Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Tehotenstvo - Tehotenstvo a porod

od mskorova » Uto Mar 03, 2009 5:04 pm

ahojte, ja mám tiež mirenu, rozhodovala som sa už počas tehotenstva, a som rada, že som sa nedala odradiť, mám ju od mája08, vyšlo to aj so zavedením 6000,-, zavedenie nebolo nič príjemné ale ani bolestivé, tri mesiace striedavo špinenie, ale používala som len intimky, a naposledy som mala menzes - vlastne tiež len také špinenie síce 10dní, ale predtým 3mesiace nič, som úplne spokojná, nemusím stále myslieť na tabletky,. Lekárka to len odporúča a ja tiež.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Sob Júl 12, 2008 12:00 am

od mskorova » Uto Mar 03, 2009 5:08 pm

a ešte k tomu zisťovaniu, tiež som pred zavedením behala po nete a zisťovala, ale málokde som našla vetu, že niečo zlé sa stalo mne osobne, ale poväčšine to znelo, že počula som... a jednej mojej známej sa stalo, alebo kamoške...., takže to beriem tiež s rezervou a moc tomu neverím, pýtala som sa na to aj mojej doktorky a povedala, že za posledné roky zavádzania, má naozaj len mizivé percento zo všetkých komu nesadla, a navyše ešte z toho polovica to bola skôr psychické neznesenie, že sa s tým nevedeli zžiť.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Sob Júl 12, 2008 12:00 am

od sandras » Uto Mar 03, 2009 5:12 pm

levka1 píše:noooo mirena, ja som o nej tiež uvažovala, hodila do googlu a prečítala si diskusie, že čo na to maminky-aké majú skúsenosti a poviem, že som si to rozmyslela!!! :oops: bolo tam dosť negatívnych skúseností, samozrejme boli aj pozitívne, ale prevládali tie zlé a niektoré boli aj hrôzostrašné!!!! Ja som si to rozmyslela :roll: :oops: :(


levka, ja som čítala aj zle skusenosti ( a tiež som rada že som sa nedala odradiť :wink: mam ju tiež od mája 2008) ... ale z 90% v tých zlých skusenostiacj bol podla mna na vine lekár, že neurobil čo urobiť mal! Teda komplexne vyšetrenie ženy, a po zavedení kontroly sonom. Proste prístup: "zobrať peniaze za zavedenie a o viac sa nestarám" :roll: No a tiež niektore veci, čo som čítala mohli suvisieť s nesprávnym zavedením!

Samozrejme, je iste percento žien, čo ju jednoducho neznášaju, ale to by mal vedieť lekár vylučiť vopred, a nie až ked su problemy.
Mne moj lekár urobil pred zavedením kontrolu, tiež sono, citologiu, meral mi vystielku maternice ... a povedal, že keby som nebola fit, tak mi ju jednoducho nepredpíše v žiadnom prípade! A po zavedení som tiež bola 2x na kontrole a teraz mam prísť po roku (alebo aj skor, keby som mala problem)
Ja nebanujem, že som si ju dala.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od levka1 » Uto Mar 03, 2009 5:19 pm

sandras píše:
levka1 píše:noooo mirena, ja som o nej tiež uvažovala, hodila do googlu a prečítala si diskusie, že čo na to maminky-aké majú skúsenosti a poviem, že som si to rozmyslela!!! :oops: bolo tam dosť negatívnych skúseností, samozrejme boli aj pozitívne, ale prevládali tie zlé a niektoré boli aj hrôzostrašné!!!! Ja som si to rozmyslela :roll: :oops: :(


levka, ja som čítala aj zle skusenosti ( a tiež som rada že som sa nedala odradiť :wink: mam ju tiež od mája 2008) ... ale z 90% v tých zlých skusenostiacj bol podla mna na vine lekár, že neurobil čo urobiť mal! Teda komplexne vyšetrenie ženy, a po zavedení kontroly sonom. Proste prístup: "zobrať peniaze za zavedenie a o viac sa nestarám" :roll: No a tiež niektore veci, čo som čítala mohli suvisieť s nesprávnym zavedením!

Samozrejme, je iste percento žien, čo ju jednoducho neznášaju, ale to by mal vedieť lekár vylučiť vopred, a nie až ked su problemy.
Mne moj lekár urobil pred zavedením kontrolu, tiež sono, citologiu, meral mi vystielku maternice ... a povedal, že keby som nebola fit, tak mi ju jednoducho nepredpíše v žiadnom prípade! A po zavedení som tiež bola 2x na kontrole a teraz mam prísť po roku (alebo aj skor, keby som mala problem)
Ja nebanujem, že som si ju dala.



Sandras v tomto máš pravdu, doktori by mali....!!!! :roll:

a ja som asi ten typ, ktorý by sa s tým nevedel zžiť!!!! :oops:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 13
Registrovaný: Pon Feb 11, 2008 1:00 am

od sandras » Uto Mar 03, 2009 5:24 pm

ja som mala tak otrasneho lekára, že som skoro 2. dieťa nedonosila :cry: vlastne mi nikdy nič nepomohol, ani len preventívku mi NIKDY neurobil, a to som tam chodila každe 3 mesiace po tabletky (predpísal mi ATK s tým, že ani krv vraj netreba zobrať!!! A ja som pritom mala pečen v keli :roll: :roll: :roll: )
Mojej mame, ked sa pýtala na mamografiu (po 50-ke) povedal že "na niečo zomrieť musíte" a neposlal ju !!! :evil: :evil: :evil:

Tak teraz som zmenila (aj moja mama) a mam velmi dobrého a zodpovedného lekára, normálne zíram, ake vyšetrenia mi robil, čo všetko podla neho ma obsahovať preventívka. A to podotýkam _ NIE JE SUKROMNY A NEPALTIM NIČ a to ani za objednanie na presnu hodinu napríklad) Len za zavedenie Mireny som platila 1000,- (ale to je nadštandardny vykon, takže beriem)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od levka1 » Uto Mar 03, 2009 5:25 pm

mskorova píše:a ešte k tomu zisťovaniu, tiež som pred zavedením behala po nete a zisťovala, ale málokde som našla vetu, že niečo zlé sa stalo mne osobne, ale poväčšine to znelo, že počula som... a jednej mojej známej sa stalo, alebo kamoške...., takže to beriem tiež s rezervou a moc tomu neverím, pýtala som sa na to aj mojej doktorky a povedala, že za posledné roky zavádzania, má naozaj len mizivé percento zo všetkých komu nesadla, a navyše ešte z toho polovica to bola skôr psychické neznesenie, že sa s tým nevedeli zžiť.


ja som len vyjadrila svoj názor, niežeby som nejak chcela niekoho odradiť, ale to čo som čítala ja boli aj skúsenosti tých ktoré to písali- zisťovala som asi v septembri08!! A asi u mňa zohrala veľkú rolu aj psychika... to cudzie teliesko vo mne!!! O nejaký čas možno zmením názor a dám sa na to, veď všetko teraz prechádza vývojom a rýchlo, možno o rok bude na trhu niečo podobné ale inak vymyslené!!! Radšej som ustúpila keď som si nebola istá či to zvládnem a nie že potom si rozmyslím, lebo tie peniažky ti nikto nevráti- a nie je to malá suma!!!!
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 13
Registrovaný: Pon Feb 11, 2008 1:00 am

od sandras » Uto Mar 03, 2009 5:28 pm

jasne, psychyka je doležitý faktor :wink:
ja som napríklad prvý polrok mala zakaždym na WC lepky, či mi nevypadne :lol: :lol: :lol: ale nevypadlo, vraj ešte taky prípad oj Dr. nemal, že by vypadla Mirena (ale Dana ano)
a cudzie teliesko necítim ... takže toto mi nevadí :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od mskorova » Uto Mar 03, 2009 5:29 pm

to je pravda, ak máš už teraz také pocity, tak musíš rozmýšľať nad iným riešením, inak je to ozaj vyhodenie kopy peňazí, :roll:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Sob Júl 12, 2008 12:00 am

od levka1 » Uto Mar 03, 2009 5:32 pm

ja som mala v pláne inú 100% ochranu, robili mi druhý cisársky- som si chcela dať podviazať vaječníky, ale mangel nechcel, vraj je to príliš konečné a nedá sa to vrátiť!!! :roll: :roll: :roll:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 13
Registrovaný: Pon Feb 11, 2008 1:00 am

od sandras » Uto Mar 03, 2009 5:34 pm

inak ja som niekolko rokov brala tabletky a asi by som pri nich aj zostala, keby som ich mohla jesť - ale nemožem kvoli pečeni a žaludku ... a dalšie dieťa neprichádza do uvahy, takže pre mna jedine riešenie (teda ešte by bola možnosť implantát do ruky - ale to sa mi moc nelubi, že ostava jazva, alebo už jedine ne...ovať :lol: )
Kondomy striktne odmietam aj ja aj manžel :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od sandras » Uto Mar 03, 2009 5:35 pm

levka1 píše:ja som mala v pláne inú 100% ochranu, robili mi druhý cisársky- som si chcela dať podviazať vaječníky, ale mangel nechcel, vraj je to príliš konečné a nedá sa to vrátiť!!! :roll: :roll: :roll:


ani ja by som to neurobila, nikdy nevieš, čo život prinesie, a aby si nelutovala raz take rozhodnutie
to tak možno po 4. dieťati a po 40-ke...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od levka1 » Uto Mar 03, 2009 5:37 pm

Ja som to chcela len z vlastnej pohodlnosti- tú mirenu- nemyslieť stále na to aby som nezabudla tabletku, ale prešlo ma to!!!

Doktor mi aj argumentoval, že to vyjde lacnejšie ako tabletky na 5 rokov, nemáš mrchu atď ale neuspel...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 13
Registrovaný: Pon Feb 11, 2008 1:00 am

od levka1 » Uto Mar 03, 2009 5:41 pm

sandras píše:
levka1 píše:ja som mala v pláne inú 100% ochranu, robili mi druhý cisársky- som si chcela dať podviazať vaječníky, ale mangel nechcel, vraj je to príliš konečné a nedá sa to vrátiť!!! :roll: :roll: :roll:


ani ja by som to neurobila, nikdy nevieš, čo život prinesie, a aby si nelutovala raz take rozhodnutie
to tak možno po 4. dieťati a po 40-ke...


veď som sa ani nenechala dlho prehovárať!!
ja:mám si to dať urobiť!!
on: nie
ja: prečo??
on: lebo je to príliš konečné!!!
ja: dobre

toť celá naša debata o tomto, takže to bol tiež len taký záblesk!!!! Možno aj keby manžel súhlasil, asi by som na poslednú chvíľu povedala že nie!!! :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 13
Registrovaný: Pon Feb 11, 2008 1:00 am

od sandras » Uto Mar 03, 2009 5:44 pm

levka1 píše:Ja som to chcela len z vlastnej pohodlnosti- tú mirenu- nemyslieť stále na to aby som nezabudla tabletku, ale prešlo ma to!!!

Doktor mi aj argumentoval, že to vyjde lacnejšie ako tabletky na 5 rokov, nemáš mrchu atď ale neuspel...

inak lekári to odporučaju všetkým ženám, čo chcu ochranu na dlhšie, mne ju chcel davať ešte ten byvalý lekár, lenže do toho prišli moje zdrav. problemy a potom som sa už naštvala a menila lekára (lebo na tie moje zdrav problemy mal prísť on a neprišiel na to, lebo si odflakol robotu)

podla mna z Mireny maju peknu províziu (teda priamo za predpísanie, nielen za zavedenie)

ale fakt vyjde lacnejšie ako tabletky, a hlavne je to take pohodlne
inak - ja mršku mam každy mesiac... slabu, ale mám
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od veronci89 » Uto Mar 03, 2009 9:07 pm

majka15 píše:
veronci89 píše:
sandras píše:JA SOM RODILA 2X BEZ EPIDURALU ... ja za seba osobne neviem, načo by mi bol, zasa take strašne to nebolo :wink: ... a pri 2. by mi ho aj tak nestihli podať, porod bol velmi rýchly :D

a to kde ešte nedavaju epidural :?: , lebo ja som rodila v malej porodnici v Čadci a aj tam už davali epidural pred 7 rokmi (cez den) a teraz už uplne normalne aj v noci:wink: tiež s ato platilo vopred, ale ked ho nepodali z nejakého dovodu, dalo sa to aj nejako vrátiť



NO v úžasne trápnych nových zámkoch!! :evil: :evil: :evil:

vraj to nemoze podat nemaju na to ksolenie či čo ja neviem sami mamlajsi su tam

100 rokov za opicami ako tot by som dala do telky nech ich dobre slovensko vysmeje




Veronika az tak strasne to tam nieje,vies kedze je to ine ako v Bratislave a inych vacsich mestach,tak mozme byt len radi ze v Novych Zamkoch to celkom ujde...


ako ze to tam ujde??

velká blbost!!!!

ako dali mi klistír hej??? na to o 10 min som behala na záchod ako splašená

a vsak jeden záchod dlhé čakanie!!! :evil: :evil: :evil: :evil:

takze na celom po... oddelení bol jeden záchod to uroven čo???

nastastie sme sa tam striedali len 4 maminky s klistírom + tie čo tam lezali.

ale keby ze je to nabitý den tak snad aj tna tej chodme poser....
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 317
Registrovaný: Ned Apr 13, 2008 12:00 am

PredchádzajúciĎalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť