Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Pôrod a šestonedelie - Pozor na doktorov!

od ivetka1980 » Str Sep 03, 2008 4:27 pm

Neviem preco,ale v kutiku duse som myslela ze napises NZ.Tak citaj moj pribeh:Tak na uvod chcem napisat,ze sama som zdravotna sestra /moment.na materskej/A v roku 2002 som rodila svoje 1 dieta v NZ.Maxim.chapem o com pises,pretoze na vlastnej kozi som okusila to,co ty.Porod preskocim,je to na dlhe rozpisovanie,snad len jednu poznamku,ktoru som si vysluzila z ust porodnej sestry,pocas kontrakcii:"nech sa trapi,vsak si zaplatila toho primara!!!"Adresovala to svojej kolegyne a z chuti sa na tom zasmiali.Je to nepravda ze sme si ho zaplatili,chodila som k nemu,pretoze po roku neuspesneho snazenia sa o babo,po predchadzajucom samovoln.potrate,sa mi zdal byt rok pridlhy... Nakoniec sa porod aj tak ukoncil sekciou,pre nepokracujuci porod a pre velky plod/4450gr/Ale moja krizova cesta zacala az na oddeleni.Tie sestry,nemozem ich ani nazvat sestrami,ten titul si nezasluzia!!!!Bola som tam 10 dni po sekcii.Samozrejme "vdaka prijemnemu prostrediu"mi mliecko vobec nenabehlo,takze som ho musela krmit NUTRLONOM,co mohol byt aj nasledok toho,ze maleho mi priniesli na dojcenie az za nejakych 7 hod.,aj napriek tomu,ze som si ho pytala.Nebudem sa rozpisovat,je to hanba,co sa tam robi!!!V noci ked mi mali ohriat mliecko,mala som "vycitky svedomia'ich zobudit,vedela som ako budu reagovat,kolka neochota...To iste bolo rano,i v priebehu dna.Ja som za tymi sestrami chodila pol-tristvrte hodiny,kym si nasli cas
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 438
Registrovaný: Sob Jún 14, 2008 12:00 am

od ivetka1980 » Str Sep 03, 2008 4:45 pm

ohriat mi ho,a aj tak mi ho priniesli potom take horuce,ze som ho musela vychladit,co v sklenenej flaske dost dlho trva.Maly samozrejme od zaciatku po koniec vytrvalo plakal od hladu,ja spolu s nim od bezmocnosti.V zivote som horsich 10 dni neprezila!!!!Bolo to nieco priserne!!!Ziadnej rady som sa nedockala absolutne v nicom,ani v kojeni,ani v starostlivosti o dieta.Akurat to kupanie novorodeniatok nam 1x ukazali.Velmi nerada spominam na tieto chvile!Odvtedy mam 2 nove deticky,samozrejme narodene v inej porodnici,noveho gynekologa /aj ked o predchadzajucom, nemozem zleho slova napisat!/ a len pekne spomienky z porodnice!!!Takze maminy,tolko o mojich skusenostiach z NZ nemocn.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 438
Registrovaný: Sob Jún 14, 2008 12:00 am

od vojtuska » Str Sep 03, 2008 5:30 pm

ivka ty si odkial? a aku nemocnicu si si zvolila novu len tak do buducna pretoze do tych NZ ani len nevkrocim.Ja som z Tvrdošoviec
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Pia Máj 02, 2008 12:00 am

od ivetka1980 » Str Sep 03, 2008 5:52 pm

Ja som okres LV,a rodila som v Sahach.Mala porodnica,plna milych a ochotnych sestier.Citila som sa ako na dovolenke,uplne tam bolo bombovo...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 438
Registrovaný: Sob Jún 14, 2008 12:00 am

od ja1818 » Sob Sep 13, 2008 2:04 pm

neda mi nereagovat na chvalu Sahanskej porodnice, tiez som tam rodila moje 2 dieta (moju princeznu). to ani nie je nemocnica, to je jedna budova plnaaaa uuuplne uuuuuuuuzasnych, milych ludi. aj ked porod som mala strasne tazky, vdaka super sestrickam a uplne najuzasnejsiemu doktorovi a samozrejme mojmu uzasnemu manzelovi mam na ten den len tie naj naj lepsie spomienky. :P
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 55
Registrovaný: Pon Máj 12, 2008 12:00 am

od matinka3 » Sob Sep 13, 2008 9:48 pm

:shock: Prave som docitala tuto diskusiu a az ma striasalo pri niektorich vasich zazitkoch.Ako mozu byt niektory ludia tak strasny?A hlavne tie sestricky?Co nijaka z nich nerodila?Tak to vizera ked niekoho praca nebavy...Mnohy zo zdravotnictva a zo skolstva sa ohradzuju tym ze za taky plat kto by robil, vystrkuju rozky v TV ako keby len oni mali maly plat.Mnoho ludi robi len za minimalnu mzdu a tych som veru v TV nevidela protestovat.Ale to je zas ina tema... Ja som sice bezbolestny porod nemala, ale aspon podla sestriciek som mala oba porody rychle.Pri oboch porodoch co som prisla do nemocnice mi povedali ze ja este rodit nebudem (pri oboch som rodila o 2 tyz. skor ako mi vyratal lekar), ze pojdem domov a ... porodila som im tam. Pri prvom porode mi dali nejaku injekciu a nechali ma na izbe. Sestricka sa chodila za mnou pytat ako sa citim az napokon o 23.23 po odteceni plodovej vody do postele :lol: som porodila mojho prveho synceka. Sestry aj lekarka boli mile, hned mi ho aj ukazali (po ocisteni a odvazeni). Hned ma odviezli na izbu pretoze sa pytalo dalsie dietatko na svet. Izbu som mala cistucku, postel prezlecenu ani potuchy o tom ze tam bola asi pred 10-15 min. nejaka plodova voda. Pri druhom ma nechali v prijimacej izbe takisto s tym ze rodit nebudem, no o 17.00 sup a ani ma nestihli priputat na "kozu". A dalsi syn na svete.To ste mali vidiet ten frmol okolo mna ked som im zahlasila ze ja uz rodim. :D No nastastie to stihli. Povedali mi ze pri tretom im mam dopredu povedat o tom aka som rychla. :wink: Rodila som v LM, su tu roomingove izby, takze dietatko je stale s vami.Parada. Sestricky su mile a ochotne. Ja som mala skor problem zohnat tu nejakeho gynekologa. Ked som sa vydala tak som sa sem prestahovala a nesla som nijakeho lekara zohnat. Kazdy sa mi vyhovaral ze ma moc pacientiek nech skusim inde. A mam pocit ze keby som im dala daco do vacku to miesto by sa pre mna naslo. Ja na podplacanie ale nemam zaludok tak som chodila do Ruzomberka. Ked som prisla rodit druhe dietatko sestricka na mna vyvalila oci ze preco chodim tehotna tak daleko.Vysvetlila som jej to a na druhy den mi prisla oznamit ze ak chcem ten lekar pri ktorom som rodila by ma zobral.Teraz chodim k nemu.Sice takisto dochadzam do L. Hradku ale je to vzdy blizsie ako do Rbk.
Na tie Kramare som citala zatial len same zle clanky aj v casopisoch aj na nete, tak mile mamicky co cakate babo nechodte tam rodit. Prajem vam lahky porod, zdrave dietatko a mily i chapajuci personal ktory praca predovsetkym bavi.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 20
Registrovaný: Uto Apr 15, 2008 12:00 am

od ivetka1980 » Pon Sep 15, 2008 4:49 pm

JA1818,to s tym "najuzasnejsim gynekologom"sedi,ja by som ho uz nemenila za nic.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 438
Registrovaný: Sob Jún 14, 2008 12:00 am

od ja1818 » Pon Sep 15, 2008 5:29 pm

ahoj ivetka1980. je to skutocne super lekar a aj clovek. nebit jeho este dnes by sme boli bez nasej princeznicky.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 55
Registrovaný: Pon Máj 12, 2008 12:00 am

od ivetka1980 » Pon Sep 15, 2008 6:05 pm

Ano,poznam tvoj pribeh a som strasne rada ze sa vam podarila malinka,je to fakt krasne dieta.A som rada aj tomu,ze som aj teba mohla spoznat osobne. :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 438
Registrovaný: Sob Jún 14, 2008 12:00 am

od ja1818 » Pon Sep 15, 2008 7:37 pm

Ivetka si super. :D :D :D . dakuuujem :D :D :D . aj ty mas uzasne deturence. aj ked do tretice sa mohla podarit kocka :( . ale este nie je neskoro....... vsaaak? neboj doky pomoze....... :D :) . pa,pa.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 55
Registrovaný: Pon Máj 12, 2008 12:00 am

od ivetka1980 » Pon Sep 15, 2008 7:53 pm

Myslis ze "doki"mi spravi babenku???Lebo manzel uz ani pocut... :(
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 438
Registrovaný: Sob Jún 14, 2008 12:00 am

od ja1818 » Pon Sep 15, 2008 8:09 pm

:D :D :D .noooooooooooo bez manzela... to bude taske..... :cry:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 55
Registrovaný: Pon Máj 12, 2008 12:00 am

od ivetka1980 » Pon Sep 15, 2008 10:09 pm

Tak teda nic :roll: :roll: :roll: :cry: :cry: :cry:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 438
Registrovaný: Sob Jún 14, 2008 12:00 am

Pôrod

od Nununuska » Pia Okt 03, 2008 2:04 pm

Čítala som vašu debatku od začiatku. Tak hneď ten prvý mail ma riadne vyplašil. My čakáme prvé dieťatko a z každej strany počúvam, ako to bude dlho trvať, že musím veľa chodiť, aby bol pôrod ľahší, ... a teraz si prečítam niečo takéto. No poviem vám, mám čo robiť! Ja síce nejdem rodiť do tejto nemocnice, ale dúfam, že to zvládnem a budem mať na to pekné spomienky, aj keď viem, že to nebude ľahké. Tak mi držte palce, rodíme na Vianoce. A samozrejme, som rada, že to tak šťastne dopadlo! Určite to nebolo nič milé, ale netreba sa báť o tom hovoriť, resp. riešiť takého kruté zaobchádzanie. Nikto z nás si to nezaslúži a výhovorky o výške platu ..., to nemá s pocitmi nič spoločné! Keď to nechcú robiť, nech sedia doma na podpore.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Str Okt 01, 2008 1:07 pm

od adinka33 » Pia Okt 03, 2008 3:16 pm

ahojte, maminky, az mam slzy v ociach po precitani niektorych vasich velmi zlych a smutnych skusenostiach. ja mam 3 deticky, prvy sa narodil cisarskym, kedze mi doobeda odtiekla plodova voda a do poobedia som sa neotvorila, navecer mi spravili cisarak, robila mi ho p.doktorka a vsetko bolo ok. prostredneho som rodila uz spontanne, zhruba do 3-4 hodin po zacati bolesti bol vonku, ale to som si teda "uzila" - "mily doktor aj so sestrickami" - som si dovolila rodit, ked im uz koncila smena, tak tak to aj dopadlo :cry: a to uz nehovorim o zasivani, pretoze ma hrozne krpaty dotrhal /nastastie len zvonku/. :? no a najmensieho som tiez porodila spontanne, ale toto bol ukazkovy porod a ukazkova p.doktorka + 3 sestricky, to som si normalne "vychutnavala", taky ludsky a vynikajuci pristup mali ku mne a nie len ku mne, kedze nebol pri mne manzel, jedna setricka ma drzala za ruku a hladila ma po hlave a prijemne sa so mnou bavila a druha mi vyborne drzala a tlacila dopredu hlavu a tiez ma upokojovala prijemnymi slovami :lol: , inak rodila som vsetkych troch na Antolskej
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2208
Registrovaný: Pon Sep 01, 2008 11:20 am

PredchádzajúciĎalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť