Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Financie, Sociálne dávky - POJDE MATERSKA HORE MA IST NA MINIMALNU MZDU VIETE NIECO ???

od lianka » Štv Sep 17, 2009 12:41 pm

ivustek píše:Z novely o rod.príspevku som sa ešte dozvedela toto:

Rodičovský príspevok do 2 rokov dieťaťa má vzrásť na 256 eur
BRATISLAVA 3. septembra (SITA) - Rodičovský príspevok pre rodičov, ktorí sa rozhodli pre osobnú starostlivosť o dieťa, stratili svoj pracovný príjem a spĺňajú podmienky nároku na materské, by sa mal zvýšiť do dvoch rokov veku dieťaťa zo súčasných 164,22 eura na 256 eur. Vyplýva to z návrhu zákona o rodičovskom príspevku, ktorý predložilo ministerstvo práce a sociálnych vecí do pripomienkového konania. Po dvoch rokoch veku dieťaťa do jeho troch rokov by táto dávka klesla na 164,22 eura.

viac | 4. septembra 2009

To teda znamená, že napr. ja som sa zbytočne tešila na vyšší rod.príspevok /keďže som pred matersou pracovala 7 rokov, podľa novely zákona som mala naň nárok /. Dcérka má v októbri 2 roky a po 2 rokoch veku dieťaťa sa príspevok dostáva už znížený na pôvodnú terajšiu výšku.


Je to fakt svinstvo.A co je dvojrocne dieta menejcennejsie ako trojrocne???!!!Preco potom platia rodicovsky prispevok do troch rokov a zrazu zacinaju diskriminovat?Hanba :twisted: :twisted: :twisted: !
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 75
Registrovaný: Sob Aug 23, 2008 4:04 pm

od ivustek » Štv Sep 17, 2009 1:24 pm

lianka píše:
ivustek píše:Z novely o rod.príspevku som sa ešte dozvedela toto:

Rodičovský príspevok do 2 rokov dieťaťa má vzrásť na 256 eur
BRATISLAVA 3. septembra (SITA) - Rodičovský príspevok pre rodičov, ktorí sa rozhodli pre osobnú starostlivosť o dieťa, stratili svoj pracovný príjem a spĺňajú podmienky nároku na materské, by sa mal zvýšiť do dvoch rokov veku dieťaťa zo súčasných 164,22 eura na 256 eur. Vyplýva to z návrhu zákona o rodičovskom príspevku, ktorý predložilo ministerstvo práce a sociálnych vecí do pripomienkového konania. Po dvoch rokoch veku dieťaťa do jeho troch rokov by táto dávka klesla na 164,22 eura.

viac | 4. septembra 2009

To teda znamená, že napr. ja som sa zbytočne tešila na vyšší rod.príspevok /keďže som pred matersou pracovala 7 rokov, podľa novely zákona som mala naň nárok /. Dcérka má v októbri 2 roky a po 2 rokoch veku dieťaťa sa príspevok dostáva už znížený na pôvodnú terajšiu výšku.


Je to fakt svinstvo.A co je dvojrocne dieta menejcennejsie ako trojrocne???!!!Preco potom platia rodicovsky prispevok do troch rokov a zrazu zacinaju diskriminovat?Hanba :twisted: :twisted: :twisted: !


No počula som už aj taký názor, ktorý smeruje k tomu, že materská bude v dohľadnej dobe 2 roky. Takže možno sa na to pomaly už pripravujú.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 156
Registrovaný: Ned Sep 02, 2007 12:00 am

od nanaaa » Sob Sep 19, 2009 7:43 pm

Tak som dnes pozerala Televízne noviny a vraj ten zvýšený príspevok schválil, tak ako bol navrhovaný.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 489
Registrovaný: Štv Sep 04, 2008 10:45 am

od natusa » Sob Sep 19, 2009 8:13 pm

nanaaa píše:Tak som dnes pozerala Televízne noviny a vraj ten zvýšený príspevok schválil, tak ako bol navrhovaný.



a ako to teda bude???ja som spravy nestihla :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1327
Registrovaný: Uto Sep 02, 2008 2:29 pm

od martuskab » Sob Sep 19, 2009 8:30 pm

nanaaa píše:Tak som dnes pozerala Televízne noviny a vraj ten zvýšený príspevok schválil, tak ako bol navrhovaný.


Ja som ich tiež nestihla... ako to teraz vlastne bude?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1858
Registrovaný: Uto Sep 23, 2008 10:24 pm

od kriskovalud » Sob Sep 19, 2009 9:10 pm

kto pozeral spravy napiskajte o co slo ja som ich nevidela
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 666
Registrovaný: Pia Mar 13, 2009 2:16 pm
Bydlisko: Presov

od nanaaa » Sob Sep 19, 2009 9:15 pm

Tu som to skopírovala z toho zákona. Dúfam, že som to dobre počula, že to naozaj schválili. Hádam sa ešte niekto, kto to pozeral ozve.

Rodičovský príspevok pre rodičov, ktorí sa rozhodli pre osobnú starostlivosť o dieťa, stratili svoj pracovný príjem a spĺňajú podmienky nároku na materské, by sa mal totiž od začiatku budúceho roka zvýšiť do dvoch rokov veku dieťaťa zo súčasných 164,22 eura na 256 eur.

Po dvoch rokoch veku dieťaťa do jeho troch rokov by táto dávka mala klesnúť na 164,22 eura. Rodičia, ktorí boli pred narodením dieťaťa nezamestnaní, resp. pracovali len krátkodobo a nesplnili podmienky nároku na materské, by mali od januára budúceho roka rodičovský príspevok poberať naďalej v súčasnej výške 164,22 eura.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 489
Registrovaný: Štv Sep 04, 2008 10:45 am

od nanaaa » Sob Sep 19, 2009 10:02 pm

Kamoška mi písla, že to ešte schválené nie je, že to na Markíze len tak blbo okomentovali. :cry: Tak sama neviem. :cry:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 489
Registrovaný: Štv Sep 04, 2008 10:45 am

od sandras » Ned Sep 20, 2009 9:39 am

nie je to schválené, stále len v štádiu návrhu... to len naš bulvár to prezentuje ako hotovú vec

táto vláda slubuje zlepšenie situácie rodín od začiatku a čo urobili? Velké NIČ! Všetko čo schválili je len k horšiemu... napr. aj to, že vzali príspevok pracujucim matkám a nahradili ho Príspevkom na starostlivosť Tak žena, čo sa snaží, nahána sa, platí odvody, behá od dieťaťa do práce ešte aby behala s fakturami po úradoch Alebo si vyzmite prípad mamičiek, čo pracujú zdomu, o dieťa sa plne starajú oni samé, nikam ho nedávaju ... tak tiež nedosanú RP, len 25%.

Zvýšenie RP slubovali ešte od januára 2009 (teda mal byť zvýšený už tento rok) ... bohužial, zdvihli ho len o pár drobných Preto si myslím, že aj toto "zvýšenie" je len také predvolebné nahánanie voličov ... Uvidíme, ako to nakoniec dopadne. Bolo by konečne na čase, aby splnili, čo stále len slubujú.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od kriskovalud » Štv Okt 01, 2009 9:43 am

mamicky tak je to schvalene v takej podobe ako to navrhovali svinstvo!
!!!! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
neviete niekto kde mozem napisat list na ministerstco alebo podme mamicky do ulic na strajk
hlavne ze podla zakon matka na materskej nemoze vykonavat ziadnu pracu ani na dohodu ale dochodci mozu pracovat v pohode im treba bocny prijem a mamickam nie ...... normalne vo mne vrie idem pisat list!!! :twisted:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 666
Registrovaný: Pia Mar 13, 2009 2:16 pm
Bydlisko: Presov

od martinka74 » Štv Okt 01, 2009 10:09 am

Podla mna je to neuveritelna diskriminacia,pred materskou som pracovala 10 rokov vkuse, nikdy som nebola PN,netykali sa ma ziadne prispevky a teraz mi nezvysia ani matersku,lebo maly bude mat vo february 2 roky.Rada by som napisala list na ministerstvo trube Tomanovej, nech mi vysvetli z akeho dovodu len do 2 rokov.Fakt by ma zaujimali tie argumenty.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 565
Registrovaný: Pon Jún 23, 2008 12:00 am

od martinka74 » Štv Okt 01, 2009 10:11 am

kriskovalud píše:mamicky tak je to schvalene v takej podobe ako to navrhovali svinstvo!
!!!! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
neviete niekto kde mozem napisat list na ministerstco alebo podme mamicky do ulic na strajk
hlavne ze podla zakon matka na materskej nemoze vykonavat ziadnu pracu ani na dohodu ale dochodci mozu pracovat v pohode im treba bocny prijem a mamickam nie ...... normalne vo mne vrie idem pisat list!!! :twisted:


Presne to iste chcem urobit aj ja a ten strajk tiez nie je zly napad,len mam pocit ,ze oni sa spoliehaju na to ,ze Slovaci uz do ulic nevyjdu a hlavne nie mamicky kvoli materskej.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 565
Registrovaný: Pon Jún 23, 2008 12:00 am

od adinka33 » Štv Okt 01, 2009 11:35 am

martinka74 píše:
kriskovalud píše:mamicky tak je to schvalene v takej podobe ako to navrhovali svinstvo!
!!!! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
neviete niekto kde mozem napisat list na ministerstco alebo podme mamicky do ulic na strajk
hlavne ze podla zakon matka na materskej nemoze vykonavat ziadnu pracu ani na dohodu ale dochodci mozu pracovat v pohode im treba bocny prijem a mamickam nie ...... normalne vo mne vrie idem pisat list!!! :twisted:


Presne to iste chcem urobit aj ja a ten strajk tiez nie je zly napad,len mam pocit ,ze oni sa spoliehaju na to ,ze Slovaci uz do ulic nevyjdu a hlavne nie mamicky kvoli materskej.



uz som to tu raz navrhovala, naozaj treba ist nam maminkam do ulic,,,,,
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2208
Registrovaný: Pon Sep 01, 2008 11:20 am

od adinka33 » Štv Okt 01, 2009 11:46 am

no a este nieco:

mam kamosku, ma 23 rokov a 2 deticky... pred prvym synom robila cca 6 mesiacov, takze nedostavala matersku, ale rovno poberala rodicovsky,,, dostala aj na prvorodene dieta ten prispevok,,, teraz v auguste sa jej narodila dcerka, dostane aj prispevok na druhorodene dieta a este bude mat aj zvyseny rodicovsky,,,,,


aby to tu niekto nebral ako moju zavist alebo nieco podobne, len poukazujem na krasny priklad toho, ako je to v porovnani s nami matkami, ktore sme si tie roky /a nebolo ich malo, ze ano :?: :?: :!: / odmakali ,,, a my budeme mat ho@no..... :evil: :evil: :evil:

uz ma tato vlada neskutocne vytaca.... a ten strajk,,,, nooooooooooooooooo,,, tak ten iste stal za to,,, :roll: :roll: :roll:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2208
Registrovaný: Pon Sep 01, 2008 11:20 am

od kriskovalud » Štv Okt 01, 2009 12:08 pm

neviem dievcata ale to by trebalo skontaktovat nejake materske centra aby sa vyslo do ulic pretoze 10mamiciek asi nic neurobi ale urcite by to malo vahu ak by sa slo pred socialne urady v kazdom meste a skontaktovaat televiziu a pustit sa do toho ved ozaj nech sa nad tym zamyslia tie mamicky co mali aj prispevky co rodili teraz tak este sa im prida a vlastne tie ktore tie prispevky obisli tak uz im vyjde iba pol roka ako mne vyssia materska a to iba ak maly odrobene ..... no co je to za slepaci rozum ta tomanova nech dobe zrno je to obycajna sliepka aj vsetci co ju podporuju,hlavna vec ze minister kytory odchadza ani nie po 3 mesiacoch z funkcie nema ani skoncenu skusobnu dobu a vezme odstupne ...kde sme to ...moja mama 35rokov pracovala v jednom podniku a teraz je nezamestnana kvoli tomu ze jej nevide ani dochodok pretoze jej doplacali co take svinstvo urobili..... fuj je to hanba a strasna nespravodlivost
normalne sa hanbim za nasich poslancov"politikov"obycajna zberba iba sebe hrabu..... :twisted: :twisted:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 666
Registrovaný: Pia Mar 13, 2009 2:16 pm
Bydlisko: Presov

PredchádzajúciĎalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť