Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Lekári a zdravie - zuby

od nelly123 » Ned Máj 23, 2010 1:37 pm

inguli píše:ja som tiez kojila az do februara /cize 21 mesiacov/ a doktorka zacala ordinovat az od 1 maja tak teraz som mala az sancu zacat ale som uz vo finale tak dufam bude ok vsetko..
no ja ako laik si myslim ze ste tam nemala tu ranu tie dasna zahojene poriadne a preto asi ta korunka dobre nesedi...
ja som tieto docasne dostala az na tri tyzdne a az potom keramicke da aby od tahani /3 zuby/sa mi zahojili poriadne tie ranyaby sa dasna dostali do povodneho stavu ja mam teraz napr.malu dieru nad 1kou hore kedze to bolo zlozite tahanie tazke... a taktiez tie obrusene ci nebudu robit problem no uz druhy tyzden zatial klopklop ok vsetko


...asi to bude aj v tom,vtedy som ešte robila vonku a malo to byt za 3 tyždne,ale musela som sa vratit-tak mi to nasadil po 2 tyždnoch a nad tym mi operoval,tu cystu takže všetko spolu... :( ...ale ja neviem,čo to mam s tymi cystami,mam ich na viacerych miestach a teraz po 30 a dvoch tehotenstvach-začali šarapatit....nahodou neviete niečo,na odstranenie cyst- v tele...dala som si aj do vyhliadavača,ale moc toho nieje...lubi sa to tvorit-ked je nedostatok jodu v tele a určiteho hormonu...ak by ste niekto niečo vedeli,napište :wink: :wink: :wink: :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 102
Registrovaný: Sob Feb 28, 2009 11:50 pm

od inguli » Pon Máj 24, 2010 9:51 am

nelly123 píše:
inguli píše:ja som tiez kojila az do februara /cize 21 mesiacov/ a doktorka zacala ordinovat az od 1 maja tak teraz som mala az sancu zacat ale som uz vo finale tak dufam bude ok vsetko..
no ja ako laik si myslim ze ste tam nemala tu ranu tie dasna zahojene poriadne a preto asi ta korunka dobre nesedi...
ja som tieto docasne dostala az na tri tyzdne a az potom keramicke da aby od tahani /3 zuby/sa mi zahojili poriadne tie ranyaby sa dasna dostali do povodneho stavu ja mam teraz napr.malu dieru nad 1kou hore kedze to bolo zlozite tahanie tazke... a taktiez tie obrusene ci nebudu robit problem no uz druhy tyzden zatial klopklop ok vsetko


...asi to bude aj v tom,vtedy som ešte robila vonku a malo to byt za 3 tyždne,ale musela som sa vratit-tak mi to nasadil po 2 tyždnoch a nad tym mi operoval,tu cystu takže všetko spolu... :( ...ale ja neviem,čo to mam s tymi cystami,mam ich na viacerych miestach a teraz po 30 a dvoch tehotenstvach-začali šarapatit....nahodou neviete niečo,na odstranenie cyst- v tele...dala som si aj do vyhliadavača,ale moc toho nieje...lubi sa to tvorit-ked je nedostatok jodu v tele a určiteho hormonu...ak by ste niekto niečo vedeli,napište :wink: :wink: :wink: :wink:



http://hnonline.sk/relax/c1-21638335-pa ... ch-lekarov
tu spominaju aj cistu v ustnej dutine ako vznikne neviem ci si to citala uz
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od nelly123 » Uto Máj 25, 2010 1:37 pm

..diky,to som ešte nečitala-len v mojom pripade,som mala zdrave zuby,.. a až potom ma začal boliet predny zub-mala som tam vraj kaz ako špendlikova hlavička a aj ked ho opravil,stale ma pobolieval a potom o dost neskor,na rengene už druhy zubar povedal že tam mam cystu a treba to operovat :cry: ...ale ked tak premyšlam,už možno vtedy som tam mala nejaky zapal-i ked ma nič nebolelo...je to na nervy,ešte aj ti vykony nie su najlacnejšie... :roll:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 102
Registrovaný: Sob Feb 28, 2009 11:50 pm

od inguli » Uto Jún 01, 2010 7:07 pm

dneska mi uz spravila drka odtlacky a este dobrusila zuby kde bolo treba a i ked na rentgene nebolo vidiet prvy zub na lavej strane mal flak ten flak bol kaz a zub som mala mrtvy uz o com som nevedela :roll: tak musela spravit koren precistit a korenovu vypln...jeeej mala som LA pichnutu ale dotkla sa nejakych nervov co su tam niekde hore a myslela som si ze vyskocim z kresla ako blesk do mna udrel bolest..chvala bohu na chvilu len a dalo sa to vydrzat cele...
teraz uz len na zubky cakam:)))
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od Janka81 » Štv Jún 03, 2010 10:11 am

inguli,začala si tému o zuboch a už ma aj ten pod mostíkom rozbolel a pusa opuchla-to bude asi tým,že mi pred tým nerobila to čistenie kanálikov,či čoho,ako si písala--zas budem minimálne o 50 éčiek ľahšia :roll: :twisted:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

od inguli » Štv Jún 03, 2010 12:52 pm

Janka81 píše:inguli,začala si tému o zuboch a už ma aj ten pod mostíkom rozbolel a pusa opuchla-to bude asi tým,že mi pred tým nerobila to čistenie kanálikov,či čoho,ako si písala--zas budem minimálne o 50 éčiek ľahšia :roll: :twisted:


no to mi je luto..tak cim skorej chod za doktorkou kedze mi vysvetlovala ze ak sa to taha tak nakoniec to moze byt ohromna pulzujuca/ale fakt silno/bolest...
ano aj ja som platila 50ecok zato...ale aspon budem kludna ze sa tam da korunka a nebude robit problemy...ono je to aj o tom ako je vycisteny ten kanalik...mne hned aj rentgen spravila a na 99% si bola ista ze ma to nebude boliet...lebo sa to stava aj po cisteni...
vcera som jej akurat pisala mail ze ma nebolel v noci/kedze vtedy zacinaju najviac bolesti/a odpisala ze sa nemam coho obavat uz ani nebude...a keby hej tak to musi vytiahnut/ale zato by som uz neplatila/to by sa hlasila uz ta bolest hned aj po vyprsani La..
chod da sa to vydrzat pod La ked ti robi a ozaj ta dezinfekcna tekutina je len neprijemna stipe az mam teraz dasno cervene ale po par dni je to prec
nestoji to zato cakat ci prestane..inak korunku otvori zozadu a tak to bude robit kedze ked su tie korunky spravne a dostatocne nasadene tak pri odstraneni moze sa zlomit znicit ta korunka..
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od Janka81 » Štv Jún 03, 2010 1:02 pm

no mna to chytilo včera a veru to dosť pulzuje a aj hlava a ucho ma už z toho bolí :cry: :evil: len neviem,či nebude aj nerv ťahať :roll: Myslela som,že mám doma ešte krabičku antibiotík -používam DALACIN na zuby,ale nemám-možno mi to tiež najprv len prelieči--takáto skrytá bolesť je najhoršia-ked máš viditeľný kaz,či dieru,tak to berem,ale takto schované pod mostíkom sa mi ani vrtať nechce,ale čo už :cry:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

od inguli » Štv Jún 03, 2010 2:13 pm

Janka81 píše:no mna to chytilo včera a veru to dosť pulzuje a aj hlava a ucho ma už z toho bolí :cry: :evil: len neviem,či nebude aj nerv ťahať :roll: Myslela som,že mám doma ešte krabičku antibiotík -používam DALACIN na zuby,ale nemám-možno mi to tiež najprv len prelieči--takáto skrytá bolesť je najhoršia-ked máš viditeľný kaz,či dieru,tak to berem,ale takto schované pod mostíkom sa mi ani vrtať nechce,ale čo už :cry:


ja som mala uz mrtvy zub ...ale tak viem ze to tahaju aj nerv ked cistia kanaliky..ale pod la nemas bolesti
http://sk.wikipedia.org/wiki/O%C5%A1etr ... %C3%A1lika

tu je to pekne napisane
http://www.stoma-hajas.sk/index.php?opt ... &Itemid=30
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od Janka81 » Štv Jún 03, 2010 6:15 pm

Tak fakt plnohodnotné články..dakujem :lol: ja len dúfam,že ten zub mi zachráni a nebude ho musieť trhať,lebo inak si neviem predstaviť,na čom ten mostík bude držať :roll: :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

od inguli » Štv Jún 03, 2010 7:05 pm

Janka81 píše:Tak fakt plnohodnotné články..dakujem :lol: ja len dúfam,že ten zub mi zachráni a nebude ho musieť trhať,lebo inak si neviem predstaviť,na čom ten mostík bude držať :roll: :wink:


ked to spravi spravne teda to cistenie kanalikov tak zub ti ostane a ked sa musi tahat tak sa ti obrusi dalsi vedlajsi zub a da sa mostik...
ano riesit sa to da len tie eura vydavky naviac :(
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od Janka81 » Štv Jún 03, 2010 7:11 pm

inguli píše:
Janka81 píše:Tak fakt plnohodnotné články..dakujem :lol: ja len dúfam,že ten zub mi zachráni a nebude ho musieť trhať,lebo inak si neviem predstaviť,na čom ten mostík bude držať :roll: :wink:


ked to spravi spravne teda to cistenie kanalikov tak zub ti ostane a ked sa musi tahat tak sa ti obrusi dalsi vedlajsi zub a da sa mostik...
ano riesit sa to da len tie eura vydavky naviac :(


no to ani nevrav :roll: že daľší mostík..jááj aspon 10000zas :roll: :roll: :roll: :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

od inguli » Štv Jún 03, 2010 7:22 pm

Janka81 píše:
inguli píše:
Janka81 píše:Tak fakt plnohodnotné články..dakujem :lol: ja len dúfam,že ten zub mi zachráni a nebude ho musieť trhať,lebo inak si neviem predstaviť,na čom ten mostík bude držať :roll: :wink:


ked to spravi spravne teda to cistenie kanalikov tak zub ti ostane a ked sa musi tahat tak sa ti obrusi dalsi vedlajsi zub a da sa mostik...
ano riesit sa to da len tie eura vydavky naviac :(


no to ani nevrav :roll: že daľší mostík..jááj aspon 10000zas :roll: :roll: :roll: :wink:


asi tak...ale ked je to dobry dr tak ti spravy krasne vycisti ten alebo tie kanaliky a bude ok:) :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od Janka81 » Štv Jún 03, 2010 9:27 pm

inguli píše:
Janka81 píše:
inguli píše:
Janka81 píše:Tak fakt plnohodnotné články..dakujem :lol: ja len dúfam,že ten zub mi zachráni a nebude ho musieť trhať,lebo inak si neviem predstaviť,na čom ten mostík bude držať :roll: :wink:


ked to spravi spravne teda to cistenie kanalikov tak zub ti ostane a ked sa musi tahat tak sa ti obrusi dalsi vedlajsi zub a da sa mostik...
ano riesit sa to da len tie eura vydavky naviac :(


no to ani nevrav :roll: že daľší mostík..jááj aspon 10000zas :roll: :roll: :roll: :wink:


asi tak...ale ked je to dobry dr tak ti spravy krasne vycisti ten alebo tie kanaliky a bude ok:) :wink:


no to dúfam a hlavne sa modlím,aby ma zajtra stihli zobrať a nemali toho veľa..inak budem celý víkend trpieť :roll: :cry: idem už off,lebo v hornej téme je zase rušno,prídem po večeri a správach a tam horor :roll: :lol: :lol: :lol: tak idem radšej spať :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

od inguli » Sob Jún 05, 2010 2:01 pm

janka ako si dopadla?myslela som na teba :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od Janka81 » Sob Jún 05, 2010 4:26 pm

inguli píše:janka ako si dopadla?myslela som na teba :wink:


jaj..pekné od Teba inguli :lol: :lol: :lol: až dnes som sa dostala na pohotovosť,lebo včera zubárka nebola :roll: a mám celú pusu opuchnutú ako škrečok so zásobami a teda zápal okostnice :roll: :cry: Zubár mi to odvrtal cez ten mostík,vytiahol bezbolestne nerv behom 8 min som bola hotová a pokračujem v pondelok u mojej-aspon dúfam..nastrašil ma,že mi bude musieť robiť resekciu atd. :roll: no zbohom rodina..mám nasadené od včera antibiotiká-ten dalacin a aspon bolesť už ustúpila,lebo kombinácia dalacinu a Novalginu od bolesti bola na zabitie-otrasná reakcia na žalúdok
A taký krásny víkend a ja trčím doma :twisted: Aspom som na piesku chvílu posedela s kamoškou a deckami a teraz iden obkladať ľadom,nech ten opuch zmizne :wink: :wink: a samozrejme sa hovadsky teším na pondelok :wink: :wink: :wink: ale som aspon ušetrila-na pohotovosti vypýtal len 3 € za vyšetrenie+ 2 € poplatok ako na klasickej pohotovosti :lol: u mojej by som len za toto aspoň 30 platila :roll:aj rozmýšlam,že sa prehlásim k inej,mám jednu solídnu na ruke za normálne peniaze a hlavne má zmluvy s každou poisťovnou :lol: :lol:

ako sa prehlasuje od zubárov,nevieš?ked si vopred dohodnem s novou,že ma zapíše,stačí behnúť k starej zubárke po kartu?či kartu so zákrokmi doteraz mi nedá?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

PredchádzajúciĎalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť