Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Rozvody a alimenty - výživné

od adinka33 » Uto Apr 13, 2010 9:03 pm

madema píše:minimalne vyzivne je cca 25 eur tych 19 uz neexistuje a ani nemozu urcit tolko...to uz vam museli davnejsie urcit...mozem vam ale presne napisat len by som musela papiere vyhladat...mam ich dost na sude som mala cele roky "prechodny pobyt!skoro
a slovenske sudy ???hanba ... :x


Áno, je už mám vyše dvoch rokov určené výživné, ale ešte stále nie je pravoplatné.... to bola vtedy suma cca 580 skk.... ja viem, že teraz je to o pár drobných viac lebo pomaly každým rokom rastie min. mzda a životné minimum, podľa toho aj výživné rastie.... no ale akým tempom? uffff, o chvíľu budeme milionárky :D :D :D no nie??????????[/quote]


multimilionárky,,,, :lol: :lol: :lol:

to bolo na pobavenie, nech je to pre nás všetky ľahšie,,,

ale kočky poviem vám, vôbec vám to nezávidím,,, :cry: :cry: :cry:

mne našťastie bývalý platí skoro 117€, ale tiež som mala čo robiť, aby som si "vydobila" aspoň túto čiastku,,,, aj keď syn už má pomaly 13 a teda má aj inakšie nároky ako menšie detičky, ale to je na dlhú debatu a myslím si, že takýmto "tiežoteckoma" sa to raz vráti,,,, ako to tu ž niektorá z vás aj spomenula, tuším madema,,,,,
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2208
Registrovaný: Pon Sep 01, 2008 11:20 am

od inguli » Uto Apr 13, 2010 9:18 pm

madema píše:minimalne vyzivne je cca 25 eur tych 19 uz neexistuje a ani nemozu urcit tolko...to uz vam museli davnejsie urcit...mozem vam ale presne napisat len by som musela papiere vyhladat...mam ich dost na sude som mala cele roky "prechodny pobyt!skoro
a slovenske sudy ???hanba ... :x


Áno, je už mám vyše dvoch rokov určené výživné, ale ešte stále nie je pravoplatné.... to bola vtedy suma cca 580 skk.... ja viem, že teraz je to o pár drobných viac lebo pomaly každým rokom rastie min. mzda a životné minimum, podľa toho aj výživné rastie.... no ale akým tempom? uffff, o chvíľu budeme milionárky :D :D :D no nie??????????[/quote]

moj platil 22,21 kym som sa nedozvedela o tom ze ma pracu na papiery...tak som dala o zvysenie v roku 2008 a kym sa sud rozhodol ze mu zvysi na 66 eur a musi zaplatit spatne 300 eur tak medzitym on prisiel o pracu :evil:
odvolal sa a krajsky sud rozhodol ze musi 35 eur platit a kedze mal pracu ale neposielal viac hoci mohol tak som jednoducho povedala sudcovi trvam na tom aby spiatocne za tie mesiace nieco vyplatil a tak sudca mi vyhovel a mal do mesiaca kedze on sam tam hned navrhol vyplatit 290 eur plus mesacne vyzivne..
samozrejme minuly rok v maji bol rozsudok vydany a mal mesiac na to aby poslal peniaze no do dnesneho dna nic a taktiez nadalej posielal 22,21 eur v juni 23ho som ho podala na policiu vyzvali ho aby zaplatil a poslal sumu co ma no od tej doby to zrocne este stale nikde a mesacne zacal posielat 43,78 a nepytajte sa odkial ma tu sumu :shock: :idea:
no comment k tomu cloveku...a kedze nechcel posielat tych 290 tak policia zacala trestne stihanie ..a odvtedy pan policista ma len tahal a tahal za nos..a dodnes nic..uz mi chcel poslat uznesenie ze ukonci to kedze sudkyna panovi policistovi povedala ze ex je uchadzac o zamestnanie a nemozno ho brat na sud :lol: :lol: :lol: :lol: som velmi inteligentna zena a vsetko ale ledva som vydrzala bez smiechu..ts takouto hlupostou ma odbyt...mohol povedat ze s prepacenim sa vykaslal na to a nie dookola sa vyhovarat blbostami..a hlavne mi chcel poslat postou to uznesenie...vsak ked podpisem tak je super a nemozem nic uz...no nepadla som z oblakov takze som povedala nech nic neposiela chcem osobne vidiet ten listikk od pani sudkyne..samozrejme odlozili ho odtial medzitym takze cakam kto prevezme a ideme dalej ale uz mam toho po krk..11 mesiacov a velke nic ..teraz co mam na to povedat ?
zeny s detmi rozvedene ci slobodne nemaju tu sancu je to tu na zaplakanie..aj sa stalo mnohokrat :cry: nas spolocny dom dostal on ja s malym sme mohli do podnajmu a pozicku som si tiez mohla nechat mali sme od prvej stavebnej co sme na DOM zobrali...super nie??kedze rucitelom bol moj ujo tak som si nemohla dovolit neplatit ale on jednoducho neplatil tak som si s mamou platila ona mi pomahala s ocinom ja som bola bez prace
takze tak

adinka aj moj syn bude mat 13 v nedelu uz :P
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od anette23 » Uto Apr 13, 2010 9:28 pm

nooo a v súdnej sieni na jojke jaké priklepnú výživné jedna radosť :roll: aj okolo 200 eur na jedno dieťa :lol: :lol: ale pritom realita je úplne iná :roll:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 238
Registrovaný: Pia Nov 07, 2008 3:59 pm

od sisu22 » Uto Apr 13, 2010 9:53 pm

fiha baby,ja som normalne zakocena,u nas to islo v podstate rychlo,aj dorucenie rozsudku,no nechapem kde to byvate,co to mate za sudy. Viem,napr o Kosickych,pravnik hovoril,ze tam niesu taky ustretovy ako tu na zapade,ale toto je fakt horor.Vobec ich nezaujima ci mas dat co dietatu do pusy? :evil: no otras.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 4085
Registrovaný: Uto Máj 13, 2008 12:00 am

od madema » Uto Apr 13, 2010 10:11 pm

Presne ako hovoríš SISU... vôbec ich to netrápi.... ja mám podané o výživné vyše 10 rokov (môj prípad je ale trochu iný) a ešte stále nemám právoplatný rozsudok, ako som spomínala, sudkyňa robila riadne prieťahy. Tu v Košiciach je to tak.... čakáš a čakáš a keď sa dočkáš konca, tak je ti do plaču, že ako to všetko dopadlo....

Vieš ale poviem ti... za peniažky by sa aj ľadovce začali roztápať... a veľmi rýchlo... no nie každý na to má. :cry:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 124
Registrovaný: Štv Júl 09, 2009 2:19 pm

od sisu22 » Uto Apr 13, 2010 10:16 pm

madema píše:Presne ako hovoríš SISU... vôbec ich to netrápi.... ja mám podané o výživné vyše 10 rokov (môj prípad je ale trochu iný) a ešte stále nemám právoplatný rozsudok, ako som spomínala, sudkyňa robila riadne prieťahy. Tu v Košiciach je to tak.... čakáš a čakáš a keď sa dočkáš konca, tak je ti do plaču, že ako to všetko dopadlo....

Vieš ale poviem ti... za peniažky by sa aj ľadovce začali roztápať... a veľmi rýchlo... no nie každý na to má. :cry:


som ani pravnikovi neverila,ked mi to hovoril.Boze ved aj vy ste slovaci,preco je to tam ine,ako napr.u nas v Senici? :( aj co poznam ludi,co behali po sudoch,vzdy bolo vybavene v priebehu dost kratkeho casu.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 4085
Registrovaný: Uto Máj 13, 2008 12:00 am

od adinka33 » Str Apr 14, 2010 7:35 am

inguli, my až v novembri,,,, :wink: :wink: :wink:


ste nás predbehli o pol roku,,, :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2208
Registrovaný: Pon Sep 01, 2008 11:20 am

od Janka81 » Str Apr 14, 2010 9:42 am

No babenky..môj Nikolas mal teraz 9-teho 8 a od narodenia mám tisícku---ale sranda je ,že niektorí sudcovia a sudkyne na to pozerajú akoby cez ružové okuliare,,že čo to vôbec chcem po otcovi,ked chudák nerobí??!A to robí načierno v Prahe,takže prachy určite má-ked tam má na bývanie:-(

A čo napr.ja??Musím si platiť sama celý byt,energie,jedlo,veci ,hračky ,kino..atd atd-ved to poznáte :roll: :cry: A chlapi nechcú vidieť,že ten byt platím aj kvôli malému,aj elektriku,plyn a iné..čo tak zaplatím za 33,19 dnes??Kúpim mu slušnejšie botky a vybavené..a nejedli sme a nekúpali sa a neboli v teple a nekúpila som mäso a a a a a.... :lol:
On chudák nerobí,zdravé ruky má ,dieťa žiadne v opatere a robí len chudáka zo seba :twisted: Aj ja nerobím a ani sa sama sebe nečudujem :? robota žiadna,alebo na smeny za smiešny plat,ku ktorému si ešte musím aj tak požičať,nech prežijeme..Sociálny štát :roll: :roll: :lol: nemáme už ani babku,či dedka a vobec--nemáme nikoho,kto mi s malým pomôže,aby som ja mohla potiahnuť aspon do piatej a do šiestej sa možno s nákupom dotrepala domov :x A takéto deti podla môjho názoru by sme namali nechávať po večeroch samé doma! A zobrať si opatrovateľku? a z čoho ju zaplatiť??Fakt výsmech doby :roll: Ale ako zvyknem vravieť---Budme radi,že sme radi :lol: Oproti iným ľudom sme na tom ešte véééľmi dobre :wink: :wink: :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

od martuskab » Str Apr 14, 2010 10:23 am

anette23 píše:nooo a v súdnej sieni na jojke jaké priklepnú výživné jedna radosť :roll: aj okolo 200 eur na jedno dieťa :lol: :lol: ale pritom realita je úplne iná :roll:


Ja som začínala s výživným 100 € , ale na dve deti.
Po 7 rokoch som sa dočkala zvýšenia o 30 € :roll: :roll: :roll: . Ja fakt neviem pre koho obhajobu sú tie súdy, veď 14 a 12 ročným chalanom za tie peniaze čo najskôr kúpim? A pritom ich ,, otec,, zarobí v čistom 750 € :!: :!: :!:
Naozaj záleží na tom v akom meste ste a na akého sudcu alebo sudkyňu natrafíte.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1858
Registrovaný: Uto Sep 23, 2008 10:24 pm

od Janka81 » Str Apr 14, 2010 2:58 pm

martuskab píše:
anette23 píše:nooo a v súdnej sieni na jojke jaké priklepnú výživné jedna radosť :roll: aj okolo 200 eur na jedno dieťa :lol: :lol: ale pritom realita je úplne iná :roll:


Ja som začínala s výživným 100 € , ale na dve deti.
Po 7 rokoch som sa dočkala zvýšenia o 30 € :roll: :roll: :roll: . Ja fakt neviem pre koho obhajobu sú tie súdy, veď 14 a 12 ročným chalanom za tie peniaze čo najskôr kúpim? A pritom ich ,, otec,, zarobí v čistom 750 € :!: :!: :!:
Naozaj záleží na tom v akom meste ste a na akého sudcu alebo sudkyňu natrafíte.


Aj ja chcem také výživné :wink: :wink: :wink: :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

od Janka81 » Str Apr 14, 2010 3:00 pm

anette23 píše:nooo a v súdnej sieni na jojke jaké priklepnú výživné jedna radosť :roll: aj okolo 200 eur na jedno dieťa :lol: :lol: ale pritom realita je úplne iná :roll:



anette,Ty kde stále túlaš,ked Ta ani nevidieť :roll: :?: :lol:

Oni dávajú 200,ale stovka ide sudcovi :wink: :lol: :lol: :lol: :P
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

od Janka81 » Str Apr 14, 2010 3:02 pm

Ozaj..a kde je "hanah25"--ved to ona si pýtala radu v tejto téme a dva dni jej niet :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

od sisu22 » Str Apr 14, 2010 3:53 pm

Janka81 píše:Ozaj..a kde je "hanah25"--ved to ona si pýtala radu v tejto téme a dva dni jej niet :wink:


asi beha po uradoch (nic v zlom samozrejeme)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 4085
Registrovaný: Uto Máj 13, 2008 12:00 am

od Janka81 » Str Apr 14, 2010 4:37 pm

sisu22 píše:
Janka81 píše:Ozaj..a kde je "hanah25"--ved to ona si pýtala radu v tejto téme a dva dni jej niet :wink:


asi beha po uradoch (nic v zlom samozrejeme)


:lol: :lol: :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

od anette23 » Str Apr 14, 2010 8:54 pm

martuskab píše:
anette23 píše:nooo a v súdnej sieni na jojke jaké priklepnú výživné jedna radosť :roll: aj okolo 200 eur na jedno dieťa :lol: :lol: ale pritom realita je úplne iná :roll:


Ja som začínala s výživným 100 € , ale na dve deti.
Po 7 rokoch som sa dočkala zvýšenia o 30 € :roll: :roll: :roll: . Ja fakt neviem pre koho obhajobu sú tie súdy, veď 14 a 12 ročným chalanom za tie peniaze čo najskôr kúpim? A pritom ich ,, otec,, zarobí v čistom 750 € :!: :!: :!:
Naozaj záleží na tom v akom meste ste a na akého sudcu alebo sudkyňu natrafíte.


no pekne,hanba tohto/tomuto štátu :!: :!: :!:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 238
Registrovaný: Pia Nov 07, 2008 3:59 pm

PredchádzajúciĎalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť