Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Lekári a zdravie - zuby

od inguli » Pia Máj 21, 2010 1:28 pm

Ljublju píše:to naco sa v ustach robia tie mostiky?Vzdy som si myslela,ze to len babkam koli prichyteniu umelacov,alebo sa mylim?


to je zubna proteza ale su aj ine mostik sa dava tak ze napriklad mate jeden zub vytiahnuty a vedla zdravy tak ten zdravy zub sa zbrusi na mensi a vlastne ten zub bude drzat dalsi zub ktory sa dava tam kde mate vytiahnuty...kedze sam by tam asi nevedel stat:)
a tomu sa hovori mostik
http://www.dental2001.sk/zubne-mostiky.html
tu je pripad ked nema tam posledne tri zuby pacient...tak s implantatmy sa da spravit no nesmierne draho...a u nas tu v meste zatial nerobia implantaty
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od inguli » Pia Máj 21, 2010 1:31 pm

Janka81 píše:
Ljublju píše:to naco sa v ustach robia tie mostiky?Vzdy som si myslela,ze to len babkam koli prichyteniu umelacov,alebo sa mylim?


:lol: To ked Ti niekde chýba celý zub a chceš ho tam znova mať..môžu Ti ho "nastreliť" ,alebo Ti musia obrúsiť okolo zubu tie dva po stranách a vyrobia naraz 3 umelé zuby v celku a to potom nasadia na tie dva krajné obrúsené :wink: a zrazu máš aj nový zub namiesto toho vytrhnutého :lol: :lol:
Mne tak chýbala 4-ka hore a ked som sa viac usmiala,bolo to vidieť-takže mi museli 3-ku a 5-ku zbrúsiť a na to nasadili ten mostík..čiže to premostili :wink:


janka a tebe robili aj korenove vyplne?precistili ti?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od Janka81 » Pia Máj 21, 2010 1:36 pm

fúúúú--čo Ti ja viem :roll: ak sú tie zuby,čo sa brúsia zdravé,nič sa s tým asi nerobí :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

od inguli » Pia Máj 21, 2010 1:39 pm

Janka81 píše:fúúúú--čo Ti ja viem :roll: ak sú tie zuby,čo sa brúsia zdravé,nič sa s tým asi nerobí :wink:


to bysi si bola vsimla to sa precistuju kanaliky a zdlhavy proces to je tak asi ti nerobili...mne vravela ze bude ale zuby su "ticho"nerobia problemy ...klopklop...pod docasnymi korunkamy tak snad nebude ani mne...lebo to sa nemusi vzdy podariot a moze boliet a potom sa to vsetko predlzuje a asi aj predrazuje /dobre som pisala? :roll: /
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od Janka81 » Pia Máj 21, 2010 1:51 pm

inguli píše:
Janka81 píše:fúúúú--čo Ti ja viem :roll: ak sú tie zuby,čo sa brúsia zdravé,nič sa s tým asi nerobí :wink:


to bysi si bola vsimla to sa precistuju kanaliky a zdlhavy proces to je tak asi ti nerobili...mne vravela ze bude ale zuby su "ticho"nerobia problemy ...klopklop...pod docasnymi korunkamy tak snad nebude ani mne...lebo to sa nemusi vzdy podariot a moze boliet a potom sa to vsetko predlzuje a asi aj predrazuje /dobre som pisala? :roll: /


dobre píšeš,dobre :lol: Inak mna pod tým druhým mostíkom začal a si po 2 rokoch bolievať ten jeden obrúsený zub :roll: :cry: ale otrasne! a v pravidelných intervaloch..vždy som ho preliečila antibiotikami a pomohlo,ale budú mi to aj tak raz musieť rozvrtať cez ten mostík a asi vytiahnuť nerv,či aspon prečistiť tie kanáliky..To zas bude evráčov :cry: A to ma štve,lebo mám peknú pusu bez kazov a takáto schovaná vec ma bolieva :evil:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

od inguli » Pia Máj 21, 2010 2:00 pm

aano...tak ta to asi caka...aj ja sa na to spytam este lebo na nete citam vsade ze aj kanaliky precistia ked sa zub obrusy...mne teraz tahali dolny zub preto lebo ta drka o ktorej som pisala ze od nej zimomriavky tak ta mi to cistila pred cca 15rokmy a bol to mrtvy zub taky zasedively a hrozne to bolo ked som rozpravala hned 1 ka dole...
a hore 1ku mi cistil dalsi zubar ked som mala 18 rokov ako kanalik myslim a drka teraz sa pozrela na rentgenovej snimke bolo vidiet ze dopolovice bol cisteny ...cize da sa aj za 5 minut vycistit kanalik a da sa aj za hodinu...a rozdiel je obrovsky...kedze ten zub som mala zle osetreny islo von..no super nie?
nevadi konecne som v dobrych rukach :lol: :wink:
ja som k nej sla s tym ze nech mi vsetky vytiahne a chcem protezu :lol: :lol: vzdy kazdy zubar vravel ze mam slabe zuby niet pomoci..pred veeela rokmy
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od Janka81 » Pia Máj 21, 2010 2:04 pm

inguli píše:aano...tak ta to asi caka...aj ja sa na to spytam este lebo na nete citam vsade ze aj kanaliky precistia ked sa zub obrusy...mne teraz tahali dolny zub preto lebo ta drka o ktorej som pisala ze od nej zimomriavky tak ta mi to cistila pred cca 15rokmy a bol to mrtvy zub taky zasedively a hrozne to bolo ked som rozpravala hned 1 ka dole...
a hore 1ku mi cistil dalsi zubar ked som mala 18 rokov ako kanalik myslim a drka teraz sa pozrela na rentgenovej snimke bolo vidiet ze dopolovice bol cisteny ...cize da sa aj za 5 minut vycistit kanalik a da sa aj za hodinu...a rozdiel je obrovsky...kedze ten zub som mala zle osetreny islo von..no super nie?
nevadi konecne som v dobrych rukach :lol: :wink:
ja som k nej sla s tym ze nech mi vsetky vytiahne a chcem protezu :lol: :lol: vzdy kazdy zubar vravel ze mam slabe zuby niet pomoci..pred veeela rokmy


tak to musíš spadnúť z bicykla rovno na hu.. :lol: :lol: :lol:

Inak mne asi tie kanáliky nevyčistila na tých zbrúsených teda a ten zub bol vlastne oslabený a náchylný na zápali :cry:

Ale ved čo chcem za 10000,že?? :wink: otras
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

od nelly123 » Sob Máj 22, 2010 9:47 am

Janka81 píše:
Ljublju píše:to naco sa v ustach robia tie mostiky?Vzdy som si myslela,ze to len babkam koli prichyteniu umelacov,alebo sa mylim?


:lol: To ked Ti niekde chýba celý zub a chceš ho tam znova mať..môžu Ti ho "nastreliť" ,alebo Ti musia obrúsiť okolo zubu tie dva po stranách a vyrobia naraz 3 umelé zuby v celku a to potom nasadia na tie dva krajné obrúsené :wink: a zrazu máš aj nový zub namiesto toho vytrhnutého :lol: :lol:
Mne tak chýbala 4-ka hore a ked som sa viac usmiala,bolo to vidieť-takže mi museli 3-ku a 5-ku zbrúsiť a na to nasadili ten mostík..čiže to premostili :wink:


ahojte babenky.ako to tu pišem tak si držim usta-mam derave zubky a dostala som prievam,takže bolia ajaja... :? ...ja mam tiež super skusenosti zo zubarmi a z dvoma operaciami,mna to čaka tiež minimalne 3 von a asi 3 mostiky...ale to sa mi pokazilo po dvoch deturencoch a teraz som nebola 2,5 roka(tehotenstvo,kojenie)a bez inekcie to už u mna nejde-zapal dasien,takže určite čim skor si to dat porobit-lebo skončite ako ja :lol: ...chcela som sa vas spytat,či nemate strach z tych koruniek-no mne po operacii"cysty"pan doktor spravil krasnu korunku-len na prd-je zle vsadena a pokazili sa mi z toho ostatne-mam skryte kazy a odumrete korene,-vlastne zvonku pekny ničim narušeny zub.ktory boli-a boli a ked ho rozvrta-koren kaput... :idea: počuli ste niečo o operativnom zakroku?že vam spravia zuby pod narkozou? :wink: ak ano,prispejte :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 102
Registrovaný: Sob Feb 28, 2009 11:50 pm

od inguli » Sob Máj 22, 2010 11:09 am

tak ja som mala korunky uz od 18 rokov cize peknych par rokov som mala a neboli problemy aj ked tie korunky neboli pekne az tak ako keramicke no sluzili dobre usmev som nemala dokonaly no poviem vam ale ze nejako po roku chodenia s mojim manzelom /uz/ sme sa rozpravali o zuboch a ja mu vravim vsak aj mne tie korunky ked robili predne 4 ...a on sa zasekol a spytal sa cozeee?ty mas korunky v predu? :lol: a odvtedy mi vzdy vravieval /sme 7 rok spolu/ ze som ho pekne "oklamala"nepovedala som ze mam korunky :lol: :lol: :lol: samozrejme vsetko zo srandy len...
takze az take zle neboli no teraz mam tie docasne ale poviem vam su ovela krajsie a to su len na chvilu kym nespravia keramicke...ale teraz ked sa usmejem manzel vzdy ze jej aka si uz teraz ina mas ovela krajsi usmev...som normalne stastna z toho ale samozrejme komplikacie sa mozu vzdy nastat hocikedy ked uz clovek ma nezdrave zuby alebo teda obrusene to je uz vzdy :?: :?: ...ale aspon clovek sa citi lepsie a mne urcite vela pomozu aby som sa necitila trapne ked niekde komunikujem s niekym...mala som dole az skoro cierny zub a vedla korunku ktora bola inej farby ako tie horne takze farebnost u mna na 1 :lol: a vdaka tym doktorom ku ktorym som chodila dodnes maju tie najstarsie pristroje tam nic nemenili...
s operaciamy nemam chvala bohu skusenosti ale skus sa poobzerat na nete ja odtial viem vela ...akonahle som od 1 maja zacala chodit k zubarke tak vsetko pozeram citam ohladom moojich problemov tu na nete...napriklad ze mi spravi endodonciu na zube a ja :shock: ze co to je?a teraz uz viem cistenie kanalikov...
prajem aby sa vam zubky dali do poriadku ...ono je to tak ze odkedy vylezu prve zubky nam ludom tak odvtedy az do smrti asi niektore mame s nimi len problemy...
mohli to vymysliet inak nie? :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od inguli » Sob Máj 22, 2010 11:14 am

inak ja dostavam u nej Lokalnu anasteziu a to mi ako pichne hned aj zacne pracovat a napriklad o 10 mi pichla v minule spravila 4 zuby ani nos som necitila :lol: znova som ho zacala citit az okolo 14hodine takze pod tou LA robia aj operacie zubu aj som to citala a ozaj nic ani n necitis
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od nelly123 » Sob Máj 22, 2010 2:05 pm

inguli píše:inak ja dostavam u nej Lokalnu anasteziu a to mi ako pichne hned aj zacne pracovat a napriklad o 10 mi pichla v minule spravila 4 zuby ani nos som necitila :lol: znova som ho zacala citit az okolo 14hodine takze pod tou LA robia aj operacie zubu aj som to citala a ozaj nic ani n necitis


:oops: ach tie zuby,keby narastu hned ok a tak až vydržia až do ..... :lol: ...ja neviem,čo to mam za "zubaky"ale mam zatial len jednu korunku,ale kyve sa to,a aj ako keby vzduch mi tadial ide-stomato chirurg,mi vravel že je zla...mam ju 8 rok,ale vlastne nad tym som mala operaciu-cystu a potom mi zbrusil zub a nasadil keramicku korunku... :wink: mam už nervy,ked mi mal trhat zuby,už som bola tehotna a bez lokalky to nechcel,ale vlastne už ani neodporučal,takže cele tehotenstvo s tym zubom+zapal dasien...potom ked sa mala narodila tak som šla,k nemu ale zase som kojila malu-takže zase nič-dcerku som kojila 1rok,vlastne ešte sem-tam sa "kojime",ale už mam zuby katastrofalne a už sa tešim k nemu :lol: :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 102
Registrovaný: Sob Feb 28, 2009 11:50 pm

od inguli » Sob Máj 22, 2010 7:13 pm

ja som tiez kojila az do februara /cize 21 mesiacov/ a doktorka zacala ordinovat az od 1 maja tak teraz som mala az sancu zacat ale som uz vo finale tak dufam bude ok vsetko..
no ja ako laik si myslim ze ste tam nemala tu ranu tie dasna zahojene poriadne a preto asi ta korunka dobre nesedi...
ja som tieto docasne dostala az na tri tyzdne a az potom keramicke da aby od tahani /3 zuby/sa mi zahojili poriadne tie ranyaby sa dasna dostali do povodneho stavu ja mam teraz napr.malu dieru nad 1kou hore kedze to bolo zlozite tahanie tazke... a taktiez tie obrusene ci nebudu robit problem no uz druhy tyzden zatial klopklop ok vsetko
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od Janka81 » Sob Máj 22, 2010 9:32 pm

A dostávame sa k záveru--čistiť deťom o sto-šesto,nech nemajú kazy :lol: :lol: :lol:
a kvalitné pasty a kefky,ústne vody,či medzizubné kefečky..úúf Aby nedopadli ako mami :wink: :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

od inguli » Sob Máj 22, 2010 9:51 pm

Janka81 píše:A dostávame sa k záveru--čistiť deťom o sto-šesto,nech nemajú kazy :lol: :lol: :lol:
a kvalitné pasty a kefky,ústne vody,či medzizubné kefečky..úúf Aby nedopadli ako mami :wink: :lol:


maly Adko si chvala bohu necha cistit zuby rad a vacsiemu uz tahali jeden ma 13 rokov a ma vyplne uz tri :roll: :(
asi bude po mne a ja som po otcovi on mal 18 a zuby uz ma k.o.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od Janka81 » Sob Máj 22, 2010 11:32 pm

inguli píše:
Janka81 píše:A dostávame sa k záveru--čistiť deťom o sto-šesto,nech nemajú kazy :lol: :lol: :lol:
a kvalitné pasty a kefky,ústne vody,či medzizubné kefečky..úúf Aby nedopadli ako mami :wink: :lol:


maly Adko si chvala bohu necha cistit zuby rad a vacsiemu uz tahali jeden ma 13 rokov a ma vyplne uz tri :roll: :(
asi bude po mne a ja som po otcovi on mal 18 a zuby uz ma k.o.


Môj Niko má 8 a jeden kazík v mliečnej 5-tke..aj ten som mu dala "vyškrabnúť",ked to bolo menšie ako špendlíková hlavička,ale robil také rodeo,že mu tam asi niečo ostalo,tak sa mu tam aj tak spravila diera :roll: :cry:
4istila som mu od malinka Elmex pastami a mám aj ten gélik--ked bol malý a nechcel čistiť a otvoriť ústa,trošku som mu "dopomohla" :wink: A som spokojná,vyplatilo sa...susedina malá mala sedem a už v štyroch jej trhali niekolko mliečnakov,čo to mala bolestivé a celé čierne :roll: Mamka bola zjavne lenivá :cry:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

PredchádzajúciĎalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť