejako moc
no musela to mat bud naprd zavedene,alebo je ta vynimka co potvrdzuje pravidlo :D samozrejme ze ziadna antikoncepcia nie je stopro, toto sa sem ta stava
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2982
Registrovaný: Uto Máj 13, 2008 12:00 am

od bubufo » Str Feb 11, 2009 11:37 pm

nanaaa píše:
zuzana171717 píše:
nanaaa píše:
zuzana171717 píše:no super :D budem nad tym rozmyslat. dakujem za ispiraciu nechcem stale hltat tabletky a to nehovori o vedlajsich ucinkoch. :) Z tabletiek som mala take ,,zvlastne"" vedlajsie ucinky :oops: nemala som chut na sex a to som skusala viac druhov.Mate aj vy podobnu skusenost??Alebo len ja som ina?? :shock: :oops: :lol: ??A po vysadeni tabliet som mala tak porozhadzovane hormony ze trvalo 4 roky nez som otehotnela,vdaka mojej novej lekarke ktora prisla na to kde je problem.Teraz nemam ziadnu ochranu :cry: .


Ja teda tabletky neberiem, ale chuť na sex už nemám poriadne dlho. :D :D Zuzi, viac druhov tabletiek, alebo sexu? :D :D


Jedno aj druhe :lol: :lol: :lol: a stale nic,teraz je to uz trochu lepsie :lol: :lol:


Aj ja by som chcela niečo také vyskúšať, tabletky mi moc nerežú.Len neviem či by som to tam v nútri furt necítila.Som trošku na hlavu, určite by som si pri sexe predstavovala to teliesko vo vnútri.


co si pipi? :D ani na to nepomyslis, my sme hned otestovali ci chlapa drotiky nepichaju :D :D a v pohooode, dr povedal ze keby hej skratime
:D, mierena ma este jednu bohovu vyhodu, kramy mas take ,ze ti staci intimka, v lepsom pripade ich nemas vobec :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2982
Registrovaný: Uto Máj 13, 2008 12:00 am

od zuzana171717 » Str Feb 11, 2009 11:40 pm

nanaaa su aj hormonalne tycinky ktore sa vkladaju pod kozu myslim niekde do ruky to davaju,ale neviem co to stoji,je tiez viac druhov myslim ze na 3 a 5 rokov,asi to bude velmi drahe.Neviem mne sa telieska viac pozdavaju.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 92
Registrovaný: Štv Máj 29, 2008 12:00 am

od bubufo » Štv Feb 12, 2009 12:30 am

tutok sa docitate o kazdej antikoncepcii http://www.antikoncepcia.com/
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2982
Registrovaný: Uto Máj 13, 2008 12:00 am

od sandras » Štv Feb 12, 2009 9:19 am

swedulka píše:
bubufo píše:
swedulka píše:Mirena to je nieco ine ako Dana?


ano je to ine je to v podstate neskodlive a tie hormony sa tam uvolnuju strasnne pomaly tak v podstate ziadne vedlajsie ucinky.

Diky bubu aspon ty si si ma tu všimla.Ja len že kamoška mala Danu a ostala tehotna ,tiež za nu dala asi 6000.


jedine čo ma Dana a Mirena spoločne je to, že sa vkladaju d maternice.

Dana je v podstate len barierova antikoncepcia - teda spolahlivosť je ovela nižšia, ako pri Mirene. V podstate brani iba usadeniu vajíčka v maternici, a nie samotnemu oplodneniu! Teda čítala som nazor jedneho lekára, že ide vlastne o miniinterrupciu každy mesiac :cry: :cry: :cry: Navyše pri dane hrozí mimomaternicove tehotenstvo, byva dosť silny menzes a su tiež ženy, čo su alergicke na meď (z toho sa Dana vyrába)... proste ja by som do toho nešla. A tiež mame v rodine prípad tehotenstva s Danou.

Mirena posobí hormonálne, teda ako aj tabletky bráni samotnemu uvolnovaniu vajíčky, tiež bráni rastu vystielky maternice (teda vajíčko by sa nemalo kam zahniezdiť), a tiež zahusťuje hlien v krčku maternice (preto mavaju niektore ženy par mesiacov výtok, ale to s ačasom upraví). V prípade, že by žena otehotnela (čo je dosť nepravdepodobne, moj Dr. povedal, že o takom prípade ešte nepočul) tak sa da dieťa bud uspešne zdravé donosiť, alebo je tiež indikovaná interrupcia zo zdravotných dovodov.

Ženy, ktore maju myom, tak maju Mirenu hradenu poisťovnou, lebo Mirena zabranuje ich rastu. No a su ešte aj ine diagnozy, treba sa popýtať, potom sa dopláca len okolo 20€ .
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od sandras » Štv Feb 12, 2009 9:23 am

bubufo píše:
nanaaa píše:Aj ja by som chcela niečo také vyskúšať, tabletky mi moc nerežú.Len neviem či by som to tam v nútri furt necítila.Som trošku na hlavu, určite by som si pri sexe predstavovala to teliesko vo vnútri.


co si pipi? :D ani na to nepomyslis, my sme hned otestovali ci chlapa drotiky nepichaju :D :D a v pohooode, dr povedal ze keby hej skratime
:D, mierena ma este jednu bohovu vyhodu, kramy mas take ,ze ti staci intimka, v lepsom pripade ich nemas vobec :wink:

možem potvrdiť, necíti to žena a ani partner, teda partner može zo začiatku pociťovať vlákna (za tie sa potom po 5 rokoch teliesko vytiahne), ale do mesiaca sa vlakna uložia a už ich nie je cítiť :wink:
a Menzes može uplne vymiznuť, alebo tak zoslabne (postupne do pol roka) že skutočne stačí intímka :D :D :D

Len prvé 3-4 mesoiace sa može objaviť nepravidelne krvácanie - špinenie, kym si telo na teliesko zvykne. Ja som mala špinenie asi 3 mesiace a odvtedy mi nabehol pravidelny cyklus (predtým som mávala nepravidelný) a mavam asi 3-dnové slabe krvácanie.

Pri Dane naopak krvácanie zosilnie a aj sa predlži :roll:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od bubufo » Štv Feb 12, 2009 10:54 am

sandras povedala vsetko co bolo treba :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2982
Registrovaný: Uto Máj 13, 2008 12:00 am

od nanaaa » Štv Feb 12, 2009 1:03 pm

bubufo píše:sandras povedala vsetko co bolo treba :wink:


Ďakujem za zhrnutie, vyzerá to dobre.Behnem ku gyňdošovi. :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 489
Registrovaný: Štv Sep 04, 2008 10:45 am

od saskia178 » Štv Feb 12, 2009 4:43 pm

Ty brdo,to je dobre. Tusim sa aj ja popytam na to
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 126
Registrovaný: Štv Feb 05, 2009 3:52 pm

PredchádzajúciĎalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť