Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Knihy

Medveďku, daj labku

Medveďku, daj labku

10. 06. 2013
Druhý tip je zo série umeleckých čítaniek pre prvákov – tentoraz sa deti dočítajú všetko o medvedíkoch. Veď kto nemal v živote aspoň jedného medvedíka, snáď najobľúbenejšiu detskú hračku?

Medveďku, daj labku obsahuje krátke rozprávky a príbehy, básničky, vtipné riekanky a hádanky. Napísali ich tí najobľúbenejší detskí autori ako Mária Ďuríčková, Daniel Hevier, či Jozef Pavlovič. A tak sa deti napríklad dozvedia, ako si zacvičiť s medvedíkom, ako si maco pral kožuch, prečo má medveď krátky chvost, pozrieme sa aj do cirkusu, obchodu s hračkami a na záver sa naučíme veselú mackovu pesničku Medveďku, daj labku.

Medvedík je symbolom detstva a bezpečia a v tejto knihe sa stáva milým sprievodcom a pomocníkom začínajúcich čitateľov. Knižka tvorivo rozvíja čitateľskú gramotnosť a podporuje najmä čítanie s porozumením. Nezabúda ani na texty z obľúbených kníh o medvedíkoch - Macko Pú alebo Macko Uško.
S diablom v posteli

S diablom v posteli

04. 06. 2013
Leto nie a nie prísť, vonku ju chladno, každú chvíľu prší...čo tak zavŕtať sa do vyhriatej postele, na nočný stolík teplý čaj a ponoriť sa do nádherných príbehov zo súčasnosti aj spred niekoľkých storočí. Príbehy, v ktorých sú muži džentlmeni, niektorí sú ochotní za vás položiť život a v ovzduší cítiť elektrizujúcu atmosféru. Ponúkame vám tri tipy na skvelé romance, ktoré zahrejú a potešia.

S diablom v posteli

So súrodencami Sharpovcami, nespútanými šľachticmi  zo Stonevillu, boli vždy trampoty. Jeden vetroplach, ďalší notorický naničhodník a tretí hazardný hráč. Práve s jedným z nich sa stretne a uzavrie stávku krásna Annabel v novinke obľúbenej Sabriny Jeffriesovej S diablom v posteli.
Lord Jarret súhlasí s návrhom starej mamy, aby viedol pivovar namiesto nej, a dokonca je ochotný vzdať sa hazardu, ak ona odvolá ultimátum, podľa ktorého sa mal do roka oženiť. Hráčska vášeň sa v ňom však znova prebudí, keď mu krásna a bystrá Annabel ponúkne stávku: ak nad ním vyhrá v kartách, Jarret jej pomôže zachrániť upadajúci rodinný pivovar; ak prehrá, strávi s ním noc...
Ranný svit mesiaca

Ranný svit mesiaca

04. 06. 2013
Jude Devereuxovú netreba zvlášť predstavovať – práve vychádza prvý diel jej „mesačnej“ série Ranný svit mesiaca.
Rozpráva osudy troch mladých žien, ktoré sa spriatelili počas štúdia na vysokej škole a teraz sa zapletajú.
Medzi maliarkou Jeccou a lekárom Tristanom od prvej chvíle ich známosti preskočila iskra. Jecca na naliehanie svoje priateľky Kim dočasne opustila umelecký svet v New Yorku a rozhodla sa stráviť leto v idylickom mestečku Edileane. Kimin bratanec Tristan – príťažlivý a obetavý miestny lekár – celé roky cíti blízky vzťah ku Kiminej vysokoškolskej „sestre“ Jecce, hoci sa stretli iba raz. Na Jeccu hlboko zapôsobí tento silný, citlivý muž a prežijú spolu leto plné zmyselných rozkoší. Ale keď sa blíži Jeccin návrat do skutočného života, milenci sa musia rozhodnúť:
Prežije ich láska napriek veľkej vzdialenosti? Kto z nich obetuje svoj profesionálny život, aby mohli byť spolu?
Zvrhlosť ti pristane

Zvrhlosť ti pristane

04. 06. 2013
Urobte si v knižnici miesto aj na túto historickú romancu, ktorá vás zavedie do Londýna, Monte Carla, či Paríža. Prenesie vás do prepychových sídiel, zoznámi s nezabudnuteľnými hrdinami a vtiahne vás nádhernými ľúbostnými scénami.
Príbeh je o krásnej, dobrosrdečnej a bohatej mladej dáme Gwen, ktorú už druhý raz nechal snúbenec stáť pred oltárom. V hlave sa jej preto zrodí odvážny plán. Rozhodne sa hodiť spoločenské konvencie za hlavu a robiť si, čo sa jej zachce. Zároveň chce od seba odohnať ďalších záujemcov o svoje rozprávkové veno. Na to je len jeden spôsob: zničiť si povesť. A tak si dobrá Gwen zaumieni, že sa z nej stane zlé dievča...
Gwen túži po tom, aby sa naučila žiť nespútane, a vie, kto by jej mohol byť najlepším učiteľom: priateľ jej nebohého brata Alex Ramsey, ktorého sprevádza povesť zhýralého svetobežníka, čiernej ovce rodiny a hrdinu nespočetných škandálov...
Ako hovoriť, aby nás deti počúvali

Ako hovoriť, aby nás deti počúvali

28. 05. 2013
Ako hovoriť, aby nás deti počúvali?

Žiť s vlastnými deťmi môže byť zničujúce. Ráno si poviete, že „dnes to bude iné“...a vzápätí počujete z kuchyne „Ten ružový hrnček je môj, daj mi ho!“ alebo „Mamíííí, on ma buchol!“, či „Toto jesť nebudem. Ja chcem kornflejky!“
Pripomína vám to niečo? Aj vy občas idete ráno do práce zničení, nahnevaní, vytočení? Vychádzať s vlastnými deťmi je občas zložité, ale dá sa to naučiť. Je mnoho kníh, ktoré ponúkajú rady a tipy, no v tejto nájdete oveľa viac.

Ako hovoriť, aby nás deti počúvali je vynikajúca pomôcka pre komunikáciu rodičov s deťmi. Žiadne teórie, ale prax – súčasťou knihy sú modelové situácie, konkrétne príbehy, užitočné vety a rozhovory, ktoré vás môžu inšpirovať. Napríklad ako naučiť deti samostatnosti? „My, rodičia, máme v sebe silný pocit spojenia s našimi deťmi,“ píšu v knihe autorky. „Musíme bojovať proti pocitu, že ich neúspechy sú vlastne našimi neúspechmi. Je to veľmi ťažké, keď si predstavíme, že by stačilo len pár slovíčok, aby sme im poradili a tak ich ochránili pred bolesťou s sklamaním.“

Zamýšľate sa napríklad niekedy, prečo vaše deti občas poslúchnu, inokedy zasa nie, hoci ide o takmer totožnú situáciu? Odborníčka na rodičovskú výchovu Adele Faber v knihe uvádza odpovede detí, keď sa ich na to spýtali. Prečo deti niekedy svojich rodičov neposlúchajú?
„Keď prídem zo školy, som unavená a ak mi maminka povie, že mám niečo urobiť, tak predstieram, že ju nepočujem,“ odvetilo jedno dievčatko.
Alebo: „Niekedy som nahnevaný na kamoša alebo čosi iné, a nemám náladu ešte doma skákať tak, ako mi rodičia rozkazujú.“
Myslím, že občas zabúdame na to, že aj deti môžu byť nevrlé, nahnevané, unavené, nemusia mať svoj deň ap. V hlave však máme zakódované, že len čo im čosi prikážeme, musia to splniť.

Alebo také pochvaly. Je to fakt, hoci si nahovárame niečo iné – málo chválime svoje deti. Väčšinou máme tendenciu rýchlo kritizovať, ale chváliť pomaly. Akoby mnohým rodičom bolo a je vtĺkané do hlavy, že ak nebudú prísni a trestajúci, nie sú zodpovední  a tým rodičovstvo nezvládajú.
Kniha Ako hovoriť, aby nás deti počúvali vás naučí stanoviť hranice a pritom zostať láskavý a ústretový. Poradí, ako riešiť domáce konflikty a aké metódy použiť ako tresty.
Náš rozprávkový šatník

Náš rozprávkový šatník

22. 05. 2013
Ak máte doma dievčatko, či dokonca dve a viac, určite to poznáte: víl a princezien nie je nikdy dosť. A ak k tomu pridáte samolepky, minipríbehy a omaľovánky, budete ten najlepší rodič na svete. Dve nové knižky zo série Náš rozprávkový šatník sa vám o deti postarajú na niekoľko hodín.
Zošit Trblietavé víly obsahuje vyše 100 nálepiek šiat a doplnkov, takže malé slečny navštívia dúhovú lúku, zahrajú sa s jednorožcami a vstúpia do sveta trblietavých víl. Zabavia sa na narodeninovej oslave, vyberú pre ne oblečenie a doplnky vo forme nálepiek: krásne topánky, nádherné šaty, čarovné paličky, hviezdičky, darčeky, či koláčiky...a môžu veselo lepiť. Čo strana, to iná téma a nálepky sú prehľadne rozdelené. Na poslednej strane nájdu navyše aj omaľovánku, ktorú vyfarbia a ozdobia aj ďalšími nálepkami.

Druhý zošit tejto série Krásne princezné ich zavedie do sveta princezien, ktoré jazdia na koňoch, rady nakupujú a zabávajú sa na kráľovskom bále.
Prečo lienky nosia podkolienky

Prečo lienky nosia podkolienky

22. 05. 2013
Aj vy chcete potešiť svoje dieťa nejakými knižkami? Pre predškolákov to býva ťažšie, keďže deti sú rozvojovo na rozdielnej úrovni a nie je ani jednoduché vybrať z tej záplavy (neraz aj nekvalitných) knižiek. Máme pre vás zopár aktuálnych tipov, ktoré rozhodne potešia malé dievčatká, ale aj chlapcov. Ilustrované knižky, či zošity s nálepkami a omaľovánkami. Pozrite si naše tipy.

Viete, Prečo lienky nosia podkolienky? Táto nová nádherne ilustrovaná knižka pre najmenších obsahuje vyše 30 minipríbehov vo forme básničiek, ktoré si vaše deti zamilujú. Dýchajú z nich rôzne farby, vône i zvuky. Je to taká malá pozvánka na pestrú lúku, pretože sa dozvedia, ako chodí stonožka na pedikúru, prečo muche chýba sprcha, ako pracujú tunelári krtkovia a ako ľúbi bocian. Svrčky vyrazia na turné, motýle namaľujú obrazy, jašterička vám ukáže svoj poklad, ale najmä – dozviete sa, prečo lienky nosia podkolienky

„Snívali dve mladé lienky,
že si kúpia podkolienky.
Farby kvetov divej drienky
- žltej ako prvosienky.“

Prečo lienky nosia podkolienky je úžasná knižka, kde sa na jednej dvojstrane skrýva pekný príbeh o zvieratku, chrobáčikovi, či vtáčikovi. Čo báseň, to malá hra.
Dvojčatá

Dvojčatá

19. 05. 2013
Dvojčatá. Praktický sprievodca pre mamičky aj ockov

Vraví sa - dvojnásobné problémy, dvojnásobná radosť. Keď sa niektoré mamičky dozvedia, že čakajú dvojičky, najskôr podľahnú obavám: preboha, ako to zvládnem? Ako ich utíšim, keď budú plakať obidve naraz? A čo papanie, rôzne spánkové cykly... Rýchlo však prichádza radosť a úžasné šťastie. Mnohé páry majú problém počať jedno dieťa a niekomu sa podaria hneď dve. A práve pre takých je tu nový praktický sprievodca tehotenstvom, pôrodom a prvým rokom života, ak čakáte dvojičky.

Takže prečo je vlastne úžasné mať dvojčatá? Je množstvo dôvodov – napríklad dve deti = jeden pôrod:) Dve deti sa tiež vedia zahrať a nemusíte sa im venovať tak, ako jedináčikovi. Dvojičky tiež rozvíjajú náš intelekt, zručnosti a schopnosť rýchlo konať. Ale predovšetkým, dvojičky znamenajú dvojnásobný počet objatí, bozkov a zábavy!

Kniha Dvojčatá poskytuje všetky potrebné informácie na získanie sebadôvery pri pôrode a výchove dvojčiat. Nechýbajú vzrušujúce príbehy a množstvo overených praktických rád.

Dozviete sa všetko:
- o jedení za troch a starostlivosti o seba počas tehotenstva
- o preventívnych prehliadkach, vyšetreniach a pôrode
- o tom, čo skutočne potrebujete nakúpiť
- o dojčení, kŕmení z fľaše a odstavovaní
- o vývoji bábätiek a získaní potrebnej podpory.

Kniha Dvojčatá je prehľadne rozdelená na 5 kapitol, v každej nájdete aj rady lekára, praktické tipy aj odpovede na najčastejšie otázky rodičov. Autorky sú odborníčky – C.Cooperová je komentátorka, spisovateľka a rodinná lekárka. Samozrejme, má dvojičky a k tomu ďalšieho syna. K.Hymasová má tiež dvojičky-chlapcov a zaujímavé je, že vytvorila „mumlin“, praktickú náhradu plienky na ochranu matkinho oblečenia.
Oxford. Detský obrázkový slovník

Oxford. Detský obrázkový slovník

07. 05. 2013
Pomôžte deťom vstúpiť do sveta jazykov

Konkrétne angličtiny. Práve vyšla skvelá kniha plná užitočných slov a zaujímavých informácií. Spojenie slovíčka s obrázkom pomáha deťom ľahšie si zapamätať nové slovo – v knihe Oxford. Detský obrázkový slovník ich nájdete vyše tisíc z rôznych oblastí života od športu, cez voľný čas, zvieratká, životné prostredie až po vesmír.

Ideálna kniha pre malých školákov, ktorí si môžu nenásilne rozširovať slovnú zásobu, upevňovať už naučené, ale je to kniha vhodná aj pre predškolákov, ktorí ešte nevedia čítať, no vďaka obrázkom porozumejú.

Kniha má 10 tém a v rámci nich rôzne podtémy, napríklad v časti Ľudia a príbytky sú strany o ľudskom tele, rodine a priateľoch, o zmysloch a pocitoch, ale aj množstvo predmetov, ktoré sa nachádzajú v našich domácnostiach.
V druhej téme Strava a oblečenie nechýbajú drinks (nápoje) ako tea a milk, all sorts of food, čiže rozličné druhy jedál. Krásne ilustrácie (až takmer fotky) mäsových guliek, kuraťa, sendviču alebo polievky vám možno narobia chúťky:)V tejto časti nájdu deti aj ovocie, zeleninu a oblečenie na každý deň.

Kniha Oxford. Detský obrázkový slovník je nádherne ilustrovaná, prehľadne rozčlenená podľa farebných okrajov stránok. Na každej strane sú živé obrazy, scenérie alebo schémy s legendou. Potrebné slovo sa teda dá nájsť rýchlo a dieťa popritom objaví aj veľa ďalších. Pred každou témou nechýba úvod v oboch jazykoch, ktorý poskytne viac informácií o danej téme a na konci je samozrejmosťou register v angličtine i slovenčine.
Dve úvodné strany obsahujú výslovnosť a zopár rád, ako sa učiť angličtinu, načo sú nám členy a ako sa tvorí množné číslo. Na konci knihy si môžu deti preskúšať počítanie, určovanie hodín, ročné obdobia a farby.
Ženy na sociálnej sieti

Ženy na sociálnej sieti

30. 04. 2013
„My ženy sme zvláštne bytosti. Len čo sa na našom obzore zjaví muž, s ktorým naša duša aspoň na malú chvíľu nájde spoločnú reč, začneme dúfať a snívať. Vidíme sa v bielych šatách pred oltárom a v ušiach nám znie Mendelssohnov Svadobný pochod. Začíname budovať hniezdo. Je to prirodzené, veď sme tak naprogramované...“

Nová kniha Na sociálnej sieti je o  známostiach a láskach na internete z pera lektorky a koučky pre osobnostný rozvoj Evy Martinovičovej. Je to príbeh o Anne, ktorá po nečakanom rozchode s partnerom prepadla četovaniu v nádeji, že nájde spriaznenú dušu. Na sociálnej sieti spoznala muža – vzdelaného, vzrušujúceho, ale so zatajenou identitou. Vďaka nemu sa Anna mení z racionálnej manažérky na trpezlivú, tolerantnú a vášnivú ženu.

Virtuálnu realitu som objavila pred rokom. Každý večer si sadám k počítaču a prežívam s imaginárnymi ľuďmi ich imaginárne životy. Práve mi prišla správa, vlastne skôr ponuka: „Nechceš si užiť s mladým, dobre vyzerajúcim študentom? Za finančnú odmenu pre mňa.“ Pred niekoľkými týždňami by som takúto správu určite ignorovala. Dnes som na ňu odpísala. Povolanie psychológa na mne zanechalo následky. Aký zúfalý musí byť človek, ktorý ponúkne svoje telo za FO? Chce si ten mladý muž iba užiť a vylepšiť vreckové? Alebo sa naozaj ocitol v situácii, že nemá čo jesť?

Možno sa už aj k vám dostali správy typu „Celý život hľadám niekoho, ako si ty“, „Si múdra, máš krásnu dušu“, „Iba ty mi rozumieš“. Mnohé prípady varujú, aby sme mali viac otvorené oči a menej otvorené srdce. Aspoň na začiatku. Nedá sa milovať s rezervou, ale kým sa nepresvedčíme, že niekomu môžeme naozaj dôverovať, neponúknime sa celé. Srdce treba otvoriť až vtedy, keď cítime, že ten druhý za to stojí.

Na sociálnej sieti je príbeh o hľadaní lásky, životných hodnôt, aj o nájdení samej seba, plný bolesti, túžby, vášne a erotiky. Príbeh o tom, ako dlho a ťažko sa rodil vzťah dvoch ľudí poznačených minulosťou. Anna je napokon šťastná, no pochybnosti zostávajú. Podarí sa jej zmieriť s tým, že ON trávi čas s neznámymi ženami na sociálnej sieti? Je muž, ktorého miluje, pre ňu naozaj ten pravý?
Za svoje deti si môžeme sami!

Za svoje deti si môžeme sami!

27. 04. 2013
Byť rodičom je najťažšie povolanie na svete. Na tom sa zhodneme mnohí.
A asi budete viacerí aj súhlasiť, že dnešné deti sú často rozmaznané, presýtené zábavou, unudené, nedisciplinované... Nuž, aj v rodičovskej výchove platí, že jablko nepadá ďaleko od stromu a všetko závisí od nás.

Larry Winget je autorom viacerých bestsellerových kníh no výchove a pravidelným hosťom v reláciách americkej televízie Fox News. Vo svojej knihe Za svoje děti si můžete sami je nekompromisný a neberie si servítku pred ústa: za zle vychované dieťa môžu rodičia, pretože odviedli zlú prácu.

Toto je príručka pre rodičov, ktorí to s výchovou detí myslia vážne. „Pozrite sa okolo seba. Naše deti, to je malér,“ píše Winget. „Sú prepchávané liekmi, rozmaznané, majú nadváhu...sú nezdvorilé a majú pocit, že majú nárok na všetko.
Nesúhlasíte? Tak nedávate pozor.
´O mojom dieťati toto neplatí!´ vravíte? Tak nedávate pozor!“

Larry Winget napísal skvelú knihu, ktorá vo vás všeličo vyprovokuje, naštartuje vás a hoci spočiatku budete k nej možno pristupovať odmietavo („ale moje dieťa naozaj také nie je!“), rýchlo zistíte, že triafa priamo do čierneho.
V knihe vymenováva 5 zásad rodičovskej výchovy, rozoberá správnu komunikáciu, disciplínu, tresty, vlastnosti ako úprimnosť, česť a klamanie. Radí, ako naučiť svoje deti naplánovať si úspech...a čo ich vlastne naučiť. Nechýbajú kapitoly o sexe, technológiách, peniazoch, vzdelaní a vzťahoch.

Chcete napraviť svet? Napravte rodičov – vyzýva Larry Winget v knihe Za svoje děti si můžete sami a dodáva: Nečakajte, že zmeníte správanie svojich detí, pokiaľ nebudete ochotní zmeniť svoje vlastné správanie!
Povedz mi prečo

Povedz mi prečo

15. 04. 2013
Ideálna knižka pre malých zvedavcov

„Mami, prečo žihľava pŕhli?“
„Oci, prečo mávam zimomriavky?“
„Babka, prečo sliepky nelietajú, hoci majú krídla?“
Prečo, prečo, prečo? Každé dieťa sa dostane do obdobia, keď jeho otázky typu PREČO nemajú konca-kraja. Možno to mnohí poznáte a občas vás vedia nielen vytočiť, ale naozaj dostať do úzkych: ozaj, prečo je niečo tak a iné onak?

Práve vyšla úžasná knižka pre malých zvedavcov...ale určite si v nej radi zalistujú aj dospeláci. Povedz mi prečo ponúka na 120 stranách vyše 180 všetečných otázok, ktoré nám drobci kladú a my sme často v pomykove. Jednoduché otázky, zábavné, ale pravdivé odpovede, hra so samolepkami a šesť prehľadných tém: história, príroda, ľudské telo, zvieratá, deň čo deň a vesmír.

Tak napríklad viete, prečo mačky jedia trávu, hoci vzápätí začnú dáviť? Znie to neuveriteľne, ale robia to schválne. Nie preto, že by im tráva chutila, ale čistia si tak žalúdok od chlpov, čo prehltli, keď sa umývali jazykom.
A prečo teda zívame? Pretože sme unavení. Naše telo potrebuje veľkú dávku vzduchu a prikáže svalom v hrdle, aby sa natiahli. Vzduch prejde do pľúc a hneď sa cítime lepšie. Šimpanzy, myši a hady robia to isté.

Takýchto otázok a odpovedí nájdete v knihe množstvo. Pri každej milý obrázok, všetko na tvrdom lesklom papieri, takže nehrozí tak rýchlo potrhanie či poškodenie knižky, a Povedz mi prečo vydrží aj pre ďalšie dieťa:) Na konci knižky nájdu deti samolepky ku každej téme – je tam pirát aj rytier, slnečnica či bábätko, lev i ľadový medveď, ale aj semafor, vesmírna loď a policajt.
Nová kniha Povedz mi prečo je darček, ktorý poteší každé zvedavé dieťa.
Moja planéta

Moja planéta

04. 04. 2013
Detská encyklopédia Moja planéta

Objavte so svojimi deťmi neuveriteľný a vzrušujúci svet! V novej obrázkovej encyklopédii Moja planéta nájdete celú kopu skladačiek a zaujímavé informácie o svete okolo nás. Ideálna knižka pre deti od 5 rokov.

Aj vaše dieťa vás čoraz častejšie bombarduje otázkami začínajúcimi sa na „prečo“?
„Mami, prečo je vonku tak zima/horúco?“
„Oci, prečo musíme triediť odpad?“

V jedinečnej miniencyklopédii Moja planéta nájdete odpovede na otázky, prečo sa ľadovce tak rýchlo roztápajú a zem sa ohrieva; prečo musíme separovať a čo s plynmi? Ako sú ohrozené tropické lesy a čo znečisťuje prírodu.

Kniha ponúka množstvo poučných a zároveň zábavných skladačiek. Na jednej strane posúvajú autom po ceste, či bicyklom po cyklistickej cestičke. Na ďalšej nazrú za múry domu, aby videli ako funguje svetlo, rozvod elektriny či vody. V taštičke nájdu kartičky s informáciou, čo sa dá urobiť zo starých časopisov (zošity z recyklovaného papiera), zo 670 hlinených plechoviek (bicykel), z 9 oceľových konzerv (guľa na petang), či z 20 fliaš na vodu (polárny pulóver, hadica aj podnosy na potraviny).

Na strednej dvojstrane encyklopédie Moja planéta nájdu deti samolepky živočíchov, ktoré môžu doplniť do kartičiek priložených na poslednej strane. Nechýbajú krásne ilustrácie, vzrušujúce informácie a odkrývacie okienka.
Pracujúca mama – návod na prežitie

Pracujúca mama – návod na prežitie

26. 03. 2013
Pracujúce mamičky, konečne je tu kniha pre vás!

Ako rodičia chceme urobiť pre naše deti všetko, aby boli šťastné a dobre vychované. Prináša to stres, tlak a nedostatok času i vlastného odpočinku. Práca a materstvo je prosto vražedná kombinácia. Starostlivosť o domácnosť, výchova detí a ešte aj vysoké pracovné nasadenie, to všetko vie urobiť zo života peklo. Pracujúca mama-návod na prežitie prináša neoceniteľné tipy, ako toto všetko zvládnuť. Poradí, kde hľadať pomoc, keď dôjde k najhoršiemu a nájdete v nej plno zlepšovákov, ako si zachovať zdravý rozum doma aj v práci.

Aj vy máte občas pocit, že nič nestíhate, veci vám unikajú pomedzi prsty a chvíľu pre seba ste si nenašli už...no, najmenej sto rokov?! Práve dnes ide na knižné pulty praktická a pritom vtipná príručka, ktorú ocení každá žena, keď nadobudne pocit: neviem, kam mám skočiť skôr! „Pracujúca mama – návod na prežitie je ideálny poradca pre všetkých, ktorí majú pocit, že ak chcú všetko zvládnuť, musia sa minimálne rozdvojiť,“ tvrdí herečka Jane Leevesová, alias seriálová Daphne zo sitcomu Frasier.

Od tehotenstva až po pubertu
Pracujúca mama-návod na prežitie je plnofarebná prehľadne usporiadaná kniha: začína sa okamihom, keď sa vám na tehotenskom teste objavia dve čiarky až po chvíľu, keď si treba pohovoriť s pubertiakom o sexe a pritom zostať profesionálna a výkonná vo svojom povolaní.

„Každá matka robí asi tisíc vecí naraz. Nájdite si čas a urobte ešte jednu vec. Prečítajte si tento veselý, milý a empatický návod,"
odporúča scenáristka filmu Diabol nosí Pradu Aline Broshová Mc Kennová.

Kariéra popri výchovy i podpora
Občas naozaj netušíme, čo by sme mali urobiť, čo jednoducho nechať tak a ako zvládnuť ten tlak, ktorý pociťujeme z každej strany. Jediné, o čom sme presvedčení, je, že chceme len to najlepšie pre svoju rodinu a kariéru. Jediné, čo naozaj pomáha, je rozumne si vybrať a práve o tom je novinka Pracujúca mama-návod na prežitie.
Ak potrebujete rýchlu radu, nalistujete si príslušnú kapitolu a prečítate si len to najpodstatnejšie. Z knihy sa dozviete napríklad aj to, ako si rozbehnúť kariéru popri výchove detí a ako si vybudovať silnú podpornú sieť, ktorá vás podrží v prípade nečakaných situácií. Text je doplnený radami, ako ušetriť a rozvrhnúť si drahocenný čas.

„Pracujúca mama je plná praktických rád. Po jej prečítaní budete vedieť, ako si máte určiť priority, zorganizovať život a urobiť dôležité rozhodnutia.“
expertka na výživu v Today show a autorka bestsellerov Joy Bauerová.
Posolstvo nádeje od anjelov

Posolstvo nádeje od anjelov

22. 03. 2013
Pomáha ľuďom. Vidí totiž anjelov...

Ak nestratíte nádej, aj z nemožného sa môže stať možné. Lorna Byrneová je o tom presvedčená a ľudia po celom svete jej dávajú za pravdu. Jej knihy vyšli vo vyše 50 krajinách a preložili ich do 27 jazykov. Práve jej v slovenčine vychádza tretia kniha s názvom Posolstvo nádeje od anjelov a v apríli príde táto výnimočná žena na Slovensko.

„Vidím anjelov a komunikujem s nimi každý deň už od svojho narodenia,“ tvrdí írska mystička, ktorej anjeli už od detstva vraveli, že raz o nich napíše knihu. Vždy sa tomu smiala, pretože trpela poruchou čítania dyslexiou a sotva dokázala písať. Pred piatimi rokmi jej však prvá kniha Anjeli v mojich vlasoch, ktorú uznávané anglické noviny Sunday Times zaradili medzi najpredávanejšie knihy. Nasledovali Schody do neba a v týchto dňoch sa dostane na pulty kníhkupectiev novinka Posolstvo nádeje od anjelov.

Byrneová v nej vysvetľuje, ako anjeli pomáhajú ľuďom, keď sa cítia unavení, zúfalí, skľúčení a nemilovaní. Keď majú pocit, že sú zlými rodičmi, majú finančné ťažkosti alebo nič nestíhajú. Priamočiaro a jednoducho píše o tom, ako sa človek môže obrátiť na anjelov o pomoc a prežiť tak lepší a šťastnejší život. „Za každým človekom vidím lúč svetla, ktorý je jeho anjel strážny,“ tvrdí Lorna.
Jej fanúšikovia po celom svete tvrdia, že im vracia nádej a pomáha im uvedomiť si, že anjela strážneho majú naozaj po svojom boku. Ľudia, ktorí sa s ňou stretli osobne, hovoria o jej výnimočnej aure a mimoriadne pozitívnej sile. Možno aj preto k nej už dlhé roky chodia s prosbou o pomoc alebo vyliečenie...

11. a 12.apríla sa s Lornou Byrneovou môžu stretnúť aj slovenskí fanúšikovia v Bratislave. Lorna najskôr absolvuje prednášku formou rozhovoru, kde sa podelí o svoje zážitky s anjelskými posolstvami v duchu novinky Posolstvo nádeje od anjelov. Na druhý deň bude podpisovať knihy na autogramiáde v bratislavskom kníhkupectve Panta Rhei v centre mesta.
Mamin zoznam

Mamin zoznam

15. 03. 2013
Mamin zoznam: keď tu už nebudem...

Čo by ste napísali na zoznam úloh, keby ste sa dozvedeli, že ste smrteľne chorí a zostáva vám niekoľko dní života? Čo by ste odkázali svojej milovanej rodine, aby to tu bez vás zvládli a boli navyše šťastní? Bez vás. Práve o tom vyrozprával svoj príbeh St John Green v novinke Mamin zoznam, o ktorom Daily Express napísal: „Je to jeden z najdojímavejších príbehov, aký ste kedy čítali.“

Kate Greenová si pokojne žila s rodinou v anglickom Somersete, keď jej diagnostikovali nevyliečiteľnú rakovinu prsníka. V posledných dňoch svojho života preto spísala zoznam úloh a nazvala ho Mamin zoznam. S manželovou pomocou zhrnula svoje myšlienky, sny a želania, aby milovanému mužovi pomohla vychovať synov a zaistiť im spokojný, šťastný život.

Toto je zoznam, ktorý som dala dokopy:
Keď tu nebudem, vždy pobozkaj chlapcov dvakrát.
Chodievajte na všetky možné školské akcie – slávnostné vyhlásenie výsledkov a podobne.
Prosím ťa, nauč ich, aby vždy všade chodili načas.
Prosím ťa, nauč ich vyjadriť, čo cítia.
Nezaprac celý dvor člnmi, chlapci potrebujú priestor na hranie.
Mamička chce, aby ocko používal výraz „bezhranične“.

Kate túžila, aby z jej synov Reefa a Finna vyrástli šťastní a zdraví muži. Preto spísala zoznam, v ktorom jej manžel Singe nachádzal silu a inšpiráciu. Jednoduché pokyny a rady, ktoré Kate navyše podala s nadhľadom a cítiť z nich jej veselú a nespútanú povahu, ovplyvnili celú rodinu. Mamin zoznam vám dokáže zmeniť život a to nielen vtedy, keď stratíte blízku osobu. Aj čitatelia sú nadšení: „Preplakala som doslova celú knihu, ale po dočítaní som bola oveľa silnejšia.“ Či „Toto je prvá kniha, ktorú som prečítala na jeden šup od prvej po poslednú stranu.“

Daily Mail ohodnotil knihu jediným slovom „Srdcervúci.“ A ak ste niekedy uvažovali o tom, ako by ste so svojou rodinou mohli prežiť šťastný, zmysluplný život plný radosti a dobrodružstiev, potom je kniha Mamin zoznam určená aj vám. Prečítajte si na BUX.sk úryvok z knihy.
Balet

Balet

14. 03. 2013
Chce byť vaša dcérka baletkou?

Aj vaša dcéra sa len tak kedykoľvek a kdekoľvek roztancuje? Iba tak pre radosť? Určite to podporujte – je to nielen zábava, ale učí to deti prejavovať sa prostredníctvom pohybu, umožňuje im lepšie pochopiť seba i svet naokolo. A možno sa im zapáči nová kniha Balet – prvé kroky v tomto magickom svete.

Tanec je bezpochyby zdravá forma pohybu. Je to hra, ktorá zahreje a rozhýbe telo, spevní svaly, zlepší koordináciu pohybov aj správne držanie tela. Tancom a osobitne baletom vedia deti lepšie vyjadriť svoje emócie. No aj na tanec treba vek. V útlom detstve je to skôr o radosti, neskôr to už možno brať vážnejšie – keď už je dieťa staršie a emočne, aj osobnostne zrelšie. Navyše okolo ôsmeho roku života sú už detské kosti tvrdšie, pevnejšie a vhodnejšie k vyššej fyzickej náročnosti i pravidelnému cvičeniu.

Mnohé dievčatá snívajú o kariére baletky a aj pre ne je tu novinka Balet (pre deti od 7 rokov). Objavia úžasný svet baletu, dozvedia sa, čo znamenajú výrazy ako attitude, demi-plié, grand jeté ap. Vďaka fotografiám a presným opisom s podrobnými pokynmi vaše dieťa hravo zvládne všetky figúry. Zistí, ako sa dá tvrdým tréningom prepracovať z baletnej sály až do svetoznámeho umeleckého súboru, čo zahŕňa príprava na vystúpenie alebo ako sa poďakovať publiku.

Vďaka knihe Balet spoznáte aj špičkových tanečníkov a slávne baletné diela, ktoré dodnes uvádzajú divadlá na celom svete. Vaša dcéra si môže obliecť nádherné baletné šaty primabaleríny s tylovou sukničkou tutu a roztancovať celý byt.
Poklady slovenskej kuchyne

Poklady slovenskej kuchyne

08. 03. 2013
Poklady slovenskej kuchyne čoraz populárnejšie!

Milovníci tradičného slovenského jedla si prišli na svoje – práve vyšla už 3.časť série Poklady slovenskej kuchyne, tentoraz z Ponitria. Zaujímavé a chutné regionálne recepty, jednoduché na prípravu a pestrétipy od predjedál, cez polievky omáčky až po koláči, či niečo do špajzy si získali už množstvo čitateľov.

Osou Ponitria je rieka Nitra, takže nechýbajú recepty z rýb. Dlho sa tam ľudia živili aj včelárstvom, pretože med ako doplňujúca potravina sa považovala za elixír života. V receptoch preto nájdete aj med, ale aj červené a biele víno, tiež dubáky, bedle alebo pečiarky, keďže lesy v regióne Ponitria sú bohaté na duby. Zabíjačky sa tam robili hlavne na jar a zahŕňali rôzne špeciality z mäsa a vnútorností. Hurka, krvavnica či žobrácka kaša sú len malou ukážkou z dobrôt, ktorá sa tam pripravujú aj dnes.

Poklady slovenskej kuchyne – Ponitrie prináša vyše 150 receptov, ktoré vám určite zachutia. Popri receptoch ponúka aj dávno zabudnuté kulinárske poklady ukryté v tomto regióne, ktoré zbierala autorka Silvia Pilková počas mnohých rokov. Varenie je jej najväčšia vášeň. Varí už od detstva a načas sa varenie stalo aj jej povolaním. Dva roky viedla dve výborné reštaurácie, kde prešla všetkými pozíciami. Istý čas pracovala v reštauráciách v Moskve, Prahe a vo Viedni a zvyšok času zbierala skúsenosti v Bratislave.

Vyskúšajte jeden z receptov v novej knihe – Korýtko, hlavné jedlo z hornej Nitry.

Suroviny: 1 starší chlieb, 125 g bryndze, najlepšie májovej, 100 g slaniny, 1 klobásu, 150 g údeného kolena, 2 lyžičky soli, 2 lyžičky papriky.
Ako na to? Zo staršieho okrúhleho chleba odkrojíme vrch, prípadne použijeme hrubý krajec, a do polovice vydlabeme striedku – vznikne tak akési korýtko. Dovnútra natlačíme bryndzu, slaninu pokrájanú nadrobno, trochu klobásy, údeného kolena a dochutíme soľou a mletou paprikou. Napichneme na ražeň a opekáme nad miernym ohňom. Dobrú chuť!
Ukradnutá

Ukradnutá

28. 02. 2013
Skutočný príbeh uneseného dievčatka.

Naše deti sú pre nás všetkým. Celým životom. A teraz si predstavte, že vám vaše dieťa unesú. Jednoducho ukradnú. A navyše vlastný exmanžel.
„Moje malé dievčatko uniesol len preto, lebo malo nasledujúci deň začať chodiť do európskej a nie islamskej školy,“ rozpráva Írka Louise Monaghanová, ktorej exmanžel Mostafa Assad uniesol 6-ročnú dcérku May do rodnej Sýrie.


„Streda 7. septembra 2011 je deň, na ktorý nezabudnem, kým budem žiť,“ píše Louise v knihe Ukradnutá. „Ten deň zanechal v mojom živote trvalú stopu a úplne zničil mojich takmer šesť idylických rokov života...
Ten deň sa začal ako každý iný. Svietilo slnko, na oblohe nebol ani mráčik. No moje malé dievčatko May bolo v to ráno mimoriadne vzrušené. Tešila sa, že na druhý deň pôjde prvýkrát do „veľkej školy“. Všetko sme mali pripravené. Na posteli v jej princezničkovskej spálni ležala biela športová košeľa s námorníckou sukničkou a nové topánky. V malej ružovej školskej taške s obrázkom šteniatka na prednej strane, ktorú si sama vybrala, boli novučičké školské učebnice a zošity, akoby čakali len na to, kedy ich začne používať...“

Exmanžel Mostafa prišiel na jednu zo svojich bežných návštev a počas nej nemilosrdne uniesol vlastné dieťa. Hoci nemal žiadnu nádej, prepašoval ju z Cypru do Turecka a odtiaľ do svojej vlasti, do Sýrie. To všetko sa mu podarilo napriek tomu, že nemal pre dieťa platný pas a že bola na stop zozname, ktorý zabraňoval ktorémukoľvek z rodičov odviezť ju z krajiny bez písomného súhlasu druhého rodiča...

Ukradnutá je bolestný, no zároveň nádherne ľudský a odvážny príbeh matky, ktorá riskovala svoj život, aby zachránila svoju unesenú dcéru z vojnou zničenej Sýrie.
Louise bez mihnutia oka prekročila prísne strážené hranice uprostred jednej z najhorších občianskych vojen v histórii Sýrie, aby zachránila svoju šesťročnú dcéru. Odvážne sa vydala na nebezpečnú cestu do moslimskej krajiny, ocitla sa aj s dcérkou v zajatí u svojho exmanžela. Denne dostávali trochu jedla a špinavú vodu a pomaly strácali nádej na vyslobodenie.
Len čo sa im naskytla prvá príležitosť, napriek tomu, že Louise bola príšerne dobitá svojím exmanželom a chorá zo špinavej vody, nazbierala posledné zvyšky síl a utiekli.

Unikali cez oblasť bombových útokov a streľby, putovali cez prísne strážené pohorie počas nocí, museli sa spoľahnúť na pašerákov. Napriek veľkému utrpeniu sa im podarilo prežiť. Kniha je skutočnou výpoveďou o tom, čím všetkým museli prejsť, aby si zachránili holé životy.
Na vine sú hviezdy

Na vine sú hviezdy

26. 02. 2013
Knihy o rakovine sú blbosť!

Presne tak. Často patetické, prehnané, snažia sa vás rozplakať a emočne vyšťaviť. Knihy o rakovine sú hlúposť – myslí si to aj 16-ročná Hazel, hlavná hrdinka knihy Na vine sú hviezdy, ktorú časopis Time vyhlásil za knihu roka 2012. A keď si ju prečítate, zistíte, prečo získala toľko ocenení, pochvál a nedávno sa s autorom rozprával online aj americký prezident Barack Obama.

Hazel pred tromi rokmi diagnostikovali rakovinu štítnej žľazy v štvrtom štádiu a tak sa začala pripravovať na smrť. Potom sa stal medicínsky zázrak a metastázy v pľúcach sa jej zmenšili. Odvtedy je pripútaná k vozíku s kyslíkovou fľašou a užíva silné lieky, aby prežila. Chodí na stretnutia podpornej skupiny, ktoré neznáša, ale raz tam stretne chalana menom Augustus. A odrazu nájdete nový zmysel života.
Augustus je cool, pohoďák, sympatický, nad vecou...a tiež už rakovinu nemá. Ale nemá ani kus nohy, ktorú mu choroba vzala a namiesto nej nosí protézu. Dvaja mladí ľudia vytvoria neobyčajný pár, ktorý vás dojme k slzám a neraz rozosmeje. Hazel má totiž obľúbenú knihu...no jej autor uťal príbeh uprostred vety. Ona zrazu nevedela, čo bolo ďalej a ako sa vyvíjal osud hlavných hrdinov. A tak spolu s Agustusom vypátrali toho spisovateľa kdesi v Amsterdame a vycestovali za ním, aby si z jeho úst vypočula, ako sa kniha skončila...
Silný ľudský príbeh Na vine sú hviezdy vás presvedčí, že nikdy nie je neskoro na lásku. Že obetovať sa pre druhého je úžasná vec a aj keď ktosi dôležitý odíde, zanecháva v nás silnú stopu svojej prítomnosti. Áno, sú knihy, ktoré sa vám dostanú pod kožu a chytia za srdce. Existujú knihy, ktoré chcete čítať rýchlo, lebo vás vtiahli každou vetou, každým slovom...a zároveň s hrôzou zisťujete, že strany sa míňajú a vy sa blížite k tej úplne poslednej. Kniha Na vine sú hviezdy vás absolútne pohltí a bude sa držať vášho srdca ešte dlho po dočítaní.
Rozprávky ostrihané na ježka

Rozprávky ostrihané na ježka

08. 02. 2013
Predať desaťtisíce knižiek pre malé deti – to sa na Slovensku podarí len málokomu. Jozef Pavlovič sa tým môže pochváliť. Jeho Rozprávky ostrihané na ježka vyšli už v treťom vydaní, pretože deti sa do nich zamilovali. Táto knižka s krásnymi ilustráciami rozpráva deťom kúzelnícku rozprávku, o ťažkostiach s vynálezmi, o ježkovom vianočnom stromčeku alebo o tom, ako sa dážďovky zachránili.

Rozprávky ostrihané na ježka patria medzi najobľúbenejšie detské knihy. Odborníci to vysvetľujú jeho majstrovským rozprávačstvom, hrou so slovami i humorom. Jeho texty majú rytmus, fantáziu, prebúdzajú v deťoch obrazotvornosť a nechýbajú  frazeologizmy, ktoré bývajú zdrojom humoru a komiky.

Pavlovič sa vo svojich knihách hrá s jazykom – využíva rôzne prešmyčky, či hádanky. Animované zvieracie postavičky a oživené veci vytvárajú v jeho podaní kamarátske vzťahy. Jeho humor je pre deti zrozumiteľný, blízky jednoduchému detskému chápaniu sveta, aj didaktický v tom zmysle, že detského čitateľa učí narábať s jazykom, podnecuje v ňom tvorivosť pri hre so slovami a učí chápať základné hodnoty života a umenia.
Zajkovia Majko a Kajko

Zajkovia Majko a Kajko

08. 02. 2013
Predať desaťtisíce knižiek pre malé deti – to sa na Slovensku podarí len málokomu. Jozef Pavlovič sa tým môže pochváliť. Jeho Rozprávky ostrihané na ježka vyšli už v treťom vydaní, pretože deti sa do nich zamilovali. Táto knižka s krásnymi ilustráciami rozpráva deťom kúzelnícku rozprávku, o ťažkostiach s vynálezmi, o ježkovom vianočnom stromčeku alebo o tom, ako sa dážďovky zachránili.

Pavlovič sa vo svojich knihách hrá s jazykom – využíva rôzne prešmyčky, či hádanky. Animované zvieracie postavičky a oživené veci vytvárajú v jeho podaní kamarátske vzťahy. Jeho humor je pre deti zrozumiteľný, blízky jednoduchému detskému chápaniu sveta, aj didaktický v tom zmysle, že detského čitateľa učí narábať s jazykom, podnecuje v ňom tvorivosť pri hre so slovami a učí chápať základné hodnoty života a umenia.

Podobne je to aj v knižke Zajkovia Majko a Kajko, v ktorej sa deti dozvedia, čo všetko zažili dva nezbedné a neposedné, no bystré zajačiky. Ako sa zrazili s ozvenou, aký je to vynález z hladu, čo uteká omnoho rýchlejšie ako zajac a prečo je zima nepohostinná.
Čierna žena, biela krajina

Čierna žena, biela krajina

22. 01. 2013
Novinka od autorky bestselleru Púštny kvet

Waris Dirie je niekoľko rokov známa aj na Slovensku – jej kniha Púštny kvet sa u nás stala veľkým hitom a keď v roku 2010 navštívila Slovensko, na jej autogram stáli dlhé rady. Nová kniha Čierna žena, biela krajina rozpráva o živote Waris Dirieovej v jej novej, bielej vlasti – o jej túžbe po Afrike a hlbokom želaní pomôcť svojmu rodnému kontinentu oslobodiť sa od biedy, zdedených tradícií a závislosti.

Vo svojej novej bielej vlasti je Waris Dirieová oslavovaná ako bojovníčka za ľudské práva – no vo všedné dni zostáva cudzinkou, ktorú taxikári a muži všeobecne vnímajú ako korisť. Narodením jej druhého syna Leona si ešte bolestnejšie začala uvedomovať svoju rozpoltenosť medzi dvoma svetmi.

„Svojho syna nosím dodnes skoro stále na tele tak, ako som sa to naučila od mamy. Veľké pestré šatky, ktoré na to používam, mi darovala mama. Rada ich nosím aj ako šály. Som presvedčená, že mi prinášajú šťastie, a tak si ich často beriem aj na rozhovory, prednášky a na cesty...“

Keď v roku 2008 pricestovala na návštevu do Afriky, oslavovali ju ako hrdinku, zároveň však videla, že ženy sú tam ešte stále obeťami tradícií. Pomaly v nej narastalo rozhodnutie. Spolu s Leonom sa vrátila do Afriky, aby pomohla tamojším ženám finančne sa osamostatniť a stať sa nezávislými.

Waris Dirieová je presvedčená, že Afrika sa môže zmeniť, až keď ženy v africkej spoločnosti získajú ocenenie, úctu a rešpekt. Len potom môže byť úspešný aj boj proti krutým kmeňovým rituálom. Vo svojom svetovom bestselleri Púštny kvet odsúdila rituál ženskej obriezky, a tým prelomila tabu. Jej novinka Čierna žena, biela krajina vás opäť vtiahne do príbehu plného krutosti i pôvabu. ;
Obyčajná tvár

Obyčajná tvár

18. 01. 2013
Chlapček so znetvorenou tvárou

Mama už pri narodení vnímala iba jeho krásne oči, hoci lekári tvrdili, že sa chlapec nedožije rána. Dívala sa naňho s láskou...aj keď mal neuveriteľne znetvorenú tvár. Postihla ho zriedkavá choroba a v nasledujúcich rokoch podstúpil takmer 30 operácií.
Teraz má desať rokov, no vytrpel si už viac než dosť. Je taký znetvorený, že málokto uhádne, kedy sa usmieva a kedy mračí. Keď ide po ulici, ľudia naňho zízajú, sú šokovaní a zabúdajú zatvoriť ústa. Tvár mu znetvorila ojedinelá choroba a hoci už podstúpil takmer 30 operácií, stále ho prezývajú Mutant, Freddy Krueger či Jašterko. „Bol som na toľkých ihriskách, že viem, aké kruté vedia byť decká. Nie je to pre mňa nič nové,“ tvrdí hrdinsky.

Auggie je chlapec, s ktorým sa osud nepekne zahral, no on dokázal s ním vybabrať. Na svet sa pozerá s nadhľadom, snaží sa prehliadať prekvapených ľudí a asi je jediný, kto si myslí, že je skutočne normálny. Nová kniha Obyčajná tvár je o chlapcovi, ktorý je taký očarujúci, že mu jednoducho musíte fandiť.

V Auggieho živote totiž dochádza k veľkému zlomu. Doteraz ho učila doma mama, no teraz ide medzi „normálne deti“ do bežnej školy. Je už natoľko silný, aby zvládol pozornosť spolužiakov i učiteľov? Alebo dopadne ako jahniatko poslané na popravu, ako tvrdí Auggieho otec?
Auggie zrazu musí riešiť otázky, o ktorých sa nám ani nesníva. Ako zapadnúť do školskej jedálne, keďže potravu prijíma slamkou alebo nadrobno nakrájanú, a už pohľad na jeho jedenie je odstrašujúci? Musí prísť na maškarný v kostýme aj on, alebo mu stačí vlastná tvár? Nájde v sebe dosť síl, aby vydržal na školskom dvore posmech, odmietanie a zdesené pohľady?

„Urobte si radosť a prečítajte si túto knihu. Váš život bude vďaka nej lepší.“
Nicholas Sparks

Obyčajná tvár je príbeh, ktorý vás očarí. Auggieho zážitky, prekonávanie problémov i radosť z úspechov hltáte stránku po stránke. Majstrovské rozprávačstvo, vtip, nadhľad, ale najmä veľa láskavosti a priateľstva robí z tohto príbehu nezabudnuteľnú knihu. Na prvý pohľad smutný príbeh vás prekvapí svojou pozitívnou energiou a po jeho prečítaní sa aspoň na chvíľu staneme lepšími ľuďmi, vnímavejšími a láskavejšími.

Začítajte sa do neobyčajného príbehu Obyčajná tvár.
27.12.2020 Viac

Re: Cvičenie

Orozekiss

No ono u rotopedu extremne záleží jaký vybereš. Nekvalitní tě asi moc neuspokojí ...

16.07.2020 Viac

Re: Deti a sport

margitazvoncek

Ja som naše dieťa teraz prihlásila na hádzanú. Máme to kúsok a určite by som chcela ...

16.07.2020 Viac

Re: eshopy

margitazvoncek

Tu teda nesbíráš body ale často tam majú zaujímavé zľavy hlavne na topánky ale aj ...

16.04.2020 Viac

Re: SÚKROMNÁ MATERSKÁ ŠKOLKA ...

keilayh

Dala by som do súkromnej iba vtedy ak by nebolo miesto v štátnej, príp. ak by som ...

03.07.2019 Viac

Re: Piatok trinásteho

mechanis

Tak horoskopy su celkom dobre https://horoskopy.pozri.sk jasne iba pre zabavu ale ...

03.07.2019 Viac

Re: Dobre recepty

mechanis

Toto je celkom zaujimave a aj chutne https://recepty.pozri.sk/recept-pyre-z-cervenej-sosovice-514 ...

03.07.2019 Viac

Re: Čo robiť s deťmi, ked vonku ...

mechanis

Ked je zle pocasie https://pocasie.pozri.sk existuje veľa sposobov ako deti zabavit ...

16.06.2019 Viac

Re: voľný cas

siminia

Behať sa dá v pohode aj doma, keď nie je čas venčiť sa v parku .. Nejaký lacnejší ...

26.03.2019 Viac

Re: Kozmetika Avon a Oriflame

LuciaLuciaM

Ja teda Oriflame moc nepoužívam, ale čo som si od nich fakt obľúbila, sú tieto laky: ...

08.03.2019 Viac

Re: Skvelé oblečenie

LuciaLuciaM

Ja veľmi rada nakupujem v Bonprixe: https://www.letakytentotyzden.sk/bonpri ... 19?page=11, ...

352198x Viac

LEN TAK POKECAT

ivetka1980
133460x Viac

BIELA LISTINA

logorejka
127541x Viac

Diéta

swedulka
66891x Viac

Kikusova

JUANET
38311x Viac

Wellness

melindi
38246x Viac

Vianoce

melindi
37828x Viac

Silvester

Jajus345
28101x Viac

Nakupne maniačky

keilayh
22856x Viac

Vtipy

22Evka22
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť