Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Knihy

Dajte pozor na leva!

Dajte pozor na leva!

27. 03. 2014
V ďalekej tajomnej africkej džungli žil lev Toľabun. Bol to zlý a so všetkým nespokojný lev. Keď svietilo slnko, reval, lebo mu bolo teplo, keď sa zvečerilo, hneval sa, že mu je chladno, keď mal prázdny žalúdok, reval od hladu, a keď sa naobedoval, reval, že je už najedený. Celý svet ho rozčuľoval – stromy, rieka, vtáčiky, mesiac i zvieratá. Až v jeden krásny deň...

Ale nepredbiehajme. Nová knižka Dajte pozor na leva! je nové, prepracované vydanie obľúbenej detskej knižky, ktorú už dnes ťažko niekde zoženiete. Je to vtipná rozprávka o levovi, ktorý sa na balóne dostal z Afriky až do našich lesov.
Keďže má chuť na čerstvé mäsko, dá sa dohromady so zlým vlkom.
Obaja zbojníci však majú smolu, lebo...

Nuž, ostatné sa deti dozvedia z veselej knižky Dajte pozor na leva!, na ktorej sa zasmejú aj dospelí... A aby sme vás ešte trošku navnadili, tu je ďalší úryvok z tejto novinky:

Učenec Burtius precestoval už takmer celú zemeguľu a teraz priletel na vzdušnom motorovom balóne do Afriky, aby preskúmal aj tú. Priviazal balón o akýsi peň, schytil dva námornícke a tri obyčajné ďalekohľady, termosku s kávou a zápisník, a horiac túžbou čo najskôr niečo preskúmať alebo dačo dôležité objaviť, vydal sa na pochod džungľou.
Nepochybne to bol najvýznamnejší bádateľ všetkých čias a krajín.
Pri tomto dôležitom bádaní Burtius vyhladol a veľmi sa unavil. A tak si rozprestrel na zemi obrúsok z batoha, v ktorom nosieval to najpotrebnejšie, čiže jedlo, vytiahol piroh plnený mäsom a chystal sa jesť. Len čo si poriadne zahryzol, jeho pozornosť upútalo akési obrovské zviera. Vynorilo sa spoza kríkov, uprelo žiadostivý pohľad na Burtiusov piroh a začalo sa približovať.
– Ech nie, nie! – zvolal významný učenec, ktorému hneď svitlo, čo má zver za lubom, a schoval ruku s pirohom za chrbát. – Aj ja som hladný!
Druhou rukou otvoril svoj denník a už si chcel zapísať objav číslo štyri: V Afrike žije obrovské zviera so štyrmi labami, dlhým chvostom a s chamtivými očami – ale nestihol. Bezočivý a krvilačný Toľabun – bol to, pravdaže, on – divo zreval a vrhol sa vpred.
Od toho strašného revu stratil učenec vedomie, spadol na obrus a preležal tam s pirohom stisnutým v ruke tri hodiny a štrnásť minút. Nevychovaný, pažravý Toľabun pribehol k batohu a v okamihu zmastil všetko, čo v ňom bolo.
A nebolo tam toho málo: osem pirohov s mäsom, sedem lekvárových pampúchov, štyridsať dekagramov cukríkov s názvom Figa borová!, škatuľa bonbónov a tri jablká. Ako vidíte, osud netreba pokúšať, myslím tým názov cukríkov. Lenže nie o tých je reč. Zásoby do batoha uložila Burtiusova starostlivá mamka a tá práve teraz premýšľala, kde asi sa jej synáčik nachádza, a potichu plakala. Veď ktorá mamka nemyslí stále na svoje dieťa?
Lev pohltal, čo bolo v batohu, a vrhol sa k vzdušnému balónu. A aby ste vedeli, vzdušné balóny majú naspodku pripevnený veľký kôš, aby cestovatelia mali kde sedieť, uložiť si konzervy, vrecia s pieskom a fľaše s plynom na lietanie.
Lev teda vliezol do koša, lebo si myslel, že tam nájde ešte niečo pod zub, zrazu však pocítil, ako mu slabnú laby, krúti sa hlava... Nechápal, čo sa to robí, hlasno zreval, ale v tej chvíli ťažko dopadol na dno koša a stíchol.
Chcete vedieť, ako to pokračovalo? Dozviete sa v novej knižke Dajte pozor na leva!
Poklad na tajomnom ostrove

Poklad na tajomnom ostrove

19. 03. 2014
Ak sa nebojíte čeliť nebezpečenstvu a máte dobrodružného ducha, táto knižka je presne pre vás. Teda skôr pre vaše hravé deti, pretože so sériou Hľadači pokladov sa rozhodne nebudú nudiť. Doteraz vyšli tri diely, v ktorých nájdete strhujúci príbeh, napínavé záhady, stierateľnú mapu vedúcu k pokladu, diplom ako odmenu za dobrodružstvo a priloženú skladačku.

Hľadači pokladov – Poklad na tajomnom ostrove.
Cézar, syn známeho piráta Šidlofúza, študuje pergamen, ktorý dostal od otca tesne predtým, ako zmizol. Je to mapa ostrova s ukrytým pokladom. Cézar so svojím nerozlučným kamarátom Figarom, papagájom, ktorý je členom jeho posádky, sa rozhodol vyplávať za pokladom, nájsť tajomný ostrov a svojho otca.
Deti popri čítaní príbehu riešia hádanky (odpovede nájdu na konci knižky), zotierajú políčka na mape pokladu, aby odhalili, kde sa poklad skrýva. Po vyriešení všetkých hádaniek získajú diplom, ktorý si z konca knihy vystrihnú, zarámujú a vystavia vo svojej izbičke.
Poklad v tropickom pralese

Poklad v tropickom pralese

19. 03. 2014
Hľadači pokladov – Poklad v tropickom pralese.
Lea bola v Afrike a kúpila si v jednej dedinke na trhu vázu. Potkla sa, váza sa rozbila a Lea v nej objavila záhadnú mapu vedúcu k pokladu. Ihneď sa rozhodla, že sa so svojou kamarátkou opičkou vydá na cestu a pôjde poklad hľadať do hlbokého pralesa.
Aj v tomto zábavnom pracovnom zošite nájdete napínavý príbeh, rôzne záhady, stierateľnú mapu vedúcu k pokladu, diplom a skladačku.
Poklad na dne oceána

Poklad na dne oceána

19. 03. 2014
Hľadači pokladov – Poklad na dne oceána.
Lea je mladá bádateľka, ktorú fascinuje more a jeho neuveriteľné úkazy. Práve sa plavila loďkou po mori, keď Gertrúda, jej verná korytnačka, zbadala na hladine fľašu. Bol v nej zvláštny odkaz o poklade ukrytom vo vraku lode. Rozhodla sa vypraviť až na samé dno oceána.

Séria Hľadači pokladov je úžasný spôsob, ako v deťoch rozvíjať rôzne schopnosti. Pomocou svojej predstavivosti, inteligencie a odvahy zdolajú spolu s hrdinami príbehu a ich kamarátmi všetky prekážky a objavia poklad.
Šťastná mama

Šťastná mama

11. 03. 2014
Buďte dobrým rodičom...a zároveň si užívajte!

Vedeli ste, že priemerní rodičia sú o 7% menej spokojní, ako ich bezdetní rovesníci? Mnohí rodičia uvádzajú, že sa cítia šťastnejší pri nákupoch v potravinách, ako keď sú vonku s deťmi. Pritom existuje množstvo mám, ktoré skutočne milujú svoje deti...ale nemajú rady svoj vlastný život. Kniha Šťastná mama to chce zmeniť, pretože naozaj platí, že šťastné matky vychovávajú šťastnejšie deti.

Šťastná mama je doslova nabitá tipmi, vďaka ktorým sa nám uľaví a uľahčí. Autorka Meagan Francis, matka piatich detí, vám spolu s kolektívom z časopisu Parenting odhalí desať prekvapujúco jednoduchých tajomstiev ako sa stať šťastnejšou mamou.
Ak ste matkou, viete, čo potrebujete. A presne o tom píše vo svojej knihe Šťastná mama. Tento vtipný a rozkošný návod ako byť šťastnou matkou vám ukáže tú správnu cestu, ktorou sa treba v materstve uberať.

 „Šťastná mama je plná rád, ktoré potrebujete práve vtedy, keď neviete, ako ďalej.
Každej mame sa zíde.“
– Jenna McCarthy, autorka The Parent Trip (Výlet do rodičovstva)

Týchto desať tajomstiev, ktoré vám pomôžu užívať si materstvo, si zamilujete. Nezabudnite, že všetky mamy potrebujú spriaznené duše, trochu zvoľniť, stanoviť si nižšie ciele, ale nezabudnúť ani na oteckov. Vtipné a duchaplné finty ako ignorovať vševediace vtierky, ale i to ako sa tešiť z detí a užívať si materstvo vám spríjemnia nielen dni na materskej.

Okrem postrehov a rád autorky, v knihe Šťastná mama nájdete i množstvo vyznaní obyčajných matiek, ktorých zážitky sú presne také ako vaše.

 „Čítať túto knihu je ako klebetiť s priateľkou, ktorá vám poskytne všetko potrebné – podporu, rady aj smiech.“
– Brett Paesel, autorka Mommies Who Drink (Mamy, čo pijú)

Som šťastná, že mám deti? pýta sa v úvode autorka. Pravdaže! Zbožňujem ich viac ako čokoládové bonbóny kombinované s Orlandom Bloomom (to sú ale obrazy!:))- Ale stala som sa šťastnejšou, odkedy mám deti? Hmm, to je iná vec.
Ktoré dieťa uspeje a ktoré zlyhá?

Ktoré dieťa uspeje a ktoré zlyhá?

06. 03. 2014
Kto uspeje a kto zlyhá? Dôležitá otázka, ktorá zaujíma každého z nás? Prečo sa vlastne niektorým deťom darí a iné sa na ceste života stratia? A ako môže ktokoľvek z nás nasmerovať dieťa – alebo celú generáciu detí – od zlyhania k úspechu?

Ak vám záleží na svojich deťoch, týchto 240 strán si minimálne prelistujete. Ako mať úspešné dieťa je dôležitá kniha o tom, ako by malo vyzerať súčasné vzdelávanie detí. Už otázka na obálke veľa napovie – prečo sú odhodlanie, zvedavosť a vytrvalosť dôležitejšie ako inteligencia? A všetečnými otázkami, ktoré trápia mnohých rodičov môžeme pokračovať - ako je možné, že dieťa z problémovej a chudobnej rodiny môže byť v živote úspešnejšie ako dieťa materiálne zaistené a rodičmi podporované?

Kniha radí, čo by sme mali v našich deťoch povzbudzovať a rozvíjať. Ako upevňovať charakter, ale aj emocionálnu inteligenciu u dieťaťa.
Autorom tohto medzinárodného bestselleru preloženého do 24 jazykov je kanadsko-americký spisovateľ a novinár Paul Tough. Pátra po skutočných dôvodoch úspechu. Podsúva provokatívne otázky a čo je dôležitejšie, výstižne na ne odpovedá.

Hoci sa kniha Ako mať úspešné dieťa nevyhýba odbornejším pojmom a problémom, je napísaná pútavo. Ponúka množstvo príkladov z praxe - príbehov detí a rodín, ku ktorým sa autor opakovane vracal niekoľko rokov. Publikácia je zásadným príspevkom do diskusie, ako by malo vyzerať vzdelávanie detí. Ocenia ju nielen rodičia a pedagógovia, ale aj politici a úradníci.
Bábätko alebo manžel?

Bábätko alebo manžel?

18. 02. 2014
Priznajme si to - po príchode dieťatka sa partnerský život ocitá v krízovom období. Nová kniha Bábätko alebo manžel?? predstavuje vo vzťahu záchranné koleso, ktoré prostredníctvom vedeckých výskumov, rozhovorov a osobných skúseností manželských párov privádza čerstvých rodičov späť k pocitom zamilovanosti a sexuálnej spontánnosti.

„Kerner píše z pohľadu muža, ktorý sa po pôrode cíti ako piate koleso na voze. Raykeilová zasa rozoberá vzrušenie novopečenej matky, ako aj úplné vyčerpanie, a už nehovoriac o pocite, že sa vôbec necíti sexi. Pragmatické a citlivé.“ Toto napísal Library Journal Review o novinke Bábätko alebo manžel?? Je to zábavná kniha plná praktických tipov, ktorá je dosť osobná, miestami šteklivo nemravná, ale určite po nej rád siahne každý rodič po narodení bábätka.

„Prostredníctvom tejto knihy sa s vami chceme podeliť o naše vlastné osobné príbehy, rovnako ako o naše postrehy a podnetné diskusie, a to v mene mužov a žien, bez ohľadu na to, kde žijú a milujú sa aj popri bábätku,“ tvrdia skúsení autori Ian Kerner a Heidi Raykeilová

S humorom a nadhľadom nazerajú do hláv mamičiek a oteckov, objasňujú ich postoje a konanie, aby čitateľom dokázali, že aj napriek malému cudzincovi v ich posteli v sebe dokážu nájsť odtienky toho, čo na sebe vždy milovali. Prečítajte si, ako sa vrátiť do štádia zaľúbenosti a vášne, tak aby ste boli šťastní všetci. Matka, otec a najmä bábätko!

„Praktické rady pre rodičov, ktorí žijú vo svete špinavých plienok, popôrodných kíl a majú málo alebo žiadny voľný čas.“
Seattle Post-Intelligencer

Pozrite si niektoré príznaky, ktoré svedčia o tom, že ste sa tiež zaradili do tohto nešťastného „klubu“ popôrovných bezsexistov:
Požiadali ste svojho pôrodníka, aby vám vystavil potvrdenie o ďalšom šestonedelí
Ohromujúci sex, ktorý ste kedysi mávali, jednoducho vyšumel
Televízor je zapnutý častejšie ako vy
Chcete, aby ste znova chceli sex, len ho proste... nechcete
Radšej by ste išli s deťmi na ihrisko ako na ďalšie rande s vaším partnerom
Vaše bábätko dostáva oveľa viac bozkov a maznania ako vy
Ste nahnevaný (a unavený) z toho, ako vždy iniciujete sex
Používate na internete prezývku ako „sexiotecko“ alebo „hladnámama1“
Predohra je pre vás drina
„Poďme na to“ sú teraz slová, ktorými sa začína hádka
Radšej by ste sa vyspali ako spali s vaším partnerom
Čarovné slovíčka

Čarovné slovíčka

06. 02. 2014
„Milé deti, prezradím vám jedno veľké tajomstvo. Niektoré slovíčka majú čarovnú moc. A preto je s nimi deň oveľa krajší a ľudia sú vďaka nim k sebe milší. Viete, ktoré sú to?“ pýta sa v úvode knižky Čarovné slovíčka Miro Jaroš. Na ďalších stránkach ich predstaví a vysvetlí, v akých situáciách ich treba používať. „Ak sa ich spolu s nami naučíte, uvidíte, aké zázraky dokážu!“ dodáva Miro a začína spievať...

Súčasťou knižky Čarovné slovíčka je samozrejme aj CD s dvomi verziami – Zaspievaj si s Mirom a karaoke verzia Zaspievaj si sám. Ide o ďalšiu knižku v sérii výchovných knižiek, prostredníctvom ktorých sa deti predškolského veku môžu hravou formou naučiť hygienickým návykom, pravidlám slušného správania alebo iným užitočným veciam.

Čarovné slovíčka som sa naučil kedysi z programu pre deti "Poďte s nami". Pamätám si, že keď som prvýkrát poďakoval svojej mame za obed, dojalo ju to,“ spomína Miro Jaroš a dodáva: „Som rád, že som mohol pracovať aj na tejto  knižke pre deti. Ja skutočne verím, že čarovné slovíčka majú  zázračnú moc a  svet je s nimi krajší. Napísal som o tom aj pesničku, ktorá je súčasťou knižky. Medzi už všedné "ďakujem a prosím" som zaradil aj prepáč, je mi ľúto, mám ťa rád, na zdravie a všetko najlepšie.“

Ak pôjdete s deťmi podľa pesničky a knižky, naučíte ich, kedy treba čarovné slovíčka použiť. Spoločnosť vám budú robiť opička a papagáj, ktoré ilustrovala Mária Nerádová. Pozrite si VIDEO s pesničkou:
Spievam si ja, spievam

Spievam si ja, spievam

06. 02. 2014
A máme ešte jeden tip na skvelú knižku pre deti od 3 rokov – v edícii Zlatá reťaz vyšla už piata knižka Spievam si ja, spievam. Knižku s pesničkami, porekadlami, riekankami, zvykmi a povesťami pre najmenších zostavila Elena Slobodová, ilustrovala Katarína Ilkovičová. Deti sa dozvedia o dožinkoch a žatve, sadení májov, zaspievajú si Sedemdesiat sukieň mala.
Rodičia sa pýtajú ortopéda

Rodičia sa pýtajú ortopéda

01. 02. 2014
Trápi vás, či sa vaše dieťa vyvíja správne; či sa príliš nehrbí, nevzniká u neho skolióza, alebo má krivé nožičky, ktoré často pobolievajú? Práve vyšla užitočná a jedinečná príručka na našom trhu Rodičia sa pýtajú ortopéda. Obsahuje odpovede na množstvo rodičovských otázok, užitočné tipy a rady, ako predísť problémom s pohybom či držaním tela u detí.

Novinka Rodičia sa pýtajú ortopéda vznikla na základe dlhoročných skúseností a praxe na ortopedickom a pediatrickom oddelení a v odbornej ortopedickej ambulancii. „Túto knihu sme pripravili, aby sme pomohli niektoré vaše obavy zmierniť a zároveň umožnili predísť mnohým zbytočným starostiam,“ tvrdia autori-odborníci.

Rodičia sa pýtajú ortopéda je užitočná príručka pre všetkých rodičov, ktorí sa okrem iného dozvedia:
- ako neprehliadnuť včasné príznaky začínajúcich ortopedických ochorení;
- ako v rámci rodiny a domáceho prostredia podporiť priaznivý pohybový vývin dieťaťa;
- ako spoznať nevhodné pohybové aktivity a návyky a ako predísť tvorbe pohybových zlozvykov;
- kedy treba vyhľadať ortopéda a ako mu pomôcť pri určení správnej diagnózy a liečby.

Príručka Rodičia sa pýtajú ortopéda má dve časti.
V prvej sú otázky a odpovede, s ktorými sa lekár najčastejšie stretáva v ortopedickej ambulancii. Otázky sú zoradené podľa vekových období dieťaťa od novorodenca cez batoľa až po adolescenta a podľa typických problémov, ktoré sa v danom veku objavujú.
Čo si máme na bábätku všímať? Ako to je so sedením a prvými krôčikmi? Aké sú najčastejšie problémy skôlkarov a školákov?
Na konci každej kapitoly nechýbajú Rady na záver.

Druhá časť knihy je určená tým čitateľom, čo sa chcú dozvedieť viac. Obsahuje ucelené kapitoly venované rozličným témam, napríklad vývoju dieťaťa, správnym režimovým opatreniam či rizikám a prednostiam obľúbených športov.

Aké topánky potrebuje dieťa, keď už chodí a behá?
Čo treba robiť, ak má prekrížené prsty na nohách?
Má moje dieťa skoliózu?
Prečo sa hrbí?
Ako má byť správne fixovaná školská taška?
Treba preventívne používať bandáže alebo ortézy pri športoch?

Ak vás trápia podobné otázky, pomôže vám príručka mapujúca optimálny pohybový režim dieťaťa Rodičia sa pýtajú ortopéda. Jej cieľom nie je urobiť z rodiča všeobecného odborníka v detskej ortopédii, ale špecialistu na spozorovanie zlozvykov a podporu dobrých pohybových návykov dieťaťa počas jeho rastu a vývinu.
Modrý papľuh

Modrý papľuh

21. 01. 2014
Príbeh o modrom Papľuhovi

V záhadnej štvrti Potmehúdy objavuje starý profesor Navrátil neviditeľné pohnevadlá. Možno ich vidieť len cez kúzelné okuliare vo svetle jeho špeciálnej baterky. Sú to nebezpečné bytosti, ktoré nám odrazu skočia za krk, podpichnú nás alebo pridusia, a my sa potom správame inak, ako by sme sa mali. Nie je vôbec ľahké vyhnúť sa Rozhádajkom, Žiarlivkám, Fňukadlám, Pýchoňom, Lakomákom alebo Papľuhom.

Verte, že deti majú radi podobné všakovaké bytosti a postavičky.
Keď si nalistujete Papľuh v slovníku, zistíte, že to znamená potvoru. Možno si spomínate na Satinského a Lasicu, keď sa Julo posťažuje, že máme len tri nadávky. Milan mu začne vymenovávať...a hneď prvou je papľuh. Tento rozprávkový od Miloša Kratochvíla je rozhodne zvláštny a hlavne neviditeľný.

„Keď sa pes rozbehne za mačkou, aby ju len tak pre nič za nič chytil za chvost, alebo keď v škole zazvoní zvonček a všetci si myslia, že je koniec hodiny, ale potom sa ukáže, že to len školník opravuje zvonček...vtedy sa môže stať, že sa z toho narodí Papľuh.“

Prečítajte svojim deťom krásnu rozprávku Modrý papľuh o Zuzanke, ktorej skočilo pohnevadlo na krk a začali sa diať neslýchané veci. Stalo sa to cestou zo školy, pri reštaurácii U bociana...

Vtipná a svojím posolstvom hodnotná knižka vychádza po veľkom úspechu v Česku aj v slovenskej novej edícii Lastovička, určenej deťom mladšieho školského veku. V knižke nájdete aj špeciálnu zviditeľňovaciu pastelku na Papľuhov, navštívite Dom hrôzy a jedno prekvapenie bude striedať druhé.
Machiavelli radí mamám

Machiavelli radí mamám

08. 01. 2014
Pravidlá efektívneho riadenia detí

Je matkou štyroch detí, z toho jedného nevlastného a jedného s Downovým syndrómom. V ťažkej chvíli náhodou vzala do ruky dielo talianskeho politika, historika a spisovateľa zo 16. storočia Niccola Machiavelliho Knieža. Autor v ňom predkladá návod, ako riadiť štát a „poddaných“. A Suzanne zišlo na um použiť Machiavelliho odporúčania na rodinu a deti, a pustila sa do malého experimentu.

Takže základná otázka znie - čo keby sa vaše deti (áno, tie, ktoré práve skáču po posteliach, trieskajú dverami, trúsia cereálie po dlážke, hádajú sa, fňukajú, vrieskajú, bijú alebo sa inak pokúšajú navzájom prizabiť) čo keby sa začali správať slušne?
Takúto možnosť ponúka Suzanne Evansová zúfalým matkám na základe vlastných skúseností v knihe Machiavelli radí mamám.

Vytvorila nový prístup, ktorý ukazuje, ako posilniť svoju rodičovskú pozíciu, ako si tú moc udržať a využívať ju na pomoc svojim deťom:
aby boli sebavedomejšie a mali pocit, že samy rozhodujú o svojom živote
aby dôsledne poslúchali vaše príkazy
aby vedeli oceniť hodnotu peňazí a usilovnej práce
aby sa zbavili zlozvykov, ako je odvrávanie a odkladanie povinností
aby si s radosťou robili domáce úlohy
aby bojovali proti nude tvorivosťou a fantáziou

„Aj ja som si myslela, že je to rozprávka. Až kým som nevyskúšala nápady načrtnuté v tejto knihe, na ktoré som natrafila viac-menej náhodou v päťsto rokov starom diele,“ teší sa S.Evansová, autorka novinky Machiavelli radí mamám, bývalá rozvodová právnička a novinárka s doktorátom z dejín. Okrem toho, že publikovala v rôznych amerických novinách a časopisoch, vydala historickú publikáciu o holokauste, píše pre History Channel a je autorkou populárnych blogov o histórii jedla History Chef.
100 najlepších hier pre deti

100 najlepších hier pre deti

02. 01. 2014
Najlepšie hry pre vaše deti!

Či už máte jedno dieťa alebo viac, 100 najlepších hier pre deti je neoceniteľná pokladnica rôznych zábavných aktivít, ktoré sa dajú hrať doma či vonku. Každá hra má určený cieľ, zrozumiteľne vysvetlené pravidlá a obrázkové symboly, ktoré ukazujú typ hry a stupeň jej náročnosti, počet hráčov a vhodné miesto na hru.

Áno, túto knihu budú milovať nielen vaše deti, ale aj vy! O to viac, ak si budete chcieť oddýchnuť, navariť, vybaviť nejaké povinnosti a vaše ratolesti sú práve také znudené, že si vyžadujú všetku vašu pozornosť.
Výstižné ilustrácie zachytávajú priebeh hier a ich podstatné detaily. Knižka má všestranné využitie počas celého roka a tie svoje najlepšie hry si v nej nájdu nielen deti, ale aj rodičia, pedagógovia či pracovníci centier voľného času.

Aké hry nájdete v knižke 100 najlepších hier pre deti? Tak napríklad:
Povolania, Stoličkový tanec, Loď, kapitán a námorník, Upratovanie, Nezvyčajný trh ,Hádaj, na čo myslím, Päť kamienkov, Telefón, Policajti a zlodeji a množstvo iných.

Pohybové hry, kartové, hry cvičiace predstavivosť, uvažovanie a šikovnosť, ale aj rýchlosť a hry, ktoré sú založené na šťastí. Na každej strane je jedna hra: jej názov, Cieľ hry, Potrebujeme, popis hry, veľká ilustrácia a štyri symboly, ktoré označujú náročnosť (ľahká, stredne náročná a náročná), miesto (vnútri alebo vonku), počet hráčov a typ hry (čo u detí rozvíja a vyžaduje).

Ak teda máte chuť zahrať sa so svojimi deťmi alebo im ponúknuť neuveriteľný zdroj zábavy, 100 najlepších hier pre deti je ideálna knižka domov, na výlety, dovolenky, či do auta na dlhé cesty.
Zabudnuté slovenské rozprávky

Zabudnuté slovenské rozprávky

14. 12. 2013
Adela Banášová vydala knihu pre deti

Zabudnuté slovenské rozprávky - tak sa volá nová knižka obľúbenej moderátorky Adely Banášovej, ktorú pokrstila v bratislavskej Kolibe. Boli sme tam a bolo super Zdá sa, že u Banášovcov sú spisovateľské sklony dedičné. Otec Jozef Banáš patrí medzi najpredávanejších slovenských autorov a je najprekladanejším našim autorom v zahraničí.


Pozrite si VIDEO z krstu knihy Zabudnuté slovenské rozprávky Adely Banášovej. Dozviete sa, prečo knihu krstila Adelina dlhoročná kamarátka Hana Lasicová magickým hviezdnym prachom; čo hovorí na rozprávky Evita Urbaníková a ako sa moderátor Dado Nagy zabával na Adele a jej výtvoroch.


Zabudnuté slovenské rozprávky sú teda zábavné a originálne kúsky, ktoré Adela Banášová napísala s nadhľadom a humorom jej vlastným už pred 12-timi rokmi ako darček pre svoju mamu. Nemala príliš ambície vydať ich, ale jej názor zmenil až záujem vydavateľstva Ikar. A vyzerá to na úspech – kniha Zabudnuté slovenské rozprávky ešte ani nevyšla a Ikar už musel robiť prvú dotlač, keďže prvé vydanie kníhkupci doslova rozobrali.

Výlety po Slovensku s deťmi i bez nich

Výlety po Slovensku s deťmi i bez nich

09. 12. 2013
Kam s deťmi? Táto super kniha poradí

Ak radi cestujete, spoznávate zaujímavé miesta i ľudí, knižku Výlety po Slovensku s deťmi i bez nich budete milovať. Druhé aktualizované a doplnené vydanie ponúka lokality, ktoré naozaj stoja za návštevu.

Rozmýšľate, kam vyraziť na výlet, aby bol zaujímavý pre vás aj pre vaše deti? Hľadáte inšpiráciu a praktického radcu? V tejto knihe nájdete výber tých najlepších slovenských lokalít, ktoré stoja za návštevu, či už cestujete s deťmi alebo bez nich. Múzeá, hrady, aquaparky, zoo, botanické záhrady – vyberie si každý.

Kniha je prehľadne rozdelená na Hrady, Jaskyne, Múzeá a pamätníky, Skanzeny, Zoologické a botanické záhrady, Výlety loďou, Aquaparky, Kuriozity... Celkovo 13 tematických kapitol a stovky tipov na výlety za každého počasia a v každom ročnom období.

Kniha vás zavedie do rozprávok aj do tajomného podzemia. Tak napríklad:
- Múzeum voskových figurín v Urbanovej veži (Košice)
- Megoňky – Diablove gule
- Výlet loďou po Baťovom kanáli
- Rozprávková dedina v Španej doline
- výlet za Jurom Jánošíkom
- Preteky na krnačkách
- Lanové parky v Bratislave, Košiciach, Liptovskom Mikuláši, Trnave...

Nechýbajú stovky ilustrácií a fotografií, prehľadná mapa, kontakty a informácie o otváracích dobách aj výške vstupného, ktoré vám pomôžu naplánovať si výlet presne na mieru. Veľká mapa a mapka na úvodnom liste každej kapitoly vám pomôžu naplánovať si výlet v určitom regióne.
Šťastnú cestu, kopu zážitkov a zábavných výletov s knižkou Výlety po Slovensku s deťmi i bez nich.
Pufík z Rozprávkovej lehoty

Pufík z Rozprávkovej lehoty

27. 11. 2013
Chcete, aby hrdinovia z rozprávkovej knižky ožili priamo pred očami vašich detí? Aby objavili svet čarovných obrázkov? Máme pre vás super tip – rozprávkovú knižku, ktorá má aj svoju špeciálnu aplikáciu. Tou si môžu deti oživiť dvojstranné ilustrácie v knižke.

Pufík z Rozprávkovej lehoty je milá knižka o malom škôlkarovi Jožkovi a jeho vernom kamarátovi, plyšákovi Pufíkovi. No a Rozprávková Lehota je čarovné mestečko, kam chodia deti vo sne. Nebývajú tam dospelí, deti tam nechodia do školy, ale v noci tam navštevujú svojich rozprávkových kamarátov.
Nájdete tam Zmrzlinové kúpele, Studničku splnených želaní, Čokoládovú ulicu, Vílovú štvrť, Marcipánový dom, ale aj Šachové kráľovstvo, či Zlatý prameň.

Pufík, najbystrejšie plyšové zvieratko na svete, predstaví zvedavým deťom tajomstvá tejto čarovnej krajinky. So škôlkarom Jožkom zažijú v Rozprávkovej Lehote úžasné dobrodružstvá! Vyskúšajú Zmrzlinové kúpele, kde každý druh zmrzliny niečo znamená. Modrá čučoriedková zaženie mraky, zelená pistáciová ťa prenesie na lúku do trávy, červená jahodová pomáha deťom, aby sa mali rady a hrali sa spolu.
V Zázračnom jazere stretnú Megasardinku a neobídu ani Balónikovú dráhu.

S knižkou Pufík z Rozprávkovej lehoty môžu deti zažiť navyše aj nový rozmer. Je to jednoduché – vezmete svoj smartfón, stiahnete si aplikáciu Pufík z Appstoru alebo Google Play, spustíte ju a zamierite na dvojstranné ilustrácie v knihe. Objavíte tak svet čarovných obrázkov.
Čarodejnica Winnie

Čarodejnica Winnie

20. 11. 2013
Fantastická čarodejnica Winnie!

Vezmite svoje deti do zázračného sveta Winnie a zažite dobrodružstvá s ňou i jej kocúrom Wilburom. Abrakadabra...a je tu bláznivá, zábavná a totálne neodolateľná čarodejnica Winnie. A s ňou šesť milých príbehov, ktoré sú doplnené na veľkom formáte s úžasnými ilustráciami.

„Je čas pobrať sa do postele,“ povedala čarodejnica Winnie, keď hodiny odbili dvanástu. Lebo čarodejnice chodia spať presne o polnoci. Winnie zhasla svetlo a vyšla na poschodie. Jej čierny kocúr Wilbur zaspal ešte skôr. Ležal schúlený vo svojom košíku a niečo sa mu snívalo...

Čarodejnica Winnie je nová rozprávková knižka, plnofarebná s krásnymi ilustráciami a nájdete v nej týchto šesť príbehov:
Winnie a polnočný drak
Winnie znovu lieta
Winnie v zime
Winnie a záhadná palička
Winnie a bláznivý lietajúci koberec
Winnie pri mori

V prvom príbehu sa do domu Winnie dostane dračie mláďa a naša čarodejnica sa obáva, že jej podpáli dom. „Wilbur, musíme nájsť jeho mamu,“ zavelila Winnie a dobrodružstvo sa začína.

V druhom príbehu sa presvedčíte, že cestovanie na metle je naozaj dobrý dopravný prostriedok. Tam hore totiž nie sú žiadne semafory, ani dopravné zápchy. Len šíra prázdna obloha... No dobre, nie je to celkom tak. Už to neplatí, lebo obloha je plná lietadiel, vrtuľníkov, tam je rogalo, tu zasa balón. A tak Winnie presedlala na bicykel. Potom na skejt, na koňa...ako dopadli jej zmeny dopravných prostriedkov?

Dozviete sa vo fantastickej knižke Čarodejnica Winnie. A pozor, lebo keď sa Winnie začne oháňať čarovnou paličkou, musíte sa mať na pozore.
Bambuľkine dobrodružstvá

Bambuľkine dobrodružstvá

13. 11. 2013
Bambuľka sa vrátila!

Bol to detský seriál, na ktorom vyrastali mnohí z nás. Pospevovali sme si úvodnú pesničku, pohmkávali melódiu. Kto by si nespomínal na Bambuľku, ktorá sa ako 5-ročná dostane k dedovi Jozefovi a ten ju začne vychovávať? Úžasný 30-dielny seriál z roku 1982 dostal aj knižnú podobu, ktorej náklad sa však rýchlo vypredal. A teraz konečne vychádza druhé vydanie, takže budete mať opäť čo čítať svojim deťom.

Bambuľka je dodnes obľúbenou postavičkou pre mnohé deti...hoci Monika Haasová alias Bambuľka je už dospelá tridsiatnička a Július Pántik alias dedo Jozef zomrel pred desaťročím. Prečítajte svojim deťom Bambuľkine dobrodružstvá – 30 rozprávok, na každý večer jedna.

Bambuľkine dobrodružstvá je kniha Petra Guldana, ktorý napísal scenár, texty piesní i námet k obľúbenému seriálu. Knižka síce vyšla pred pár rokmi, no stále je neuveriteľne obľúbená a robia sa ďalšie dotlače. Nové vydanie vychádza práve v týchto dňoch.

A tak sa deti v rozprávke Cukríková choroba dozvedia, prečo netreba jesť veľa sladkostí; príhoda Haló, tu Bambuľka naučí, ako správne telefonovať a Čistota pol života zasa zdôrazní potrebu byť čistý a upravený. Nechýbajú obľúbené rozprávky ako Marhuľový koláč, Zázračné slovíčka, Sedmospáč či Primabalerína, v ktorej prišla Bambuľka na balet, no príliš sa hanbila.

Knižku otvára rozprávka Prekvapenie, v ktorom doručia dedovi Jozefovi obrovský balík z Bambuľkova, zvláštnej rozprávkovej krajiny. A končí sa Narodeninami Bambuľky, ktorá sa má vrátiť späť do svojej krajiny...

Kniha Bambuľkine dobrodružstvá obsahuje 30 rozprávok, toľko mal i seriál dielov. V každej rozprávke je na rôznych príhodách deťom vysvetlené, ako sa v danej situácii zachovať. A stretneme sa s tetou Klárou, Vierkou, kamarátkou Evičkou či so psom Dikinom.
Prvýkrát mamou

Prvýkrát mamou

13. 11. 2013
50 vecí, ktoré určite musíte vedieť.
Dve skvelé knižky pre mamičky a ockov, ktorí čakajú svoje prvé dieťa a majú tisíce otázok. Mali sme ich všetci, študovali sme plno kníh, článkov, vypytovali sme sa v rodine, kamarátok. Tieto knihy prehľadne a vtipne informujú o tom, ako zvládnuť toto dôležité obdobie – materstvo a narodenie dieťatka.

Prvýkrát mamou ponúka 50 kapitol, v ktorých nájdete množstvo informácií a užitočných tipov. Od úplného začiatku – som naozaj tehotná? Čo môžem jesť? Ako je to s genetikou, pôrodným plánom a budem si vôbec vedieť dať rady?
Skúsená pôrodná asistentka Ali Monaghanová, ktorá pomáhala už pri stovkách pôrodov, odpovedá na 50 otázok súvisiacich s tehotenstvom:
Ako dlho budú trvať ranné nevoľnosti? Ako tehotenstvo a pôrod ovplyvnia môj sexuálny život? Čo sa stane, ak som vypila pohár vína ešte predtým, ako som zistila, že som tehotná? Mala by som dieťa dojčiť? Ako zmierniť bolesti? A čo je to baby blues?
Autorka sa s vami podelí o všetky svoje skúsenosti. Okrem toho, že s vami prekoná citové výkyvy, ktoré majú na svedomí hormonálne zmeny vo vašom organizme, nájdete v knihe aj podrobný opis toho, ako sa vaše dieťa vyvíja, na čo si dávať pozor a ako bude vyzerať váš veľký deň.
Prvýkrát otcom

Prvýkrát otcom

13. 11. 2013
Prvýkrát otcom obsahuje 50 vecí, ktoré určite musíte vedieť. Je to sprievodca na ceste k otcovstvu od okamihu, keď sa dozviete túto novinu. Obsahuje všetky potrebné informácie o vývine vášho nenarodeného dieťaťa aj o tehotenstve vašej partnerky, vďaka čomu si uvedomíte, čo všetko pre vás tento nový stav znamená. Akým otcom budete? Ako to ovplyvní vašu kariéru a spoločenský život?
Kniha Tima Mungeama pomôže prekonať problematický prerod z muža na otca a poradí vám, ako si túto novú skúsenosť čo najlepšie užijete.
Odborník Tim Mungeam v 50 prehľadných kapitolách zodpovie všetky otázky, ktoré ste sa báli opýtať: Aké fyzické zmeny čakajú moju partnerku? Aké sú základné vývinové štádiá dieťaťa? Čo sa bude diať v nemocnici? Ako sa vymieňa plienka? Zmení sa môj sexuálny život?
Najmocnejšie kúzlo

Najmocnejšie kúzlo

29. 10. 2013
Detský svet a Najmocnejšie kúzlo

Práve vyšla krásna knižka Najmocnejšie kúzlo o víle Juliane, vodníkovi Matúšovi a malej čarodejnici Kláre, ktorí sa vydali do sveta ľudí, aby nakoniec zistili, čo je najmocnejšie kúzlo na svete. Tri milé príbehy v jednej knižke. Sú plné rozprávkových bytostí, čarodejníkov, víl a vodníkov. S krásnymi ilustráciami Bystríka Vanča máte s deťmi postarané o niekoľko príjemných večerov.

Víla, vodník i čarodejnica vyrastajú vo svete plnom čarov a kúziel. Ale čoskoro zistia, že aj my ľudia vieme čarovať – liečivými bylinkami dokážeme prinavrátiť zdravie, z hliny vytvoriť krásnu keramiku a z dreva hudobné nástroje. Vieme tiež pekne tancovať a maľovať...no veď čítajte, o čom sú tri krásne rozprávky v knižke Najmocnejšie kúzlo.

Vodník Matúš je iný ako ostatní vodníci na okolí. Z rybiek a rakov si nespraví sluhov, ale správa sa, akoby boli jeho kamaráti. Najviac ho teší, keď sa mu podarí skamarátiť sa aj s ľuďmi a ich svetom plným umenia a remesiel, kde dokážu vytvoriť z kusa hliny farebný krčah alebo z cesta chrumkavý bochník. A čo sa stane, keď sa v Štiavnici zamiluje do dlhovlasej Barborky?
Ľudia sa predsa vodníkov odjakživa boja... Alebo ani nie?

Čarodejnica Klára sa zasa ocitne v útulnej chalúpke babičky, ktorá býva na kraji lesa. To čierna mačka, metla opretá o dom a tajomný les ju popletú, takže si myslí, že sa ide učiť k skúsenej čarodejnici. Klára zisťuje, že „čarovanie“ u babičky, ktorá sa vyzná v liečivých bylinkách, je úplne iné ako sa učila v škole a presne tak sa jej to páči. S babičkou sa však na čas rozlúči, keď premenená spočiatku na sovu plamienku, neskôr zasa na vlka hľadá svojich stratených rodičov.

O ľudskom svete doposiaľ nič netuší ani víla Juliana. Vždy si myslela, že vie tancovať najrýchlejšie zo všetkých, no len kým s Jeronýmom neuvidí cirkusové predstavenie so štíhlymi akrobatkami a tanečnicami na lanách. Mladý čarodejník jej ukáže aj mestskú bránu a trenčiansky hrad, kde však na ňu číha veľké nebezpečenstvo. Kto nakoniec zachráni Julianu a celú Rozprávkovú horu?

To všetko sa dozviete v novej pôvodnej rozprávkovej knihe Najmocnejšie kúzlo.
Otrasná matka

Otrasná matka

21. 10. 2013
Mamičky, neberte výchovu tak vážne!

Ruku na srdce – vedia vás deti občas tak vytočiť, že máte chuť to svoje „roztomilé“ dieťa šupnúť k starým rodičom aspoň na dva týždne, prípadne zatvoriť ho v izbe, aby ste si konečne v pokoji vypili kávičku alebo by ste ho v noci najradšej zatvorili do zvukotesnej izby, aby vás nebudilo každú hodinu? Nemajte výčitky, že sa niekedy cítite ako otrasná matka – je nás takých viac a máme na to skvelý liek.


Už ste sa asi veľakrát presvedčili, že deti chcú všetko, čo máte, a chcú to hneď. Je im jedno, že vám dupú po bruchu a ničia intímny život. Je im úplne jedno, že ste v noci spali iba štyri hodiny. Deti nezaujíma hypotéka, úspory na dôchodok alebo fakt, že takýmto spôsobom predlžujú vaše prsia o pätnásť centimetrov.

Milé mamičky, stop! Neberte výchovu až tak vážne, uberte plyn a nestaňte sa otrokom svojho dieťaťa. Ono prežije aj bez vás a možno práve takto bude životaschopnejšie.
Presne o tom je nová kniha Otrasná matka, ktorá dáva tipy ako sa nezblázniť pri výchove detí. Presvedčí vás, že byť otrasnou matkou nie je žiadna tragédia. A ak sa občas tak cítite, rozhodne v tom nie ste sama.

Tento zábavný sprievodca je o tom, že bábätko nenecháte vyhrať každú bitku. Že si uchmatnete čas aj pre seba, lebo máte na to právo a najmä, zaslúžite si to. Pamela Druckermanová, autorka výchovného bestselleru A dosť! výstižne poznamenala: „Kniha Otrasná matka je skvelý protijed na rukojemnícku situáciu zvanú moderné rodičovstvo. Je podvratná, rozkošná a taká zábavná, že pri nej budete prskať kapučíno.“

Autorkami sú štyri prostoreké matky, ktoré sa povzniesli nad špinavé plienky i bezdôvodný plač, a namiesto užívania antidepresív spísali zábavnú knihu  plnú rád pre všetky zúfalé mamičky, ktoré sa v úlohe rodiča cítia byť stratené. Okrem iného poradia, ako spať každú sobotu do deviatej, ako necítiť výčitky, keď dieťa strčíte k babke na víkend/týždeň/mesiac/leto/navždy alebo ako cestovať s deťmi v aute.
Čisté rúčky

Čisté rúčky

17. 10. 2013
Miro Jaroš krstil Čisté rúčky (VIDEO)

Na Šťastnej ulici v Bratislave boli včera desiatky šťastných detí. Popoludní tam totiž prišiel šikovný kúzelník, ale najmä spevák Miro Jaroš, ktorý po mimoriadne populárnych Veselých zúbkoch pokrstil tentoraz Čisté rúčky.

Čisté rúčky je po Veselých zúbkoch ďalšia výchovná knižka, ktorá chce deti predškolského veku hravou formou naučiť hygienické návyky  alebo pravidlá slušného správania. Práve to je princíp celého projektu vydavateľstva Ikar a Mira Jaroša. Ikar prišiel s týmto nápadom, pretože vydavateľstvu sa páčila pesnička, ktorú napísal pre projekt Veselé zúbky. „Dnes si ju spievajú deti v škôlkach po celom Slovensku, a skamarátili sa aj so zubnou kefkou,“ teší sa Miro. To ich inšpirovalo k nápadu priniesť na trh sériu náučných knižiek pre deti s pesničkou, ako bonus ku každej z kníh.

Pozrite si nové video ku knihe Čisté rúčky

Ako vidieť vo videu, umývanie rúk môže byť naozaj zábava! Dokazuje to aj ilustrovaná  knižka - Miro Jaroš napísal text a spolu s deťmi naspieval pesničku o tom,  prečo je dôležité mať čisté ruky. Pred jedlom, po príchode z ihriska, po vécku, či pred spaním. Deti sprevádza príbehom  medvedík čistotný a nechýba CD s dvomi verziami pesničky - jedna  Zaspievaj si s Mirom a druhá karaoke verzia Zaspievaj si sám. Knihu krásne ilustrovala Mária Nerádová.
 
Knihu Čisté rúčky pokrstila šarmantná moderátorka Barbora Rakovská, aj s 3-ročnou dcérkou Amie, a veselo bolo počas celého popoludnia: desiatky nadšených detí, ktoré spievali spolu s Mirom, šikovný kúzelník, malý kvíz, kedy a ako si správne umývať ruky a samozrejme odmeny v podobe občerstvenia, ale najmä rôznych druhov mydiel a antibakteriálnych gélov.
Mimochodom, pesnička a knižka asi zafungovali, lebo deti sa na mydlá vrhli, akoby to boli sladkosti.

Detská encyklopédia Ľudské telo

Detská encyklopédia Ľudské telo

16. 10. 2013
Ľudské telo je neuveriteľne zložité. To, ako funguje, začali ľudia zisťovať už pred tisíckami rokov...a vaše dieťa sa teraz môže pozrieť na všetko, čo súvisí s naším telom. Nová Detská encyklopédia Ľudské telo ich vezme na vizuálnu prehliadku ľudského organizmu. Vďaka nej zistia, aké procesy prebiehajú v žalúdku, pod chrastou či vnútri čriev.

Vyše 250 plnofarebných strán, v ktorých si budú tínedžeri listovať dlhé hodiny. Krásne graficky upravená a nabitá zaujímavými informáciami. Prehľadne rozdelená na niekoľko kategórií ako Svaly a kosti, Srdce a krv, Riadenie tela, Zmysly či Myseľ a osobnosť.

Dozviete sa, koľko kilometrov precestujú vaše krvinky, prečo sa vám čká a prečo pri údere do zadnej časti ohnutého lakťa pocítite bolestivé brnenie. Dočítate sa, ktorý orgán je najväčší, ktorá kosť najmenšia a ktorý sval najsilnejší. V závere si môžete otestovať osobnosť, logické a tvorivé myslenie.

Kniha Ľudské telo – detská encyklopédia obsahuje množstvo zaujímavých faktov. Nechýbajú fotografie, nákresy, röntgenové snímky alebo napríklad kresby útočiacich buniek počas choroby. Táto kniha poskytne deťom odpovede na množstvo otázok o ľudskom tele. Ideálna knižka pre čitateľov do 10 rokov.
17.03.2021 Viac

Re: Cvičenie

Sabinaca

Ja taky doporučuji koukat na konkrétní parametry. Dobrý je článek o výběru rotopedu, ...

09.03.2021 Viac

Re: Cvičenie doma

keilayh

Mám doma eliptical, to je za mňa najlepší cvičiaci stroj. Ale zas záleží či chceš ...

09.03.2021 Viac

Re: Vysporiadanie BSM podľa môjho ...

keilayh

Ahoj, osobne by som asi zašla za právnikom, ktorý by ti v tom osobne pomohol. Inak ...

16.07.2020 Viac

Re: Deti a sport

margitazvoncek

Ja som naše dieťa teraz prihlásila na hádzanú. Máme to kúsok a určite by som chcela ...

16.07.2020 Viac

Re: eshopy

margitazvoncek

Tu teda nesbíráš body ale často tam majú zaujímavé zľavy hlavne na topánky ale aj ...

16.04.2020 Viac

Re: SÚKROMNÁ MATERSKÁ ŠKOLKA ...

keilayh

Dala by som do súkromnej iba vtedy ak by nebolo miesto v štátnej, príp. ak by som ...

03.07.2019 Viac

Re: Piatok trinásteho

mechanis

Tak horoskopy su celkom dobre https://horoskopy.pozri.sk jasne iba pre zabavu ale ...

03.07.2019 Viac

Re: Dobre recepty

mechanis

Toto je celkom zaujimave a aj chutne https://recepty.pozri.sk/recept-pyre-z-cervenej-sosovice-514 ...

03.07.2019 Viac

Re: Čo robiť s deťmi, ked vonku ...

mechanis

Ked je zle pocasie https://pocasie.pozri.sk existuje veľa sposobov ako deti zabavit ...

16.06.2019 Viac

Re: voľný cas

siminia

Behať sa dá v pohode aj doma, keď nie je čas venčiť sa v parku .. Nejaký lacnejší ...

1422941x Viac

Cvičenie

veverka1
1125814x Viac

Cvičenie doma

Tranula00
1040639x Viac

SÚKROMNÁ MATERSKÁ ŠKOLKA

Bajuska27
988905x Viac

Deti a sport

gombicka1
957085x Viac

Eshopy

terez254
920137x Viac

Dobre recepty

terez254
907940x Viac

Piatok trinásteho

melindi
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť