Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Knihy

Záhadná grófka

Záhadná grófka

08. 08. 2013
Cynsterovská sága pokračuje a možno už viete, že ak muž z rodu Cynsterovcov stretne ženu svojich snov, nenájde pokoj, kým ju nebude mať po svojom boku...
V Záhadnej grófke sa stretávame s doteraz najpozoruhodnejším predstaviteľom tohto šľachtického rodu. Gabriel Cynster je muž, ktorý spoznal mnoho žien, no žiadnej z nich nedal svoje srdce.
Alathea Morvellanová pozná Gabriela už od detstva, no v období dospievania sa jeden druhému vzdialili. Keď kvôli falošným zmenkám, ktoré ľahkovážne podpísal jej otec, rodine hrozí, že príde o celý majetok, Alathea sa odhodlá na riskantný krok. Vydáva sa za neznámu grófku a v prestrojení, s tvárou zahalenou čiernym závojom, požiada Gabriela o pomoc. Ostrieľaný zvodca podľahne čaru tajomnej neznámej a prisľúbi, že jej pomôže. Zároveň sa však zachová ako pravý Cynster: trvá na tom, že za každú informáciu, ktorú Alathei poskytne, mu musí zaplatiť – ničím iným než bozkom...
Keď slzy liečia

Keď slzy liečia

02. 08. 2013
Mama a dospievajúca dcéra. Dokážu si porozumieť?


Niekedy musíme stratiť až príliš veľa, aby sme sa zastavili a uvedomili si, aká dôležitá a vzácna je pre nás najbližšia rodina. Pracujeme čoraz dlhšie, nemáme čas na svojich blízkych a keď už si ho nájdeme, chceme mať pokoj, lebo sme zničení a unavení z takého uponáhľaného života. Zastavte sa na chvíľu a prečítajte si príbeh o mame a dcére, ktoré si k sebe nevedeli nájsť cestu, až raz...


Pavla má šťastné manželstvo, otvorila si kníhkupectvo a vychováva s milujúcim manželom štyri deti. Najstaršia Darina sa blíži k prahu dospelosti a hoci by mala dozrievať, stáva sa čoraz nezvládnuteľnejšou. Ignoruje pravidlá a hnev obracia proti matke. Pavla, hoci sa veľmi usiluje, si nevie k dcére nájsť cestu. Všetko, čo povie alebo urobí, je zlé. Darina s ňou ustavične bojuje a zlosť si vybíja aj na mladších súrodencoch.

Pripomína vám to niečo? Možno aj vy ste zažívali niečo podobné ako hlavná hrdinka novej knihy Keď slzy liečia z edície Príbehy do kabelky.
A možno ste aj vy boli z toho nešťastné, tak ako Pavla, ktorá mala pocit, že ako matka zlyhala. Nič však nie je také zlé, aby nemohlo byť horšie, a Darina tragicky zomiera. Nešťastná Pavla sa s tým nevie vyrovnať a kedysi priam dokonalá rodina sa postupne rozpadá.
Poradí si Pavla s nepriazňou osudu? Nájde v sebe dostatok sily, aby sa postarala o mladšie deti a prebudila v zatrpknutom manželovi dávne city?


Príbeh Keď slzy liečia sa dotkne vášho srdca, duše a prinúti zamyslieť sa. Možno aj vo vašom okolí dospievajúci tínedžeri prepadajú nedôvere, pocitu nedocenenia, strácajú sa v zhluku vlastných pocitov a túžob. Kariéra, materializmus a finančná nezávislosť mnohokrát prevyšujú tie skutočné životné hodnoty. Pritom tragédia je niekedy na dosah ruky a potom býva už neskoro opraviť pokazené...
Nebíčko v papuľke 2

Nebíčko v papuľke 2

26. 07. 2013
Nebíčko v papuľke 2 od Jarda Žideka

Po obrovskom úspechu knihy Nebíčko v papuľke šéfkuchára a svetobežníka Jaroslava Žídeka, prichádza dvojka - Žídek v nej opäť spoznáva rozličné regióny, pátra po miestnych jedlách a vyvára pre vás tradičné recepty.

Aj v druhej knihe Nebíčko v papuľke nájdete okrem zaujímavostí z rozličných regiónov veľa tradičných receptov od slovenských mamičiek, babičiek, ale aj od šikovných gazdov. Veľkou výhodou týchto receptov je, že sú overené generáciami a zaslúžia si, aby sa na ne nezabudlo. „Preto dúfam, že sa pustíte do ich skúšania, vyvárania aj pečenia. A keď budete mať chuť aj na čosi odvážnejšie a menej bežné, stavte na moje extra recepty, ktoré som starostlivo vyberal ku každej kapitole tak, aby ju vhodne doplnili a najmä aby všetkým šmakovalo rovnako ako mne!“ píše v knihe obľúbený Jarda Židek.

Recepty, ktoré poznáte z televíznej obrazovky dopĺňajú zaujímavé fotografie z nakrúcania. Na Slovensku je naozaj množstvo miest, ktoré majú svoje prírodné aj kultúrne krásy, žijú tam milí ľudia a mnohí vedia nielen zanietene rozprávať o svojom domove či histórii, ale aj skvelo a chutne variť. Preto sa relácii Nebíčko v papuľke tak darí a Jarda Žídek má stále čo objavovať a degustovať.

Tu je jeden z jeho extra receptov, ktoré neodzneli v TV relácii:

Kokosový puding

20 minút ----- čas varenia: 10 minút ----- čas pečenia: 40 minút ----- jednoduché

Suroviny:
5 toboliek zeleného kardamómu
2 klinčeky
300 g hnedého cukru
1 l kokosového mlieka
2 – 3 lyžice melasy
10 vajec

Postup:
Kardamóm a klinčeky zahrejeme v hrnci, aby uvoľnili svoje arómy. Pridáme 200 g cukru, skaramelizujeme ho a zalejeme kokosovým mliekom. Na miernom plameni rozvaríme karamel a pridáme melasu. Krátko povaríme a dáme vychladnúť. Potom scedíme do misy a pridáme celé vajcia. Všetko rozmixujeme ponorným mixérom a ešte raz precedíme.

Zo zvyšného cukru pripravíme karamel, rozdelíme ho do zapekacích misiek a nalejeme naň kokosovú zmes. Formičky dáme do pekáča (alebo širokého hrnca) s vodou – mala by siahať do 3 formičiek –, prikryjeme ho, vložíme do rúry vyhriatej na 90 °C a pečieme 40 minút. Tento čas sa vzťahuje na formičky s objemom 100 ml. Ak sú misky menšie, treba z času pečenia trochu ubrať. Hotový kokosový puding vyklopíme z misiek na tanieriky a môžeme podávať s ovocím alebo ovocnou omáčkou.

Jardove tipy a triky
• Kokosové mlieko odporúčam kupovať thajské v tetrapakovom balení (1 l) alebo v konzerve (250 ml). Je bežne dostupné nielen v špecializovaných predajniach, ale aj v bežných supermarketoch. Skontrolujte si na obale, či je to naozaj 100-percentné mlieko, inak sa môže stať, že sa puding pri pečení zrazí.
Tak mi treba!

Tak mi treba!

23. 07. 2013
Dovolenkový románik v Egypte

Keď ju švagriná zlákala na dovolenku do Egypta, splnil sa jej tajný sen – ocitnúť sa aspoň raz v živote na africkom kontinente. Netušila však, že táto nádherná krajina jej poriadne zamotá život a v srdci narobí chaos.

Hlavnou hrdinkou nového Príbehu z kabelky Tak mi treba! je Lea. Žena v domácnosti, ktorá spolu s manželom a dvoma dcérami žije pokojne, aj keď skromne. So švagrinou teda odlieta do Egypta na dovolenku a v letovisku čoskoro spozná očarujúceho mladého barmana Hassana a vďaka nemu opäť zažije pocit, aký sa z jej stereotypného manželstva dávno vytratil – že je krásna a výnimočná.

„Vedel zaujať pohľadom, správal sa nežne, citlivo, lásku preukazoval každým gestom...cítila, že jeho dotyk ju doslova paralyzuje. Stojím tu ako dajaká pubiška, zahundrala si v duchu a dlaň rýchlo odtiahla...“

Ako sa Lea zachová? Dokáže potlačiť city k svojmu nápadníkovi? Je predsa vydatá žena, navyše matka... „Vždy som rada pozorovala dovolenkujúcich ľudí a v Egypte som si skutočne prišla na svoje. Poniektoré dámy - mladé či staršie, štíhle či až príliš plnoštíhle sa mi doslova pred očami menili na krásne, atraktívne aj sebavedomé ženy. Stačili k tomu sladké slová a podmanivé pohľady Arabov,“ spomína autorka novinky Tak mi treba! Silvia Koscelanská, pre ktorú sa práve odpozorované dovolenkové dobrodružstvá stali námetom pre jej najnovší román.
Na ostrove

Na ostrove

19. 07. 2013
Učiteľka a žiak na opustenom ostrove

Učiteľka a jej žiak. Tridsiatnička a tínedžer; chalan, z ktorého sa stáva príťažlivý muž... Po havárii lietadla sa ocitli sami na opustenom ostrove kdesi v Indickom oceáne. Spočiatku mysleli na jediné – ako prežiť? Po týždňoch a mesiacoch prekonávania prekážok si však začali uvedomovať, že majú svoje potreby, túžia po objatí a čosi k sebe cítia. Odolajú jeden druhému? A prežijú vôbec?

Novinka Na ostrove sa zaradila medzi bestsellery New York Times a čitatelia ju vychvaľujú ako ideálne letné čítanie. Tridsaťročná šarmantná učiteľka angličtiny Anne dostane ponuku doučovať TíDžeja v prenajatom domčeku na Maldivách, kde ho už čakajú rodičia. Bez váhania súhlasí, pretože si bude užívať more a zároveň pracovať.
Tínedžerovi TíDžejovi sa však z Chicaga nechce, no nikto sa ho na to nepýta. Práve zvíťazil nad onkologickým ochorením a rád by strávil prázdniny s kamarátmi, no namiesto toho musí dobiehať zameškané učivo. A tak odlietajú na Maldivy, no pri poslednom úseku cesty, ktorým je dvojhodinový let hydroplánom ponad Indický oceán, sa všetko zvrtne.
Pilot náhle dostane infarkt a lietadlo sa zrúti do vody. Dvom cestujúcim zachránia život záchranné vesty a do rána doplávajú na neobývaný ostrov. Anna s Tídžejom sú odhodlaní stoj čo stoj prežiť, no dennodenne čelia mnohým ťažkostiam. Hoci veľa užitočných vecí sa ako zázrakom zachránilo z trosiek lietadla, nemajú pitnú vodu, jedlo, oheň, obydlie. Čaká ich prírodná katastrofa, tropické búrky, nebezpečenstvo na nich striehne aj z mora.
Dni sa menia na týždne, z týždňov sa stávajú mesiace a dokonca hrozí, že TíDžejovi sa vráti rakovina. Počas oslavy narodenín na ostrove si Anna uvedomí, že sa vynára ďalší problém: dokáže na ostrove žiť s chlapcom, ktorý sa postupne mení na muža?
Potom ťa zvediem

Potom ťa zvediem

16. 07. 2013
Ak máte chuť na nádhernú romancu s postavami, ktoré si získajú vaše srdce a vo vzrušujúcom príbehu, ktorý bude vo vás doznievať ešte dlho po dočítaní, Mary Baloghová je správna voľba. Mimoriadne obľúbená a úspešná autorka píše historické romance, ktoré vás udržia až do konca.

V najnovšom príbehu Potom ťa zvediem sa opäť stretávame s výnimočnou rodinou Huxtablovcov a tentoraz sa všetko točí okolo najmladšej zo sestier Katherine. Londýnska spoločnosť ju považuje za najočarujúcejšiu zo všetkých mladých dám súcich na vydaj, ale ona sama je presvedčená, že nie je stvorená pre lásku a vášeň. Až do chvíle, keď sa o ňu začne uchádzať príťažlivý barón Montford...
Most nad riekou Liffey

Most nad riekou Liffey

16. 07. 2013
Eroticky podfarbený príbeh hriešnej lásky, nevery a chorobnej posadnutosti peniazmi zo smaragdového ostrova. Príbeh o slovensko-írskom páre, o prachom zapadnutom rodinnom tajomstve a bohémskom svete. Jej život vyzeral fajn, no život sa vie niekedy rýchlo zvrtnúť...
Brendan je Ír, ryšavý sympaťák, ktorý prišiel po nežnej revolúcii do Bratislavy učiť angličtinu. Sympatická tlmočníčka Barbora mu neodolá a jej život naberie spád.

V Brendanovi sa postupne prebúdzajú ambície a v Starom Meste si otvára realitnú kanceláriu Môj dom – môj hrad. Po niekoľkých triumfálnych rokoch odchádza so svojou rodinou do prosperujúceho Írska, ktoré si vyslúžilo lichotivé označenie keltský tiger. Tak ako mnohí, aj on podľahne ošiaľu mamonu. V dublinských dokoch pri rieke Liffey skupuje exkluzívne apartmány na prenájom, pretože svätosväte verí, že ich cena sa raz dotkne nebies. No karta sa čoskoro obráti...
Papierové bábiky

Papierové bábiky

16. 07. 2013
Osudom človeka je jeho povaha, povedal kedysi Herakleitos z Efezu. Mladá Anna to dobre vie a tak si jedného dňa zbalí najnutnejšie veci a odíde z domu, od rodiny aj zo školy. Nasťahuje sa do obľúbenej kaviarne, kde sa skryje pred svetom, aby sa vyrovnala so stratou svojej lásky. Pracuje ako čašníčka a príbehmi o návštevníčkach kaviarne, o zamilovanej študentke Zuzke a ostýchavej škôlkarke Katke sa prihovára bývalému priateľovi. Prezrádza mu všetko to, čo nedokázala vysloviť nahlas.

Novinka Papierové bábiky od Kataríny Tholtovej, ktorá vyhrala pred pár rokmi Literárnu cenu Mám talent, je citlivý príbeh o ľuďoch a vzťahoch. A najmä o škôlkarke Katke, ktorá sa hanbí pred dospelými aj pred rovesníkmi a uzatvára sa do vlastného sveta, do sveta papierových bábik, ktoré si sama vyrába. V ňom sa dá vyriešiť každý problém, stačí mať bohatú predstavivosť...
Hriechy mocných

Hriechy mocných

28. 06. 2013
Sme, iba keď ľúbime...

Čo všetko je človek schopný urobiť pre lásku?
Aj vy si občas rady vychutnáte romancu plnú vášne, bozkov, obetavých gavalierov a samozrejme s dobrým koncom? Máme tip na skvelú historickú romancu z prelomu 14.-15.storočia. Začítajte sa do príbehu mladej ženy, ktorá svoj život zasvätila láske v časoch, ktoré nepriali ženám. Pretože pre mnohé z nich bol práve muž tým najväčším nepriateľom...

Historický román Hriechy mocných ponúka nielen ľudské osudy a komplikované vzťahy plné intríg, nenávisti a zla z čias talianskych komún, rozporov a bojov v severnom Taliansku, ale tiež zachytáva udalosti zo storočnej vojny, ktorá v 14. a 15. storočí priviedla Francúzsko na pokraj nešťastia.
Príbehom sa vinie vášnivý a úprimný ľúbostný vzťah osudom skúšanej Francescy di Valleta, ktorú proti jej vôli vydajú za tyranského manžela „s dobrým menom“ Henricha de Moselle. Francesca opúšťa rodné Taliansko a vydáva sa naprieč Savojskom do Lotrinska, kde ju už netrpezlivo očakáva jej budúci manžel a pán.
Krásna žena zbožňovaná mnohými vznešenými mužmi nachádza však svoje najväčšie šťastie, ale aj utrpenie v hlbokej láske k Enzovi di Challant, priateľovi z detstva.

Hriechy mocných je príbeh plný vášne, lásky, ale aj bolesti a trápenia. Prenesie vás do obdobia, keď štátne alebo rodinné záujmy a často aj túžba po väčšej moci, prevládali nad prirodzenými ľudskými citmi. Ani ľudia z kráľovských alebo vojvodských rodín nemali vždy na ružiach ustlané; byť jedným z členov šľachtického domu nebolo vždy len príjemné a už vôbec nie iba šťastné...
Zlatý kľúčik

Zlatý kľúčik

25. 06. 2013
Drevený hrdina Buratino

Kto by nepoznal malého Pinochcia. Alebo Buratina – ide o klasickú rozprávku, ktorú deti milujú už vyše sto rokov. Podľa slávnej rovnomennej rozprávky talianskeho autora Carla Goldoniho ju prerozprával ruský spisovateľ Alexej Tolstoj. A práve vyšla v novom šate s nádhernými ilustráciami.

„Kde bolo, tam bolo, v malom meste na stredomorskom pobreží žil stolár Guiseppe, známy aj ako Modronos. Jedného dňa sa mu do rúk dostalo obyčajné staré poleno. Chcel z neho zhotoviť nohu stola, no len čo začal stružlikať, začul slabučký hlások, ktorý zapišťal: ´Au, au. Prosím, nie tak silno!“

Kto by nepoznal začiatok rozprávky Zlatý kľúčik. Vyrastali sme na nej my, naši rodičia, ich rodičia a na Buratinovi alias Pinocchiovi vyrastajú aj naše deti.

Chudobný starý verklikár Carlo si zo živého polienka vystrúha chlapčeka a nazve ho Buratino. Carlo chce pre svojho synčeka len to najlepšie, ale Buratino je nesmierne zvedavý, tvrdohlavý a neposlušný. Musí zažiť veľa dobrodružných a nebezpečných príhod, aby pochopil, že dobré skutky a rodičovská láska sú v živote najdôležitejšie.

Buratino sa zoznámi s malým cvrčkom, vystraší ho obrovský potkan a vyberie sa do školy. Ako už vieme, nedôjde tam:) „Škola neutečie, pomyslel si Buratino. Len nakuknem do obrovského farebného stanu a potom sa budem ponáhľať, aby som prišiel do školy načas.“

Bábkové predstavenie v stane ho však zaujalo viac a čoskoro sa dostal do rúk zlého bábkara Karabasa Barabasa... Príbeh o Buratinovi, drevenej bábke, ktorá ožije a zmení sa na malého chlapca, poteší každé dieťa. Navyše Zlatý kľúčik v novej úprave a s krásnymi ilustráciami bude zážitkom naozaj pre všetky deti.
Ako hovoriť, aby nás tínedžeri počúvali

Ako hovoriť, aby nás tínedžeri počúvali

19. 06. 2013
Ako hovoriť, aby nás TÍNEDŽERI počúvali?

Možno ste sa aj vy zvykli posťažovať, keď ste mali bábätko alebo malé dieťa, že koľko máte starostí...a poriadne nespáva, musíte k nemu vstávať niekoľkokrát za noc...a ostatní vám vraveli: „Užite si ich, kým sú také malé.“ či to staré známe „Malé deti, malé starosti. Veľké deti, veľké starosti.“ Rodičia s tínedžermi vedia svoje a niekedy sa cítia ako na inej planéte. Akoby sa jedného pekného dňa zmenilo vaše milé dieťa na protivného a tvrdohlavého cudzinca, ktorý len hundre, kritizuje, s ničím nie je spokojný, vzdoruje vašim pravidlám a odmieta vaše hodnoty.

Ak toto zažívate alebo sa ten čas blíži, rozhodne si vezmite na pomoc knihu Ako hovoriť, aby nás tínedžeri počúvali. Názov vystihuje obsah – v knihe nájdete ukážkové dialógy a situácie, ako s tínedžermi hovoriť, aby slová dospelých brali vážne. Nechýbajú rady, ako tínedžerom načúvať, aby v dospelých videli partnera, a nie nepriateľa. Konkrétne modelové scénky, pragmatické odporúčania, ako sa vžiť do ich pocitov, či potrestať alebo nepotrestať, ako riešiť problémy so sexom a drogami.

Autorky využívajú svoje skúsenosti zo seminárov s rodičmi a ich dospievajúcimi deťmi. Kniha sa rýchlo stala svetovým bestsellerom práve pre to, ako je napísaný: žiadna teória, prázdne slová, ale názorný a zrozumiteľný návod, ako vychádzať s tínedžermi.

Samozrejme, neexistujú žiadne čarovné slovíčka, ktoré by fungovali na každého tínedžera a v každej situácii. Aj preto autorky uvádzajú viaceré spôsoby ako komunikovať. Základným článkom všetkých uvedených príkladov je však rešpekt.

Tak napríklad...

- Namiesto rozkazov popíšte problém. Príkazy v tínedžeroch často vyvolávajú nevôľu a odpor. Keď problém popíšete, zapojíte tínedžera, aby sa podieľal na jeho riešení.

- Keď sme nahnevaní, niekedy zaútočíme na tínedžerov niečím, čo ich môže ponížiť. Výsledok? Buď sa dajú na ústup alebo začnú protiútok. Keď však povieme, čo cítime, je pre naše deti jednoduchšie nás poslúchnuť a byť nápomocný.

- Keď dieťa z niečoho obviníme (ten sveter si úplne sprala), zvyčajne sa začne brániť. Radšej im podajme informáciu jasne a s ohľadom, oveľa lepšie vezmú na vedomie, čo je treba urobiť (hmm, lepšie je najskôr sa pozrieť na štítok, až potom hodiť sveter do práčky...“

- Mnoho tínedžerov reaguje na vyhrážky otvoreným odporom alebo demonštratívnym splnením (toto tričko si nedáš, inak nikam nejdeš – ok, tak nikam nejdem!). Máme väčšiu šancu, že s nami budú spolupracovať, ak im ponúkneme možnosť, ktorá vyhovuje aj nám, aj im (chodia tam ľudia slušne oblečení...skús si dať iné tričko, alebo aspoň vestu, aby sa zakryla tá diera - neprezlečiem sa, je to moje obľúbené tričko, ale kde je tá vesta?)

- Tínedžeri prestávajú pri dlhšej prednáške vnímať, radšej buďte stručný a konkrétny, aby ste chytili ich pozornosť.

Takýchto príkladov a rád je v knihe Ako hovoriť, aby nás tínedžeri počúvali nespočetne veľa. Dozviete sa tiež o tom, ako pokarhať, ale netrestať. Ako dosiahnuť, aby naozaj spolupracovali. A ako vyzerá metóda piatich krokov, ktorou dosiahnete spoločné riešenie problémov.
OMG diéta – za šesť týždňov božsky štíhla

OMG diéta – za šesť týždňov božsky štíhla

11. 06. 2013
Mamičky, čo tak byť za šesť týždňov božsky štíhla?!

Ruku na srdce, milé dámy. Mnohé by sme po pôrode a dlhej materskej potrebovali zhodiť pár kíl v určitých partiách. Akosi sa tukové vankúšiky prilepili na stehná, boky, aj na bruško. Ešte kojíte alebo nechcete držať žiadnu drastickú diétu? Máme tip. Nová OMG diéta nie je o receptoch, či trýznení tela, no dokážete s ňou schudnúť do 9 kíl za šesť týždňov. Čo k tomu treba a ako to funguje?

Autor Venice A.Fulton je osobný tréner a už si stihol rozhnevať mnohých výrobcov potravín, vrátane cereálií. Popiera rôzne klišé o chudnutí, vysmieva sa viacerým doteraz propagovaným princípom redukcie hmotnosti a hoci je jeho diéta v niektorých smeroch kontroverzná, odborníci tvrdia: nájdete v nej množstvo jedinečných zásad, ktoré sú zdravé a pomôžu vám schudnúť.

OMG diéta – za šesť týždňov božsky štíhla ponúka jedinečné zásady, pri ktorých môže ubudnúť 5 až 10 kíl telesného tuku len za šesť týždňov! Vedeli ste napríklad, že ovocie zvyšuje chuť do jedla? Nie priamo, ale zabraňuje leptínu robiť si svoju prácu. Ak ste zabudli, leptín je klapka na prívode paliva, ktorá nám povie, kedy máme prestať jesť. A ovocie, ktoré obsahuje veľa fruktózy, mu v tom zabráni...

Určite ste už počuli o zelenom strašiakovi tukových vankúšikov. Zelený čaj znižuje chuť do jedla, čo je samo osebe fantastické. Robí to tak, že zvýši hladinu biochemickej látky, ktorá sa volá norepinefrín alebo noradrenalín. Tá sa uvoľní, keď si náš organizmus myslí, že ho niekto ohrozuje (napríklad dinosaurus, spolupracovníčka, spolutanečnica, učiteľka). A preto môže zelený čaj znižovať chuť do jedla. Navyše zelený čaj pomáha oslobodiť energiu uskladnenú v tuku a použiť ju.

Čítajte pozorne obaly a vyhýbajte sa slovám končiacim na – óza. Tieto drobučké písmenká sú veľká vec, ak sa chcete vyhnúť zúrivým sacharidom. Je to vždy stopercentne CUKOR a bol do jedla PRIDANÝ. Sacharóza, fruktóza, laktóza, dextróza, maltóza, kukuričný sirup s vysokým obsahom fruktózy, glukózový sirup, polydextróza. A dnes existujú novšie, omnoho prefíkanejšie verzie pridaného cukru. Napríklad repný cukor, trstinová šťava, jačmenný slad, turbinado, dextrín.

A napokon ešte jedna rada z novinky OMG diéta – za šesť týždňov božsky štíhla. Fúkajte s deťmi balóny a schudnete. Znie to strelene, ale zaberá to a veruže rýchle.
Kúpte si také balóny, ktoré sa dajú pomerne ľahko nafúkať (na začiatok), aj také, ktoré sa fúkajú ťažko. Keď sa rozhodnete fúkať balóny, najlepšie je pustiť sa do toho dve hodiny po jedle. Pri tomto cvičení je dôležité nemať na sebe veľa vrstiev oblečenia. Je dôležité stáť, nesmiete sedieť. Správna technika fúkania je rozobratá v knihe OMG diéta. Vedzte, že fúkať balón je ako dvíhať činku rukami, čiže to znamená posilňovať si sval. Najlepšie je fúkať balóny pred spánkom. V noci je kapacita pľúc (teda aj schopnosť fúkať) najväčšia. Dýchanie zhlboka môže navyše naštartovať rastový hormón, vďaka ktorému sme štíhlejší, pevnejší a máme krajšiu pokožku.
Veselá abeceda

Veselá abeceda

10. 06. 2013
2 super knižky pre malých drobcov

Niekedy je ťažké vybrať pre malé deti vhodné knižky – bude ich to zaujímať? nie sú na to už priveľké? alebo naopak primalé? Možno aj vy si kladiete podobné otázky. Ak máte predškoláka alebo čerstvého prváčika, máme pre vás dva skvelé tipy.

Bude búrka, bude blato/budú blesky, nič to zato!
Dáždik bukom v lese sľúbil/“Až naprší, budú huby.“

Čo keby sa váš prváčik naučil abecedu hravo a s radosťou? Abecedy môžu byť všelijaké – nudné a suché, veršované, bežná je abeceda v šlabikári alebo taká, čo zjedla deda... A najlepšie sú veselé abecedy ako táto od Ivony Ďuričovej. Napríklad také M:

„Máme múdre myši, nebývajú v skrýši.
Nebežia pred mačkou s plačom, patria k našim počítačom!“

Veselá abeceda je knižka pre malých čitateľov aj budúcich školáčikov plná krátkych a hravých básničiek, do ktorých autorka povkladala čo najviac slov na všetky písmenká abecedy i tie s dĺžňami či mäkčeňmi. Veršované písmenka dopĺňajú nádherné ilustrácie Jána Vrabeca.
Medveďku, daj labku

Medveďku, daj labku

10. 06. 2013
Druhý tip je zo série umeleckých čítaniek pre prvákov – tentoraz sa deti dočítajú všetko o medvedíkoch. Veď kto nemal v živote aspoň jedného medvedíka, snáď najobľúbenejšiu detskú hračku?

Medveďku, daj labku obsahuje krátke rozprávky a príbehy, básničky, vtipné riekanky a hádanky. Napísali ich tí najobľúbenejší detskí autori ako Mária Ďuríčková, Daniel Hevier, či Jozef Pavlovič. A tak sa deti napríklad dozvedia, ako si zacvičiť s medvedíkom, ako si maco pral kožuch, prečo má medveď krátky chvost, pozrieme sa aj do cirkusu, obchodu s hračkami a na záver sa naučíme veselú mackovu pesničku Medveďku, daj labku.

Medvedík je symbolom detstva a bezpečia a v tejto knihe sa stáva milým sprievodcom a pomocníkom začínajúcich čitateľov. Knižka tvorivo rozvíja čitateľskú gramotnosť a podporuje najmä čítanie s porozumením. Nezabúda ani na texty z obľúbených kníh o medvedíkoch - Macko Pú alebo Macko Uško.
S diablom v posteli

S diablom v posteli

04. 06. 2013
Leto nie a nie prísť, vonku ju chladno, každú chvíľu prší...čo tak zavŕtať sa do vyhriatej postele, na nočný stolík teplý čaj a ponoriť sa do nádherných príbehov zo súčasnosti aj spred niekoľkých storočí. Príbehy, v ktorých sú muži džentlmeni, niektorí sú ochotní za vás položiť život a v ovzduší cítiť elektrizujúcu atmosféru. Ponúkame vám tri tipy na skvelé romance, ktoré zahrejú a potešia.

S diablom v posteli

So súrodencami Sharpovcami, nespútanými šľachticmi  zo Stonevillu, boli vždy trampoty. Jeden vetroplach, ďalší notorický naničhodník a tretí hazardný hráč. Práve s jedným z nich sa stretne a uzavrie stávku krásna Annabel v novinke obľúbenej Sabriny Jeffriesovej S diablom v posteli.
Lord Jarret súhlasí s návrhom starej mamy, aby viedol pivovar namiesto nej, a dokonca je ochotný vzdať sa hazardu, ak ona odvolá ultimátum, podľa ktorého sa mal do roka oženiť. Hráčska vášeň sa v ňom však znova prebudí, keď mu krásna a bystrá Annabel ponúkne stávku: ak nad ním vyhrá v kartách, Jarret jej pomôže zachrániť upadajúci rodinný pivovar; ak prehrá, strávi s ním noc...
Ranný svit mesiaca

Ranný svit mesiaca

04. 06. 2013
Jude Devereuxovú netreba zvlášť predstavovať – práve vychádza prvý diel jej „mesačnej“ série Ranný svit mesiaca.
Rozpráva osudy troch mladých žien, ktoré sa spriatelili počas štúdia na vysokej škole a teraz sa zapletajú.
Medzi maliarkou Jeccou a lekárom Tristanom od prvej chvíle ich známosti preskočila iskra. Jecca na naliehanie svoje priateľky Kim dočasne opustila umelecký svet v New Yorku a rozhodla sa stráviť leto v idylickom mestečku Edileane. Kimin bratanec Tristan – príťažlivý a obetavý miestny lekár – celé roky cíti blízky vzťah ku Kiminej vysokoškolskej „sestre“ Jecce, hoci sa stretli iba raz. Na Jeccu hlboko zapôsobí tento silný, citlivý muž a prežijú spolu leto plné zmyselných rozkoší. Ale keď sa blíži Jeccin návrat do skutočného života, milenci sa musia rozhodnúť:
Prežije ich láska napriek veľkej vzdialenosti? Kto z nich obetuje svoj profesionálny život, aby mohli byť spolu?
Zvrhlosť ti pristane

Zvrhlosť ti pristane

04. 06. 2013
Urobte si v knižnici miesto aj na túto historickú romancu, ktorá vás zavedie do Londýna, Monte Carla, či Paríža. Prenesie vás do prepychových sídiel, zoznámi s nezabudnuteľnými hrdinami a vtiahne vás nádhernými ľúbostnými scénami.
Príbeh je o krásnej, dobrosrdečnej a bohatej mladej dáme Gwen, ktorú už druhý raz nechal snúbenec stáť pred oltárom. V hlave sa jej preto zrodí odvážny plán. Rozhodne sa hodiť spoločenské konvencie za hlavu a robiť si, čo sa jej zachce. Zároveň chce od seba odohnať ďalších záujemcov o svoje rozprávkové veno. Na to je len jeden spôsob: zničiť si povesť. A tak si dobrá Gwen zaumieni, že sa z nej stane zlé dievča...
Gwen túži po tom, aby sa naučila žiť nespútane, a vie, kto by jej mohol byť najlepším učiteľom: priateľ jej nebohého brata Alex Ramsey, ktorého sprevádza povesť zhýralého svetobežníka, čiernej ovce rodiny a hrdinu nespočetných škandálov...
Ako hovoriť, aby nás deti počúvali

Ako hovoriť, aby nás deti počúvali

28. 05. 2013
Ako hovoriť, aby nás deti počúvali?

Žiť s vlastnými deťmi môže byť zničujúce. Ráno si poviete, že „dnes to bude iné“...a vzápätí počujete z kuchyne „Ten ružový hrnček je môj, daj mi ho!“ alebo „Mamíííí, on ma buchol!“, či „Toto jesť nebudem. Ja chcem kornflejky!“
Pripomína vám to niečo? Aj vy občas idete ráno do práce zničení, nahnevaní, vytočení? Vychádzať s vlastnými deťmi je občas zložité, ale dá sa to naučiť. Je mnoho kníh, ktoré ponúkajú rady a tipy, no v tejto nájdete oveľa viac.

Ako hovoriť, aby nás deti počúvali je vynikajúca pomôcka pre komunikáciu rodičov s deťmi. Žiadne teórie, ale prax – súčasťou knihy sú modelové situácie, konkrétne príbehy, užitočné vety a rozhovory, ktoré vás môžu inšpirovať. Napríklad ako naučiť deti samostatnosti? „My, rodičia, máme v sebe silný pocit spojenia s našimi deťmi,“ píšu v knihe autorky. „Musíme bojovať proti pocitu, že ich neúspechy sú vlastne našimi neúspechmi. Je to veľmi ťažké, keď si predstavíme, že by stačilo len pár slovíčok, aby sme im poradili a tak ich ochránili pred bolesťou s sklamaním.“

Zamýšľate sa napríklad niekedy, prečo vaše deti občas poslúchnu, inokedy zasa nie, hoci ide o takmer totožnú situáciu? Odborníčka na rodičovskú výchovu Adele Faber v knihe uvádza odpovede detí, keď sa ich na to spýtali. Prečo deti niekedy svojich rodičov neposlúchajú?
„Keď prídem zo školy, som unavená a ak mi maminka povie, že mám niečo urobiť, tak predstieram, že ju nepočujem,“ odvetilo jedno dievčatko.
Alebo: „Niekedy som nahnevaný na kamoša alebo čosi iné, a nemám náladu ešte doma skákať tak, ako mi rodičia rozkazujú.“
Myslím, že občas zabúdame na to, že aj deti môžu byť nevrlé, nahnevané, unavené, nemusia mať svoj deň ap. V hlave však máme zakódované, že len čo im čosi prikážeme, musia to splniť.

Alebo také pochvaly. Je to fakt, hoci si nahovárame niečo iné – málo chválime svoje deti. Väčšinou máme tendenciu rýchlo kritizovať, ale chváliť pomaly. Akoby mnohým rodičom bolo a je vtĺkané do hlavy, že ak nebudú prísni a trestajúci, nie sú zodpovední  a tým rodičovstvo nezvládajú.
Kniha Ako hovoriť, aby nás deti počúvali vás naučí stanoviť hranice a pritom zostať láskavý a ústretový. Poradí, ako riešiť domáce konflikty a aké metódy použiť ako tresty.
Náš rozprávkový šatník

Náš rozprávkový šatník

22. 05. 2013
Ak máte doma dievčatko, či dokonca dve a viac, určite to poznáte: víl a princezien nie je nikdy dosť. A ak k tomu pridáte samolepky, minipríbehy a omaľovánky, budete ten najlepší rodič na svete. Dve nové knižky zo série Náš rozprávkový šatník sa vám o deti postarajú na niekoľko hodín.
Zošit Trblietavé víly obsahuje vyše 100 nálepiek šiat a doplnkov, takže malé slečny navštívia dúhovú lúku, zahrajú sa s jednorožcami a vstúpia do sveta trblietavých víl. Zabavia sa na narodeninovej oslave, vyberú pre ne oblečenie a doplnky vo forme nálepiek: krásne topánky, nádherné šaty, čarovné paličky, hviezdičky, darčeky, či koláčiky...a môžu veselo lepiť. Čo strana, to iná téma a nálepky sú prehľadne rozdelené. Na poslednej strane nájdu navyše aj omaľovánku, ktorú vyfarbia a ozdobia aj ďalšími nálepkami.

Druhý zošit tejto série Krásne princezné ich zavedie do sveta princezien, ktoré jazdia na koňoch, rady nakupujú a zabávajú sa na kráľovskom bále.
Prečo lienky nosia podkolienky

Prečo lienky nosia podkolienky

22. 05. 2013
Aj vy chcete potešiť svoje dieťa nejakými knižkami? Pre predškolákov to býva ťažšie, keďže deti sú rozvojovo na rozdielnej úrovni a nie je ani jednoduché vybrať z tej záplavy (neraz aj nekvalitných) knižiek. Máme pre vás zopár aktuálnych tipov, ktoré rozhodne potešia malé dievčatká, ale aj chlapcov. Ilustrované knižky, či zošity s nálepkami a omaľovánkami. Pozrite si naše tipy.

Viete, Prečo lienky nosia podkolienky? Táto nová nádherne ilustrovaná knižka pre najmenších obsahuje vyše 30 minipríbehov vo forme básničiek, ktoré si vaše deti zamilujú. Dýchajú z nich rôzne farby, vône i zvuky. Je to taká malá pozvánka na pestrú lúku, pretože sa dozvedia, ako chodí stonožka na pedikúru, prečo muche chýba sprcha, ako pracujú tunelári krtkovia a ako ľúbi bocian. Svrčky vyrazia na turné, motýle namaľujú obrazy, jašterička vám ukáže svoj poklad, ale najmä – dozviete sa, prečo lienky nosia podkolienky

„Snívali dve mladé lienky,
že si kúpia podkolienky.
Farby kvetov divej drienky
- žltej ako prvosienky.“

Prečo lienky nosia podkolienky je úžasná knižka, kde sa na jednej dvojstrane skrýva pekný príbeh o zvieratku, chrobáčikovi, či vtáčikovi. Čo báseň, to malá hra.
Dvojčatá

Dvojčatá

19. 05. 2013
Dvojčatá. Praktický sprievodca pre mamičky aj ockov

Vraví sa - dvojnásobné problémy, dvojnásobná radosť. Keď sa niektoré mamičky dozvedia, že čakajú dvojičky, najskôr podľahnú obavám: preboha, ako to zvládnem? Ako ich utíšim, keď budú plakať obidve naraz? A čo papanie, rôzne spánkové cykly... Rýchlo však prichádza radosť a úžasné šťastie. Mnohé páry majú problém počať jedno dieťa a niekomu sa podaria hneď dve. A práve pre takých je tu nový praktický sprievodca tehotenstvom, pôrodom a prvým rokom života, ak čakáte dvojičky.

Takže prečo je vlastne úžasné mať dvojčatá? Je množstvo dôvodov – napríklad dve deti = jeden pôrod:) Dve deti sa tiež vedia zahrať a nemusíte sa im venovať tak, ako jedináčikovi. Dvojičky tiež rozvíjajú náš intelekt, zručnosti a schopnosť rýchlo konať. Ale predovšetkým, dvojičky znamenajú dvojnásobný počet objatí, bozkov a zábavy!

Kniha Dvojčatá poskytuje všetky potrebné informácie na získanie sebadôvery pri pôrode a výchove dvojčiat. Nechýbajú vzrušujúce príbehy a množstvo overených praktických rád.

Dozviete sa všetko:
- o jedení za troch a starostlivosti o seba počas tehotenstva
- o preventívnych prehliadkach, vyšetreniach a pôrode
- o tom, čo skutočne potrebujete nakúpiť
- o dojčení, kŕmení z fľaše a odstavovaní
- o vývoji bábätiek a získaní potrebnej podpory.

Kniha Dvojčatá je prehľadne rozdelená na 5 kapitol, v každej nájdete aj rady lekára, praktické tipy aj odpovede na najčastejšie otázky rodičov. Autorky sú odborníčky – C.Cooperová je komentátorka, spisovateľka a rodinná lekárka. Samozrejme, má dvojičky a k tomu ďalšieho syna. K.Hymasová má tiež dvojičky-chlapcov a zaujímavé je, že vytvorila „mumlin“, praktickú náhradu plienky na ochranu matkinho oblečenia.
Oxford. Detský obrázkový slovník

Oxford. Detský obrázkový slovník

07. 05. 2013
Pomôžte deťom vstúpiť do sveta jazykov

Konkrétne angličtiny. Práve vyšla skvelá kniha plná užitočných slov a zaujímavých informácií. Spojenie slovíčka s obrázkom pomáha deťom ľahšie si zapamätať nové slovo – v knihe Oxford. Detský obrázkový slovník ich nájdete vyše tisíc z rôznych oblastí života od športu, cez voľný čas, zvieratká, životné prostredie až po vesmír.

Ideálna kniha pre malých školákov, ktorí si môžu nenásilne rozširovať slovnú zásobu, upevňovať už naučené, ale je to kniha vhodná aj pre predškolákov, ktorí ešte nevedia čítať, no vďaka obrázkom porozumejú.

Kniha má 10 tém a v rámci nich rôzne podtémy, napríklad v časti Ľudia a príbytky sú strany o ľudskom tele, rodine a priateľoch, o zmysloch a pocitoch, ale aj množstvo predmetov, ktoré sa nachádzajú v našich domácnostiach.
V druhej téme Strava a oblečenie nechýbajú drinks (nápoje) ako tea a milk, all sorts of food, čiže rozličné druhy jedál. Krásne ilustrácie (až takmer fotky) mäsových guliek, kuraťa, sendviču alebo polievky vám možno narobia chúťky:)V tejto časti nájdu deti aj ovocie, zeleninu a oblečenie na každý deň.

Kniha Oxford. Detský obrázkový slovník je nádherne ilustrovaná, prehľadne rozčlenená podľa farebných okrajov stránok. Na každej strane sú živé obrazy, scenérie alebo schémy s legendou. Potrebné slovo sa teda dá nájsť rýchlo a dieťa popritom objaví aj veľa ďalších. Pred každou témou nechýba úvod v oboch jazykoch, ktorý poskytne viac informácií o danej téme a na konci je samozrejmosťou register v angličtine i slovenčine.
Dve úvodné strany obsahujú výslovnosť a zopár rád, ako sa učiť angličtinu, načo sú nám členy a ako sa tvorí množné číslo. Na konci knihy si môžu deti preskúšať počítanie, určovanie hodín, ročné obdobia a farby.
Ženy na sociálnej sieti

Ženy na sociálnej sieti

30. 04. 2013
„My ženy sme zvláštne bytosti. Len čo sa na našom obzore zjaví muž, s ktorým naša duša aspoň na malú chvíľu nájde spoločnú reč, začneme dúfať a snívať. Vidíme sa v bielych šatách pred oltárom a v ušiach nám znie Mendelssohnov Svadobný pochod. Začíname budovať hniezdo. Je to prirodzené, veď sme tak naprogramované...“

Nová kniha Na sociálnej sieti je o  známostiach a láskach na internete z pera lektorky a koučky pre osobnostný rozvoj Evy Martinovičovej. Je to príbeh o Anne, ktorá po nečakanom rozchode s partnerom prepadla četovaniu v nádeji, že nájde spriaznenú dušu. Na sociálnej sieti spoznala muža – vzdelaného, vzrušujúceho, ale so zatajenou identitou. Vďaka nemu sa Anna mení z racionálnej manažérky na trpezlivú, tolerantnú a vášnivú ženu.

Virtuálnu realitu som objavila pred rokom. Každý večer si sadám k počítaču a prežívam s imaginárnymi ľuďmi ich imaginárne životy. Práve mi prišla správa, vlastne skôr ponuka: „Nechceš si užiť s mladým, dobre vyzerajúcim študentom? Za finančnú odmenu pre mňa.“ Pred niekoľkými týždňami by som takúto správu určite ignorovala. Dnes som na ňu odpísala. Povolanie psychológa na mne zanechalo následky. Aký zúfalý musí byť človek, ktorý ponúkne svoje telo za FO? Chce si ten mladý muž iba užiť a vylepšiť vreckové? Alebo sa naozaj ocitol v situácii, že nemá čo jesť?

Možno sa už aj k vám dostali správy typu „Celý život hľadám niekoho, ako si ty“, „Si múdra, máš krásnu dušu“, „Iba ty mi rozumieš“. Mnohé prípady varujú, aby sme mali viac otvorené oči a menej otvorené srdce. Aspoň na začiatku. Nedá sa milovať s rezervou, ale kým sa nepresvedčíme, že niekomu môžeme naozaj dôverovať, neponúknime sa celé. Srdce treba otvoriť až vtedy, keď cítime, že ten druhý za to stojí.

Na sociálnej sieti je príbeh o hľadaní lásky, životných hodnôt, aj o nájdení samej seba, plný bolesti, túžby, vášne a erotiky. Príbeh o tom, ako dlho a ťažko sa rodil vzťah dvoch ľudí poznačených minulosťou. Anna je napokon šťastná, no pochybnosti zostávajú. Podarí sa jej zmieriť s tým, že ON trávi čas s neznámymi ženami na sociálnej sieti? Je muž, ktorého miluje, pre ňu naozaj ten pravý?
Za svoje deti si môžeme sami!

Za svoje deti si môžeme sami!

27. 04. 2013
Byť rodičom je najťažšie povolanie na svete. Na tom sa zhodneme mnohí.
A asi budete viacerí aj súhlasiť, že dnešné deti sú často rozmaznané, presýtené zábavou, unudené, nedisciplinované... Nuž, aj v rodičovskej výchove platí, že jablko nepadá ďaleko od stromu a všetko závisí od nás.

Larry Winget je autorom viacerých bestsellerových kníh no výchove a pravidelným hosťom v reláciách americkej televízie Fox News. Vo svojej knihe Za svoje děti si můžete sami je nekompromisný a neberie si servítku pred ústa: za zle vychované dieťa môžu rodičia, pretože odviedli zlú prácu.

Toto je príručka pre rodičov, ktorí to s výchovou detí myslia vážne. „Pozrite sa okolo seba. Naše deti, to je malér,“ píše Winget. „Sú prepchávané liekmi, rozmaznané, majú nadváhu...sú nezdvorilé a majú pocit, že majú nárok na všetko.
Nesúhlasíte? Tak nedávate pozor.
´O mojom dieťati toto neplatí!´ vravíte? Tak nedávate pozor!“

Larry Winget napísal skvelú knihu, ktorá vo vás všeličo vyprovokuje, naštartuje vás a hoci spočiatku budete k nej možno pristupovať odmietavo („ale moje dieťa naozaj také nie je!“), rýchlo zistíte, že triafa priamo do čierneho.
V knihe vymenováva 5 zásad rodičovskej výchovy, rozoberá správnu komunikáciu, disciplínu, tresty, vlastnosti ako úprimnosť, česť a klamanie. Radí, ako naučiť svoje deti naplánovať si úspech...a čo ich vlastne naučiť. Nechýbajú kapitoly o sexe, technológiách, peniazoch, vzdelaní a vzťahoch.

Chcete napraviť svet? Napravte rodičov – vyzýva Larry Winget v knihe Za svoje děti si můžete sami a dodáva: Nečakajte, že zmeníte správanie svojich detí, pokiaľ nebudete ochotní zmeniť svoje vlastné správanie!
13.04.2021 Viac

It means you are going to be p ...

topreview

It means you are going to be promoted. When your personal life is gone, remember ...

08.04.2021 Viac

Toptopnet

lostoldtime35

Get along nicely with othersin our every day lifestyles, we need to come into contact ...

07.04.2021 Viac

Re: zubky

zackwang

Thanks for your sharing,That's pretty cool. eCommerce directories and sponsored ...

07.04.2021 Viac

It means you are going to be p ...

thewriter

It means you are going to be promoted. When your personal life is gone, remember ...

07.04.2021 Viac

Thetoparticle

mokktewy

I accidentally saw on the platform that day that the total duration of my League ...

05.04.2021 Viac

Re: Kyselina Hyaluronová-aplik ...

volantemie

Tento obchod si môžete pozrieť, ak obvykle kupujete veci online: https://makeup.sk/categorys/221497/ ...

17.03.2021 Viac

Re: Cvičenie

Sabinaca

Ja taky doporučuji koukat na konkrétní parametry. Dobrý je článek o výběru rotopedu, ...

09.03.2021 Viac

Re: Cvičenie doma

keilayh

Mám doma eliptical, to je za mňa najlepší cvičiaci stroj. Ale zas záleží či chceš ...

09.03.2021 Viac

Re: Vysporiadanie BSM podľa môjho ...

keilayh

Ahoj, osobne by som asi zašla za právnikom, ktorý by ti v tom osobne pomohol. Inak ...

16.07.2020 Viac

Re: Deti a sport

margitazvoncek

Ja som naše dieťa teraz prihlásila na hádzanú. Máme to kúsok a určite by som chcela ...

388972x Viac

Cvičenie

veverka1
369927x Viac

LEN TAK POKECAT

ivetka1980
261793x Viac

Dobre recepty

terez254
259961x Viac

Deti a sport

gombicka1
253188x Viac

Piatok trinásteho

melindi
251237x Viac

Eshopy

terez254
220475x Viac

Cvičenie doma

Tranula00
196380x Viac

Voľný cas

Jajus345
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť